Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Muzyka > DOBRY ROCK co Poniedziałek!
PietroBosman
PietroBosman Superbojownik od 18 września 2005
2006-12-04 23:45:11 Zgłoś
Zapraszam fanów rocka
www.abckru.org
każdy poniedziałek od22do23(czyli nie tak długo...acz treściwie)na dobry rock
Szukajcie
w kazdy poniedzialek na www.abckru.org o 22.00-23.00
(pro)ROCK!


kazdy domyśli się chyba że jest na tej stronie ikonka sugerująca włączenie tegoż radia

--
Always look on the bright side of life!
PietroBosman
PietroBosman Superbojownik od 18 września 2005
2006-12-04 23:48:29 Zgłoś
Krótko o tej stacji...

ABCKRU.ORG - Historia pewnej rozgłośni

Na początku było to istniejące od 1993 roku lokalne radio ABC, które latem 2003 roku zmieniło profil stając się stacją przyjazną dla niszowych brzmień, które nie miały szans na zaistnienie w 'zwykłym' radiowym eterze. Pod czujnym okiem i uchem prezesa Zbyszka Uciechowskiego i kierownika muzycznego Roberta 'Siwego' Nowaka z głośników codziennie sączył się hip hop, dancehall, reggae, ska, drum nad bass, techno, elektro, house, nu jazz, soul, funk, punk, folk, metal i inne nie prezentowane szeroko gatunki. Każdego ranka warto było wstać przynajmniej kilkanaście minut wcześniej, by usłyszeć jak wita nas w Szczecinie Artur Szyszkowski aka Tatinek.
W ciągu dnia anteną tanecznie kierowała niezawodna Kierownica Ania (Ania Bortnik - przyp.red.) wraz z Robertem 'Siwym', a od popołudnia aż do północy, a często bywało, że i do białego rana, stery przejmowali AAA, czyli Autorzy Audycji Autorskich. Licząca ponad 40 osób ekipa stworzyła stację, jakiej w Szczecinie jeszcze nie było. W ciągu dwóch lat istnienia w takiej formie ABC stało się w Szczecinie (i nie tylko) kultową rozgłośnią ludzi myślących i niezawodnym źródłem informacji o nadchodzących imprezach i koncertach, która jak się wszystkim wydawało wrosła na stałe w miejski organizm.

Niestety! Wszystko co dobre kończy się zbyt szybko. W 2005 roku ABC zostało sprzedane i po szeroko krytykowanej nie tylko w lokalnych mediach żenującej kilkugodzinnej akcji przejęcia anteny pod koniec sierpnia 2005 zmieniło się w RMF Maxxx. Żywe mądre słowo i ciekawą muzykę zastąpiła sztampowa plejlista z komputera i częstotliwość 98,4 dołączyła do szeregu podobnych grzecznie sformatowanych stacji dla masowego słuchacza. Duch ABC jednak przetrwał. Dzięki uporowi 'abecadłowej' ekipy Autorów Audycji Autorskich, którzy chcieli ocalić niepowtarzalną atmosferę i brzmienie tej stacji w kilka miesięcy powstało internetowe radio ABCKRU.ORG, gdzie codziennie dzielą się oni z wami swoją pasją do muzyki. Co tydzień każdy znajdzie w ramówce ABCKRU przynajmniej godzinę z brzmieniami, które kocha, a na cyklicznie organizowanych imprezach z cyklu 'ABCKRU Showcase' może pobawić się przy dźwiękach serwowanych na naszej wirtualnej antenie.

Włączcie ABCKRU - tak właśnie brzmi Szczecin!

--
Always look on the bright side of life!
robadlo
robadlo Fotoreporter JM od 9 października 2004 | Wwa
2006-12-05 16:31:33 Zgłoś
Najlepsza załoga ze Szczecina to Electric Rudeboyz

--
...rano do pracy, gówno co dzień...
margot
margot Superbojowniczka od 15 grudnia 2002 | Duplin | GG: 7616035
2007-01-17 10:19:26 Zgłoś
Ech... stare, dobre czasy. Imprezy Siwego w Słowianinie, brzmienie ABC... Fajnie, że ci ludzie dalej działają.

--
Forum > Muzyka > DOBRY ROCK co Poniedziałek!
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj