Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Grajdołek Mistrzów > Byłem, grałem, a portfel płakał niczym na promocjach ze steama // oddam dwi…
Scovron
Scovron Superbojownik od 23 grudnia 2007 | Kielce | GG: się zakurzył
2019-11-08 14:00:55 Zgłoś
Już trochę czasu minęło od Essen, ale hej niedługo Essen (za rok)
Z tego powodu postanowiłem podzielić się moimi wrażeniami z tegorocznej edycji i przedstawić dla chętnych na następne SPIEL poradnik jak się zabrać za podróż na to wydarzenie z kosztami na przykładzie moim i kumpla.

Dla niewtajemniczonych SPIEL to największe targi światowe z grami planszowymi.
W tekście macie też trochę zdjęć z tego jak to wygląda.

http://trele.eu/pl/serce-sie-raduje-a-portfel-placze/

A na koniec kicker... ponieważ nigdy nie sprzedaję otrzymanych do recenzji gier, bo wolę je targać ze sobą na konwenty i dać ludziom możliwość w nie pograć,a Vesuvius Media udostępnił mi na targach Dwar7s Duel i Dwar7s Fall 2nd ed. to pierwszą ed i duel chciałbym komuś z was oddać. Druga edycja dzielnie zajmie miejsce pierwszej na konwentach.

Duel jest nieodpakowywany, to pełna wersja gry, jedyna różnica to to że jest dla 2 osób.
Dwar7s Fall 1ed. jest odpakowany i był grany, ale stan jest bliski idealnemu (karty zwykle trzymam w koszulkach albo co jakiś czas delikatnie je czyszczę alkoholem izopropylowym... tak jestem dziwny, a gry chcę żeby służyły jak najdłużej nawet w ciężkich warunkach)

Ponieważ chciałbym żeby to było tylko dla ludzi z JM, zasady są takie że piszecie mi priv w którym możecie napisać jaki typ gier lubicie i co w ogóle myślicie o takim wyjeździe na Essen (może być nawet jedno zdanie ;P) i waszą preferencje co wam wysłać (niektórzy wolą gry tylko dla dwojga, inni wolą na więcej). No i jeszcze jedno, ponieważ dla żywotności bloga to ma znaczenie, a social media śmietnik czuje się nakarmiony, udostępnijcie u siebie ten post:

https://www.facebook.com/trele.eu/posts/1374943222680467

i napiszcie mi że to wy, polubienie strony mile widziane. Dla was to dwa kliki, a dla mnie to poparcie w liczbach. Załóżmy że kończymy wysyłanie 12-11-2019 23:59, a ja przeczytam te privy i nie będę z nich losował kto dostanie gry. Po czym 13-11-2019 wyślę privy do szczęśliwców. Wysyłkę biorę na siebie (no chyba że adres będzie na USA :P).

PS. faktycznie fajnie by było jak by była ikonka właściwa dla planszówek

--
dino40i4
dino40i4 Superbojownik od 26 kwietnia 2005 | Karolewo | GG: 2958967
2019-11-08 15:23:44 Zgłoś
Ej, po jakiemu gracie? Czy już na pamięć wszystko?

--
Scovron
Scovron Superbojownik od 23 grudnia 2007 | Kielce | GG: się zakurzył
2019-11-08 17:04:40 Zgłoś
:dino40i4 w tej chwili większość gier dąży do bycia niezależnymi językowo, m.in. ze względu na ograniczenie kosztów translacji... dzięki dobrze zastosowanym ikonkom można zrobić tłumaczenie tylko zasad a druk gry leci z jednej taśmy dobrym przykładem są właśnie dwar7s bo pierwsza edycja miała opis działania na kartach orków i ukrytych celów, a pozostałe edycje i wydania zastąpiły to ikonografią.
Sam preferuje wersje anglojęzyczne gier bo dziwnym trafem, kilka razy zdarzyło mi się zauważyć że tłumacze gier w naszym pięknym kraju brali lekcje od tych którzy przekładają tytuły filmów... a tak nie ryzykuję błędnym rozumieniem zasad czy kart.

--
Forum > Grajdołek Mistrzów > Byłem, grałem, a portfel płakał niczym na promocjach ze steama // oddam dwi…
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj