Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Grajdołek Mistrzów > The Walking Dead: The Final Season
szatkus
szatkus Superbojownik od 18 kwietnia 2006 | Tam, gdzie jeździ Tramino | GG: 19*443^2
2019-04-02 21:26:51 Zgłoś
Pewnie wszyscy już wymiękliście, więc napiszę, żebyście wiedzieli, co tracicie

Jak pewnie wiecie lub nie wiecie studio od tej serii padło sobie w trakcie produkcji i prawa przejęła jakaś inna firma (chyba od komiksu). Tak więc mamy tutaj jakby dwie różne gry. Takie mam przynajmniej wrażenie, nie wiem na ile druga połowa odbiega od zamierzeń, ale widać, że coś się zmieniło w środku.

Clem ma już 16-18 lat (nie wiem ile dokładnie i nie chce mi się sprawdzać), AJ jakoś mniej. Zresztą gówniarz jest tutaj najbardziej kłopotliwą postacią. Autorzy chyba chcieli zrobić coś o rozwoju moralności jak się dosrasta w czasie apokalipsy, ale niezbyt im to wyszło. Do tego widać, że próbowali nawiązać do pierwszej części (że niby teraz Clementine jest Murzynem z jedynki, a AJ Clem). To im wyszło trochę lepiej. Ale jakby pozbyli się Ejdżeja jakoś wcześniej to było by moim zdaniem znacznie lepiej.

Jeśli chodzi o same dwa pierwsze epizody to można powiedzieć, że są w dwóch trzecich nudne. Są po trzy akty i w obu przypadkach dwa pierwsze są takie sobie i dopiero w ostatnim dzieje się coś interesującego. Do tego RTE w czasie spotkań z zombiakiami rozbudowali do tego stopnia, że teraz to jest już toporny system walki. No i ktokolwiek pisał scenariusz chyba nigdy nie podejmował interakcji z dzieckiem, bo AJ się zachowuje jak przygłupi dorosły.

A potem nadszedł trzeci epizod. I zaczęło być fajnie. Ale tak naprawdę. Dawno grałem w poprzednie części, ale myślę, że jakbyśmy mieli znaleźć najbliższy równie dobry epizod to byśmy musieli cofnąć się do drugiej części albo może i pierwszej. Nawet jak się nic nie dzieje to jest ciekawie. Jest kilka scen, które zostały naprawdę dobrze rozplanowane i z przyjemnością się w nie "gra". Do tego postacie nabrały głębi, AJ zaczyna snuć jakieś dziecięce rozkminy na temat otaczającego świata, pojawia się jedna z bardziej interesujących person w serii i toporny system walki znów bardziej przypomina RTE. I w czwartym epizodzie dalej jest fajnie. Na tyle na ile się da, bo ostatnie epizody rządzą się swoimi prawami i nie ma tyle miejsca na różne fajności, szczególnie gdy się operuje na nie najlepszej podstawie.

No i w pewnym momencie trzeba było to wszystko zakończyć. Nie jest to zakończenie wgniatające w fotel. Nie jest też bardzo złe. Taki kompromis wypracowany na zdegenerowanej strukturze fabularnej. Można powiedzieć, że seria miała spokojną śmierć. Chciało by się czegoś lepszego, ale tak też jest ok.

Ogólnie jak będzie na promocji to możecie brać. Tyle tylko, że obecnie gra jest dostępna jedynie w Epic Store, więc to może być problem (ale jak kupiliście gdzieś indziej wcześniej to wbrew wcześniejszym pogłoskom dostępne są wszystkie epizody).

No, to tyle.

--
acecorp
acecorp Superbojownik od 4 listopada 2002 | Bytom | GG: 1144527
2019-04-03 09:53:06 Zgłoś
Ja może nie w temacie, bo skończyłem tylko pierwszy sezon, ale wszystkich znajomych namawiam na spróbowanie jakiejś opowieści od TTG, bo to najbliższe interaktywnemu filmu co można znaleźć. Nigdy nie zapomnę reanimacji starszego pana gdy zamknęli nas w stodole i tego zdarzenia finał - tam właśnie uświadomiłem sobie, że oglądając to jako film, odebrałbym to zupełnie inaczej, że jednak pogłębia to doznania płynące z oglądania filmu.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Dragus90 Bojownik od 21 stycznia 2010 | Częstochowa
2019-04-03 10:34:04 Zgłoś
:acecorp mnie akurat bardziej się podobało The Wolf Among Us.

--
acecorp
acecorp Superbojownik od 4 listopada 2002 | Bytom | GG: 1144527
2019-04-03 11:05:34 Zgłoś
:dragus90

Mi najbardziej Tales from Borderlands, ale Wilk też świetny.
Walking Dead było pierwszym moim doświadczeniem z TTG i mimo, że wcześniej już grałem w Heavy Rain i tym podobne rzeczy, to jednak właśnie żywe trupy sprawiły, że wolałem "obejrzeć" ich jeden odcinek zamiast jakiegoś filmu.

https://www.youtube.com/watch?v=QtIE5KFZZPk

akcja od 3 minuty filmiku zawsze powoduje u mnie radosny uśmiech
Ostatnio edytowany: 2019-04-03 11:10:41

--
Forum > Grajdołek Mistrzów > The Walking Dead: The Final Season
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj