Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Grajdołek Mistrzów > Gry w 2021
forest122
forest122 Superbojownik od 26 stycznia 2008
2010-02-17 14:06:33 Zgłoś
Na ign ukazał się dość ciekawy artykuł proponuję abyście się wypowiedzieli w tej kwestii. Jak wy sobie wyobrażacie:
- jak będzie wyglądał przemysł growy w 2020?
- w co wyewoluuje technologia w 2020?
- Czym będą się różniły gry za 10 lat od tych dzisiejszych?

Zacznę może temacik.
ad1. sądzę, że za dwadzieścia lat przemysł się znacząco nie zmieni. Nadal będziemy obserwować walkę trzech firm. Nie sądzę aby za dziesięć lat Panasonic albo Samsung czy jakakolwiek inna firma wypuściła swoją konsolę.
ad2. Moim osobistym marzeniem jest darmowy dostęp do sieci wogóle, nie tylko na konsole. I ściąganie za opłatą gier na dysk twardy albo jakiś inny kosmiczny nośnik. Za dziesięć lat nie będzie już Blue ray tylko jakiś inny nośnik o ogromnej pojemności. Już dziś można kupić Micro SD 16 GB a co będzie za 10 lat ???
Już dziś przy grach pracują setki ludzi. Gry dojdą do takiego poziomu wizualnego oraz programowego skomplikowania że te kilkaset ludzi nie wystarczy i gry będzie robić kilka TYSIECY osób.
ad3. Być może za 10 lat nie będzie już gier Single player. Być może wszystkie konsole będą wyposażone w machacze tzw zabójcy LCD.
Ale widząc to co się teraz dzieje być może, wogóle nie będzie kontrolerów. Będziemy przylepiać sobie czujniki jak na Sesji w Motion Capture i grać. Albo jak w matrixie będziemy wkładać sobie kabel do głowy ale to już chyba za 20 lat

--
https://wynurzeniagracza.blogspot.com/
Sq_Str8
Sq_Str8 Superbojownik od 18 listopada 2006 | na polu ryżowym
2010-02-17 14:40:34 Zgłoś
jakoś nie widzę siebie zmęczonego po pracy, skaczącego w Motion Capture... myszka i klawiatura nadal będzie, może w jakieś nowej postaci np. jak te czujniki na dłoni z filmu Raport Mniejszości.

--
"Shiny and chrome!"
Dzibril
Dzibril Superbojownik od 16 lipca 2005 | Wyspa
2010-02-17 14:44:06 Zgłoś
Neuralny interface, deck o dużej pojemności (na pewno nie oparty na technologii krzemowa, bo ta się już kończy) i to mi w zupełności wystarczy - wizja Gibsona w pełni mnie satysfakcjonuje.

A na serio. Gry muszą wyskoczyć z 2D, choć w sumie już nieco wyskoczyły czego przykładem jest "Avatar", a także opcja w kartach z chipsetem nVidia pozwalająca wyświetlić obraz w stereoskopowym 3D. I całkiem sporo gier obsługuje tę opcję, a jest ona dostępna w modelach GF od 9800. Co do nośników danych i dystrybucji, to w sumie już tak jest. Zaczynając od STEAM, przez XBOX Live!, PSN, GFWL, EA Store, Apple Store itp, itd. Generalnie elektroniczna dystrybucja jest już obecna w tej chwili i ma się całkiem dobrze. Tylko czasem zdarzają się babole jak ten z "ME2" na PC i zakup przez EA Store. Z nośnikami może być problem, bo np. jeszcze teraz (zupełnie nie wiadomo dlaczego) funkcjonują płyty CD i DVD. Wolałbym kupić zalockowanego pendrive'a zamiast trząchać się z jakimś badziewnym pudełkiem. Obecnie preferuję dystrybucję netową, chyba, że nie ma takiej opcji.
Generalnie wyprodukowanie gry, jest przedsięwzięciem na skalę produkcji filmu. Koszty są niewiele mniejsze (zależy też jaka produkcja - np. World of Goo, albo Patapony czy Munt&Blade na PC wcale nie miały sztabu rzędu kilkudziesięciu osób i budżet kilkuset tysięcy dolarów), a akurat ekipy nie są mierzone w tysiącach. No, chyba, że do tego dochodzi jeszcze lokalizacja - ale to też leży w kwestii producenta, czy dany dystrybutor robi ją na własną rękę czy producent zamierza się w to mieszać. W każdym razie, jest to przedsięwzięcie niemalże równe produkcjom kinowym. I to się raczej nie zmieni.
Co do samej rozgrywki, to nie wiem jak będzie za dziesięć lat, ale już teraz można zobaczyć, że rozgrywka MP powolutku zaczyna wypierać SP. I to coraz częściej w aspekcie masowym - z kolei jest mnóstwo świetnych gier SP, które aż się proszą o multi. Sądzę, że dalej to będzie szło w kierunku Massive Multiplayer. Ha, świetnym przykładem jest MAG.

P.S. Co to jest zabójca LCD? Coś co zabija telewizory? Bo przecież nie chodzi chyba o Natal?

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan Superbojownik od 8 kwietnia 2005 | Trójmiasto | GG: Pytaj Czesia
2010-02-17 14:54:05 Zgłoś
2020 to tylko 10 lat.

Czym różnią się gry dzisiejsze od tych z 2000 roku?
Grafiką, troche mechaniką, lepszy sprzęt.

Rewolucji na pewno nie było. I rewolucji się nie spodziewam.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Slawekjas Bojownik od 14 marca 2007
2010-02-17 15:00:02 Zgłoś
nie będzie gier bo już wtedy będzie 8 lat po końcu świata

--
niewiem co tu napisać
brogman
brogman Grobman od 2 lutego 2006 | Miasto Poetów
2010-02-17 15:59:36 Zgłoś

Bedzie totalny oldschool. Eurobusines, człowieku nie irytuj się, remik, makao

Chyba że będzie wojna...dzieci na podwórku bedą grały w sapera

--
AyA_Mrau
AyA_Mrau różowa grzywa od 9 października 2005 | Shirley | GG: gtalk
2010-02-17 16:23:31 Zgłoś
Raczej jakiś kosmicznych zmian nie będzie, aż tak odległy ten 2020 nie jest ;).

Głównie czego się spodziewam to wspomnianego już rozwoju kupowania gier do ściągnięcia i wypierania fizycznej dystrybucji (). Poza tym raczej liczę, że w końcu świat się znudzi "machaczami", a raczej na pewno nie wyprą one normalnych kontrolerów (te może się nieco zmienią, ale nadal nie będzie trzeba się męczyć). No i wyświetlanie 3D będzie bardziej rozpowszechnione.

Może któraś z wielkich firm padnie, a może ktoś nowy wepchnie się na górę z jakimś świeżym produktem...

... ale teraz to mam teraźniejsze gry do zajmowania mi czasu ;)

--
brogman
brogman Grobman od 2 lutego 2006 | Miasto Poetów
2010-02-17 16:55:11 Zgłoś

W 2017 ma wyjść Resident evil 6

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Calosia Superbojownik od 20 lutego 2008 | Kalisz
2010-02-17 18:02:37 Zgłoś
Patrząc na to, co się teraz dzieje, to w 2021 będziemy kupowali gry w częściach Kupujemy samouczek, po czym DLC z pierwszą misją, dochodzimy do momentu gdzie mamy jakiś wybór moralny i któryś z nich kupujemy w DLC... OBY NIE

--

Nie używaj emotikon. Będziesz brzmiał bardziej ironicznie.
Dziecko_Niespodzianka
Dziecko_Niespodzianka Superbojownik od 24 grudnia 2007 | Tor Zireael
2010-02-17 21:40:37 Zgłoś
:calosia
Możliwe, i sensowne, jeśli cena DLC składających się na sensownych rozmiarów grę == normalna cena gry.

Dostajesz tutorial gratis, a potem płacisz za to, co "wygrasz". Ja w ten sposób bym oszczędził kasę na Dragon Age (pograłem z 3h i dalej nie mam czasu ani ochoty) ;) A kto inny by wydał więcej, bo tak mu się spodobało.Podoba mi się, to ma sens.

--
"Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil" - yeah, because I'm the wickedest sonofabitch you're gonna find down here.
Uważam se DGC: DMkmsuoceEsHbNN8LUCWM1KN9TYwvCJfYC
liver_sausage88
liver_sausage88 Om nom nom nom od 28 sierpnia 2007 | Stolica Królestwa Podziemnych Pomarańczy
2010-02-17 21:43:45 Zgłoś
Dziecko, i właśnie z takiego powodu coś takiego nie przejdzie ;). Ilu producentów wypuszcza/ło niedopracowany, ale dobrze rozreklamowany gniot licząc na szybki zysk? Rozwiązanie byłoby naprawdę dobre, bo można by dzięki temu trochę kasy oszczędzić, ale wydawca nie będzie sam sobie od gęby odejmował

--
forest122
forest122 Superbojownik od 26 stycznia 2008
2010-02-17 21:52:58 Zgłoś
Zabójca
LCDeków to kontroler do Wii .

Swoją drogą to od mniej więcej 94 roku prawie nic się nie zmieniło. Od wejścia PS 1 zaczęła się tak zwana rewolucja, i ta rewolucja trwa nadal. Biorąc po uwagę postęp dzisiejszego sprzętu to w 2021 roku powinna nastąpić premiera PS 5 i Xbox 1440 !

Także chciałbym gry na Pendrajwach. Solidniejszy nośnik i mniej miejsca zajmuje.

Ja osobiście to chciałbym za jakieś trzy lub cztery lata przy okazji następcy Playstation 3, następcę PSP w postaci PSP 2 z grafiką jak na PS 3 to by było coś

--
https://wynurzeniagracza.blogspot.com/
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
krzycz22 Superbojownik od 23 kwietnia 2004 | już nie Łódź
2010-02-17 22:56:19 Zgłoś
"jest darmowy dostęp do sieci wogóle, nie tylko na konsole. I ściąganie za opłatą gier na dysk twardy" - to teraz na konsolach jest net za free? i nie można ściągać gier na dysk po uiszczeniu odpowiedniej opłaty?

Wg mnie bez sensu jest tworzenie takich wizji. Powód jest jeden - nie mamy tak naprawdę pojęcia co i w którą stronę wyewoluuje i każda nasza wizja będzie naznaczona naszym obecnym postrzeganiem świata.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
kolnay Superbojownik od 22 czerwca 2004
2010-02-17 23:29:51 Zgłoś
2021: Premiera Duke Nukem Forever?

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LMP Superbojownik od 27 lutego 2007
2010-02-18 01:30:15 Zgłoś
Ciężko jest tak naprawdę przewidywać cokolwiek w tak dynamicznej branży, ale sądzę, że w ciągu najbliższych lat możemy się spodziewać:

1. Ugruntowania się dystrybucji elektronicznej jako głównej formy dystrybucji gier. Coraz więcej osób korzysta z laptopów i/lub ma kilka komputerów i noszenie ze sobą tych wszystkich płyt jest upierdliwe. Z drugiej strony, połączenie z internetem to już praktycznie standard. Dystrybucja na nośnikach fizycznych kosztuje też więcej i nie daje dystrybutorom takich możliwości (DLC, szybkie aktualizacje, zabezpieczenia przed piractwem).

2. Większego udziału w rynku gier niezależnych i niszowych gatunków. Coraz więcej ich wychodzi, coraz więcej się o nich mówi. Rynek klasycznych FPP/TPP i MMO się nasyca. Przynajmniej dopóki nie nastanie jakaś nowa moda, mam nadzieję że możemy liczyć na większą różnorodność.

Nie przesadzałbym natomiast z tą dominacją gier MP. Wśród graczy zawsze była nadreprezentacja introwertyków i samotników, technologia tego nie zmieni. Zauważcie, że nawet MMO starają się jakoś singleplayerowców zainteresować i przyciągnąć. Myślę, że o ile nadal będą powstawały mocne tytuły dedykowane do MP, to o rynek gier SP nie ma się co obawiać.

Na gry 3D czekamy już od wielu wielu lat i nie możemy się doczekać jakoś ;). Być może będzie wreszcie jakiś przełom, ale osobiście nie wierzę że takie gry nagle zdominują rynek.

--
brogman
brogman Grobman od 2 lutego 2006 | Miasto Poetów
2010-02-18 08:46:41 Zgłoś

2021 premiera diablo 3

--
Dzibril
Dzibril Superbojownik od 16 lipca 2005 | Wyspa
2010-02-18 09:02:56 Zgłoś
@LMP

Odnośnie zabezpieczeń.

Nie zauważyłeś, że te wszystkie DRMy, aktywacje i inne duperele tak naprawdę nie służą ograniczeniu piractwa, a jedynie skasowaniu rynku wtórnego na PC? Który i tak praktycznie nie istnieje, bo za ile sprzedam program, który ma wykorzystane dwie aktywacje z trzech? Do tego producent nic nie zarabia, a ewentualny sklep mógłby łamać założenia licencyjne. Nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Konsolowcy w tej kwestii mają raj - przy kolejnych wymysłach producentów, rynek wtórny gier na PC będzie jedynie Utopią.

--
forest122
forest122 Superbojownik od 26 stycznia 2008
2010-02-18 11:31:56 Zgłoś
@krzycz22
chodziło mi o ogólnodostępny darmowy dostęp jak w Kanadzie

--
https://wynurzeniagracza.blogspot.com/
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Thug Bojownik od 16 stycznia 2010
2010-02-18 13:09:55 Zgłoś
W 2020 wychodzi Warcraft 4 ;DA tak swoją drogą, to nie można rozwoju gier z 2010 do 2020, porównywać do rozwoju ich od 2000 do 2010 roku. Technologie przyśpieszają. Np; średniowieczu 100 lat nauki to nic... A teraz? 100 lat to rewolucja. Ale wracając do tematu, moim zdaniem do przodu pójdą zdecydowanie parametry podzespołów komputera. Już teraz aby nadążać za najnowszymi tytułami trzeba co roku zmieniać komputer lub sporą część podzespołów... Spodziewam się ogromnej rewolucji na rynku gier. Ale niema co gdybać trzeba przeczekać 10 lat i samemu zobaczyć...

--
Dzibril
Dzibril Superbojownik od 16 lipca 2005 | Wyspa
2010-02-18 13:55:19 Zgłoś
@Thug

Czy ja wiem, czy co roku trzeba zmieniać? Jak zrobisz konfigurację wejściową pod Quadro (i płyta też nie musi być specjalnie wypasiona) i wczepisz ze 2-4 GB RAM, to już potem do wymiany zostaje TYLKO karta grafiki. A tę, na dobrą sprawę, należałoby wymienić średnio co dwa lata. Sądzę, że przy DX11 ten czas jeszcze się wydłuży i kupując kartę z rozsądnej półki (pewnie jakiś Radzio do 500 - 600 pln, już teraz można za 400pln kupić Radka z DX11, tylko czy to ma sens?) spokojnie można zacząć dobijać do żywotności konsol. W 2007 kupiłem GF 8800 GTS 640 MB, która zaczęła się dławić (a nie gram na medium, bo nie uznaję kompromisów) gdzieś na początku 2009 roku. Potem przesiadłem się na Radka 4850 1GB i ta karta spokojnie wciągnęła wszystko co było na rynku z MSAA x16Q - jedynymi wyjątkami było GTA4 (ale to wina badziewnego kodu) i "Batman AA" (brak sprzętowego PhysX). Teraz jadę na GTX260 i fakt, że wymieniłem dwie karty na przestrzeni kilku miesięcy świadczy o tym, że trzeba mieć rozeznanie. I tu jest problem, bo - nie oszukujmy się - większość kupuje zestawy, czyli mają minimalny bądź żaden wpływ na jakość podzespołów. A ta ma znaczenie. GTX260 mogłem wziąć za 600pln, za 650 wciągnąłem Gigabyte OC, który ma znacznie lepsze osiągi, a jest minimalnie droższy. Do tego lepsze chłodzenie i overclocking z poziomu systraya.
Konsolowcy mają tu znacznie lepiej, bo po prostu kupują nową konsolę i mają gdzieś martwienie się o jakość i wydajność bebechów. Ma działać. I działa.
Przy PC problem jest w tym, że nawet największy maniak gier nie koniecznie musi się znać na sprzęcie i jakikolwiek sprzedawca wciśnie takiemu crap, który za pół roku straci 70% wartości i 50% wydajności.
Najchętniej zunifikowałbym wszystkie platformy, ale tak się nie da.

--
brogman
brogman Grobman od 2 lutego 2006 | Miasto Poetów
2010-02-18 14:04:28 Zgłoś
Myslę że w 2021 trzy monitory pod jedną kartą graf. to bedzie już standart.

--
BUTHED
BUTHED Superbojownik od 22 stycznia 2005 | Starcza- - Bóg wybacza Starcza nigdy !!! | GG: 7062883
2010-02-18 14:43:13 Zgłoś
O czym wy tu gadacie przecież w 2021 jest koniec świata

--
"I own all maps of human weakness I have all keys to depravation" https://koval205.posadzdrzewo.pl
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LMP Superbojownik od 27 lutego 2007
2010-02-18 17:11:11 Zgłoś
zibril

DRMy i inne zabezpieczenia utrudniają w jakimś stopniu piractwo. Możemy sobie dyskutować, czy to skutkuje lepszą sprzedażą w skali makro, jakie jest nasze osobiste podejście do tematu i jakie są inne efekty (czy przyczyny) stosowania takich zabezpieczeń. Ale ja powiedziałem tylko, że dystrybucja elektroniczna ułatwia stosowanie zabezpieczeń i to m. in. czyni ją atrakcyjną dla wydawców.

A tak poza tym na ciekawą rzecz zwrócił uwagę :brogman. Nowsze symulatory (przynajmniej te poważniejsze) już teraz obsługują kilka monitorów i wielu graczy z tego korzysta. O ile uważam, że drogie, dedykowane kontrolery to nadal będą gadżety dla maniaków, to coraz więcej osób wykorzystuje po kilka monitorów w codziennej pracy. Być może gry wykorzystają ten potencjał?

--
Sq_Str8
Sq_Str8 Superbojownik od 18 listopada 2006 | na polu ryżowym
2010-02-18 20:21:53 Zgłoś
co do dwóch monitorów to ja np. teraz lezę na kanapie z kompem podliczanym do tv lcd. wygoda ;)

--
"Shiny and chrome!"
forest122
forest122 Superbojownik od 26 stycznia 2008
2010-02-18 22:27:45 Zgłoś
Na trzech monitorach jeszcze nie grałem ale pewnie było by to coś pięknego.

Co do monitorów.
To na jakichś zdjęciach widziałem monitory które obejmują ludzkie pole widzenia mają kształt litery C gracz siedzi jakby w środku tej litery i widzi co się dzieje.

--
https://wynurzeniagracza.blogspot.com/
Pajlot
Pajlot Superbojownik od 13 czerwca 2006 | Lublin
2010-02-19 05:10:21 Zgłoś
Witam. Przybywam z przyszlosci. MAm malo czasu, chce was ostrzec przed dzisiejszymi grami, a mianowicie

--
Misiek666
Misiek666 SIURBEMEDIZAPREKUNDA od 4 listopada 2003 | Warszawa Praga
2010-03-05 14:59:00 Zgłoś
:pajlot

--
Nie zezwalam na korzystanie z moich wrzutów na Demotywatorach!
Forum > Grajdołek Mistrzów > Gry w 2021
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj