Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Kawały Mięsne > Co by było gdyby Titanica reżyserował... 2
trinaxe
trinaxe Superbojowniczka od 16 października 2004 | Wrocław
2008-12-09 19:38:32 Zgłoś
Kolega zawiesina po przeczytaniu tego posta postanowił na swoim blogu dorzucić coś od siebie. Oto efekt:

Gdyby Titanica reżyserował...:

Woody Allen
Jack pokłócił się z Rose i przeżywa kryzys osobowości. Chce popełnić samobójstwo. Nie ma jednak odwagi, więc zwraca się do kapitana (którego zna z ogólniaka) z prośbą o zatopienie statku, na co ten przystaje. W roli Jacka - Woody Allen. W roli Rose - Mia Farrow.

Pedro Almodovar
Jack i Rose to para gejów. Jack na wieść o chorobie wątroby ukochanego, postanawia zatopić statek, by wśród potencjalnych ofiar pozyskać jak najwięcej narządów do przeszczepu. W rolach głównych - jakieś geje.

Robert Altman
Na początku filmu poznajemy każdego z pasażerów z osobna. Katastrofy nie ma na ekranie, bo wszystkie pieniądze z budżetu poszły na gaże dla obsady.

Michelangelo Antonioni
W roli Jacka - Marcello Mastroiani. W roli Rose - Monica Vitti. Następuje zderzenie z górą lodową. Jack i Rose spacerują w ciszy po pokładzie. Po dziesięciu minutach Rose mówi O, chyba w coś uderzyliśmy. Spacerują dalej. Po dziesięciu minutach Jack mówi Doprawdy? Odjazd kamery. Koniec.

Charles Chaplin
Na pokład przypadkowo dostaje się Jack, śmieszny włóczęga (w tej roli Charles Chaplin). Poznaje tam niewidomą Rose (Paulette Goddard), która płynie do Ameryki w odwiedziny do umierającej babci. Na wieść o zderzeniu z górą lodową, Jack w komiczny sposób zasłania własnym ciałem dziurę w burcie, tylko po to, by Rose mogła pożegnać się z babcią. W nagrodę dostaje buzi w policzek.

Joel Coen
Na statku przebywa małżeństwo - Jack i Rose. Jack dowiaduje się, że Rose zdradza go z kapitanem. Postanawia się zemścić i wynajmuje płatnego zatapiacza statków, by zatopił statek. W roli Jacka - Steve Buscemi. W roli Rose - Frances McDarmond. W pozostałych rolach - John Goodman, George Clooney i John Turturro.

Brian De Palma
Statkiem podróżują uchodźcy z Ameryki Łacińskiej, którzy już na dobre zadomowili się w USA (broń, narkotyki i te sprawy). Dochodzi pomiędzy nimi do konfliktu, który kończy się wielką strzelaniną. Strzały przebijają podłogę. Statek tonie w rytm arii z opery Carmen. Zbliżenie na twarz Ala Pacino. Płacze. Kurtyna.

Federico Fellini
Na wieść o zderzeniu, wszyscy pasażerowie postanawiają urządzić ostatnią w swoim życiu orgię.

Milosz Forman
Jack i Rose to twórcy sztuki nowoczesnej. Są wybitnymi jednostkami, które jednak w odizolowaniu od lądu tracą zmysły i podżegają pasażerów do buntu przeciw niedobremu jedzeniu. Bunt kończy się - a jakże! - zatopieniem statku. W roli Jacka - Vincent Schiavelli. W roli Rose - Courtney Love.

Terry Gilliam
Jack i Rose to para narkomanów. Palą, wciągają i wstrzykują wszystko co się da. Tym, że statek tonie w ogóle się nie przejmują, bo są pewni, że to narkotyczne wizje. W roli Jacka - Jeff Bridges. W roli Rose - Jeff Bridges.

Michael Haneke
Na statek dostają się dwaj psychopaci (Jack i Rose), którzy postanawiają zatopić statek. Szczęśliwie jednak Titanic omija górę lodową. Sfrustrowany Jack chwyta pilota i przewija taśmę do tyłu. Potem wraz z Rose wyciągają kilkudziesięciometrowe wiosła i kierują liniowiec na górę lodową. Udało się, statek tonie. Film otrzymuje Złotą Palmę, Złotego Lwa, Złotego Niedźwiedzia i Złotego Gibbona. W prasie pojawiają się wielce entuzjastyczne recenzje, zaś w kinach na całym świecie - czterdziestu trzech widzów.

George Roy Hill
Jack i Rose to para złodziei i oszustów. Po udanym skoku na bank oraz przekręcie z totalizatorem, tym razem próbują zatopić Titanica - statek znienawidzonego przez nich bogacza. W roli Jacka - Robert Redford. W roli Rose - Paul Newman.

Alfred Hitchcock
Pierwsza scena - statek tonie. A później to dopiero się zaczyna!

Jim Jarmusch
Jack i Rose rozmawiają o wczorajszej imprezie, potem o filmach Kurosawy, potem o kanapkach z białym serem, potem o kuropatwach. O kluczach francuskich i Gregu, który założył fabrykę ołówków. Potem idą spać. Następnego dnia budzą się i schodzą z pokładu Titanica, który bezpiecznie dotarł do Nowego Jorku. W rolach głównych - Tom Waits i Roberto Benigni.

Krzysztof Kieślowski
Statkiem podróżuje doświadczone małżeństwo - Jack i Rose. Kiedy Jack dowiaduje się, że statek zatonie, zaczyna zastanawiać się czy powiedzieć Rose o tym, że zdradził ją 17 lat temu. W roli Jacka - Jerzy Stuhr. W roli Rose - Grażyna Szapołowska.

Marek Koterski
Głównym bohaterem jest kapitan Titanica, którego tak wku*wiają te poj*by pasażery, że postanawia ku*wa mać zaj*bać to pier*olone pływające gówno i ch*j! W roli głównej - Marek Kondrat.

Stanley Kubrick
Reżyser dla większej wiarygodności postanawia zbudować naturalnej wielkości Titanica, a następnie zatopić go na Atlantyku. Jako że nie jest zadowolony z nakręconego ujęcia, nakazuje dubla z nowo wybudowanym modelem. I tak 41 razy. W efekcie realizacja filmu pochłania 800 miliardów dolarów, a na planie ginie 60 tysięcy statystów. Rok później film otrzymuje Złotą Malinę.

David Lean
Film wygląda tak jak wersja Camerona, z tą różnicą, że jest trzy razy dłuższy.

Sergio Leone
Titanic zostaje zatopiony w piasku prerii. W rytm gwizdania Ennio Morricone.

Michael Moore
Dokumentalna wersja filmu. W roli głównej Michael Moore. Na końcu dowiadujemy się, że winny tragedii statku był jego konstruktor i kapitan - niejaki George W. Bush, zaś w wyniku katastrofy zginęły dwa miliony biednych dzieci z Sudanu.

Sam Peckinpah
Następuje zderzenie z górą lodową. Pasażerowie zaczynają szukać winnych. Dochodzi do kłótni, która przeradza się w krwawą łaźnię. Wszyscy giną jeszcze przed zatonięciem statku.

Roman Polański
Reżyser z zapałem przystępuje do realizacji filmu. Dysponuje budżetem rzędu 300 milionów dolarów. W połowie zdjęć mówi: Ku*wa, rzucam to w cholerę. Nie dla mnie takie filmy.

Martin Scorsese
Jack i Rose to kumple z przedmieścia. Pewnego dnia dochodzi pomiędzy nimi do kłótni o kobietę. Każdy z nich gromadzi wokół siebie wiernych zauszników spośród pasażerów. Oba gangi wykańczają się w wymyślny sposób. Kapitan (stronnik Jacka) postanawia zatopić statek, by uśmiercić wszystkich ludzi Rose. Nie przewidział jednak, że zginą w ten sposób i jego kompani. Słowo fuck pada w filmie 311 razy. Film nominowano do Oscara w dwunastu kategoriach, jednak nie dostał żadnej statuetki. W roli Jacka - Robert De Niro. W roli Rose - Joe Pesci.

Ridley Scott
Napisy początkowe zaczynają się mniej więcej tak - Russell Crowe jako Titanic...

Oliver Stone
Jack, ranny na wojnie w Wietnamie, postanawia zatopić statek w proteście przeciw polityce prezydenta Nixona.

Quentin Tarantino
Kultowy film podzielony na dwie części. Ścieżka dźwiękowa złożona z zapomnianych hitów rock'n'rolla lat 50. i disco lat 70. Liczne nawiązania do amerykańskiej popkultury. Błyskotliwe dialogi i stado pań biegających na bosaka. A Titanic? Jaki Titanic?

Andrzej Wajda
Jack to powstaniec z Warszawy, Rose to telegrafistka. Przez pierwszą część filmu usilnie starają się ostrzec angielską załogę, że grozi im zderzenie z olbrzymią, czerwoną górą lodową. W roli Jacka - Daniel Olbrychski. W roli Rose - młoda aktorka, debiutująca na dużym ekranie.

Petr Zelenka
Jack i Rose to młode małżeństwo, które w rejs wybrało się na okoliczność podróży poślubnej. Postanawiają zatopić Titanica, ponieważ Jackowi staje tylko wtedy, gdy znajduje się na wielkim statku, który tonie pośrodku Atlantyku.

źródło

--
deuter
deuter Superbojownik od 21 lutego 2006 | Wołomin | GG: 3520913
2008-12-09 19:59:57 Zgłoś
Czytałem wcześniej bo w komentarzach do artykułu ktoś zarzucił linka. Fajne, ale wstęp:

"Dostałem od przyjaciela taki link. Pomysł dobry, wręcz świetny. Wykonanie bardzo średnie. Postanowiłem dorzucić coś od siebie."

to mi snobizmem trąci...

--
trinaxe
trinaxe Superbojowniczka od 16 października 2004 | Wrocław
2008-12-09 20:15:46 Zgłoś
Znam twórczość Kolegi Zawiesiny i nie nazwałabym go snobem - raczej cynikiem
Choć rozumiem, że tak można go odebrać.

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
best30 Superbojownik od 19 kwietnia 2005 | Guinnesstown
2008-12-09 20:27:51 Zgłoś
w pyte

--
Sygnaturka ma L4
Jaiwo
Jaiwo Superbojowniczka od 10 czerwca 2006 | Neurode
2008-12-09 20:49:04 Zgłoś

--
Mądre myśli często mnie prześladują, ale ja biegam szybciej niż one
Radioactive
Radioactive Superbojownik od 16 lutego 2006 | wieś
2008-12-09 21:57:26 Zgłoś

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.
jenny8
jenny8 Superbojowniczka od 9 stycznia 2008 | Sin City
2008-12-09 22:03:56 Zgłoś
Super!

--
Wolności słowa strzeż jak oka w głowie. Niech osieł pisze. Daj, niech się wypowie. Im gęściej będzie kazał, prawił, głosieł - tym rychlej poznasz, jaki z niego osieł.
miss_cappuccino
miss_cappuccino Superbojowniczka od 31 marca 2005 | Łódź!!! :D | GG: 5890559
2008-12-09 23:37:14 Zgłoś

a za
Coena, Jarmuscha i Zelenkę +

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
malvern Bojownik od 17 czerwca 2008 | Szczecin
2008-12-10 07:42:44 Zgłoś
prawda czasu, prawda ekranu

--
nie naszam sygnetów
Forum > Kawały Mięsne > Co by było gdyby Titanica reżyserował... 2
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj