Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Kawały Mięsne > Starostwo powiatowe
Max_iol
Max_iol - Superbojownik · rok temu
W sumie powinno być w narzek ale cóż.

Z racji że korona szaleje a polska wysuwa się na prowadzenie w competition ilości zarażonych urzędy pracują na super-hiper-bezpiecznych dla petentów zasadach (haha)./
To znaczy wypieprzać, nie przychodzić, a najlepiej wrzucić wszystkie dokumenty do takiej dużej skrzyni, jak poleżą kilka dni to wyjmiemy, spsikamy alkoholem i będzie.

Potrzebowałem zarejestrować samochód kupiony 3 miechy temu. Jako że korona to łaskawie zamiast 30 dni miałem na to 180.
No i czytam jak to zrobić online, bo na budynku starostwa jest ogromny billboard ze zachęcają do składania wniosków online.
I tu zgrzyt. Da się, jest elektroniczny dziennik podawczy. Działa to od 4 lat. ALE. weryfikuje tylko kompletność dokumentów, dostaje się info że jest ok i można przynosić....

Opcja druga- magiczna skrzynka. Przyjeżdżasz pod urząd z kompletem: wniosek umowa tablice i cała ta papieropatologia. Wrzucasz do skrzynki i oni sobie to kwarantanną i sprawdzają. Proste.

Pierwszy zgrzyt: Do skrzynki jest kolejka. Skrzynka w małym pomieszczeniu wydzielonym zaraz za głównymi drzwiami więc kotłują się ludzie tam i zamieszanie niezmierne. No ale żeby było bezpieczniej...

Drugi zgrzyt: Przygotowuję całość grzecznie w domu. Musisz wrzucić komplet. W tym OBIE TABLICE i DOWÓD OSOBISTY.
Tutaj mi się zagotował mózg. Dzwonię na infolinię, no tak tak dowodu to może być ksero ale tablice muszą być. Obie.

Czyli jak ja mam się tym autem poruszać na czas procedury ? Jakieś zaświadczenie, tymczasowe tablice czy coś ? Nie. Nie możesz i ch*j.

Czyli w ramach bezpieczeństwa petentów masz tłuc się komunikacją publiczną (Starostwo POWIATOWE więc do 50 km nawet i więcej ) conajmniej 2 razy bo oczywiście możesz mieć jakąś literówkę i wtedy trzeba donieść.

Puenta:
Przyjechałem innym autem. Czekam w tej zasranej kolejce do magicznej skrzynki. A kolejka ni hu hu nie posuwa się. Z przodu jakieś zamieszanie, krzyki, lamenty.
Przyjechał jegomość z wąsem, zdjął tablice i hur durr bo auto pod urzędem bez tablic i jak on ma nim wrócić. Parkingi płatne ofc. Jakiś urzędnik się zlitował i narażając własne zdrowie i życie wystawił łeb przez okno i drze do niego mordę ze może ich w dupę pocałować i autem jeździć nie można.
Puenta 2:
W tym momencie 5 osób z kolejki zrobiło w tył zwrot i poszło przykręcać tablice do swoich automobili przebąkując że wrócą jutro....

Persoona
Persoona - Bojowniczka · rok temu
Byłam też tak, tyle że w marcu (początek tej covidowej plątaniny). Byłam, bo chciałam przerejestrować, a to mi powiedzieli, że nie można tak z buta wchodzić i że najpierw rejestracja telefoniczna (pan stoi przy recepcji i dwie panie mu asystujące i brak normalnego stwierdzenia), to dwa kroki w tył za drzwi wejściowe i dzwonię na jakiś tam numer napisany na drzwiach do jakiegoś magicznego działu i skucha, źle się dodzwoniłam, ale przez telefon powiedziano mi, abym poczekała z przerejestrowaniem, bo to się teraz nieśpieszny i że dostanę dokumentację zastępczą. Rozumiejąc całą sytuację, podziękowałam. I chwilę jeszcze nieprzerejestrowany jeździł, bo czekać trzeba, ale wszystko się ułożyło, happy ending i jakoś dało radę.
Dobrze, że telefonicznie jeszcze idzie coś zrobić, bo strony internetowe są czasem aż za kolorowe i dziwne w obsłudze (totalnie nienadające się do obsługi przez smartphona).
A wnioskując wnioski, to jak widzę urzędy, to zawsze przed oczyma 12 prac Asterixa. Zawsze!
Ostatnio edytowany: 2020-10-20 11:53:48

--
Zapominajka to taki kwiatek, przypominajka to, jak na niego spojrzysz i przypomnisz sobie kolor błękitu... tego czajnika, co go zostawiłeś na gazie, na razie!

dugy
dugy - Superbojownik · rok temu
Dziwne macie te starostwa. Córka zapisała się na prawko. Zadzwoniłem, umówiłem się na następny dzień na 8.00, weszliśmy o 7.50 (w środku jeden człowiek przy okienku), wyszliśmy o 8.00 z numerem PKK, potrzebnym do wyrobienia prawa jazdy i po sprawie. Nawet lepiej niż kiedyś, zero tłoku, kolejek. Podobnie w urzędzie miasta z wyrobieniem dowodu - żadnych kolejek itp.

k0curek
k0curek - Superbojownik · rok temu
:persoona

Kilkanaście lat temu, przebywając w Przemyślu miałem do odebrania prawo jazdy w Gliwicach. Zadzwoniłem do Gliwic, pani w urzędzie zapytała, do którego urzędu ma to przesłać i po sprawie.
Za parę dni poszedłem do urzędu w Przemyślu, panie wydały mi to prawo jazdy, ale w głowie im się nie mieściło jak to można było załatwić telefonicznie.

Więc urzędy są różne. Ale się uczą.

W tym roku rejestrowałem samochód, zadzwoniłem rano, umówiłem się na 15, przyszedłem parę minut wcześniej z tablicami, pani nakleiła nowe naklejki, skserowała lub zabrała niezbędne dokumenty, dała kilka świstków do podpisania i kazała przyjść za miesiąc po nowy dowód.
Za trzy tygodnie papiery były gotowe, przyszedłem (umówiony na godzinę), podpisałem co trzeba i z głowy.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
moskit122 - Superbojownik · rok temu
I po co rejestrowałeś? Żadnej kary za nieprzerejestrowanie nie ma. Za to jest za nie zgłoszenie nabycia a to robisz epuapem, 5 minut i gotowe. Jedyne co mogą Ci zrobić to zatrzymac dowód rejestracyjny (wirtualnie) za nieaktualne dane. A w dobie wirusa i tak się wyłgasz, poza tym niedługo nie trzeba będzie zmieniac tablic i pewnie wszystko zrobisz elektronicznie. Było się tak wyrywać przed szereg? Przez 10 lat przerejestrowałem 1 samochód i 1 motorower. Na 4 samochody i 12 motocykli :P

--
Co to sygnatura?

Max_iol
Max_iol - Superbojownik · rok temu
:moskit122 bo mi się tablice nie podobają. Ludzie myślą ze spod Olkusza jestem.
Ostatnio edytowany: 2020-10-20 22:49:09
Forum > Kawały Mięsne > Starostwo powiatowe
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj