Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Kawały Mięsne > Teatr, film i muzyka
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2020-05-15 04:40:54 Zgłoś

Sławomir Pietras wspomina wybitną śpiewaczkę operową MARIĘ FOŁTYN: (...) Na polecenie ówczesnego ministra kultury pożyczyłem do "Halki", którą reżyserowała na Kubie (!) Maria, komplet dekoracji i kostiumów z Opery Wrocławskiej. Po jej powrocie do kraju, zażądałem zwrotu, na co Fołtyn z ogniem w oczach krzyknęła: "Nie masz Boga w sercu! Po ostatnim spektaklu zebrałam hawański zespół i w podziękowaniu pozwoliłam im pójść w tych kostiumach do domu, bo tam jest nędza i nie mają w co się ubrać!".
Po kilkunastu latach, będąc w Hawanie, odwiedziłem naszego ambasadora. - Czy pan wie, dyrektorze, że jeszcze teraz spotykamy na ulicach Hawany sędziwych amatorów rumu odzianych w stroje góralskie? - opowiadał rozbawiony.
.................

Weteran polskiej sceny WITOLD SADOWY*: (...) Trzymam się, bo "nie mogę się puszczać", jak mówił Wiesio Michnikowski. Żyję długo, wciąż uśmiecham się do ludzi, nienawidzę ponuraków i narzekających. Kiedy się zestarzałem, powiesiłem nad biurkiem plakat, który dostałem od moich przyjaciół, z napisem: "Z każdym dniem mojego życia zwiększa się liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę".
.................

Podczas specjalnego odcinka programu "Szansa na sukces" poświęconego twórczości ZBIGNIEWA WODECKIEGO, Alicja Majewska przypomniała historię z Opola. Było to podczas jubileuszowego koncertu z okazji 90-lecia Polskiego Radia. Majewska śpiewa, Włodzimierz Korcz gra. Kończą. Długie brawa, a zza kulis wychyla się Wodecki i rzecze: " Muszę wam coś z przykrością powiedzieć: lepiej nie będzie!".
...................

MIECZYSŁAW FOGG wchodzi do męskiej części garderoby i pyta: "Przepraszam, kto z panów najmłodszy?". Odpowiadam, że ja. "To proszę mi przynieść korek". "Jaki korek, mistrzu?". "Korek korkowy". Poleciałem na miasto, dostałem korki od pani ze sklepu monopolowego. Daję Mieciowi i patrzę, co robi. A on wyjął kuferek, z niego świeczniczek, stary, srebrny, okapany woskiem. I pudełeczko. Tam miał zajęczą nóżkę i puder do bielenia twarzy. Wybielił sobie twarzyczkę pięknie. Po czym zapalił świeczkę na świeczniku, osmalił korek nad płomieniem I włoski sobie przyczernił. Skronie siwiuteńkie, ale na górze czarniuteńko. Żeby panie mdlały.
..................

Janusz Szczepkowski*: REGINA PISAREK miała ulubionego pudla. Głupi był jak każdy pudel, ale kochała go, bo to jej pudel. I ten pudel zachorował. Wezwała mnie do pomocy, żebym poszedł z nią do weterynarza. A weterynarz pudla uśpił.
Niosłem go na własnych barkach. Pudel, jak już umarł, ważył chyba z tonę. Pisarek uparła się, że go pochowa koło swoich rodziców na cmentarzu na Wólce. Dla niej nie było rzeczy niemożliwych. Wzięła jakąś łopatę, pojechaliśmy w nocy na ten cmentarz. Ciemno, głucho, a ona każe mi kopać przy grobie rodziców. Myślę: " Boże, rano pomyślą, że ktoś się odkopał". Ten pudel leży nielegalnie do dziś. Nikt o nim nie wie. Pewnego dnia zrobią ekshumację, a tam pudel.
....................

Aktor Jerzy Bończak jadł kolację w hotelowej restauracji, w której akurat striptizerka odkrywała swoje wdzięki. W czasie posiłku wylał herbatę na spodnie, i gdy wracał do pokoju, windziarz spojrzał na niego i powiedział:
- Podobał się występ, co?

Anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne

--
Peppone
Peppone Nowy Ruski od 19 marca 2003 | Warszawa
2020-05-15 07:45:17 Zgłoś
Windziarz


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.
Kwiateck
Kwiateck Superbojowniczka od 20 marca 2006 | Łódź
2020-05-15 08:41:19 Zgłoś
za odkopanych i windziarza.

--
Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno. - Co to jest słoń? - Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia. Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cie­szyła się sławą znawczyni natury.
dugy
dugy Superbojownik od 3 marca 2004 | Kościerzyna
2020-05-15 10:24:57 Zgłoś
Cudne

--
somsiad
somsiad Superbojownik Klasyczny od 10 kwietnia 2002 | Pacanova
2020-05-15 18:12:20 Zgłoś

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
petrela Mzimu od 13 listopada 2003 | Jestem z miasta
2020-05-17 09:26:08 Zgłoś
Pisarek

--
Moja książka. Fajna!
Forum > Kawały Mięsne > Teatr, film i muzyka
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj