Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Kawały Mięsne > Sławni panowie, sławne panie 18
Aleister
Mark Twain
Przed kościołem Twain zauważył niewidomego, który na próżno wyciągał rękę z kapeluszem. Na tabliczce obok niego widniał napis: "Niewidomy prosi o wsparcie!" Pisarz starł tę informację, zastępując ją inną i natychmiast monety posypały się do kapelusza, aż zaskoczony tym żebrak powiedział:
Nic nie rozumiem... Co się właściwie stało?
Wtedy ktoś przeczytał mu nowy napis na tabliczce: "Niedługo będzie wiosna, a ja jej nie zobaczę..."

Jedna ze znajomych zwierzała się kiedyś Markowi Twainowi:
Nie mogę zrozumieć mego męża. Czasem jest bardzo męski, a czasem kompletna z niego baba!
To sprawa dziedziczności, łaskawa pani! odparł pisarz. Musi pani bowiem wiedzieć, że połowa przodków męża to mężczyźni, a drugą połowę stanowiły kobiety.

Pewnego razu rozeszła się pogłoska o śmierci Marka Twaina. Redakcja jednego z dzienników amerykańskich zatelegrafowała do niego, by stwierdzić, ile prawdy jest w tej pogłosce. Twain odpowiedział telegraficznie: "Pogłoska mocno przesadzona."


Julian Tuwim
W pewnym okresie po powrocie Tuwima do kraju lekarz zabronił mu spożywania alkoholu. Na jakimś przyjęciu, siedząc w gronie dość tęgo popijających przyjaciół, pisarz oświadczył, że pić nie będzie, ale chciał przynajmniej powąchać. Podsunięto mu wówczas pod nos różnobarwne trunki.
Tylko nie mieszaj, tylko nie mieszaj! ostrzegano go śmiejąc się. Poproszę więc tylko o czysty spirytus powiedział poeta.

W książce życzeń i zażaleń restauracji Klubu Dziennikarza przy ulicy Foksal w Warszawie Wanda Chotomska znalazła w latach pięćdziesiątych następujące zdanie: "Pobieranie dodatkowych opłat za ocet i musztardę napawa mnie żółcią i goryczą! Julian Tuwim".


Kurt Tucholsky
Kurt Tucholsky udzielił wskazówki wszelkim mówcom.
Nigdy nie przemawiaj krócej, niż półtorej godziny inaczej nie opłaca się zaczynać. Gdy zbliżasz się wreszcie do końca, ostrożnie przygotuj na to słuchaczy, by z nagłej radości krew ich nie zalała...


Pierre Elliott Trudeau
Trudeau został szczęśliwym ojcem i z tej okazji otrzymał wiele gratulacji, również od przeciwników politycznych. Dziękując, Trudeau oświadczył:
Wychowanie dzieci jest jedyną dziedziną, w której chętnie przyjmę rady ze strony partii opozycyjnych...


Henri de Toulouse-Lautrec
Jeden ze znajomych Toulouse-Lautreca zaproponował artyście założenie spółki nawigacyjnej.
Dobrze odpowiedział malarz po dłuższej dyskusji zgadzam się pod warunkiem, że podzielimy się robotą po połowie. Pan da statki, ja zaś oceany, zgoda?


Antonio de Curtis Gagliardi
Toto udał się kiedyś do szpitala na operację.
Jestem przeciwnikiem przetrzymywania pacjentów w łóżku! powiedział do niego lekarz. W dwie godziny po operacji musi pan usiąść, w cztery godziny próbować wstać, a nazajutrz będzie pan już spacerował.
Świetnie, panie doktorze! odparł Toto. Proszę tylko o jedno, aby pozwolono mi leżeć przynajmniej w czasie operacji...


Artur Toscanini
Artur Toscanini łatwo wpadał w irytację. Pewnego razu dyrygował symfonią, w której jednym tonem odzywała się harfa. W trakcie próby harfista sfałszował. Toscanini zwymyślał go i kazał powtórzyć całą symfonię od początku. W miejscu, w którym harfista miał uderzyć swoją strunę, speszony poprzednim niepowodzeniem, znów się pomylił. Toscanini w staszliwej złości opuścił salę. Wieczorem miał się odbyć koncert. Nieszczęsny harfista zajął miejsce w orkiestrze, zdjął futerał z harfy i cóż zobaczył? Wszystkie struny ściągnieto, została tylko jedna - właściwa!

--
Jeszcze jedno hobby i wyjdę z internetu

connemara

--
Na wyczyny /teściowej,rządu,..itp/ oka nie przymykaj! Chyba że drugim patrzysz przez wizjer celownika. *##* Jest grzech który ksiądz wybacza mi ZAWSZE, ja sobie NIGDY. To grzech abstynencji!!

dSort
dSort - tańczący z butelkami · przed dinozaurami
oset

--
www.idzieniedzwiedz.pl
Mam umysł siedmiolatka i ten siedmiolatek musi być cholernie zadowolony,że się go pozbył

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.

--
====>====>

Samorodek

--
Gwóźdź, żeby się przebić dostaje w łeb, a człowiek żeby się przebić, musi czasem dostać porządnie w dupę.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
oset


ps.
Jedna prośba: trochę więcej interpunkcji prosimy, bo czasem nie wiadomo gdzie cytat a gdzie narracja ;)

jehohanan
Nie kojarzyłem, kim jest Antonio de Curtis Gagliardi, więc sprawdziłem, a to Tot! Jeśli już musisz wrzucać pod nazwiskami, to może lepiej od razu podpisz go właściwym nazwiskiem - Antonio Focas Flavio Angelo Ducas Comneno De Curtis Di Bisanzio Gagliardi, altezza imperiale, conte palatino, cavaliere del Sacro Romano Impero, esarca di Ravenna, duca di Macedonia e Illiria, principe di Costantinopoli, di Cilicia, di Tessaglia, di Ponto, di Moldavia, di Dardania, del Peloponneso, conte di Cipro e d'Epiro, conte e duca di Drivasto e di Durazzo.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Szybas - Superbojownik · przed dinozaurami
cudne
Forum > Kawały Mięsne > Sławni panowie, sławne panie 18
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj