Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Kawały Mięsne > Teatr, film i muzyka ... (i nie tylko)
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 5 miesięcy temu

W 1994 roku, tuż przed utworzeniem Unii Wolności, Tadeusz Mazowiecki spotkał się w Sejmie z grupą dziennikarzy, aby ujawnić im nazwę nowego ugrupowania.
- Szanowni państwo, nasza nowa partia będzie działać jako Unia Wolności - zakomunikował.
- Eeee... Panie premierze... To jakoś tak tradycyjnie, bez fantazji - marudził jeden z dziennikarzy. - Włoscy politycy stworzyli partię Forza Italia, czyli Naprzód Italio. Wykorzystali fakt, że Forza Italia to hasło, którym dopingują swych piłkarzy tamtejsi kibice. I to jest świetny pomysł na nazwę!
- To jak mamy się nazwać?... - westchnął ciężko Mazowiecki - ...Polska Gola?
................

Jerzy Illg, krytyk literacki i szef wydawnictwa "Znak", podczas przyjęcia usłyszał zachwycony głos Miłosza: "Szczęście jest dostępne!".
- Boże, jakie to cudowne, móc wygłosić coś takiego, mając prawie 90 lat! - komentował Jerzy Illg. - Zabrzmiało to jak sentencja, aforyzm streszczający w sobie uniwersalną mądrość.
Kiedy Illg odwrócił się i spojrzał na Starego Poetę, zaniemówił. Miłosz wypowiedział te słowa, wpatrując się z uwielbieniem w zmrożony kieliszek wódki i śledzia w śmietanie. Po chwili chrupał go, pomrukując jak żmudzki niedźwiedź i nie bacząc, że kawałki cebuli spadają mu na spodnie.
- Nie moja wina, że jesteśmy tak ulepieni, w połowie z bezinteresownej kontemplacji, a w połowie z apetytu - usprawiedliwiał się Miłosz w wierszu.
................

Dramatopisarz Sławomir Mrożek słynął z małomówności. Gdy okazało się, że rysownik Andrzej Mleczko i Mrożek wybierają się tego samego dnia do Warszawy, przy czym Mleczko pociągiem, a Mrożek samochodem, Mrożek zaproponował wspólną jazdę. W noc przed podróżą Mleczkę obudził telefon. Dzwonił Mrożek, przepraszał, że budzi, ale sprawa jest poważna.
- Otóż mam przeczucie, że nie odezwę się przez całą drogę ani słowem - oświadczył. - Czy nie będzie to panu przeszkadzało?
Mleczko pojechał pociągiem.
...............

30 rocznica śmierci KALINY JĘDRUSIK
Po jednym z występów aktorka została wezwana na rozmowę do telewizji, gdzie musiała wysłuchać, że zbyt odważny dekolt to "zgnilizna moralna" i obraza uczuć obywateli. Została pouczona w jaki sposób ma zakrywać ciało, występując na wizji. Kalina pokornie wysłuchała wszystkich uwag. Na najbliższy program transmitowany na żywo założy dopasowaną suknię z czarnej wełny zapiętą pod szyję i wykończoną golfem. Podejdzie do mikrofonu i zacznie śpiewać. Dyrektor telewizji zdąży odetchnąć z ulgą. Kalina skończy, ukłoni się i... odwróci. Oczom telewidzów ukaże się taki dekolt, że widać było przedziałek,
..............

MERYL STREEP: Mój mąż czyta za mnie moje recenzje. Ja jestem aktorką do wynajęcia. Kiedy kończę pracę, wracam do domu to nie chcę o pracy słuchać ani rozmawiać. Chyba, że chodzi o opinię ludzi, którzy mnie spotykają w sklepach albo na ulicy - tylko ich opinia się dla mnie liczy.
...............

ANNA DYMNA: Kiedy ukradli mi rower, powiedziałam w Radiu Zet, że mam nadzieję, że złodziejowi przyniesie on tyle samo radości co mnie. Z pewnego więzienia dostałam natychmiast zbiorowy list, w którym panowie chwalili mnie jaka to jestem wspaniała - umiałam nawet w złodzieju zobaczyć człowieka. Obiecali więc, że gdy tylko wyjdą na wolność, ukradną dla mnie wiele rowerów, a na razie wysyłają wspólnie ułożony wiersz.

anegdoty o sławnych Polakach (fb)
anegdoty teatralne, filmowe i muzyczne (fb)

Fugazzi
Żmudzki niedźwiedź pomrukuje dostojnie, a alkoholik łapczywie.

fulmar
fulmar - Superbojownik · 5 miesięcy temu
@mulder_the_fox ale niby gdzie?

--
A nade wszystko - słowom naszym, zmienionym chytrze przez krętaczy, jedyność przywróć i prawdziwość. Niech prawo zawsze PRAWO znaczy, a sprawiedliwość - SPRAWIEDLIWOŚĆ.

sethan
sethan - Superbojownik · 5 miesięcy temu
@fulmar Na zawsze w pamięci ludzi inteligentnych

--
.:] Sprawiedliwie nie znaczy po równo [:.

somsiad
somsiad - Superbojownik Klasyczny · 5 miesięcy temu

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 5 miesięcy temu
@fulmar tam gdzie go nogi poniosły po poleceniu Himilsbacha

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
nie wiem, co to jest fulmar, ale pewnie to coś sztywnego
Forum > Kawały Mięsne > Teatr, film i muzyka ... (i nie tylko)
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj