Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Kawały Mięsne > Szczepienia - takie tam przemyślenia poranne
marszcze
marszcze Superbojownik od 18 marca 2003 | Mszana Dolna
2021-04-16 09:37:30 Zgłoś
Będę się szczepił!

Jeszcze nie wiem kiedy ale rząd zapowiada masowe szczepienia Polaków na wielka skalę. Będzie się można zaszczepić w samochodzie, w aptece albo gdzie tam jeszcze wpadnie ministrowi do głowy. No i tu się włączył dylemat, bo szczepionek przybywa i firm ich oferujących również. Czyli sobie można taki „Taniec z Gwiazdami” albo „Mam Talent” samemu urządzić, gdzie wybierzemy sobie zwycięzcę i w nagrodę damy go sobie wprowadzić do krwiobiegu. Konkurencja zacna i ciężko wybrać ale po co jest Internet? Tam osiedlowe Sebiksy oraz Karyny po nieukończonym gimnazjum dzielą się lub tworzą teorie spiskowe. Wtórują im niektórzy politycy, równie lotni jak pan poseł – magister filmoznawstwa (jest taki kierunek na studiach) – który z ogniem prawdy w oczach również opowiada podobne historie. Widocznie przez fotel poselski i następnie dupę mądrość wszech-ogólna do niego napłynęła. W ogóle jest taka zasada, że im ktoś jest większym kretynem to tym bardziej kategoryczne sądy głosi, bowiem ludzie mądrzy zawsze maja wątpliwości – debile (przepraszam z góry wiadomo kogo) niekoniecznie.
Jednakże wracając do konkursu szczepionek – wybór jest większy niż tzw. „małpek” w sklepie z płazem w godle i się tu od raz włącza zasada: „osiołkowi w żłobek dano...”. Byłaby jedna, prawilna, narodowa szczepionka – to by sobie człowiek zrobił iniekcję, zaśpiewał Rotę, ubrał husarskie skrzydła i ruszył pałować psubratów niczym głogowska Policja (choć akurat oni to bardziej psusiostry pałują – wiem, wiem należało się bo notowana była niczym minister Kamiński), albo wziąłby człowiek skuter i na Jasną Górę dołączyć do nienotowanych gangów motocyklowych (prawie husaria, nie?).
Pozostaje jeszcze udać się bliżej wschodnich rubieży i nabyć rosyjską wersję :Sputnik 5” - ciekawe co się stało z konsumentami sputników od 1 do 4? Pewnie orbitują nieszczęśni jak pies Łajka.
Dochodzi jeszcze kwestia etyczna. Kościół ogłosił, że część szczepionek powstało przy użyciu embrionów i one są tabu. Co ciekawe w krajach Islamu podobnie ogłoszono szlaban na niektóre szczepionki bo zrobiono je przy wykorzystaniu zarodków świń. Jeszcze chwila i się nam obie wielkie religie połączą, w końcu już chodzimy z zasłoniętymi twarzami.
Ja, w każdym razie zdam się na los. Będzie ta albo inna. Byle się tylko micro chip dobrze zaimplementował.

--
k0curek
k0curek Superbojownik od 25 października 2006 | Przemyśl
2021-04-16 09:42:00 Zgłoś
Weganie też mogą się szczepić tylko tymi bezzarodkowymi?

A tak w ogóle wirus to roślina czy zwierzę? Bo jeśli zwierzę, to weganie powinni mieć problem z zabijaniem wirusów w swoim organizmie.
Ostatnio edytowany: 2021-04-16 09:42:58

--
zmechu
zmechu Superbojownik od 27 marca 2009
2021-04-16 09:57:52 Zgłoś
Jednak pewne rozwiązania socjalistyczno-chińsko-koreańskie są dobre. Jak było szczepienie w PRL to człowiek miał się stawić w przychodni, pielęgniarka dawała zastrzyk i tyle. Bez dyskusji, bez rozkminiania itp. A jak ktoś się zapytał co to za szczepionka to dostawał "obywatelu, szczepionka ze Związku Radzieckiego, czyli najlepsza".

A teraz dywagacje czy szczepionka taka czy taka, a lepsza jedna czy dwie dawki, a co na to Episkopat, a czy Janda poza kolejnością, a czy chip będzie od Apple czy Microsoftu, czy będzie z tego paszport, a co ksiądz na to powie, kiedy grupa A0, za darmo to podejrzane, a w Anglii tego nie chcą, ja tam covida miałem więc nie potrzebuję, zaprawdę powiadam Wam - koniec jest bliski!

--
Kokeeno
Kokeeno Superbojownik od 21 lutego 2003
2021-04-16 09:59:54 Zgłoś
:k0curek Wirus (wedle definicji strukturalnej) to nawet nie życie, więc nie można go zabić - co najwyżej nie pozwolić na rozmnażanie. Co innego bakterie: ale te należą do swojego osobnego królestwa bakterii, więc nie są ani zwierzętami, ani roślinami.

--
Live For The Moment
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mulder_the_fox Bojownik od 25 lutego 2012 | Białystok
2021-04-16 10:25:38 Zgłoś
AstraZeneca czy Pfeifer, co mnie to, i tak nie znam się na samochodach

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Daban Superbojownik od 21 czerwca 2015
2021-04-16 11:04:38 Zgłoś
:marszcze 90% skierowań ma wpisaną szczepionkę jaką masz być szczepiony, wiec cały wybór możesz sobie zrobić między Astrą na Rynku i Astrą w przychodni

--
Ludzi nie należy dzielić, ze względu na narodowość, przynależność partyjną, czy też wyznawaną religię. Ludzi należy dzielić na mądrych i debili. A debile dzielą się według narodowości, przynależności partyjnej i wyznawanej religii.
k0curek
k0curek Superbojownik od 25 października 2006 | Przemyśl
2021-04-16 14:03:56 Zgłoś
:daban

W wielu punktach ie przejmują się tym co jest napisane na skierowaniu i szczepią tym co mają.

--
k0curek
k0curek Superbojownik od 25 października 2006 | Przemyśl
2021-04-16 14:06:22 Zgłoś
:kokeeno

A cóż to jest życie?
Czy płomień świecy żyje? Rusza się, może się rozmnażać, w końcu umiera. Więc wydaje się, że żyje.

--
Kokeeno
Kokeeno Superbojownik od 21 lutego 2003
2021-04-16 14:19:57 Zgłoś
:k0curek Dlatego też użyłem słów "definicja strukturalna" - wirus nie ma w sobie struktur potrzebnych do rozmnażanie, ale wedle definicji behawioralnej, już może się rozmnażać (przy zasadniczym udziale komórek "dawcy"), więc tu już żyje.

Ale generalnie to pytanie było o to, czy weganie mogą pożywiać się wirusami w zgodzie ze swoimi wierzeniami. No więc - mogą. Na zdrowie!

--
Live For The Moment
Mozzie
Mozzie Dżdżowniczka z papryczką od 27 listopada 2007 | Budapeszt / Tarnów
2021-04-16 15:42:02 Zgłoś
Mnie juz zaszczepili - Sputnikiem. W Orbanistanie kują ciężką propagandę szczepionkową (popatrzcie jak ta niedobra Bruksela sobie nie radzi!) a Viktator przed kamerami dal sie zaszczepic chinską, coby narodowi dać przykład. zobaczymy jak na to spojrzą w Polsce jak mi sie w koncu uda zwiedzic ziemię ojczystą..

--
Węgierski test trzeźwości: powiedz "megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért". Jeśli ci się uda, to możesz pić dalej...
fulmar
fulmar Superbojownik od 18 października 2010 | okolice Poznania
2021-04-16 16:46:13 Zgłoś
:k0curek weganie powinni mieć w ogóle obiekcje korzystając z pojazdów samochodowych, których paliwo i opony (chociażby) powstały z produktu rozpadu zwierząt; tak samo z rozmaitych tworzyw sztucznych. A jeśli nie uznają produktów czy pokarmów, których powstanie wymaga udziału zwierząt, nie powinni jeść większości owoców. I, jeśli zaliczają ludzi do świata zwierzęcego, nie powinni posiadać ani używać niczego, co powstało dzięki ich wysiłkowi.

--
Bluefrog
Bluefrog Superbojownik od 9 stycznia 2008
2021-04-16 20:56:34 Zgłoś
Jak nie załapię się na rtęciową szczepionkę pochodzącego z in vitro abortowanego płodu z widoczną skazą na czole, po której drugi raz dostanę autyzmu - to pierdolę , nie szczepię się.

--
Mozzie
Mozzie Dżdżowniczka z papryczką od 27 listopada 2007 | Budapeszt / Tarnów
2021-04-16 21:32:24 Zgłoś
:fulmar - z weganami jest ten problem ze niewazne jak bardzo ich probujesz trollowac wymyslajac mega absurdalne zasady ktorymi sie kieruja, to zawsze sie znajdzie odlam oszolomów ktory faktycznie tak robi...

--
Węgierski test trzeźwości: powiedz "megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért". Jeśli ci się uda, to możesz pić dalej...
LejdiGodajwa
LejdiGodajwa Bojowniczka od 21 czerwca 2019 | Zielona
2021-04-17 19:43:11 Zgłoś
Czy weganki połykają?
Proszę o poważne odpowiedzi ;)

--
bi_zon_nik
bi_zon_nik Superbojownik od 20 lutego 2009 | bi_zon_nik
2021-04-23 00:41:55 Zgłoś
:fulmar zaraz wyskoczą że ludzi się nie "wyzyskuje" bo się im płaci w pieniądzu lub kruszcu. A zwierzęciu? Cukrem zamiast miodu, ciepłem i dachem nad głową zamiast wolnego wypasu? Bezpieczeństwem przed drapieżnikami i replikacją DNA? Eeeeee tam, brednie!
Teoria weganizmu od początku jest niespójna logicznie, ale nikt nie powiedział, że ludzki umysł kieruje się logiką. Kieruje się głównie emocjami. I to jest clue.

--
Forum > Kawały Mięsne > Szczepienia - takie tam przemyślenia poranne
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj