Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Palma Pikczers > [Darths&Droids]#920-922 Część V
Moraglar
Moraglar - Superbojowniczka · 8 lat temu

Ostatnio skończyła się Część IV ...
Streszczenie:
Część V - Potknięcie. Dla Rebelii nadeszły mroczne czasy. Mimo, że Księżyc Pokoju został zniszczony, wojska Imperium wypłoszyły Rebelię z jej ukrytej bazy i ścigały je po całej Galaktyce. Unikając budzącej grozę Imperialnej Floty Gwiezdnej, grupka bojowników o wolność dowodzona przez Luke’a Starkillera założyła nową tajną bazę na skutej lodem planecie Hoth. Zły Lord Vader, mający obsesję na punkcie znalezienia młodego Starkillera, rozesłał tysiące sond kosmicznych we wszystkie zakątki galaktyki…

W miarę jak gracze dorastają i zaczynają się kariery i rodziny, maleje czas na spotkania i grę. Dlatego trzeba łapać każdą okazję. Całą klasyczną przygodę w lochach da się rozegrać w weekend podczas wizyty znajomego, który wyprowadził się z miasta. Ostatecznie, gdyby chciał się spotkać z rodziną podczas tej wizyty zostałby na kilka dni dłużej, nie?Mapy to ważna część gry. Tradycyjny sposób to pozwalać graczom samemu szkicować obszar na kartce, na podstawie opisów przedstawianych przez MG, w miarę jak odkrywają nieznany teren. Jednak w przypadkach, kiedy postacie dobrze znają region, możesz po prostu dać im pełną mapę. To pozwoli im lepiej zobrazować sobie szczegóły i wpaść w tarapaty szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.W grach science-fiction sprzęt służący do detekcji może być czasem określany jako „czujniki”, które zdają się magicznie wykrywać to, co powinno w danym momencie być wykryte. Jest to doskonały sposób podejścia dla gry lub dowolnego fikcyjnego settingu, jak to pokazuje Star Trek,.
Z drugiej strony, możesz rozbić detektory na całe mnóstwo podkategorii i modułów. To, co da się wykryć jednym typem sensora, może nie być widzialne innym. W pewnym sensie nawet Dungeons&Dragons stosuje to podejście, używając infrawizji i ultrawizji. Mając do dyspozycji zaawansowany technologicznie sprzęt, można naprawdę zaszaleć. Do dyspozycji ma się wtedy całe widmo elektromagnetyczne, fale wibracyjne w tym dźwiękowe i sejsmiczne, strumienie cząstek plus dowolne egzotyczne fantastyczne właściwości jaki tylko można sobie wyobrazić.
Alternatywne podejście to zignorować nośnik i budować czujniki, które wykrywają konkretne rzeczy, nie wnikając w szczegóły techniczne. Mogą to być czujniki ruchu, systemy śledzenia broni, wykrywacze emocji czy czujniki prekognicyjne jak w Raporcie Mniejszości.
Zaletą dzielenia czujników na liczne kategorie jest to, że ludzie mogą nie dysponować właściwym czujnikiem we właściwym czasie…Źródło: Darths & Droids

Archiwum komiksu

--
Żyj wiecznie lub umrzyj próbując.

Ynez
Ynez - Mistrzyni Środowych Tłumaczeń · 8 lat temu
Absolutnie uwielbiam tę serię

--
To nieprawda że w czwartek 22 X 2020 nasz piękny kraj cofnął się w czasie do średniowiecza. W średniowieczu, owszem, poziom medycyny, technologii, i generalnie wiedzy o świecie, był o wiele niższy - ale z tej wiedzy KORZYSTANO.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
hen_cerbin - Superbojownik · 8 lat temu
Nie zapominajmy, że czujniki mogą się psuć. Albo wykrywać to co mają wykrywać z odpowiedniej odległości...
Generalnie, jak to jest dobre dla fabuły to promieniowanie rentgenowskie można wykryć frytkami... a z drugiej strony dywizja pancerna może przejechać przez bramkę na lotnisku ("oblałeś ukryty test na spostrzegawczość").

Ewentualnie:
[G]racz: sprawdzam odczyty - coś wykrywam?
[M]istrz [G]ry: "turlu turlu" - rzuca kostkami za ekranem - "nie, nic a nic"
G słysząc stukot kostek i "nie, nic" - powtarza próbę.
Polecam stosować gdy nie ma absolutnie nic do wykrycia;)
Chyba jestem złym MG;)

--
One word frees us of all the weight and pain of life. No, that word is not "painkillers". Nor therapy. No, money not too. Not even beer. It's "love". But "cynism" is my favourite substitute.

bbirdy
bbirdy - Bąbelek · 8 lat temu
:hen_cerbin nie, ja byłbym zachwycony

--
Zachowaj mnie Panie od zgubnego nawyku mniemania,
że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Plewa Osmose ceramiczne systemy kominowe Św. Tomasz z Akwinu

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Jane_Doe - Bojowniczka · 8 lat temu
:hen_cerbin

--
====>====>
Forum > Palma Pikczers > [Darths&Droids]#920-922 Część V
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj