Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Palma Pikczers > Ateistyczna Pyta.
pittu
pittu - Bojownik · 7 lat temu


https://www.youtube.com/watch?v=x_70uySTScg


--
https://www.youtube.com/watch?v=vkOAuY3o90E

queen_of_chocolate
queen_of_chocolate - Suuuuperbojowniczka · 7 lat temu

--
Skydiving is a high risk activity that may result in loss of job, spouse, sobriety and large amounts of money.

tomhet
nareszcie jakas niesponsorowana pyta i od razu dobra relacja

Klaudi
Klaudi - Superbojownik · 7 lat temu
Dobra Pyta ;)

Dziwne tylko, że ci "ateiści" to jedynie jednej opcji się czepiają... Co to za wyśmiewanie religii wszelakich, skoro tylko jedną są odważni wyśmiewać? Poprzebierali się za biskupów, a żaden z nich nie przebrał się za Mahometa. Jakąś scenkę z recytowaniem po łacinie odegrali, a nie było zapinania kóz na rynku ;P

Tacy z nich ateiści, jak z koziej dupy trąba...
Ostatnio edytowany: 2014-03-30 14:57:55

--
Chcę ci powiedzieć, że wyglądasz jak mój pies...

kViatu
kViatu - Superbojownik · 7 lat temu
:Klaudi Masz rację, inne opcje religijne są tak głęboko zakorzenione w polskiej historii i kulturze, że ignorowanie ich jest podejrzane. Szczególnie powinni się zająć wyśmiewaniem kultów rdzennej afryki i hinduizmu.

brak avatara
Ale dziecko ochrzcił

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
SoulerBk - Bojownik · 7 lat temu
Czemu ludzie pokazują innym że są debilami obrażając ich uczucia religijne/jakiekolwiek inne, zamiast ich po prostu pokonać w Trivial Pursuit?

Klaudi
Klaudi - Superbojownik · 7 lat temu
:kViatu

To, że coś jest w mniejszości i nie ma historycznego/kulturowego zakorzenienia w naszym pięknym państwie, nie znaczy ze nie istnieje. A wyśmiewanie się z jednej tylko opcji jest trochę żałosne. Tym bardziej, że do niczego to nie prowadzi ;)
Więc śmiało można rzec, że większość "ateistów" jest wyłącznie na pokaz, bo to jest obecnie w jakiś sposób modne. Dodatkowo mam wrażenie, że oni często mylą wiarę z przynależnością do jakiejś instytucji (w tym wypadku do KK).

O hipokryzji owych "ateistów" też można sporo powiedzieć - śluby kościelne, chrzest ich oraz własnych dzieci, itd.
--
Chcę ci powiedzieć, że wyglądasz jak mój pies...

kViatu
kViatu - Superbojownik · 7 lat temu
:Klaudi
Po pierwsze to walka z czymś co nie istnieje jest kretyńska. Czy znajdziesz w naszym państwie muzułmanów ciągnących miliony od rządu, uczących dzieci w publicznych szkołach i zarządzających cmentarzami?
Po drugi to rozumiem że znasz "tych ateistów" osobiście skoto wiesz, że biorą śluby kościelne i chrzczą własne dzieci, tak?

Klaudi
Klaudi - Superbojownik · 7 lat temu
:kViatu

Masz w części rację, skoro ateiści nie wierzą w istnienie boga/bogów, to bezsensowna jest ich walka z czymś, w co nie wierzą, bo to nie istnieje ;) Więc ich wyśmiewanie się z jakiejkolwiek religii jest absurdalne.

I tak, znam takich "ateistów". Na jednych weselu się bawiłem (ślub kościelny był), inni za to nie mają ślubu kościelnego, lecz dziecko ochrzczone zostało i nawet u Pierwszej Komunii było. A to tylko dwa przykłady ;)

--
Chcę ci powiedzieć, że wyglądasz jak mój pies...

kViatu
kViatu - Superbojownik · 7 lat temu
:Klaudi
Nie znam ateistów którzy walczą z bogiem, znam za to całkiem wielu którzy zwalczają kościół.
PS. A ja znam katolików którzy kradną, księdza pedofila i jedną dewotkę która donosiła na ubecję. To tylko trzy przykłady ale co ma piernik do wiatraka?

miss_cappuccino
miss_cappuccino - Superbojowniczka · 7 lat temu
żyjemy niestety w społeczeństwie, gdzie religia katolicka to temat tabu. o "naszej polskiej religii" mówi się dobrze albo wcale i to właśnie jest problemem - jakakolwiek krytyka świętych krów z duchowieństwa skutkuje świętym oburzeniem.

:klaudi argument o Mahomecie jest w Polsce mniej więcej tak zasadny jakbyś powiedział w dyskusji z Amerykaninem na temat wyższości krajobrazów amerykańskich nad polskimi "a u Was to biją Murzynów" - co ma piernik do wiatraka? W Polsce mamy katolicyzm i to on jest problemem, a nie wiara w np. boga kapusty, który może jest gdzieś czczony [a może nie - nie wiem].

aczkolwiek jako ateistka stwierdzam, że nazwanie tego marszu "ateistycznym" było nietrafione. Co było jego celem? O ile dobrze zrozumiałam pokazanie, że religia jest niefajna - może lepiej by było go nazwać antyreligijnym, albo antykatolickim, albo antyklerykalnym - bo pomijając już wszystko, to największym problemem jest zinstytucjonalizowana religia, a nie wiara sama w sobie. Kiedy wiara zostaje zorganizowana zaczyna stwarzać zagrożenie, póki jest rozproszona i tkwi w sercach ludzi potrafi być motorem działania. I nie mówię tu tylko o wierze w jakiegoś boga, czy siłę wyższą. Religia zorganizowana zabiera całą tę wiarę tkwiącą w ludziach i przekuwa do swoich potrzeb.

Jeżeli natomiast chodzi o brania ślubów w kościele przez osoby niewierzące to mogą być różne powody. Polska to oprócz wszystkiego taki smieszny kraj, gdzie ślub często się bierze dla rodziny, na pokaz - więc nawet jeśli dzieci nie wierzą i wystarczyłby im kwitek ze ślubu cywilnego, to dla rodziny i dla świętego spokoju biorą ślub kościelny. na dobrą sprawę, to jeśli nie wierzą, to taki ślub ma dla nich znaczenie tylko ceremonialne, tradycyjne - bo co im szkodzi odstawić szopkę i mieć potem spokój, teściowa nie będzie zrzędzić itp. To samo dotyczy chrzczenia dzieci. Oprócz tego - zwłaszcza jeśli chodzi o chrzest i komunię - dochodzi kwestia ostracyzmu społecznego na jaki może być narażony mały berbeć jeśli nauczyciele, inne dzieci i inni rodzice dowiedzą się, że nie ochrzczony i do komunii też nie idzie. Ma przerąbane już na starcie - inność budzi niechęć, a niestety mit Polaka-katolika-patrioty jest ciągle silnie zakorzeniony w umysłach ludzi.

A filmik fajny

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!

miss_cappuccino
miss_cappuccino - Superbojowniczka · 7 lat temu
:kviatu a ja znam gościa, który był księdzem, ale odszedł, bo rozpusta w kościele była zbyt duża [serio!].

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!

kViatu
kViatu - Superbojownik · 7 lat temu
:miss_cappuccino
Można i tak
Ale mi ogólnie chodziło o to, że ten tym rozumowania jest z logicznego punktu widzenia błędny. "Widziałem dwa czarne psy na ulicy dlatego wszystkie psy są czarne". A to powoływanie się na argument że "taki ateista a biega do kościoła" już mi bokiem wychodzi. Nawet gdyby tak było że ateiści biegają do kościołów czy co tam kto sobie tu wstawi, a nie jest tak, to i tak świadczyłoby tylko o słabości wiary. No bo skoro nawet niewierzący idzie na mszę to jaką wartość ona tak naprawdę sobą prezentuje?

malky
malky - Superbojownik · 7 lat temu
:KViatu jak taki ateista jest w kościele gdyż jest zaproszony przez wierzącego znajomka na ślub, czy tam bierzmowanie czy tam chrzest dzieciaka, to według Ciebie ateista koniecznie musi być burakiem i odmówić? Come on... wiara to jedno kultura to drugie.
Wiele razy byłem w takiej sytuacji, przebolałem, przesiedziałem w ławce, a znajomym było raźniej że mają gości.
To że ktoś jest ateistą to nie znaczy że ma zaraz robić scenkę komuś w jego ważnym dniu. No chyba że i przyjaźnić się nie wolno ateistom z teistami :O

A jeśli chodzi o zwykłe msze, to jeśli ateista tam idzie (o ile w ogóle) to znaczy że musi chodzić o kasę albo inną korzyść ;) taka to wartość, jak zwykle.

Jeszcze jedno
Sakramenty takie jak chrzest czy komunia, to tak naprawdę tylko kolejna biurokracja, nie chcę swoim dzieciom robić problemów to i postaram się że miały te papiery, najwyżej nie skorzystają co mi będzie wisiało.
Jak się tego nie pojmuje to już indywidualny problem z łbem

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
kapfryd - Bojownik · 7 lat temu
Było już tu kiedyś wrzucane, ale tak dla przypomnienia a propos filmiku + całej dyskusji:

Oto po zakończeniu dorocznego zebrania Partii Ateistów sekretarz generalny zarządził pięć minut nienawiści. Wszyscy zebrani zaczęli jak jeden mąż wygrażać ku górze, bluźnić, grozić i machać pięściami.
Wszyscy oprócz jednego, który siedział i czytał gazetę.
Zaniepokojony gensek zapytał go: - A ty, dlaczego nie złorzeczysz temu ich bogu?
A wstrzemięźliwy delegat na to odparł: - Ja? A bo ja po prostu w niego nie wierzę, panie sekretarzu generalny.

lukashero
:klaudi przestan pierdolic.

--
Lepiej spróbowac, niz nie spróbowac i żałować.

Klaudi
Klaudi - Superbojownik · 7 lat temu
Już dawno skończyłem, drogi hero ;)

I zgadzam się z :miss_cappuccino - "(...)nazwanie tego marszu "ateistycznym" było nietrafione. Co było jego celem? O ile dobrze zrozumiałam pokazanie, że religia jest niefajna - może lepiej by było go nazwać antyreligijnym, albo antykatolickim, albo antyklerykalnym(...).

Ba, nawet powiem, że większość owych "ateistów" winna nazywać się antykatolikami/antychrześcijanami/antyklerykałami/etc. Lecz nie ateistami. Ot, biedne zagubione owieczki mylą pojęcia ;)

Na rozluźnienie:https://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Ateista

Peace!


P.S. wtrącenie przeze mnie Mahometa w dyskusję fajnie przedstawia ten obrazek:
Ostatnio edytowany: 2014-03-30 23:19:27

--
Chcę ci powiedzieć, że wyglądasz jak mój pies...

malky
malky - Superbojownik · 7 lat temu
:Klaudi wtrącenie przez Ciebie Mahometa może ma się do obrazka, ale obrazek ma się idealnie tylko do Nonsensopedii a nie do normalnych ateistów*

* - nie, nie biorę pod uwagę gimbazy ani imbecyli.
Ostatnio edytowany: 2014-03-30 23:50:20

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 7 lat temu
No macie temat do dyskusji naprawdę. Na takie marsze chodzą głównie imbecyle (co widać na załączonym filmiku).

A co do hipokryzji itd. Ja jestem niewierząca, ale dziecko ochrzczę, jeśli mojemu mężowi będzie na tym zależeć. Jestem matką chrzestną siostrzeńca, bo uważam to za piękna tradycję, kościelną czy nie.

Swój brak wiary zostawiam po prostu dla siebie na co dzień.

A co do KK, to puki społeczeństwo będzie na to pozwalać, to będzie się wciskał gdzie się da. Bo może. A brak pozwolenia trzeba wyrażać w nieco inteligentniejszy sposób, niż chodzenie bandą po ulicy.--
"Raz się żyje! Na szczęście..."

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 7 lat temu
:gogosiek no na Wielkiego Latającego Potwora spaghetti, "puki"?

Co do ateistów- nie jestem osobą wierzącą, ale jeśli moja żona zażyczy sobie ślubu w kościele to pójdę i go odklepię. A skąd się bierze taka jazda na katolicyzm? No cóż, jakoś nie widzę żeby muzułmanie wpie*dalali się do polityki w naszym kraju i próbowali mi układać życie jak robi to KK. Zaraz usłyszę zapewne że w końcu to przeważająca religia- to niech się zajmują sobą i tylko sobą, i swoimi wyznawcami. A w moje życie i decyzje przestaną wpie*dalać z buciorami.

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 7 lat temu
:tomcat_tc ups


Poniedziałek rano, to na 100% przez to

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."

lukashero
:klaudi to jest idealny cytat dla ciebie

Zyj sobie w zgodze ze swoja religia i nie narzucaj jej innym. Tylko tyle. Moge sie zalozyc ze w zyciu biblii nie czytales, dlatego wciaz jestes katolikiem. Co do twojej teorii ze ateizm jest modny, to pomysl sobie ze gdyby nie twoi rodzice, dziadkowie, nastepnie ksieza ktorzy nawkladali ci do glowy roznego rodzaju bajek, to tez bys byl ateista. A gdyby twoi rodzice urodzili sie w pakistanie, to bys tu prowadzil dzihaaaaad. Ty swoim dzieciom tez bedziesz wkladal do glowy rozne historie i niestety dzieci beda w to wierzyly bo jestes dla nich autorytetem. Tak sie wlasnie rozprzestrzenia religia. Nie ze jakas istota zstepuje na ziemie (swoja droga ciekawe gdzie jest ten twoj bog, w innej galaktyce,czy w ogole poza kosmosem?) i mowi jak mamy postepowac, gdzie chodzic zebysie modlici innego rodzaju bzdury. Zauwazylem ze boli cie islam,a czym sie islam rozni od chrzescijanizmu kilka wiekow temu? Tak samo walczyli mieczem i narzucali swoja wiare innym. Kosciol katolicki to zaklamana,bardzo bogata instytucja, rak ktory drazy spoleczenstwo. Wyciagaja pieniadze, dajac w zamian obietnice zycia wiecznego po smierci. To jest tak glupie, ze mi sie wierzyc nie chce ze moga w to wierzyc dorosli, ludzie. Ale jak juz wspomnialem, czym skorupka za mlodu nasiaknie, tym na starosc traci. Ja sie nie nabijam z zadnej religii, zal mi po prostu ludzi,ale to kazdego indywidualna sprawa na co traci swoj czas. Jeden chodzi do kosciola,drugi do meczetu, a trzeci do synagogi. Laczy wasz wszystkich wiara w jakis byt pozaziemski i jeszcze jedno, wzajemna nienawisc do siebie. Malo tego ze muzulmanie nienawidza sie z chrzescijanami. W islamie ktory glownie dzieli sie na szyitow i sunnitow tez sie nienawidza i zabijaja. Zeby byc sprawiedliwym to trzeba przypomniec o katolikach i protestantach,a takze swiadkach jechowy, zielonoswiatkowcach ktorzy tez nie palaja do siebie miloscia itd. Zamiast laczyc wszystkich jedna idea, to sie debile zabijaja i nienawidza nawzajem, bo moja prawda jest mojsza. Smieszno i straszno zarazem.
Ostatnio edytowany: 2014-03-31 17:43:39

--
Lepiej spróbowac, niz nie spróbowac i żałować.

Klaudi
Klaudi - Superbojownik · 7 lat temu
hero

Powiedz Ty mi dwie rzeczy. Raz - w którym momencie w swoich wpisach narzucam komukolwiek cokolwiek? Dwa - na jakiej zasadzie zakładasz, że jestem katolikiem, skoro o tym nawet słowem nie pisnąłem?

P.S. O co zakład? ;)

--
Chcę ci powiedzieć, że wyglądasz jak mój pies...

f_physarium
f_physarium - Superbojownik · 7 lat temu
W kwestii ślubów w kościele. Skąd wiecie, że dany ślub był kościelny dla obu stron? Może być również tak, że kiedy jedna strona nie jest wierząca, a druga owszem, w kościele borą ślub ekumeniczny. Nie różni on się prawie niczym od ceremonii w pełni religijnej i nawet jeśli braliście udział w takim ślubie, to jeżeli nie wiedzieliście o tym, to w wielu przypadkach zapewne nie zwróciliście na to uwagi. Obie strony (wierząca i niewierząca) są wtedy zadowolone i nie ma problemu, że jedna strona poświęca swoje przekonania dla drugiej.

--
Forum > Palma Pikczers > Ateistyczna Pyta.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj