Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Półmisek Literata > Żywot człowieka niepoczciwego
Mroczna_Elfka
Mroczna_Elfka - Superbojowniczka · przed dinozaurami
Czasami, wracając z uczelni, wybieram autobus, który jedzie dwa razy dłużej niż normalnie, przez wszelkie zadupia, dzielące Mikołów od Katowic. Lubię patrzeć w czasie jazdy na ludzi, oceniam ich, wymyślam sobie historie ich życia.
... ten facet chyba się za często nie myje i chyba jest analfabetą....
... paniusia, która ma paznokcie pomalowane, tak, by pasowały do butów, pewnie zdradza męża...
... chłopak z długimi włosami, pewnie ma dziewczynę, którą bardzo kocha i pisze jej wiersze...
Kiedy mnie znudzi ta zabawa koncentruję się na rzeczywistości za oknem. Rzeźnik, sklep z bielizną, kiosk, komis samochodowy, a potem pola, łąki, jest nawet kawałek lasu. Denerwują mnie słupy z kablami, w których biegnie prąd do domów smutnych ludzi, by dać im odtrutkę na szarość dnia codziennego w postaci „Klanu” i „Mody na sukces”. Słupy zasłaniają mi niebo i widok staje się obramowany, zamknięty w przestrzeni między ziemią a kablem. Autobusy linii 37 to stare gruchoty, szarpią, trzeszczą i dymią, ale lubię te godzinne przejazdy, mogę wypocząć, we wnętrzu tego złomowiska na kołach mogę nie myśleć.
Gdy idę ulicą zawsze patrzę ludziom w oczy, niekiedy się uśmiecham, rzadko ktoś mi odpowie uśmiechem, zazwyczaj widzę na twarzach oburzenie typu, co ta wariatka do mnie się szczerzy. Przygnębia mnie fakt, że ludzie nie potrafią się bezinteresownie uśmiechnąć do obcego. To wielka forma kalectwa. Pytam się w duchu, czy to my sami się okaleczamy, czy to świat... Ale czym jest świat, to tylko to co sobie sami stwarzamy. Smuci mnie też troje Indian w strojach plemiennych, grających na ulicy 3 Maja. Mają pióropusze, mokasyny i fujarki z trzciny, grają i śpiewają czasem ich ludowe pieśni, a czasem Beatles’ów. Prawdziwi Indianie kupczą resztką swojej godności, którą łaskawie zostawili im biali ludzie i to na dodatek w Katowicach, najobrzydliwszym mieście świata. Taką sobie stwarzamy rzeczywistość. A może to nie są prawdziwi Indianie, tylko znowu zaczynam sobie coś wkręcać.
Mój wydział mieści się naprzeciw budynku Sejmu Wojewódzkiego. Smutny, szary budynek, niegdyś siedziba partii. Teraz pełny studentów, biegających, kserujących, palących dużo papierosów. Myślę sobie, że polonistyka to główny filar koncernów tytoniowych. Ja też palę. Kawa i papierosy to moi najstarsi i najwierniejsi towarzysze. Trochę młodszy jest alkohol.
c.d.n.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
sternika - Superbojownik · przed dinozaurami
To brzmi jak pamiętnik. Ale fajnie napisany Choć w penym momencie się zgubiłem, czy jadąc 37-ką : "wymyślam sobie historie" czy "mogę nie myśleć".
Załóż sobie blog

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Boska - Superbojowniczka · przed dinozaurami
A ja świetnie ten stan myślenia przeplatającego się z niemyśleniem rozumiem...
Mroczna, interesujące, czekam na c.d. A jeśli chodzi o koncerny tytoniowe, to jeszcze przyszli prawnicy znacznie je wspierają

--
Bardzo lubię nie musieć nic. :)

tessa
tessa - Superbojowniczka · przed dinozaurami
Nawet żem nie wiedziała żeś moja krajanka :elfka (z urodzenia)

Powiem ci tak: jak wyobrażasz sobie historie ludzi, to najpierw oderwij sie od stereotypów, bo to fajna zabawa, a jak umiesz sie w nią bawić, to może cie bardziej podnieść na duchu niz myślisz( ale Ty chyba lubisz doły ? )... Ta pani "z paznokciami dobranymi do butów" może to dla męża?. którego uwagę chce zwrócić, bo ja ostatnio zaniedbuje?
A ten chłopak z długimi wlosami.... może je zapuścił na złość rodzicom, którzy chcą go zamknąć w "złotej klatce" i w ogóle nie pisze wierszy?
W zyciu dzieje sie tyle dziwnych rzeczy, ktore w efekcie mają proste wyjaśnienie i tyle prostych, za którymi kryje się dramat.....Podbno swiat jest taki.... jakim go widzisz... a szczęśliwa będziesz, tylko kiedy zechcesz :0

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
rayo123 - Superbojownik · przed dinozaurami
przyjemnie się czyta

a powiedz - gdzie studiujesz w Katowicach?

--
"Brak przekonania o pozagrobowej sprawiedliwości, karzącej nieprawość i wynagradzającej cnotę, w moim pojmowaniu zwiększa odpowiedzialność za to, co dzieje się w naszej obecności, chociaż wyzbytej realnych szans na skuteczne przeciwdziałanie złu." S. Lem
Forum > Półmisek Literata > Żywot człowieka niepoczciwego
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj