Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > To będzie grzyb czy nie?
Manecki
Manecki - Superbojownik · 3 miesiące temu
Czytam tę ruską propagandę, Ukraińskie doniesienia, hamerykańskie wywody, specjalistów z dupy w TV (nie tylko naszej) - wszędzie straszenie profilaktycznym, delikatnym pierdolnięciem atomowym, które jest nierealne. Czyżby?
Przed inwazją, kiedy wielu mówiło, że nie wkroczą, byłem przekonany, że wkroczą.
I tak sobie myślę, że Putler nie ma nic do stracenia i pierdolnie małą bombkę, tak w centralnej Ukrainie. I nikt nic nie zrobi.

Change my mind.

--
Robię dobrze.

Servin
Nie chce mi się. Teraz patrzę jak pająk pajęczynę teraz wije.

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

nevya
Indie i Chiny stwierdzają, że gościa pokurwiło (dzwonią do USA z pytaniem co z nim robić), odwraca się nawet Erytrea, a w końcu nawet papież Franciszek zaczyna mówić, że być może to był błąd.

USA żeby nie być gołosłownym ładuje do Ukrainy już dowolny sprzęt, z Tomahawkami i Raptorami, albo nawet sami tam wchodzą.

Inne państwa NATO przestają się liczyć z budżetami i ślą co się da.

Wersja z małą bombą w centralną Ukrainę bez sensu, w zasadzie nic nie daje, a tylko pogorsza sprawę.

empatyczna
empatyczna - Gołota Poezji · 3 miesiące temu
@Manecki
Może nie zdąży?
Putin namaścił już swojego następcę - ponoć 9 maja ma być operowany /rak żołądka/.

https://www.pomponik.pl/plotki/news-wladimir-putin-ma-juz-swojego-nastepce-niebywale-kto-mialby-,nId,6000612

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/

Manecki
Manecki - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Servin
Jak się złapie mucha, to napisz.

--
Robię dobrze.

Manecki
Manecki - Superbojownik · 3 miesiące temu
@nevya
No właśnie o to mi chodzi. Jeśli nawet Ci na których się polegało odwracają głowę, to co innego zrobić, by przywołać ich do porządku? pokazać swoją zajebistość/potęgę.
Właśnie dlatego, że już każdy go olewa i daje broń bez ściemniania, to ma (w swoim chorym mniemaniu) jedno wyjście.
Wbrew pozorom mała bombka daje wiele. Pokazuje determinację i nieobliczalność. Czy wtedy przeciwnicy będą chcieli odwetu? Czy się posrają, bo po psychopacie można się wszystkiego spodziewać?

--
Robię dobrze.

nevya
@Manecki , jeśli ustępujesz w takiej sytuacji to znaczy, że można zacząć dowolną wojnę, przejebać ją, rzucić atomówkę i osiągnąć swoje cele. A to znaczy, że ustąpić w takiej sytuacji nie można.

Jeśli już zgrywać psychopatę i spodziewać się, że jednak nikt nie odpowie, to już lepiej coś taką bombką konkretnego osiągnąć.
Ostatnio edytowany: 2022-05-06 00:37:27

Manecki
Manecki - Superbojownik · 3 miesiące temu
@nevya
Nawet małą i bez strategicznego znaczenia osiągnie. Amerykanie co osiągnęli po Hiroszimie i Nagasaki? Czy to było strategiczne, potrzebne? Osiągną strach wielu państw i tylko o to chodzi.

--
Robię dobrze.

tomasz35
@Manecki , no popatrz... a ja byłem przekonany, że nie wkroczą, a jak już, to tylko do Donbasu, a gdyby taaaak się zdarzyło, że wkroczą, to że Ukraina padnie w kilka dni.
O rękę i nerkę bym się założył... dzisiaj bym popylał z jedną ręką i jedną nerką :/

Ale przynajmniej padł mit niezwyciężonej Armi Radzieckiej, plus otwarcie oczu przez zachodnią cywilizację, i dostrzeżenie jak wielkie zło siedzi w Rosjanach...

I teraz to już nie jest wojna Putina o odtworzenie CCCP. Teraz to jest wojna o zdławienie Rosji, o wybicie jej z glowy tych mrzonek o imperium, to jest wojna o nasz, zachodni sposób życia, a nie made in russia. Ten nasz, zachodni, made in UE+USA może nie jest idealny, mało, jest zły i niesprawiedliwy, ale i tak o niebo lepszy niż wdrażany przez Rosjan od, w sumie, zawsze...

I teraz właśnie Ukraińcy są na pierwszej linii, na froncie tej wojny. Cieszy, że Polacy jakoś instyktownie wyczuli o co chodzi, i pomagają ile wlezie...
Ostatnio edytowany: 2022-05-06 00:48:31

--
Brązowe noski są na świecie :)

nevya
@Manecki , USA nie przegrywały wojny, chciały pokazać, że mają taką broń, a nikt nie miał podobnej i cały świat nie miał zamiaru zwracać się przeciwko USA. Tyle.

Rosja bez wątpienia wzbudzi tym strach, który jednak nie spowoduje ustępstw, a wręcz przeciwnie, zaostrzy kurs. Spowoduje też odwrót sprzymierzeńców i sympatyków. Dlatego to jest bez sensu. Strach dla strachu, co miałby w ten sposób osiągnąć wymiernego?
Ostatnio edytowany: 2022-05-06 00:55:27

Manecki
Manecki - Superbojownik · 3 miesiące temu
@tomasz35
Padł mit - oczywiście. Ale nie w ich głowach tylko w naszych - zachodnich. Oni nadal wierzą w niezwyciężoną Rasiję i tu może być powód do "kabum"
@nevya
A ruscy przegrywają? W ocenie większości komentatorów, wizualnie - tak. W realu - nie bardzo. A jeśli nawet przegrywają, to będzie podstawa do użycia broni koniecznej. Oczywiście, nie poszło po ich myśli ale daleki jestem do oceny, że przegrywają. Jak już wiemy nie mają szacunku do swoich żołnierzy, zeszło im dłużej niż myśleli ale czy przegrali? A były jakieś zasady, by mówić o przegranej? Będą gnietli ile się da, zdechnie tysiące ruskich sołdatów ale mają militarną przewagę, bo Ukraińcy są już zmęczeni.
To jedyny moment kiedy ruscy mogą coś takiego zrobić i nie być gorszymi od USA i pokazać, że też mogą. A co mogą osiągnąć wymiernego? To samo co USA w IIWS - strach. Nic więcej. A dlaczego centralna Ukraina? Bo nie jest to NATO, bo chmura nie zagrozi (prawdopodobnie) sobie i innym krajom. A, że strategicznie będzie z dupy, to walić to. Pewnie w planach nie mieli równania z ziemią Mariupola i innych miejscowości, bo chcieli z nich korzystać ale... siła wyższa. Nie liczą się ze stratami i ze zdaniem innych. Jest ustalone, że mają mieć sukces. I za wszelką cenę go osiągną. A biorąc pod uwagę plotki o chorobie Putlera i że ma dni policzone, to co mu zależy?
Obym się mylił.

--
Robię dobrze.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 3 miesiące temu
Gdyby chodziło tylko o UE/USA to myślę, że już by się błyskało. Jednak nawet niezbyt finezyjni ruscy zdają sobie sprawę, że to nie UE i raczej nie USA czają się najbardziej na ich ziemie. Dawanie pretekstu "najlepszym przyjaciołom", do rozpoczęcia specjalnej operacji militarnej byłoby delikatnie mówiąc nierozważne. Tym bardziej, że przyjaciele pewnie nawet nie odpowiedzieliby atomem, bo po co? Kto by sobie zanieczyszczał swoje nowe terytorium?

nevya
@Manecki , aha, nie przegrywa więc jebnie atomówkę, tak sobie, dla jaj. Dzięki za analizę

Maciej1988
ruskie na pewno zachodzą w głowę, co zrobią, jeśli jeden mały taktyczny njuk nie zniechęci Ukraińców. To dopiero będzie zgryz.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

masakitt
masakitt - Superbojowniczka · 3 miesiące temu
sam putin nie może podjąć decyzji o atomówce, tak mi się zdaje. a inni mogą nie być tacy pierdol...ęci.

leeeroy
leeeroy - Superbojownik · 3 miesiące temu
Raz mówią że jebn* atomówką, raz że nie. Nie wierzyłbym w ich słowa, żadne, te oficjalne i te nieoficjalne. Mówią jedno, robią drugie.
Patrząc na te dwa miesiące wojny- w sensie militarnym, Ukraina przegrywa. To nie mówię ja jako ja, ale czytam różne opinie, głównie wojskowych, tam taka jest narracja. Że Ukraina straciła w sensie fizycznym mnóstwo wojska. A jak dojedzie sprzęt z zachodu to nie jest tak, że wskoczy w niego świeże wojsko i w blasku zachodzącego słońca odjedzie. Trzeba treningów, przygotowania i ludzi, a także umiejętności. A ruskie gówno ma czas, ma pieniądze, ma zasoby, nieograniczone. Będą walili czym się da, mordowali i posuwali się do przodu.
Ukraina nie ma sił ani możliwości, aby zastopować kontratak, osłabić kacapów, weźmy choćby ten Mariupol. Nie ma bombardowań kacapów, jakiś przerzutów sprzętu, ludzi, dronów itd. Nie mają jak i czym.
Czu uderzą atomówkami? W mojej ocenie (z tego co czytam) uderzą, niewielkimi w miejsce, gdzie normalnie nie mogą nic. I kto im coś zrobi? Pyły radioaktywne polecą na USA, Francję, Izrael? Wejdzie tam wojska NATO? Nie, świat się oburzy i tyle, a za rok jak ucichnie będą kupowali gaz i ropę, a jak nie UE do Azja będzie kupowała, albo inne państwo wasalne, mające ropę swoją, ale będzie odsprzedawało dalej w świat za cichą zgoda wszystkich.
I zrobią to samo co w Czeczeni. Wpompują kasę, odbudują, wstawią swoje władze, propagandowe filmiki będą szły w świat, jak tam dobrze.
A my będziemy mieć więcej ludności, problemów i oczekiwań, co kacap zrobi dalej? A zrobi, bez względu na to, kto będzie przywódcą.
Już czytam, że Szwedzi nie jadą do Polski na wakacje, bo u nas prawie wojna, obawiają się ataku, tak samo wielu Niemców.
I jakby co, kto będzie umierał za Warszawę, Białystok czy Augustów?
Wsparcie i poklepywanie po plecach i zachwyty, jacy jesteśmy dzielni będą, ale nic poza tym.
Przemysł zachodni ucieknie dalej na zachód i na daleki wschód.
Może u nas będzie taki Afganistan, wybuchy na pojedyncze czołgi i zasadzki. A z drugiej strony gwałty, mordy i kradzieże- jak zawsze co czyni ta armia orków. Oni (władza) nas nienawidzą, nawet swoje święto mają w dzień zdobycia przez Polskę Moskwy.
Co powiecie na nowego prezydenta tego z konfederacji, mikusia?
Powiedzcie mi, że się mylę?


--

Jez_z_lasu
No właśnie Putin pewnie drży na myśl, że nikt z atomówki nic sobie nie zrobi.
Od kilku miesięcy straszy tym świat, że już się tym znudziliśmy, bo i tak jesteśmy przeciążeni bodźcami ze świata, pandemii, netflixa I reszty rzeczy.
Obstawiam tak na 40%, że reakcja świata przed i po byłaby mniej więcej taka "No puść już sobie tę atomówkę, bo się zesrasz", a jeśli puści to przez miesiąc max pogadamy lub od razu skwitujemy "Och, interesujące. Ale mógłby lepiej to zrobić".

Świat jest już bardzo trochę zmęczony. Szczególnie po pandemii. Potrzeba sporo żeby wzbudzić w nas zainteresowanie. A co dopiero jakiś niepokój. I w tej katatonii lata nam co sobie myśli psychopata.
Ostatnio edytowany: 2022-05-06 08:46:15

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

nevya
@leeeroy , mylisz się, a Twoje tezy opierają się na podejrzliwości.

Ukraina przegrywa militarnie... dlatego obroniła Kijów i Charków i póki co skutecznie broni się w Donbasie, wykrwawiając Rosję. Czas póki co działa na korzyść Ukrainy, bo oni w przeciwieństwie do Rosji przeprowadzili mobilizację na początku wojny i niedługo powinni uzyskać poważną przewagę liczebną. Tak jak piszesz, to nie jest tak, że oni biorą za karabin i walczą - zgadza się, oni przygotowują się od trzech miesięcy, już teraz szkolą się na zagranicznym sprzęcie i będą wchodzić w kolejnych etapach wojny. W dodatku to są ludzie z doświadczeniem z Donbasu.

Problemem Rosji jest sterowanie wojną przez polityków, ukrywanie niepowodzeń, brak mobilizacji - nawet rezerwa musi być przygotowana, to miesiące, a obecnie Rosja jest o kilka miesięcy do tyłu względem Ukrainy.

Osobiście czytam codziennie o wojnie, aż za dużo. Nie widzę tego dominującego poglądu, że Ukraina przegra. Raczej widać pogląd, że Rosja już przegrała, bo nie będzie w stanie spełnić założonych przez siebie celów. Mało tego, niektórzy Rosjanie spodziewają się klęski. Igor Girkin (oficer GRU, minister obrony w DNR), gość który prawdopodobnie rozkręcił separatyzm w Ukrainie, ma ogromny ból dupy, że Rosja nie mobilizuje pełnych sił i na tej podstawie wróży klęskę, bo Ukraina się broni na ufortyfikowanych pozycjach, z każdym dniem jest coraz mniej Rosjan, coraz więcej Ukraińców, a armia nasyca się zachodnią bronią.

Na niekorzyść Rosji działają sankcje, które tak samo, z każdym kolejnym dniem będą niszczyć kolejne tryby rosyjskiej gospodarki. Już teraz jest źle. Ale rozumiem, że znowu złe Niemcy i zła Unia udają tylko z tymi sankcjami, pic na wodę, bo jeszcze nie widzimy jak Rosjanie umierają z głodu. Być może umierać nie będą, bo Rosja rozwinęła rolnictwo, ale kto tam wie, rolnictwo też potrzebuje nowoczesnych technologii.

Nie rozumiem też tej wiary w potęgę Rosji, która przez 8 lat mogła pompować te pieniądz w Doniec, Ługańsk i Krym, jak w Czeczenię, a nic takiego się nie wydarzyło. Tym bardziej teraz się nie wydarzy, gdy są dojebani sankcjami, a Europa dywersyfikuje źródła węglowodorów. Nawet jakby jakimś cudem (jakim?) relacje miały wrócić do normy z Rosją to jej pozycja nie będzie już taka sama. W dodatku gospodarka ma to do siebie, że potrafi się rozjebać szybko, ale eliminując źródła problemów wcale się tak szybko nie naprawia i trzeba lat.

Tak samo z potęgą militarną Rosji. Rosja już teraz utraciła zdolności do produkcji różnych elementów uzbrojenia, ma "nieograniczone zasoby" co najwyżej surowców, natomiast bardzo ograniczone zasoby technologiczne, technologii nie wynajduje się w 5 minut, a podrobić to może najwyżej buty Adidasa. Organizacja to rzecz fundamentalna, a Rosja mając "nieograniczone zasoby" wydaje się mieć nieograniczony pierdolnik we wszystkim co robi. Taka skala korupcji i niekompetencji to poważne obciążenie, którego ignorować się nie da.

NATO nie obroni Polski, bo na pudelku przeczytałeś, że niektórzy turyści się wystraszyli. Tu znowu kwestia logiki jak z bombą atomową - nie można odpuścić, bo wróg zrobi znowu tak samo licząc na ten sam rezultat. Identycznie jest z NATO. Każde państwo, które odpuści, musi sobie zdawać sprawę, że oznacza to rozpad sojuszu oraz następne miejsce w kolejce. Pomijam, że oddziały NATO są w Polsce.

Do tego jest takie państwo, które spełniło swoje mocarstwowe ambicje i bardzo tego statusu pilnuje - jeśli USA obiecało zareagować w Ukrainie na broń masowego rażenia, to zareaguje. No ale logiczne, że skoro napierdalają w Rosję wszystkimi sankcjami po agresji, to jak złamią atomowe tabu to będzie wporząsiu, wszystko wróci do normy.

Zupełny brak konsekwencji i logiki - Ukraina przegrywa, dlatego Rosja uderzy bronią atomową... Aha. Jak będą wygrywać to zwiększą swoje szanse, żeby przegrać albo przynajmniej totalnie się pogrążyć na każdym polu, to trzyma się kupy.

No to teraz najważniejsze pytanie - ile rubli za taki wpis?
Ostatnio edytowany: 2022-05-06 09:46:11

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 3 miesiące temu
@nevya strategie strategiami, a na dzielni i tak mówią, że na stawkach w rublach znasz się tu najlepiej

nevya
@poradnia , to nieprawda, dlatego chciałem porównać

Colinek_szczecin
@nevya Franciszek to akurat by stwierdzil, ze to wina zepsutego zachodu ktory ingerowal w prywatne sprawy dwoch panstw i podjudzal Ukraincow to zbednej walki

--
All that's left are me & the other pissed-off cockroach motherfuckers.

nevya
@Colinek_szczecin , może i tak, ale peso argentyńskie, tak jak rubel, piechotą nie chodzi

Jez_z_lasu
A Waldek dalej stoi na cargo z drugą połówką peso?

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 3 miesiące temu
@nevya ... i że wajchę subtelniej przestawiałeś, też mówią

nevya
@poradnia , gdzie przestawiłem?
Ostatnio edytowany: 2022-05-06 11:24:16

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 3 miesiące temu
@nevya nie zapytasz, kiedy?

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 3 miesiące temu
@nevya daaaaawno

Witchie
For the record, żeby łatwo można było znaleźć. Ukraina tą wojnę przegra.

--
Apathy’s a tragedy And boredom is a crime

nevya
@Witchie , może i tak, ale tę wojnę wygra.
Forum > Hyde Park V > To będzie grzyb czy nie?
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj