Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Już się "patrioci" uruchomili.
pies_kaflowy
https://www.lublin112.pl/pracownicy-domu-kultury-zrealizowali-klip-ukazujacy-wsparcie-i-solidarnosc-z-ukraina-sprawa-zajmie-sie-prokuratura/
Jakoś głupim tłukom nie przeszkadza wychwalanie bandyty Burego.
Kurwa, lata minęły, żyjmy w zgodzie, niech się historycy ładnie spierają, a nie układajmy świata jak sto lat temu. Zmienił się.
Nasi sąsiedzi i przyjaciele krew przelewają i życie oddają za wolność, może i naszą, niech czują wsparcie.

--

Szamano
Szamano - Superbojownik · 2 miesiące temu
Przeczytałem tekst piosenki. Znalazłem w niej tyle banderyzmu, że dom kultury należy spalić, a wokalistów zastrzelić.

--
"Czujesz to? To beton, synku. Nic na świecie tak nie pachnie."

kashpir
kashpir - Superbojownik · 2 miesiące temu
Ten sam utwór propagował w czasie mszy wielkanocnej ksiądz w moich okolicach:

https://tustolica.pl/ksiadz-drozdowicz-znow-jest-bohaterem-sieci-nietypowe-kazanie-na-bielanach_88047

I jakoś w tym przypadku pato-patrioci się nie odpalili, wszyscy grzecznie chwalą

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
madman159 - Superbojownik · 2 miesiące temu
Fajny kawałek w sumie

https://youtu.be/jAKwe2r8D2k

Witchie
Pułk Azov i banderystów ukraińskich to po tej wojnie trzeba tak czy siak rozliczyć.

--
Apathy’s a tragedy And boredom is a crime

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex1 - Superbojownik · 2 miesiące temu
@Witchie wszystkie pożyteczne trolle należy tak potraktować teraz czyli cała Kolaboracja i ty na pierwszy ogień.

Servin
@Witchie znalazłeś już pracę, z której cie nikt z Ukrainy nie wykopał

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Witchie
No bo Azov wcale nie jest nacjonalistyczny, wcale. Zero. Null. Śmiech.

--
Apathy’s a tragedy And boredom is a crime

Servin
Coś jak ty

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
pietshaq - Szkielet Szachisty · 2 miesiące temu
Mylisz się: wychwalanie bandyty Burego też przeszkadza głupim tłukom. Po prostu innym głupim tłukom, głupim z innych powodów (i nie, powodem nie jest to, że przeszkadza im wychwalanie Burego, ale jakoś dziwnie występuje korelacja między byciem głupim tłukiem a uzewnętrznianiem wkurzenia na to, że ktoś inny kogoś – kogokolwiek – wychwala).

--
Pietshaq na YouTube

bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 2 miesiące temu

"(...) Jest bowiem Azow formacją kontrowersyjną. Latem 2015 roku nie do końca wiedziałem, co zastanę na południowym odcinku donbaskiego frontu. Miałem świadomość, że Azow to prawicowe ugrupowanie, jednak obraz tego batalionu – budowany przez mainstreamowe media w Polsce – kazał przypuszczać, że nazistowska symbolika i durna ideologia to raczej incydenty, gówniarskie wybryki i powody do wstydu; coś, co będzie przed mną ukrywane. Tymczasem już w koszarach w Mariupolu – na oficjalnym spotkaniu – „dostałem po oczach” wszelkiej maści gapami, swastykami i azowską interpretacją wilczego haka. Na froncie zaś było jeszcze gorzej, jeszcze więcej tego syfu.
---
Przez cały pobyt wśród azowców miałem wrażenie kompletnego surrealizmu. Ci chłopcy bronili ojczyzny przed zbójeckim najeźdźcą, a jednocześnie schlebiali morderczej ideologii, której ofiarami swego czasu padli moi i ich przodkowie. Intelektualnie ogarniałem temat, wiedziałem, że dla azowców (neo)hitlerowska symbolika pozostawała atrakcyjna z uwagi na swój antysowiecki i antyrosyjski charakter. Tak naprawdę niewielu tam było zdeklarowanych rasistów, o co zresztą byłoby trudno, biorąc pod uwagę wieloetniczny charakter ukraińskiego społeczeństwa (ponad setka różnych etnosów), widoczny także w szeregach batalionu. Ci ludzie wyekstraktowali z nazizmu nienawiść do Rosjan, nie pozbywając się symbolicznej otoczki szerszego w gruncie rzeczy zjawiska. Ich osobisty dramat polegał też na tym, że większość nawet nie znała ukraińskiego i mówiła po rosyjsku, w języku wrogów.
---
"Nie chcę tam jechać" - zareagowałem po raz pierwszy na propozycję kolegów, byśmy wybrali się do Azowa. Gardzę naziolami w jakimkolwiek wydaniu, niezależnie od tego, jakie noszą paszporty. Zwyciężył jednak racjonalny argument – że nie ja przecież decyduję o tym, kto z kim walczy. Mogę tylko zdecydować, czy chcę o tym pisać/robić materiały. A ostatecznie chciałem, bo tak rozumiem swoją dziennikarską powinność. Bo zamykanie oczu na problem nie sprawia, że ten znika. Pojechałem więc, napisałem obszerny reportaż i dziś nie zmieniłbym w nim ani słowa. Bo owszem, spotkałem dzielnych ludzi, szaleńczo oddanych ojczyznie, ale zwichrowanych przez ideologię. Orki to podchwyciły, pragnęły bowiem, wciąż pragną!, przekonać cały świat, że ukraiński romans z nazizmem to powszechne zjawisko. A to bzdura, oczywista nieprawda. Skrajnie prawicowe formacje ochotnicze stanowiły nieznaczny odsetek ukraińskich sił. Tolerowano je z uwagi na bitność i zasługi w powstrzymywaniu rosyjskiej agresji - i tylko do czasu.
---
Azow jest obecnie częścią ukraińskiej gwardii narodowej. Przeszedł kadrową czystkę, sprofesjonalizował się. Na miano nazistów bardziej zasługują walczący z nim Rosjanie, którzy przecież nie kryją, że chodzi im o eksterminację ukraińskich elit i wynarodowienie reszty społeczeństwa. Dawne grzechy pułk odkupuje w Mariupolu, wiążąc wielokrotnie silniejsze rosyjskie oddziały. Azowcy walczą dziś na terenie jednej z tamtejszych stalowni, w gąszczu fabrycznej infrastruktury. Myślę, że w ruinach Azostalu wykuwa się kolejny ukraiński mit, podobny do epopei cyborgów z donieckiego lotniska. Te mity mają państwowotwórczą moc, będą - jak cała ta wojna - stanowić zręby nowej ukraińskiej tożsamości. Następne pokolenia nie będą musiały odwoływać się do moralnie wątpliwych wydarzeń i postaci z przeszłości, mając takie wzorce na wyciągnięcie ręki. Tym samym, w mojej ocenie, Azow spłacił swój honorowy dług." (...)

Marcin Ogdowski

Witchie
@oktaw_63 Twoja opinia jest mi zbędna.

--
Apathy’s a tragedy And boredom is a crime

Forum > Hyde Park V > Już się "patrioci" uruchomili.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj