Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Kolejny sukces pisu
beduiniec
beduiniec - Superbojownik · 4 miesiące temu
Udowodnili kolejnemu człekowi, że jest głupi i nie potrafi pojąć prostych przepisów nowego wału. Nosz kaflowa mać, może i jestem debilem, ale zwykle po czterdziestokrotnym przeczytaniu nie miałem problemów ze zrozumieniem prawa czy innych przepisów podatkowych, tak tutaj jeden wielki, dyndający, czarny hói. Dostałem w robocie wiadomość, że mogę sobie wypełnić jakiś druczek ażeby ulżyć lub popełnić finansowe seppuku. Tylko nie wiem czy mam to wypełnić i zacząć wpierdzielać suchy ryż, czy nie wypełniać i w przyszłym roku zafundować sobie freediving z 10 piętra prlowskiego wieżowca.

Czy ktoś z was jest w stanie przedstawić jakiś zrozumiały artykuł lub wyłożyć jak krowie na rowie, co z czym się je i co będzie jeśli złożę lub nie złożę tych pierdzielonych śfistkuf? Mam na myśli proste przedstawienie, że przy x zarobach przy złożonej deklaracji tracę lub zyskuję (ehehehehe) miesięcznie, ale po roku mam do zapłacenia składkę zdrowotną, albo nie składam i wszyscy mnie chędożą, ale nie czeka mnie bunga bunga niczym blondyna siedząca na kanapie a za nią kilka murzajów. Albo na odwrót, hgw.

--
Pi***ol wszystko i się śmiej, jutro wstaniesz będzie lżej

Servin
Proszszsz...

https://kuchnialidla.pl/przepisy/dania-z-ryzem

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Najpierw winny był wszystkiemu Tusk, później Angela, Unia, Rosja, lekarze, nauczyciele, lgbt i totalna. Teraz cała wina za niższe pobory przypada Anetce z księgowości. Pisiory to mistrzowie w przerzucaniu odpowiedzialności.

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 4 miesiące temu
@Mjask90 Co najgorsze: suweren mu wierzy...

--
Live For The Moment

k0curek
k0curek - Superbojownik · 4 miesiące temu
@beduiniec

Deklaracja dotyczy ludzi, których miesięczne zarobki mieszczą się w granicach 5700-11000 zł brutto. Systemy płacowe z definicji stosują tym ludziom ulgę podatkową, która ma na celu zapobieganie obniżce wynagrodzeń.Ludzie zarabiający w tych granicach straciliby na nowym ładzie, więc zastosowano taka protezę.
Ulgi można nie stosować na życzenie pracownika wyrażone na piśmie (ten druczek do wypełnienia).

Należy jednak pamiętać, że podatki rozlicza się rocznie, czyli ulga przysługuje ludziom, którzy w ciągu roku zarobią 68-133 tys. zł.

Jeśli ktoś ma nieregularne zarobki, to może się zdarzyć, że w niektórych miesiącach nie będzie się kwalifikował do ulgi i system mu jej nie uwzględni, ale jeśli w ciągu roku zarobi w określonym przedziale, to w całorocznym rozliczeniu ulga zostanie uwzględniona i człowiek dostanie zwrot nadpłaconego podatku.
Może być tez odwrotnie - ktoś zarabia jak klasa średnia przez 11 miesięcy i stosuje mu się ulgę, ale kocówkę roku ma słabszą lub lepszą i z klasy średniej wyleci (do biedaków lub krezusów). Wtedy ulga mu się nie należy i zastosowaną ulgę będzie trzeba w rozliczeniu rocznym zwrócić.
Należy jednak pamiętać, że ulga nie jest liniowa - na krańcach przedziału (czyli zarobki 5700 lub 11000 wynosi zero, a w środku przedziału (zarobki ok. 8500 zł) jest największa. Czyli to nie jest tak, że ktoś w grudniu dostanie 100 zł premii, przekroczy granicę i będzie musiał zwracać niebotyczne kwoty - jak był 100 zł od 11000, to tej ulgi dostał kilka czy kilkanaście złotych.

Ogólnie jak ktoś zarabia mniej więcej stała pensję i kręci się wokół tej klasy średniej, to nie powinien się niczym przejmować - niech mu stosują ulgę, najwyżej zwróci kilkanaście złotych za rok. A jak komuś na bieżąco nie zależy na pieniądzach, to może zrezygnować z ulgi i wtedy za rok, w ramach rocznego rozliczenia może liczyć na zwrot nawet do 2000 zł, których wartość będzie pomniejszona o inflację (3% według założeń budżetu)
Ostatnio edytowany: 2022-01-07 14:53:20

bajgiel
bajgiel - Superbojowniczka · 4 miesiące temu
Generalnie uważam, że nadszedł już ten moment, gdy standardowym wyposażeniem każdego szanującego się księgowego i kadrowca powinna stać się szklana kula.

pies_kaflowy
A ja to pierdole. Zamknąłem działalność, zwalniam się z roboty, i zacznę targać socjał i zarabiać na czarno. Takich się hołubi za tej pierdolonej władzy i żaden urząd skarbowy ani zus się nie przyjebie. Amen.

Dziękuję do widzenia.

--

Servin
@pies_kaflowy a co ci ta wladza w Kanadzie zrobila ze tak zle o niej piszesz

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 4 miesiące temu
Moja mama, która otrzymuje bajońskie 2100zl emerytury odczula mega poprawę. Ponieważ jest w najniższej grupie przychodów to dzięki Polskiemu Ładowi ZUS naliczył jej emeryturę o 13 zł niższą.

A tymczasem inflacja w grudniu 8.5% r.r. Piękny wynik. Czekam kiedy oficjalnie pęknie 10.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
RotS - Superbojownik · 4 miesiące temu
@pies_kaflowy I na takich znaleziono sposób. Otóż pracownik zatrudniony na czarno nie poniesie odpowiedzialności za ten fakt. Jedynym odpowiedzialnym będzie pracodawca. Kiedyś praca na czarno była układem jak w mafii - i pracodawca, i pracownik byli zobowiązani do omerty bo odpowiadali względnie solidarnie. Teraz pracodawca nie będzie chciał podjąć ryzyka zatrudniania na czarno, bo ryzyko będzie tylko po jednej stronie i nawet żul Mietek i ledwo piśmienny Andriej będą mieli tego świadomość. Nie dasz dodatkowej stówki/tysiączka - cyk, donosik. Także tego... Kombinuj dalej

beduiniec
beduiniec - Superbojownik · 4 miesiące temu
@k0curek a nie jest tak, że przy którejś z opcji trzeba będzie zapłacić cztero czy nawet pięcio cyfrowy podatek przy składaniu pitu z racji składki zdrowotnej?

--
Pi***ol wszystko i się śmiej, jutro wstaniesz będzie lżej

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Another - Superbojownik · 4 miesiące temu
@k0curek
Szukam i nie mogę nigdzie znaleźć informacji, co w takim przypadku:
- dochód roczny z umowy o pracę 125000
- dochód roczny z umów zleceń u innych pracodawców 15000
Razem 140 - więc ulga dla średniaków się nie należy. Ale gdyby wziąć pod uwagę tylko umowę o pracę, to się należy.

To jak w takim przypadku?

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 4 miesiące temu
@Another Jak wliczysz ulgę, to wyjdzie Ci niedopłata zaliczek przy rozliczaniu PITu w przyszłym roku.
Ostatnio edytowany: 2022-01-07 17:38:07

--
Live For The Moment

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Another - Superbojownik · 4 miesiące temu
@Kokeeno No wiem, ale wszędzie piszą że ta ulga dotyczy przychodów z umowy o pracę. Wiem, że nie dotyczy tych, którzy pracują na umowę zlecenie.
Ale nie znalazłem informacji, czy w przypadku różnych źródeł dochodu, ten przychód z umowy zlecenia jest doliczany do łącznych przychodów do ulgi. Skoro przychodu z umów zleceń nie dotyczy, to nie powinny być doliczane do przychodów będących kryterium możliwości odliczenia tej ulgi.
Krótko:
- praca+umowa - kwota limitu
- praca - kwota limitu, umowa oddzielnie

Wiecie o co mi chodzi.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Daban - Superbojownik · 4 miesiące temu
@RotS Taa, tylko trzeba przed sądem udowodnić Żul Mietek powie jedno, pracodawca co innego, świadków brak

--
Ludzi nie należy dzielić, ze względu na narodowość, przynależność partyjną, czy też wyznawaną religię. Ludzi należy dzielić na mądrych i debili. A debile dzielą się według narodowości, przynależności partyjnej i wyznawanej religii.

Yoop
Yoop - Superbojownik · 4 miesiące temu
@Another nie nie, to w sumie jest proste. Ulga dotyczy wszystkich dochodów. Nawet jak masz działalność to też się sumuje, chyba że masz na liniowym, to wtedy nie. Czego nie rozumiesz?
A no i chyba że jesteś młody, to wtedy w ogóle sorry, bo przecież nie płacisz podatku, a do tej pory składka była naliczana od podstawy opodatkowania, a teraz już nie, więc nawet jeśli masz małe przychody, i jesteś gówniarzem na dorobku, to i tak stracisz nas Polskim Ładzie i żadna ulga nie pomoże

Djbanan
@Another Dodam jeszcze, że dywidendy też się sumują. Można byłoby doinwestować spółkę albo pokryć stratę z zeszłego roku ale od tego też jest podatek.
Odjebałbym za te pieniądze ogródek przed biurem ale nie daj bobrze coś wyrośnie i będziecie stanowiło przychód.

--

masakitt
@beduiniec pamiętaj, państwo potrzebuje twoich pieniędzy bardziej niż ty. bądź patriotą !!!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Another - Superbojownik · 4 miesiące temu
@Yoop Dzięki za wyjaśnienie. A młody to ja chciałbym być znowu. Mógłbym popełnić jeszcze więcej błędów młodości

happy
happy - Wredziocha · 4 miesiące temu
tak nayebali w tym wszystkim że czuję się jak bym wstała z wieloletniej śpiączki

--
Skoro Martwi się nie żywią to po co Żywi się martwią?

rybakowicki
@Another Jeżeli masz wątpliwości to uniwersalna prawda niezależnie od kraju w którym jesteś podatek dochodowy US zawsze liczy od całości dochodu.

Dzięki czemu musiałem kiedyś kombinować ile akcji sprzedać żeby nie wpaść w wyższe opodatkowanie...

--
---- Tu byłem.

Radioactive
Mimo wszystko na swojej robocie coś tam się zna
https://youtu.be/eD6EilIX9RU

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.

bajgiel
bajgiel - Superbojowniczka · 4 miesiące temu
I co pisałam o szklanej kuli? Jprdlę już następne pisane na kolanie rozporządzenie.

"Co zmienia rozporządzenie? Według nowych przepisów zaliczkę na PIT będzie trzeba wyliczyć zgodnie z zasadami obowiązującymi w 2021 r. Rozporządzenie przesuwa pobór i wpłatę zaliczki z umów o pracę, zlecenie i m. in. emerytur, rent czy zasiłków ZUS .  Przesunięcie jest zależne od wysokości zaliczki. W sytuacji kiedy zaliczka jest wyższa niż w 2021 r. to płatnik przesuwa jej pobranie i wpłacenie do urzędu skargowego.  Przesuniecie ma miejsce do czasu kiedy zaliczka z roku 2022 będzie niższa niż ta z roku 2021. Przesunięcie ma być stosowane u podatników których wynagrodzenia nie przekraczają 12.800 PLN brutto w danym miesiącu. W sytuacji kiedy płatnik nie przekazał jeszcze zaliczki styczniowej do urzędu skarbowego musi dokonać jej zwrotu podatnikowi. 

Jednak taka zmiana przepisów powoduje, że podatnicy, którzy teraz otrzymają więcej do swojego portfela dopłacą w zeznaniach rocznych w 2023 r.".


https://www.pit.pl/aktualnosci/rozporzadzenie-zmieniajace-zasady-poboru-zaliczek-na-pit-opublikowane-w-dzienniku-ustaw-1006421
Ostatnio edytowany: 2022-01-07 23:26:52

Yoop
Yoop - Superbojownik · 4 miesiące temu
Nie wiem dlaczego, ale Prezes ostatnio strzela we wlasne kolana i to bardzo intensywnie
Najpierw zrobił idiotów z kilku swoich ludzi, którzy twierdzili, że nie ma żadnego Pegasusa, przyznając, że jednak jest.
Teraz właśnie przyznał, że Polski Ład to gówno.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jaroslaw-kaczynski-polski-lad-nie-mial-szczescia-zostana-wyciagniete-wnioski/jyyjr70,79cfc278

Swoją drogą, jeśli ten rząd przetrwa do przyszłego roku, to ciekaw jestem tego burdelu przy rozliczaniu ulg.

pies_kaflowy
@bajgiel Rozporządzeniem zmieniać ustawę, to w sumie logiczne jak zwykłą ustawą zmieniają konstytucję...
Japierdole, za komuny takiego burdelu nie było...

Dziękuję, do widzenia.

--

Peppone
@Yoop - sugerujesz, że jak nie przetrwa, to burdelu nie będzie?


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

bajgiel
bajgiel - Superbojowniczka · 4 miesiące temu
@pies_kaflowy niedługo wystarczą dwa zdania na kartce wyrwanej z zeszytu, byle odpowiedni człowiek się podpisał

beduiniec
beduiniec - Superbojownik · 4 miesiące temu
@bajgiel z tym odpowiednim to nie przesadzaj, byle pachołek może być, a że akurat jest no to... Bierny, mierny, ale wierny.

--
Pi***ol wszystko i się śmiej, jutro wstaniesz będzie lżej

tilliatillia
@Radioactive
Gdyby ten człowiek założył własną partię, chociażby z takim Tanajno u boku, miałby mój głos. A niestety, stoi w jednym szeregu z Kają Płodek, Bosakiem i Januszem - zawsze trochę się gwałci - Korwin-Mikke.

--
tylko spokojnie.
Forum > Hyde Park V > Kolejny sukces pisu
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj