Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Szczerze mi żal pograniczników
orko
orko - Superbojownik · 2 miesiące temu
Robią co do nich należy. Bronią granicy Polski i Unii nie dopuszczając do przekraczania granicy w miejscach do tego nie przeznaczonych.
Tymczasem TVN próbuje ich przedstawiać w złym świetle l, bo żołnierze nie rozmawiają z nahalnym reporterem i nie chcą dopuszczać do strefy działań zbrojnych cywilów. Nosz kurwa....
Od tego tam są. Mają bronić granicy.
Empatyczna zapłakana pizdeczka lekarka niech się wybierze na Białoruś i pomaga uchodźcom od strony białoruskiej. To kraj nie objęty wojną więc nie ma zagrożenia dla afgańskich uchodźców.
Jak nasi chcą pomóc niech się wybiorą na Białoruś i tam organizują zgodne z prawem działania aby ściągnąć tych ludzi przez normalne przejście graniczne.
Od pograniczników niech się TVN odpier...li. Nie można ich szkalować za to że dobrze robią swoją robotę.
Zgadzam się że można ***** *** ************ * ****** ale po takiej akcji przeciw naszym pograniczniom zagwiazdkowałbym i TVN.
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 00:33:36

--
Nic mnie tak nie wk#@%ia jak wszystko.

tomasz35
@orko , czy ja dobrze rozumiem ? Pani Pizdeczka chciała aby funkcjonariusze SG pomogli jej w nielegalnym przekroczeniu granicy ? Bo wszędzie jest napisane, że ci nieszczęśnicy są po stronie boiałoruskiej...

--
Brązowe noski są na świecie :)

orko
orko - Superbojownik · 2 miesiące temu
@tomasz35 dokładnie tak. Podobnież lansuje się tam Jachira i jakiś inny poseł lewicy. Ściągnęli tam nawet jakąś babę, która dziecko wzięła aby pokazać jacy to żołnierze źli.
Rzygać mi się chce na takie ustawki. TVN chyba chce dorównać TVP pod względem szamba w wiadomościach.

--
Nic mnie tak nie wk#@%ia jak wszystko.

tomasz35
Nieźle...
Jakby SG Panią Pizdeczkę przepuściła, jakby chłopaki ze SG przymknęły oko, a białoruskie pograniczniki aresztowały, to przypuszczam, że dopiero byłby krzyk.

--
Brązowe noski są na świecie :)

orko
orko - Superbojownik · 2 miesiące temu
Gdyby SG pomogła przechodzić przez zieloną granicę naszym obywatelom przed oczami białoruskiego wojska mogłoby to być uznane za akt agresji i wtargnięcie zbrojne na teren innego państwa. Jakoś tego nikt zdaje się nie rozumieć.
Oczywiście można by teoretycznie tę grupę przez granicę przepuścić i pomóc im po naszej stronie. Tylko to nie żołnierz o tym decyduje.

--
Nic mnie tak nie wk#@%ia jak wszystko.

Maciej1988
@orko
No, zwłaszcza, że dzisiaj 60, a jutro może 6000? Są przejścia graniczne. Tam się granicę przekracza.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Servin
Gdybym rozebał kontrwywiad w drobny mak, też bym nikogo do kraju nie wpuszczał.

Bęc!

--

peposlaw
peposlaw - Superbojownik · 2 miesiące temu
@orko LOL, pitolisz nie solisz
"nie chcą dopuszczać do strefy działań zbrojnych cywilów. "
Mam pytanie - nie chcą puszczać zbrojnych cywilów do strefy?
Czy nie chcą puścić cywilów do strefy działań zbrojnych ? tzn. czy występują działania zbrojne między Polską, a Białorusią?
Czy nie chcieli puszczać zbrojnych cywilów, czyli zdemilitaryzowanych rycerzy?
Mam wrażenie, że nie wiesz o czym piszesz

--
***** ***

miss_cappuccino
Żal? Serio? Mnie jest wstyd, za nich i za działania Polski w tej sprawie. Jak w ogóle można było dopuścić do takiej sytuacji? Przecież są ośrodki dla uchodźców, stworzone właśnie na takie zdarzenia. A tu, przetrzymuje się ich w barbarzyńskich warunkach, w kraju teoretycznie europejskim. Stali się zakładnikami gównowartych rozgrywek między reżimem Łukaszenki a zakompleksionymi debilami w polskim rządzie. A granica to tylko teoretyczna kreska na ziemi, przepuszczenie lekarki przez tę urojoną barierę nie spowodowałoby żadnych zaburzeń rzeczywistości. Po prostu zrobiłaby krok w jedną stronę, zbadała ludzi, pomogła i zrobiła krok z powrotem. No faktycznie tragedia by się stała gdybyśmy komuś zwyczajnie po ludzku pomogli.

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 2 miesiące temu
Im więcej czytam komentarzy w tej sprawie tym bardziej zdaje sobie sprawę czemu PiS ma takie poparcie

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 2 miesiące temu
@miss_cappuccino a poza tym - chyba między granicami powinien być pas ziemi niczyjej?

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

jakubfk
jakubfk - Nieśmiały admin · 2 miesiące temu
@orko zdecyduj się. "[...] nie chcą dopuszczać do strefy działań zbrojnych cywilów" czy "To kraj nie objęty wojną". Bo te stwierdzenia są sprzeczne.
A co do zadań Straży Granicznej to nie przypominam sobie by należało do nich przepychanie obywateli Polski setki metrów w głąb kraju. Nieważne czy mowa o dziennikarzach, lekarzach czy politykach. Za to należy do nich przekazywanie do obozów dla uchodźców osób które deklarują, że są uchodźcami i starają się o różnego rodzaju wizy humanitarne, prawa do pobytu itp. To czy stosowne papiery otrzymają, czy zostaną zawróceni to zupełnie osobna historia i wynik innej procedury. Ale co do zasady nie było dotychczas procedur skazujących ludzi na koczowanie w pasie granicznym.
To zupełnie nieludzkie i kto jak kto, ale Polacy będący w podobnej sytuacji w historii już kilkukrotnie, powinni to rozumieć najlepiej.

Servin
Ciiii... Dajcie w spokoju obejrzeć transmisję mszy w internecie.

Bęc!

--

Djbanan
O znów temat uchodźców Serio oni dalej nie łapią, że uchodźcy zupełnie nie są zainteresowanie tą dziurą w środku europy? Zamiast dać im normalnie przejść do Niemiec to się debile rzucają, jakby ktoś chciał im świętą trawę podeptać.

@orko Milicjantów na Mickiewicza 49 też CI żal?
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 12:59:14

--

kocurbury
Ci ludzie próbują NIELEGALNIE przekroczyć granicę Unii Europejskiej. Straż Graniczna robi to co do niej należy - pilnuje aby nikt tej granicy nielegalnie nie przekraczał. Ci tutaj są na terytorium Białorusi i to białoruskie władze są zobowiązane się nimi zaopiekować. A TVN wraz z opozycją koncertowo strzela sobie w stopę, bo na tym "miłosierdziu" wobec nielegalnych migrantów poparcia sobie nie zwiększą.

Maciej1988
@wisz-nu
Nie ma czegoś takiego, jak ziemia niczyja na granicy.


Są przejścia graniczne. Tam jest kibel, dach i gotowy do przyjęcia wniosku urzędnik.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Djbanan
@kocurbury Tja.
Nie sprzedamy Panu biletu, bo nie ma Pan biletu!

--

Maciej1988
Na dobrą sprawę to powinniśmy Niemców i Francuzów zapytać, czy mamy przestać pilnować zielonych granic. Myślę, że jak przestaniemy pilnować wschodniej, to oni zaczną stawiać zasieki na Odrze i Nysie. Proste.

Jak ktoś się stara o azyl czy wizę, to idzie na przejście graniczne. Ci tutaj zadeklarowali chęć dopiero, jak zostali złapani, gdy chcieli przejść niezauważeni. Kraść też można, dopóki nikt cię za rękę nie złapie?
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 13:43:55

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Servin
Ja to w ogóle ekstremista jestem - nie wywoływałbym wojny z kumplami z USiA, w imię pomocy Afgańczykom, żeby później nie użerać się z konsekwencjami i się do nich dupą na granicy odwracać...

Swoją drogą ciekawie się czyta niektóre próby tresury. Takie fajne przyklady sluzalczości. Na granicy bedziemy siedzieć jak te trusie, nic tu nie zalatwicie, idzcie sobie na przejscie graniczne. No to siedza już tydzień i jedni i drudzy, bo nikt nie wpadł na pomysł przywiezienia formularzy i załatwienia sprawy na miejscu - tylko na przejściu się da. I tak sobie stoją na granicy jak te chuje

#niedasie

Bęc!
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 14:10:54

--

Maciej1988
Jak ja chciałem przejechać granicę w miejscu przeznaczonym dla małego ruchu granicznego dla miejscowych, to nie rozbijałem obozu w oczekiwaniu na wybudowanie przejścia, tylko udałem się na już istniejące.

Ale widzę, że niektórzy wypuszczają gości oknem, chociaż drzwi nie są zamknięte, tylko tam trzeba się wysilić i klamkę nacisnąć.
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 14:14:22

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Servin
A niech sobie stoją

Ja im się na wypłatę nie zrzucam z podatków Mogliby robić co innego, w tym czasie, ale kto bogatym podatnikom zabroni

Bęc!
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 14:30:20

--

Maciej1988
@Servin
Co innego mogłaby robić Straż Graniczna w tym czasie? W końcu robią, co do nich należy, bo zdecydowanie częściej zajmują się likwidacją fabryk papierosów w środku kraju. SG i wojsko ma płacone czy stoi, czy leży, więc dla odmiany niech trochę postoi. Albo zlikwidujmy ich całkiem i niech hula przez naszą granicę, kto chce.

Jak to jest, że cywilizowany kraj wprowadził wizy po wyjściu z UE? Nie powinien wszystkich wpuszczać?
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 14:36:38

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Servin
Za pomyślunek raczej płacone nie mają A potem na forumkach czyta się ten płacz w narzekalni, że urzednik potraktował kogoś przedmiotowo, bo nie odbebnił jakiegoś biurokratycznego rytuału. Zamiast pomóc jak to ma miejsce w cywilizacji, to tylko kare doebał

Klopsiku, my nie zawracamy nikogo kto płynie na tonącej tratwie do nas na wyspy. Wyławiamy go i formalności załatwiamy na miejscu, a obowiązkiem straży granicznej jest wyłapywanie takich osób, mając na uwadze żeby mimo ich głupoty im sie krzywda nie stała.

Bęc!
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 14:39:13

--

Maciej1988
@Servin
To "bęc" to za każdym razem, jak w coś głową przywalisz?

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Servin
Uuu skonczyly sie argumenty, zaczely wycieczki osobiste

Bęc!

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 2 miesiące temu
@miss_cappuccino Po pierwsze - nadal są na Białorusi. Nie ma czegoś takiego, jak "ziemia niczyja" jak np na granicy Korei.
Po drugie - jak raz wpuszczą (oczywiście jest to pod publiczkę, jak już widać, bo znacznie więcej udało się przejść - przynajmniej oficjalnie), to będzie jasny przekaz - "tędy się da".
Ilu jesteś w stanie ugościć u siebie? Bo to nie kwestia tych marnych 30 mln Afgańczyków, tylko wielu miliardów, którzy już wkrótce zrobią exodus z Afryki i Bliskiego wschodu. Jesteś w stanie utrzymać setkę imigrantów?

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg

Servin
Milijardy

Bęc!

--

Maciej1988
@Servin
A to w argumentacji liczy się ilość?
Tak, przedstawiłem już swoje wszystkie. Teraz tylko szukam powodu, dla którego nie zostały zrozumiane.

Ci ludzie są na Białorusi. Koniec, kropka.

Tak, załatwiacie na miejscu... Kierowcy, którzy łapią gapowiczów w Calais, mogliby coś poopowiadać o tym, jak te formalności wyglądają.
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 15:09:13

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
m666123 - Superbojownik · 2 miesiące temu
Całkiem ładnie Ziemowit Szczerek to podsumował:

"32 dwie osoby, w tym dzieci i chorzy ludzie tkwią od ch wie kiedy w deszczu na granicy razem z wojskiem, bo kurwa nie oddamy ani guzika od munduru. I nawet nie pozwolimy udzielić im pomocy. Bo tak i chuj.
Naprawdę rozumiem wątpliwości co do tej sprawy, bo wojna hybrydowa wojną hybrydową, ale to co tam wyeskalowało i się odpierdala na tej granicy jest tak klasycznie głupio uparte i wymykające się spod kontroli, że się skończy tragedią jak wszystkie inne przedsięwzięcia PiS. I żałośnie, jak ta druciana Linia Morawieckiego załatwiona przez kawałek drewna.
Od konfliktu z sojusznikami w chwili, gdy Rosja staje się nieprzewidywalna, przez lex TVN i odrzucenie 2,5 mld euro żeby pokazać tym głupim p*****m gdzie ich miejsce po reformę systemu sprawiedliwości za pomocą jej rozwalenia. Gdyby PiS miało bombę nuklearną, to po krótkiej eskalacji by wyjebał w powietrze pół Polski tylko po to, żeby zlikwidować zagłębie elementu animalnego czy coś takiego, bo samo by się nakręciło, że INACZEJ SIĘ NIE DAŁO, a Wildstein czy jakiś Pereira jeszcze by płakał, że "patrzcie do czego to lewactwo doprowadziło". Są jak ćma, która już opaliła sobie skrzydła, ale jeszcze pełznie do świecy spalić sobie łeb.
Ja wiem, że zbiorowe wysadzenie się w baszcie Kamieńca Podolskiego na wycieczce klasowej to kusząca i bardzo romantyczna sprawa, ale ja nie bardzo mam ochotę brać w tym udział. Jak mawiał wiedźmin Geralt, "jeśli chcesz popełnić samobójstwo, to powieś się w stajni na lejcach, ale nie wciągaj w to innych".

--
Ludzie tolerancyjni powinni tolerować nietolerancję. Ja jestem nietolerancyjny i nietolerancji nie toleruję.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 2 miesiące temu
@Maciej1988 no jakby była ziemia niczyja, to by uprościło im sytuację. Mogliby nawet zacząć tam coś uprawiać w oczekiwaniu na wpuszczenie;)
Ostatnio edytowany: 2021-08-22 15:13:22

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.
Forum > Hyde Park V > Szczerze mi żal pograniczników
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj