Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Niebezpieczne narzeczone
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 2 miesiące temu

Co zrobić z narzeczonym, jeśli nie spełnia oczekiwań? Według przedwojennych przykładów można go na przykład ugotować. Albo poćwiartować. Albo – ostatecznie – oblać kwasem solnym.

Nagłówek na czołówce jednego z lutowych numerów „Dziennika Porannego” w 1936 roku krzyczał: Sensacyjny proces o ugotowanie narzeczonego we wrzącym smalcu! Dziennikarze nie podali nazbyt wielu szczegółów, ale te które trafiły do artykułu wystarczają, by stwierdzić, że w związku 15-latki z 30-letnim Perecem Elenbergiem (to on był ofiarą) nie układało się najlepiej.

Krytycznego dnia Elenberg przybył do mieszkania Junkierowej, gdzie wynikła awantura, przyczem Chaja Junkierówna oblała śpiącego w łóżku Elenberga przygotowanym w tym celu wrzącym smalcem. Junkierowa zakneblowała narzeczonemu usta, bracia jej trzymali go za ręce i nogi, a córka oblewała go wrzącym smalcem.

To musiało boleć! Elenberg nie przeżył katuszy, a Junkierówna dołączyła do wcale nie małych szeregów młodocianych przestępczyń.

Co ciekawe zbrodnia – choć szczególnie okrutna – powielała niezwykle popularny motyw. Zdradzane lub porzucone dziewczęta co i rusz wylewały niewiernym narzeczonym na twarz butelki kwasu siarkowego. Kiedy zaś kwasu nie było pod ręką, brały inną truciznę, smołę, albo choćby smalec.

Wszystko zaczęło się od głośnej sprawy z Paryża. W 1875 roku wdowa nazwiskiem Grass potraktowała kochanka kwasem i moda się przyjęła. Jak widać w tamtej epoce zwyczaje utrzymywały się długo, bo po pięćdziesięciu latach wciąż powszechnie dawano prosto w oczy zajzajerem.

Stanisław Milewski, autor „Ciemnych spraw międzywojnia”, opisał taką historię z 1924 roku. Niejaka Franciszka Wacławiak zerwała wprawdzie długoletnie narzeczeństwo z policjantem Danielem Lachowiczem, ale gdy w kościele usłyszała jego zapowiedzi – wylała na niego butelkę kwasu siarkowego. Wypaliła mu oczy, przez co pozbawiła posady.

O dziwo sąd potraktował ją dość pobłażliwie, jakby nie mając na względzie, że twarz stracił (dosłownie!) stróż prawa. Wacławiakówna trafiła do więzienia na dwa lata. (...)

Dokończenie:
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2013/12/06/narzeczony-ugotowany-w-smalcu/?fbclid=IwAR3c-DkArr-pooMEt9ZV--KWNxHx82silXUQ6DvGPXCnDS_tt3oNvLa3DVQ

fankafranka
fankafranka - Elytarna Pigwówka · 2 miesiące temu
Trochę jak historia o Annie Jungnitsch z Langwaltersdorfu, która zainspirowała Joannę Bator do napisania "Gorzko, gorzko". Ale tylko trochę.

pies_kaflowy
"Wypaliła mu oczy, przez co pozbawiła posady." - przecudne zdanie.

Dziękuję, do widzenia.

--

baranq
baranq - Superbojownik · 2 miesiące temu
@pies_kaflowy
Bardzo pragmatyczne podejscie.. coś jak: Obcięła mu penisa przez co rozporki stały się zbędne

--
It's time to revolt

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 2 miesiące temu
Z drugiej strony - wszyscy rozpaczają, że muzulmanie polewają kwasem kobiety, a oni nas doganiają, już są tylko 100 lat za nami. ;)

Zaraz nas wyprzedzą w rozwoju cywilizacyjnym

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

waldek52
waldek52 - Superbojownik · 2 miesiące temu
Najlepiej opisał to zjawisko filozof Friedrich Nietzsche :

„Kobietka w pościgu za zemstą obali i stratuje samo przeznaczenie.“


--
Nie lubię siebie sam. Za dobrze siebie znam (J.Sztaudynger)

Jez_z_lasu
zemsta jest rzeczą ludzką, ale jest w cholerę niebezpieczna. może zniszczyć psychikę, może zabić dziecko wewnątrz, może przez to doprowadzić do utraty dobrych przyjaciół, może doprowadzić do straty czasu, może wzbudzić żal. jeśli nie doprowadzi do niczego z powyższych i sprawi, że w sposób jaki zostanie wykonana zostanie się lepszym człowiekiem to tylko wtedy jest warta sekund życia. w innym przypadku są lepsze rzeczy do zrobienia niż tracenie czasu trik to jak sprawić, żeby zrobiła z nas lepszych ludzi

https://www.youtube.com/watch?v=H3yfW__c0ss

https://www.youtube.com/watch?v=N_aGpa2jT0g&t=1s


--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". You are what you dare.

wolnomysle
Ale z tymi nazwiskami pojechałeś! Zabanują Cię za antysemityzm!

--
Nick to pułapka na debile.

ufo84
John is not baba yaga
John is a man who kill baba jaga

Teraz moda na kino polit poprawne zniszczyli oceans 11, zniszczyli pogromcow duchow, zaraz sie okaze ze nowy john wick jest po operacji nazywa sie jane i mowi : don't mess with my pussy

--
oh yeah!!! they will come for me
Forum > Hyde Park V > Niebezpieczne narzeczone
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj