Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > No i co, malkontenci?
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
oldbojek - Superbojownik · 3 miesiące temu
Tyle medali na olimpiadzie to nawet za PO nie było.
A dzięki komu taki sukces?
Morawiecki z Dudą ojcami sukcesu.
A wy tylko ***** *** i ***** ***.
I ewentualnie konfederację

Servin
Nieprawda. Lewice tez.

Bęc!

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
krzycz22 - Superbojownik · 3 miesiące temu
A do tego Duda został wczoraj mistrzem świata! Pszypadeg??

Servin
Ale niektórym musiał gul skoczyć. Ci grubi murykanie mają najwięcej medali ze wszystkich, a wysportowane polskie koksiki na zadyszce dopiero teraz sie budzą... Jak ******** ********* na 13 grudnia, śpią do południa.

Bęc!
Ostatnio edytowany: 2021-08-07 09:54:31

--

roland26
roland26 - Superbojownik · 3 miesiące temu
@oldbojek nie tak szybko. Korea Płn wygraływała MS w piłke kopaną w ichnich wiadomościach więc może my też już mamy równoległy świat. Ktoś wie jak oni stoją w klasyfikacji medalowej? I nie ma takiego miasta jak Tokio. Jest Tarnów, Toruń...
Ostatnio edytowany: 2021-08-07 09:55:36

--

pies_kaflowy
A pomyśleć tyko ile byłoby medali, jakby te pisiorskie kurwy się nie wpierdalały.

Dziękuję, do widzenia.

--

Yoop
Yoop - Superbojownik · 3 miesiące temu
Polska - 35 milionowy kraj, a na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobyliśmy już niemal tyle złotych medali co jeden pływak - Caeleb Dressel.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
@oldbojek "Morawiecki z Dudą ojcami sukcesu." - tak krytykują to LGBT, a tu co?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · 3 miesiące temu
@Demoneq bo to konstruktywna krytyka. Lesbijki posłuchały - i są efekty
;)

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
r4e - Superbojownik · 3 miesiące temu
Patrząc na miejsce naszego kraju na świecie to chyba całkiem niezłe miejsce medalowo zajmujemy.

IMHO bijemy powyżej naszej wagi. Jedyne co jest dość bezpośrednio skorelowane z miejscem w tabeli medalowej to miejsce pod względem zgłoszonych na olimpiadę zawodników.

nevya
Jak dla mnie Polska nie wypada ani dobrze, ani źle, mniej więcej tak jak przystoi na jej poziom demograficzny, gospodarczy i kulturowy. Względem wielu dużych państw mamy niezłe tradycje naukowe jeśli chodzi o sport, stąd i pewnie trochę lepsze wyniki. No i koniec końców jesteśmy bogatą Europą. Na minus u nas działa z kolei zdegenerowany system sportu publicznego, który nadal jest oazą korzyści dla wszelkiej maści cwaniaków, których mało interesuje rozwój sportu - to tylko synekury i pozorowane działania, pozostałość z czasów komuny.

Jeden pływak z USA zdobywa tyle złota ile Polska? Racja, ale proporcjonalnie do ludności pod względem liczby medali Polska ma ich więcej, jeszcze niedawno dotyczyło to złota, choć amerykanie wyraźnie podgonili na finiszu. A USA to inna liga podejścia do sportu (tak jak w Chinach czy Rosji, tylko tam metody nieco inne) - tam sport to już niemal instytucjonalna droga do osiągnięcia życiowego sukcesu, wybicia się z nizin, do tego dochodzi dużo imigrantów, dla których sport to ich jedyna szansa, z tym wiąże się również pewien potencjał genetyczny, o który trudno w homogenicznej ludności Polski. Do tego dochodzi kwestia "zaplecza naukowego" czyli dopingu, bo USA też w tym ma dokonania. Oczywiście pomijam tak oczywiste rzeczy jak infrastruktura, która też może wydaje się łatwiej dostępna dla młodych talentów wszędzie (choć nie wiem jak jest w rzeczywistości, czy byle mieścina ma dobre boisko, stadion lekkoatletyczny, halę, pływalnię, u nas poprawia się, ale nadal nie jest to regułą, nie są też prowadzone regularne treningi/sekcje w ramach szkoły).

Na tym tle Polska wypada okej. O Chinach nie ma co wspominać, bo to inny potencjał ludności, nie chcę demonizować, ale tam to się sportowców niemal hoduje.

Podziwiać należy znacznie mniejsze państwa, które dają radę - Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia. Proporcjonalnie miażdżą światowe potęgi sportu. Raczej nie bez znaczenia jest to, że to państwa zamożne, z bardzo dobrym dostępem do różnorodnej infrastruktury sportowej. Ciekawe jak one mają zorganizowane systemy szkolenia (czy państwo wspomaga to na poziomie szkoły, czy wolny rynek).

Trzeba też uwzględnić "szczęście" czyli pojedyncze sporty, które pozwalają na naklepanie medali - wówczas wystarczy mieć jednego czy dwóch kosmitów w danej dyscyplinie lub wyjątkowe tradycje i system szkolenia i można się cieszyć z nieproporcjonalnie wielu krążków. Tak jest np. z pływaniem, gimnastyką czy sprintami.
Ostatnio edytowany: 2021-08-08 09:36:12

szatkus
szatkus - Superbojownik · 3 miesiące temu
:nevya pytał Cię ktoś o zdanie, symetrysto?

--

Maciej1988
Pragnę tylko zauważyć, że nawet mając 60 srebrnych medali, ale żadnego złota, bylibyśmy na 66. miejscu Brałbym w ciemno.
I taka np. Ukraina, która w sumie miała 19 medali, czyli 5 więcej od Polski, jest w klasyfikacji dopiero 44.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 3 miesiące temu
@nevya jeden z naszych medali to też "kosmitka"

czasem się po prostu trafia talent ponadczasowy i dlatego ważne by go nie zmarnować (Anitę też działacze prawie załatwili, pięć lat temu głośno było o warunkach treningowych na stadionie Skry, zresztą wojna polsko-polska ostatnio znów została reaktywowana)
a jeśli chodzi o prowincję USA - może obiektów nie ma, ale sport zawodowy jak sam wspomniałeś to droga awansu społecznego, na dodatek wspomaganego instytucjonalnie - wybijające się jednostki są wspierane przez różne stypendia i/lub sponsorów i trafiają do kombinatów treningowych w szkołach i na uczelniach
oczywiście jak wszędzie korupcja też tam ma miejsce (i to abstrahując od dopingu), ale startując z większą pulą osobniczą i materialną, bardziej sobie mogą na nią pozwolić

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda
Forum > Hyde Park V > No i co, malkontenci?
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj