Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > A z was to dupy nie prokuratorzy!
pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · 3 dni temu
Pięć lat się pierdolą ze śledztwem. Ja się pytam co na to minister zero?? Czemu jeszcze Tusk nie beknął za niegospodarność w stadninie?

Już po raz 13. prokuratura podjęła decyzję o przedłużeniu śledztwa w sprawie stadniny w Janowie Podlaskim. Postępowanie toczy się od ponad 5 lat. Do tej pory nic z niego nie wynikło.
Prokuratura Regionalna w Lublinie po raz kolejny podjęła decyzję o przedłużeniu śledztwa w sprawie rzekomych niegospodarności w stadninie w Janowie Podlaskim. Tym samym czynności śledczych potrwają kolejne pół roku, a warto przypomnieć, że rozpoczęły się one w 2016 roku, kiedy to zwolniono ze stanowiska wieloletniego prezesa stadniny Marka Trelę. Na jego następce powołano Marka Skomorowskiego.

Decyzja ta była nadzwyczaj zaskakująca, gdyż od początku wiadome było, że nie ma on żadnego doświadczenia. Jak żartowano, nowy prezes ma wiedzę o stadninie tylko taką, że wie jak wygląda koń. On sam otwarcie przyznawał, że nigdy nawet nie siedział w siodle i nie zajmował się tą branżą.

Kiedy o sprawie zrobiło się głośno na całym świecie, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz politycy Prawa i Sprawiedliwości zaczęli zarzucać byłemu prezesowi niegospodarność. Chodziło o kwestie dotyczące organizacji Dni Konia Arabskiego, a dokładnie umowy z firmą Polturf. Powiadomiono o wszystkim prokuraturę, która miała sprawdzić m.in. rozliczenia z tą firmą, jak też ustalić, czy na rynku obecne są inne podobne firmy, których oferta mogłaby konkurować z Polturfem.

Czynności w tej sprawie trwały ponad rok. Ponieważ opinia biegłych wskazała, że nadużyć finansowych nie było, lubelska prokuratura zamierzała umorzyć śledztwo. Jednak na wniosek prokuratury krajowej, zostało ono przedłużone. Trwa to do dzisiaj, gdyż obecna decyzja o przedłużeniu postępowania, jest już 13 z kolei. Za każdym razem śledczy wskazują, że konieczne jest przeprowadzenie kolejnych ekspertyz, przesłuchanie kolejnych świadków itp. Teraz mowa jest o „innych czynności procesowych”. Co ważne, do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów.

https://www.lublin112.pl/od-5-lat-szukaja-niegospodarnosci-w-stadninie-w-janowie-podlaskim-sledztwo-znow-przedluzone/

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 3 dni temu
Proszę, jaki teraz Tusk nieskazitelny zbawiciel. Razem z Giertychem powinien założyć klub Odrodzonych w opinii publicznej.

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."

Servin
Servin - Klopsik · 3 dni temu
Zawsze lubiłem Tuska. Giertycha lubie za bystrość, ale nie dałbym mu psa wyprowadzić bo nie mam za grosz zaufania. Tak samo mam z Urbanem.
Ostatnio edytowany: 2021-07-20 11:32:14

--

Servin
Servin - Klopsik · 3 dni temu
Tuskowi dałbym w sumie psa wyprowadzić. Będą się dobrze prezentować na dworze (na polu - dla plebsu z południa), w połowie utną sobie drzemkę pod gruszą i wrócą 10 minut przed czasem, a pies tylko w połowie wysrany. Ale i tak lepsze to niż gdyby dać psa Kaczyńskiemu.

Kaczyński przyniesie mi rachunki za mnóstwo zabawek dla psa, potem w parku będą wciągną krechę, dadzą w żyłę, pośpiewają coś o aniołach, które zobaczą, popsioczą na owczarki, bo niemieckie i odda mi zblazowanego psa, który mówi że zabawki dał Kaczyński i chce jutro to samo.
Ostatnio edytowany: 2021-07-20 11:44:58

--

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · 3 dni temu
@Servin Tuska lubię ze względu na przynależność etniczną, ale zdradzę Ci coś Po kaszubsku tusk to właśnie pies podwórzowy
Nazwisko zresztą u nas dość często spotykane.

Servin
Servin - Klopsik · 3 dni temu
@lujeran a jak są "pieczarki" po kaszubsku?

--

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · 3 dni temu
@Servin zależy od regionu. U nas mówi się "szampiony".

Szamano
Szamano - Superbojownik · 3 dni temu
@lujeran, a nie w pomidorkach?

--

Servin
Servin - Klopsik · 3 dni temu
@lujeran podobno gdzieniegdzie mówi się "panienki"

--

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · 3 dni temu
@Szamano zrozumiałem, że chodzi o nazwę Szampiony w pomidorkach to jedna z wersji przepisu, który w każdym domu jest inny
:servin, to chyba w kościerskim Reboce i Beloce mówią szampiony
Ostatnio edytowany: 2021-07-20 14:07:36

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 3 dni temu
Z każdym się tak pierdolą Nie mają wyjścia, zakończenie ich byłoby przyznaniem się do winy

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 2 dni temu
@tomcat_tc Do dzisiaj komisja smoleńska szuka dowodów zamachu, to Wy myślicie, że da się to śledztwo zamknąć w byle pięciu latach? Pięćdziesiąt będzie miało!


Urwa, za naszą kasę sobie robią te heheszki...

--
Live For The Moment
Forum > Hyde Park V > A z was to dupy nie prokuratorzy!
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj