Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > [1921] Snobizm w Londynie, atrakcje w Krakowie
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 3 dni temu
NOWA MODA FOTOGRAFOWANIA SIĘ.

Nowo-kreowani bogacze w Anglii powołali obecnie do życia świeży sposób fotografowania się, który szczególnej odpowiada ich próżności i smakowi. Każą się oni mianowicie fotografować we wnętrzu loży teatralnej, aby w ten sposób wykazać, jak gorliwie uczęszczają do tego przybytku sztuki. Loża jednak, która staje się tak wytworną i stylową ramą dla tych państwa, nie znajduje się oczywiście w teatrze, ale poprostu w atelier fotografa. Jeden z londyńskich fotografów, który donosi o tej najnowszej, coraz bardziej w użycie wchodzącej sztuczce, dodaje zarazem swoje spostrzeżenie, że panowie z jego klienteli daleko większą posiadają dozę próżności od pań i domagają się zwykle z wielkim naciskiem, aby skąpe ich uwłosienie występowało bardzo wyraźnie na fotograficznej podobiźnie i aby żaden szczegół eleganckiej ich toalety nie był wypadkowo pominięty.

W TEATRZE „BAGATELA"

goszczą dzisiaj najwybitniejsi artyści warszawscy. Przyjeżdżają bowiem do nas najświetniejsze gwiazdy teatrów warszawskich, jak: Janina Madziarówna. Ossorya-Brochocki, Boroński, Fotygo - Folański, Albin mistrz sztuki magicznej, Maryan Regen i in.

„Wieczory humoru" urozmaicone będą piosenką, satyrą i kalamburem, słowem tem wszystkiem... co może ubawić dowcipem, prawdziwą sztuką i wesołem podaniem.

Warszawiacy arcymistrze w tem celuja to też letnie wieczory w krakowskiej „Bagatelii" będą dla publiczności naszej prawdziwą atrakcya. Wieczory rozpoczynać się będą o godz 9 i pół wieczór. Zmiana programu i osób następować będzie co cztery dni. Bilety są już do nabycia przez cały dzień w kasie dziennej teatru „Bagatela”.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 19-07-1921

100lattemu.pl

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 3 dni temu
Dlatego bawi mnie "co się stało z mężczyznami". Nic się nie stało właśnie Z kobietami się za to stało sporo. A czemu? Bo w końcu mogło

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."
Forum > Hyde Park V > [1921] Snobizm w Londynie, atrakcje w Krakowie
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj