Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > "Frajerzy pilnie potrzebni do pracy w szkole"
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · rok temu
Młodzi nauczyciele zabierają się ze szkół. Często odchodzą bardzo widowiskowo. Mówią wszem wobec, także szefowi: „2100 zł na rękę po trzech latach pracy? Pieprzę to!”. Dyrekcja nie jest pewna, czy po wakacjach będzie miała pełną obsadę. Raczej mało prawdopodobne.

Właśnie przed wakacjami koledze puściły nerwy. Poszedł do księgowej zapytać, ile będzie zarabiał od września. Wyszło, iż 2100 zł netto. Poszedł wiec do dyrekcji zapytać, co ma zrobić, aby zarabiać więcej. Okazało się, że nic się nie da zrobić. No wiec kolega wybuchnął gniewem. Prowadził z sukcesami koło zainteresowań dla olimpijczyków, wspierał słabych uczniów, realizował projekty – i co? Wszystko na nic? Żadnej podwyżki? Chodził wściekły po szkole i mówił, że to pieprzy.

Nie tylko on tak reaguje. Niektórzy nauczyciele używają jeszcze mocniejszych słów. Jak tylko się zorientują, iż pensja, którą dostają, nie jest na próbę, na czas sprawdzenia predyspozycji do zawodu, ale na lata, wybuchają gniewem i odchodzą. Jeden delikatniejszy powiedział szefowi, że za tysiąc podwyżki mógłby zostać. Drugi zdziwił się, iż za 2100 zł dyrekcja ma jakieś wymagania. Myślał, że tylko będzie prowadził lekcje. I się zwolnił.

Dyrekcja ogłosiła, że pilnie zatrudni informatyka, matematyka, anglistę i także polonistę. Jak już szkoły szukają nauczycieli języka polskiego, to jest naprawdę źle. Pracodawca oferuje 2 tysiące zł na rękę. Polonista może się znajdzie, ale informatyk? Ktoś chyba upadł na głowę.

BelferBlog - polityka.pl

Servin
Servin - Klopsik · rok temu
Nawet za 2100 funtów na rękę bym nie poszedł
Ostatnio edytowany: 2021-07-04 20:32:36

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · rok temu
Katecheci będą chętnie uczyć. Wszystkiego.
Nie ma po co dzieci posyłać do szkoły, chyba, że za granicę.

Dziękuję, do widzenia.

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
oldbojek - Superbojownik · rok temu
usuwam komentarz bo moderator był szybszy
Ostatnio edytowany: 2021-07-04 20:50:21

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · rok temu
Też mam wrażenie, że czarnek zatrudni ksiądzów. Za 5 tysi, bo przecież za najniższą krajową to się sługa boży nie będzie kompromitował.
Zresztą na co komu jakaś tam matematyka, czy informatyka, ciemnym ludem łatwiej rządzić

--
Niektórzy miłośnicy najlepszego narodu na świecie zupełnie przypadkiem są pzprowskimi synalkami, którzy się na Polsce w latach 90 uwłaszczyli - co sami przyznali.

zmechu
zmechu - Superbojownik · rok temu
Nauczyciele - niestety - spalili swoją szansę. Jedyną drogą uzyskania podwyżki jest strajk, który drugi raz po prostu się nie uda.

A błąd był - he he he - szkolny. Zrobili strajk pod koniec roku szkolnego, gdzie nauczyciele już nie byli potrzebni. Zaraz wakacje, oceny wystawione, dzienniki wypełnione, pytania na egzaminy wybrane, więc może przyjść katechetka, policjant czy pan woźny i te parę ostatnich godzin lekcyjnych jakoś się odbębni. I nauczyciele mogę se nawet całe wakacje strajkować.

Jakby zrobili we wrześniu, to wówczas okazałoby się jacy potrzebni są nauczyciele, bo ani katechetka ani policjant zajęć nie przygotuje, nie poprowadzi zebrania z rodzicami ani nie przygotuje materiałów na zajęcia.

mika_p
mika_p - Superbojowniczka · rok temu
:zmechu Nie, ta władza ma wywalone na edukację i żaden strajk nic nie zmieni. To jest władza, która w połowie szóstej klasy ogłosiła dzieciakom z sześcioletniej podstawówki, że podstawówka trwa lat osiem, bo taka była fanaberia.

--
I'm a Black Magic Woman

zmechu
zmechu - Superbojownik · rok temu
@mika_p tak, ale każda władza ulega, jak ma przeciwko sobie siłę, która ma siłę sprawczą. Dlatego też strajki nauczycieli w wakacje, Świętych Mikołajów w lipcu czy działkowców i wędkarzy wszyscy zawsze i wszędzie będą mieli w głębokim poważaniu.

Ale porządny strajk policji czy nauczycieli mógłby zrobić swoje. Wystarczy że policja by nie wystawiała mandatów tylko pouczenia a nauczyciele rozkładali ręce przy każdym problemie.

brtk
brtk - Superbojownik · rok temu
A to niespodzianka, kto by się spodziewał, no szok i niedowierzanie: nauczyciele w Polsce, szczególnie młodzi, mają niskie zarobki i marne szanse na podwyżki.

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · rok temu
a pracownicy naukowi to sobie nawet postrajkować nie mogą, tzn. mogą ale każdy ma ich w dupie

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

mika_p
mika_p - Superbojowniczka · rok temu
:zmechu Niestety, nie, i powody są co najmniej dwa:

1. siłą nie są nauczyciele, tylko usługobiorcy - rodzice. A tych rodziców, którzy mają siłę przebicia, jednocześnie stać na to, żeby bombelkom zapewnić edukację obok szkoły. Ucierpią najsłabsi, bo nie zrobią rabanu, że bombelki nie są uczone - bo nie potrafią go zrobić, albo nikt się z nimi nie liczy.

2. szkolnictwo podstawowe i średnie jest zadaniem samorządu.

--
I'm a Black Magic Woman

Servin
Servin - Klopsik · rok temu
@zmechu no popatrz, a jakby lekarze poszli strajkowac w trakcie pandemii to byscie ich zmietli z powierzchni ziemi

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · rok temu
@bulcyk22 A jakby popracował jeszcze kilkanaście lat, to by został nauczycielem dyplomowanym i by zarabiał drugie tyle (z planowanymi nadgodzinami).
Swoją drogą, moja żona (lat 41) jest jedną z najmłodszych nauczycielek w szkole, w której pracuje. I lepiej raczej nie będzie, bo co jakiś młody nauczyciel przyjdzie i zobaczy swoją pensję, to w ciągu roku się zwalnia...

--
Live For The Moment

bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · rok temu
:kokeeno Jakimś dziwnym trafem podobnie jest z pielęgniarkami. Cały "system" ratują w pewnym stopniu emeryci.

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · rok temu
@mika_p ale to nie samorząd wyznacza im wysokość pensji. Budżet zwraca (powinien zwracać, choć ostatnio i z tym były problemy) koszty wynagrodzeń nauczycieli.

--
Podpisz=pomóż! https://ratujmyhematologie.pl/

zmechu
zmechu - Superbojownik · rok temu
@Krzychpl @mika_p - dlatego też wspomniałem o konieczności "poparcia społecznego". Jakby policjanci strajkowali poprzez wlepianie mandatów o nie rząd a ludzie by ich zjedli. Nauczyciele mieli bardzo duże poparcie, ale "dobrze żarło ale zdechło".

Nie ma dobrego przepisu na strajk, bo zawsze ktoś ucierpi - a to daje kartę rządowi pod hasłem "patrzcie kto jest winny".

I chyba jedyne rozsądne wyjście do rzucić tę robotę w cholerę i z przytupem. Bo coś nie jest w porządku gdy człowiek po studiach wyższych dostaje pensję niższą niż pracownik niewykwalifikowany.

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · rok temu
@zmechu idealnie jest jak strajk może walnąć w rząd ;D
edit: akurat to nie te studia to nie jest wyznacznik niczego, jak człowiek dobry w swoim fachu to uczył się długo i uczy nadal, tak jak w zawodach wymagających papierka
bardziej wkurwia fakt że o zamrożeniu płac w budżetówce decyduje matoł bez szkoły i wyobraźni, np. pan od historii, malowania kominów i zarzekania się że do Europy pracować nie pójdzie ;D, a później to tylko gorzej
Ostatnio edytowany: 2021-07-04 22:31:34

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Maciej1988
Maciej1988 - Superbojownik · rok temu
@zmechu
W tym zawodzie człowiek idzie na studia dobrze wiedząc, co go po nich czeka. Robią to nawet dzieci nauczycieli

Mnie też denerwuje, że mało zarabiają, bo nie mogę im płytek kleić

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Servin
Servin - Klopsik · rok temu
Niskie zarobki nauczycieli = wieksza frustracja = wincyj psychopatow w zawodzie.

Znalem taka jedna nauczycielke co sie wpierdalala na zamkniete grupy na fb swoich uczniow, robila zdjecia i szla od razu do dyrekcji. Inna to taka co zadala prace domowa o 22-giej zeby nastepnego dnia ja sprawdzic i wstawiac jedynki. Oczywiscie nie obyło się darcia ryja przez rodzica, więc jedynki nie dostał tylko uczeń którego rodzice zrobili breweryje. Reszta - pizdy z góry na dół

Chyba nie znam osobiście żadnej, która nie ma jakichś zapędów do sadyzmu i opresji wobec swoich uczniów, a niektóre przejawiają to nawet zanim skończą studia. Daleki jestem od generalizowania, ale to chyba jedyny zawód w Polsce, przy którym włącza mi się syrena ostrzegawcza.
Ostatnio edytowany: 2021-07-04 23:03:28

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

brtk
brtk - Superbojownik · rok temu
@Servin "ale to chyba jedyny zawód w Polsce, przy którym włącza mi się syrena ostrzegawcza"

A dentysty? A polityki? A ten ktoś kto wymierza studzienki kanalizacyjne tak, żeby były min 3cm za nisko lub za wysoko?

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

Servin
Servin - Klopsik · rok temu
@brtk reszta na codzień nie kształtuje przyszłości narodu. Może z wyjątkiem polityków, ale tych wybierają też ci wykształceni przez nauczycieli. Poparcie Konfy niech będzie papierkiem lakmusowym jak dobrze im idzie.
Ostatnio edytowany: 2021-07-04 23:12:35

--
A na HaPe to jeszcze tylko nasrać na środku.

k0curek
k0curek - Superbojownik · rok temu
Minimalne wynagrodzenie nauczyciela kontraktowego z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym to 3040 zł brutto. Do tego zajęcia dodatkowe, to powinno być trochę więcej. Wychodzi więcej niż 2100 na rękę.

Peppone
Peppone - Nowy Ruski · rok temu
A tak w skali mikro spojrzeć?
Część tu obecnych względnie niedawno kończyła szkoły. Część ma potomstwo w wieku szkolnym. Ilu Waszych gogów zasługiwało na podwyżkę, a ilu - na wykopanie ze szkoły? Ilu się trafiło zaangażowanych, z pasją, z umiejętnościami, a ilu odbębniało robotę (albo nawet i to nie), zachowywało się chamsko, bezczelnie, impertynencko?
Ze swoich czasów szkolnych pamiętam kilku nauczycieli z całej, 8-klasowej podstawówki i jedną nauczycielkę z liceum, którzy byli warci godnych pieniędzy. Ponadto jeszcze łącznie z nie więcej, niż jakieś 8-10, których można by było zostawić, ale bez dopieszczania finansowego. Reszta - won.
Moje siostry (inne czasy, inne szkoły) mają jeszcze gorsze proporcje. Potwierdza to ojciec, który ma kontakt z tymi nauczycielami, więc to nie jest tylko fanaberia nastolatek.
Dlatego jestem przeciw globalnym podwyżkom dla tej grupy zawodowej. Lepiej uelastycznić dysponowanie tymi środkami, które są, oczywiście jako wstęp do większej reformy.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.
No shitlings, no cry!

brtk
brtk - Superbojownik · rok temu
@Peppone czy dobrze rozumiem?
Należy utrzymać niskie zarobki aby w ten sposób przyciągnąć lepszych ludzi?

Myślałem, że rynek przyciągnie najlepszych, gdy będzie duża kasa. Dlatego np na medycynę czy informatykę jest tak wielu chętnych.

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

Maciej1988
Maciej1988 - Superbojownik · rok temu
@brtk
No ja przeczytałem o premiowaniu dobrych

Zastanówmy się, ilu nauczycieli jest po studiach stricte pedagogicznych, gdzie nacisk jest położony na metody kształcenia, a ilu poszło na fizykę, bo chciało pracować w NASA, a jak nie pykło, to poszli uczyć?

Po co w zasadzie nauczyciel matematyki z podstawówki ma studiować matematykę? Powinien przede wszystkim uczyć się bycia pedagogiem. I nie jest to moje zdanie, tylko osoby, która tych ludzi zatrudnia

A z tym finansowym przyciąganiem rynku... Popatrz, kogo przyciąga budowlanka
Ostatnio edytowany: 2021-07-04 23:45:56

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Peppone
Peppone - Nowy Ruski · rok temu
@brtk - nie, nie rozumiesz. Pisałem o zróżnicowaniu płac oraz o łatwiejszym wywalaniu miernot + inne reformy.
Na początek można wywalić 30 tys. katechetów, to od razu zwolni się jakieś 8% funduszu płac.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.
No shitlings, no cry!

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · rok temu
@Peppone ja chyba do lepszych szkół chodziłem - zapamiętałem dokładnie odwrotnie - dwóch nauczycieli (M+F) z podstawówki którzy się nie nadawali do zawodu i jednego z liceum (F)
reszta była ok lub bardziej niż ok
ale ja to wyż demograficzny i początek transformacji wiec jeszcze tych dobrych nie wygnało do innych zawodów

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Maciej1988
Maciej1988 - Superbojownik · rok temu
Ostatni z wrzuconych przeze mnie wykresów pokazuje, ilu jest nauczycieli dyplomowanych w Polsce - dobrze ponad 50%. Najwyższy stopień awansu można osiągnąć w minimum siedem lat. Nauczyciel dyplomowany jest praktycznie nie do zwolnienia, chyba, że coś odjebie. Czyli do dyplomowanego trzeba coś porobić, jak się nie ma pleców w komisji, a potem byle do emerytury.

I małe spostrzeżenie: trend nie jest jakiś bardzo wyraźny i nie wynika wprost z wykresu, ale wygląda na to, że na wschodzie mamy zdolniejszych belfrów
Ostatnio edytowany: 2021-07-05 00:01:46

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

brtk
brtk - Superbojownik · rok temu
@Peppone "Dlatego jestem przeciw globalnym podwyżkom dla tej grupy zawodowej. Lepiej uelastycznić dysponowanie tymi środkami, które są"
No więc tych środków co są jest za mało aby cokolwiek robić, bo przez niskie od dekad płace już ludzi jest za mało w zawodzie, a przez niskie stawki zdolniejsi nawet w żartach nie rozważają kariery nauczyciela.
Gdyby globalnie stawki były wyższe pojawiłaby się konkurencja wśród kandydatów.

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b
Forum > Hyde Park V > "Frajerzy pilnie potrzebni do pracy w szkole"
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj