Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
"To się zmienia bo już następne pokolenie idą w ślady katolicyzmu(uniwersalności) czyli porzucają szacunek do wsi i wolą życie miastowe." Nie wiem co masz na myśli bo u nas na wsiach najwięcej katolików, to właśnie w miastach ich nie ma. Ale pewnie chciałeś pokazać, że katolicy są źli a pewnie protestanci są super.

Kolejna sprawa, że takie wojenki klasowe są wszędzie. W mieście idź do jakiejś fabryki, biurowi patrzą z pogardą na pracowników produkcji i odwrotnie. Na wsiach też są podziały bo jedni rolnicy mają masę hektarów ziemi i nowoczesne sprzęty a inni małe gospodarstwo w starym stylu.

Servin
Lejek se kup, to bedzie latwo.

--

Servin
Konflikt miastowi-wioskowi jest zly, ale ci debile katolicy nie sa rowni nam protestantom

Katolicy nic nie robią tylko jątrzą
Ostatnio edytowany: 2021-06-20 13:43:44

--

Jez_z_lasu
w firmach nikt tak nie dojedzie lub nie odwali imby jak dewot katolik. najlepiej trzymać się z daleka

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". Azathanai

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Czyli miałem rację, protestantyzm jest fajny, katolicyzm jest be. Ale to nie ma znaczenia bo sporo religii jest w założeniu fajna, sprawiedliwa itp. Tylko później różnie to wychodzi bo biorą się za to ludzie. Nie chce mi się odnosić do wszystkich Twoich przykładów ale np. w Japonii czy Czechach politycy tez potrafią podać się do dymisji a nic wspólnego z protestantyzmem nie mają. Jedne z najbogatszych krajów to Luksemburg (głównie katolicy) i Irlandia (głównie katolicy) to dlaczego one są bogatsze od tych ościennych państw protestanckich? Pomijam, że często w tych najbogatszych krajach następuje laicyzacja społeczeństwa.

Servin
:bialyniedzwiedz pewno cie to zaskoczy, ale system bez ludzi nie działa. Wiem, niemorzebyć

A protestanci, katolicy i rycerze jedi to jedno i to samo. Żyją z opowiadań baśni, z tymże ci ostatni przynajmniej mają je w miare na poziomie, nie licząc ostatniej trylogii...

--

waldek52
waldek52 - Superbojownik · 5 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz Noo! nareszcie wysmażyłeś może trochę przydługi, ale za to przejrzyście i z sensem napisany tekst.
Nie traktuje go jako próby zamieszania kijem g*wna jak to czyniłeś w innych wątkach na tym forumku.
Wręcz przeciwnie - zgadzam się z wieloma spostrzeżeniami zawartymi w Twoim najdłuższym poście.

--
Nie lubię siebie sam. Za dobrze siebie znam (J.Sztaudynger)

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 5 miesięcy temu
:jez_z_lasu jak kazdy skrajniak, szczególnie oderwany od rzeczywistosci i z kompleksem wyższości

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Servin
:bialyniedzwiedz nie to co ty

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
:bialyniedzwiedz cały czas Ci piszę, że pewne zachowania nie wynikają z religii albo nie z konkretnej religii. Ty niestety jesteś zapatrzony w swoją wiarę i widzisz tylko te pozytywne strony albo przekłamujesz rzeczywistość. Podajesz pozytywne przykłady zachowań, które według Ciebie wynikają z wychowania protestanckiego, podałem przykład dokładnie takich samych zachowań w dwóch odmiennie różnych krajach. Do jednego z krajów się nie odniosłeś o drugim mi piszesz, że miał rewolucję kulturową dawno temu a poza tym są Niemcami Azji. Swoją drogą gdzie narodził się protestantyzm i jaka była główna religia w Niemczech w dwudziestoleciu międzywojennym? A może protestanci jak już byli u władzy to oferowali pełna tolerancję religijną i żadnych prześladowań?

Religia to tylko narzędzie do sprawowania władzy nad ludźmi. Chciwość, zazdrość, kłamstwo nie znają narodowości ani religii. Takich ludzi znajdziesz wszędzie, tak samo tych dobrych.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 5 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz ewangelizujesz? Świetnie. Twoja jazda, ale forma urąga. Nie masz do zaproponowania niczego na tyle niezwykłego, żeby obroniło się pomimo fatalnego stylu, gramatyki, ortografii i całej reszty. Czas pojąć, że sepleniący i śliniący się mówca oprócz tego, że nie osiągnie swojego celu i go ośmieszy, to w dodatku odstraszy i zniechęci. Masz to w dupie? Tym gorzej dla twojej dupy.

Przepychanki na prawilność dogmatów wiary przypominają walkę na rynku napojów gazowanych. Pepsi napieprza się z coca colą, a w tym samym czasie każdy dyskont wymyśla dodatkowo swój odpowiednik, a wszystko po to, żeby opylić produkt, który jest identyfikowalny i sprawdzony. Cel nadrzędny? Kasa misiu, kasa i nie próbuj tłumaczyć, że jest inaczej i chodzi o wyższe cele, bo tak nie jest.

Protestantyzm nie jest niczym innym niż ewentualnym powodem do zamieszek, buntów i wojen. Protestantyzm jest takim samym gównem jak chrześcijaństwo, komunizm, judaizm, marksizm, maoizm, islamizm i cała reszta opartych na duchowym niewoleniu, krypto ekonomicznych i pseudointelektualnym historyjek.

Tak chętnie przywoływana przez ciebie Japonia to państwo o starej kulturze, hermetyczne i na swój sposób zacofane, przez co konsekwentnie niechętne obcym wpływom i religiom.

That's all folks
Ostatnio edytowany: 2021-06-20 14:35:55

tamquamleorugiens
:bialyniedzwiedz Możemy rozpisywać się do usranej śmierci, dywagować, rzucać przykładami, filozofować i jeszcze tysiąc innych rzeczy. Prawda jest jednak taka, że religia to ideologia, a każda ideologia jest po prostu zła, co potwierdzają tysiąclecia naszej zrytej historii ludzkości.

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 5 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz na początek, proponuję szacunek do pisania w języku, w którym próbujesz myśleć ;)

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 5 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz faktycznie, osoby obsesyjnie przywiązane do swojego stanowiska, często mi to wytykają

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
:bialyniedzwiedz Jezus nic nikomu nie zrobił, za to ludzie w jego imieniu przez wiele lat robili masę złych rzeczy. Problem jest też taki, że nikt nie wie co dokładnie robił Jezus, jego czyny i słowa były spisywane długo po jego śmierci. Do tego dochodzi interpretacja, która jest różna zależnie od religii i oczywiście każda religia wybrała tą właściwą.

Problemem jest tez hipokryzja wierzących, widzicie tylko te dobre rzeczy. Przychodzisz tutaj pisząc jaki kto katolicyzm jest zły, islam pewnie też ale akurat Twoja religia jest dobra. Oczywiście do tej pory nie doczekałem się odpowiedzi na niektóre pytania bo zapewne niewygodne były. To może kolejne, jakiego wyznania byli właściciele niewolników w USA?

Maciej1988
:kombinator_83
Jezus zrobił przynajmniej jedną złą rzecz. Wskrzesił Łazarza dla fejmu. Trupowi było już wszystko jedno i miał chłop spokój, a ten wziął i dawaj go znowu w kierat.

No i to promowanie alkoholizmu w Kanie... Socjalizm w rozdawnictwie ryb i chleba...

Nazbierałoby się.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 5 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz a możesz uściślić to według ciebie proste pytanie?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
:maciej1988 zrobił to wszystko czy ktoś napisał, że to zrobił? Bo to różnica

Hshan_VIII
A to nie miało być o wsiach, miasteczkach i miastach? A nie, to przecież :bialyniedzwiedz, więc musi być o religii. Meh. Widzenie sensu życia w ideologii jest beznadziejne.

Edit, bo nowe doszło jak pisałem: nihilizm to też ideologia. Taka myśl, może dla niektórych zaskakująca - żadna ideologia nie jest potrzebna, żeby coś miało znaczenie. A dalej widzę dużo filozoficzno-ideologicznego pitolenia, czyli raczej ta myśl nie dotrze, skoro "potrzebna" jest "latarnia".
Ostatnio edytowany: 2021-06-20 15:55:58

--
Suwałki to nie Podlasie! Co chcesz teraz, a co chcesz bardziej?

Servin
Ciężko nalać do starej butelki

--

tamquamleorugiens
:bialyniedzwiedz
"aha czyli nihilizm, nic nie ma znaczenia. Dobra dzięki, nic nowego. Prawda nie ma znaczenia, kłamstwo nie ma znaczenia. Wszystko jedno."

Ty tak serio? W Twoim mniemaniu przeciwieństwem ideologii jest nihilizm?
To ja jednak znikam z tego wontka

--
Darmowe cycuszki!!! NOM NOM NOM!!!

Maciej1988
:kombinator_83
Jakim cię widzą, takim cię piszą

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 5 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz do brzegu misiu, do brzegu, bo jak na razie robisz tu jakieś fikołki ze samoświadomości parafialnej...

Servin
Protestantyzm wspiera laicyzacje, a McDonalds dobre nawyki żywieniowe
Ostatnio edytowany: 2021-06-20 16:37:34

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
"Zadajesz to pytanie z przekonaniem z pozycji że niewolnictwo to coś złego żyjąc w 2021 roku."
Bo to jest coś złego, niezależnie w którym roku się żyje, w końcu sam napisałeś "Tak samo prawda się nie zmienia, prawda zawsze zostaje taka sama.". Oczywiście swojego czasu ludzie popierający niewolnictwo w USA podpierali się Biblią. Byli wśród nich również kaznodzieje protestanccy. Piszę o tym ponieważ przychodzisz tutaj ukazując zło Kościoła Katolickiego ale wychodzi na to, że każda religia kończy się podobnie jak ludzie dojdą do władzy.

"Przypomnę Ci że niewolnictwo dalej istnieje i jest ukrywane."
To niczego nie zmienia, niewolnictwo było i jest złe.

Swoja drogą, napisz z jakiego odłamu chrześcijaństwa Ty jesteś. Jestem bardzo ciekaw.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 5 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz sobie z tej rozmowy wypadnę, kiedy sobie tego zażyczę fistaszku, serio. I bardzo chętnie spróbowałbym odpowiedzieć na twoje pytanie, gdyby brzmiało konkretnie, sensownie, mniej infantylnie i życzeniowo. Po raz kolejny wywalasz się na prostej nieumiejętności skonstruowania pełnego zdania i próbujesz udawać pretensję do ludzi, że nie raczą rozumieć twoich odizolowanych od rzeczywistości przemyśleń. Daj sobie szansę chłopie i przestań udawać, że jesteś w posiadaniu patentu na absolut. I przede wszystkim spróbuj przestać manipulować, bo ci to bardzo słabo idzie, a ponoć prawda i uczciwość są w twoim kółku różańcowym w szczególnej cenie
Ostatnio edytowany: 2021-06-20 17:13:02

Maciej1988
:bialyniedzwiedz
"Mam sympatie do tych ktorzy w naukach trzymaja sie jak najblizej zrodla."

Czyli Żyd

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Maciej1988
:bialyniedzwiedz
Ad. 1
Powód jest jeden. Oto on:
https://y5a2z5u7.stackpathcdn.com/wp-content/uploads/2017/01/kruger-dunning-efekt.png

Ludzie po wojnie nauczyli się używać alfabetu (niektórzy niecałego ) i wielu zaczęło się wydawać, że już mogą myśleć samodzielnie

A tu zonk, bo anatomia ich ogranicza
Ostatnio edytowany: 2021-06-20 17:50:56

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

Yoop
Yoop - Superbojownik · 5 miesięcy temu
ad2 wystarczy znaleźć wspólnego wroga. Nic nie jednoczy dwojga ludzi bardziej niż szansa dojechania trzeciego.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj