Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > "Jadę do Polski na pewną śmierć"
poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
To słowa znanego z bogatej kartoteki kryminalnej, dramatycznych apeli oraz niestroniącego od popularności Zbysia Stonogi, wypowiedziane przez niego pięć dni temu po decyzji holenderskiego sądu o wydaniu go ojczystemu wymiarowi sprawiedliwości. Dla wielu idol, dla innych szara eminencja z 200 zarzutami, 28 skazaniami i ponurymi podejrzeniami o powiązania z siatką pedofilską, za co miał dostać bana na kręcenie się po Sejmie od samego Andrzeja Leppera.

Ciężko rozsądnie wytłumaczyć czymś innym poza silną protekcją określonych środowisk i byciem w posiadaniu niewygodnych dowodów fakt, że człowiek z tak poważnymi zarzutami i nieoczywistą przeszłością mocno swobodnie porusza się po scenie publicznej, biznesowej i politycznej.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Kwestia tego, kto jego haki opublikuje w razie np niespodziewanej wizyty seryjnego samobójcy.

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg

Servin
Żegnaj :poradnia. Na szczęście zostanie ci drugie konto.

--

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
Ten Servin to zawsze taki ożywiony się robi, jak o pedofilach się coś pojawia

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
:corwin
Giertych sugerował, że to od Stonogi ma materiały dotyczące seksu Kuchcińskiego z nieletnią ukraińską prostytutką (to tego mieli szukać w trakcie przeszukania jego willi we Włoszech). A że Giertych tak łatwo się nie da, to i masz odpowiedź na powyższe pytanie...

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
Stonoga z kolei twierdził, że Giertych zna nazwisko zabójcy Leppera i tak w kółeczko

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
:poradnia
Nazwiska osób, które stoją za śmiercią Leppera, nie są tajemnicą dla wielu osób. Jak myślisz, dlaczego prokuratura aż tyle czasu prowadziła śledztwo w tej sprawie - aby znaleźć winnych? Otóż nie, winnych znała, próbowała znaleźć przeciw nim dowody, a konkretniej - skłonić choć jedną z nich do sypania. Nie udało się. Ale nazwiska są w aktach, kto miał do nich dostep, ten wie. Zaś główna osoba zagroziła, że jeśli jej nazwisko wypłynie z kontekście śmierci Leppera, to puści z torbami każdego, kto choć zasugeruje coś takiego.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
:proflecter sugerujesz, że wbrew oficjalnym ustaleniom prokuratury, Lepper nie popełnił samobójstwa

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
:poradnia
Oczywiście, że popełnił samobójstwo. Po tym, gdy dostał propozycję nie do odrzucenia - on albo rodzina. Przypomnij sobie ówczesną sytuację jego syna.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
... tak, tak, krowa to piękny ptak, a łyżka na to: niemożliwe ...Tymczasem Boguś Gasiński w związku z nowatorskim podejściem sądów do wydawania wyroków odbywa karę 38 lat pozbawienia wolności, z więzienia wychodzi ciężki gangus "Słowik", zabójcy komendanta policji generała Papały rozpłynęli się w ostrym cieniu mgły, a Leszek Miller z Aleksandrem Kwaśniewski trzymają sztamę szorstkiej przyjaźni po aferze z tajnymi więzieniami CIA na terenie Polski ¯\_(ツ)_/¯

nevya
:proflecter , Lepper popełnił samobójstwo po tym jak popadł w długi, niesławę i poważny kryzys życiowy. Dla kogo miał niby być zagrożeniem?

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
:nevya był zagrożeniem dla wszystkich narażonych na jego desperację i doskonale o tym wiesz Lepper słyszał i wiedział dużo, egzystował poza politycznymi układami, nie miał sznytu sejmowego prawilniaka i dla umoczonych był zwyczajną małpą z granatem. Jako socjalista starej daty stanowił zagrożenie dla wciąż pełzającej i liczącej na swoją rolę w polityce komuny, a dla partii Kaczyńskich był przeszkodą z uwagi na sporą charyzmę i elementarny brak obycia.
Ostatnio edytowany: 2021-05-31 11:41:04

Servin
:poradnia żyjesz? Odezwij się! Dawno nie widziałem twoich postów

--

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
:servin No siema łosiu

nevya
:poradnia , nie kupuję tej bajki i proszę o dokładne wytłumaczenie. Lepper jest zdesperowany i mówi o... a później...

W momencie gdy popełniał samobójstwo był skończony w każdym aspekcie życia. Był kompletnie skompromitowany politycznie bez szans na powrót. Był nie tylko spłukany, ale totalnie zadłużony. Miał też problemy rodzinne - nie tylko syna ze zdrowiem, ale też pewnie kilka innych. Pod koniec też grubo chlał. Ależ te osoby trzecie sprytne, że mu takie motywy spreparowali.

Chłop pewnie całe gówno wiedział. Będąc w koalicji od początku próbowali ich wydymać, więc nie dopuścili ich do niczego ciekawego. Lepper był takim samym zagrożeniem jak każdy inny polityk na emeryturze, tylko że miał jeszcze tonę gówna za uszami, zarządzając zbieraniną oszołomów.

Samobójstwo przyczyniło się do mitologizacji tej postaci. Na przestrzeni lat widziałem różne argumenty koloryzującego jego życiorys i zawsze to były jakieś bujdy.

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 6 miesięcy temu
:nevya niby nie dopuszczali a o talibach w Polsce się dowiedział (więc jakieś źródła i dojścia miał, a jak widać bardzo wyraźnie od 2015 kompetencją w wałkach i ukrywaniu smrodu pisiory nie grzeszą), tyle że nikt nie uwierzył. Reputacja to kluczowa sprawa dla wiarygodności, a gębę zawsze można dorobić. Fakt, manipulacja działa w obie strony, chociaż akurat o taką perfidię ciężko go podejrzewać, żeby sobie wymyślił zemstę zza grobu.
Ostatnio edytowany: 2021-06-01 08:07:22

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

nevya
:krzychpl , w sumie to dałeś najlepszy przykład jaki mogłeś. Jaką wiedzę miał Lepper o Talibach? Czy jesteś w stanie dać jakieś źródło informacji poza jakimś filmikiem skleconym przez oszołomów z od razu narzuconą narracją? Lepper nie miał najmniejszego pojęcia o tajnych więzieniach CIA. Świadczy o tym kilka rzeczy:

Lepper przemówienie w którym mówi o Talibach wygłosił 29 listopada 2001 roku. Pierwszy tajny samolot od CIA pojawił się w Szczytnie 2 grudnia 2002 roku. Oczywiście można powiedzieć "więc wiedział nawet wcześniej!", ale nie można. Zresztą argument z czasem jest mało ważny.

Lepper nie mówił o żadnych więzieniach, ani że ktoś tam widział Talibów. Lepper podał konkretny kontekst, który mówi wszystko o jego przenikliwości i trzeźwym spojrzeniu na świat Według Leppera "Talibowie wylądowali śmigłowcem w Klewkach pod Olsztynem, by kupić zarazki wąglika". Cóż za koincydencja czasowa - niedługo po zamachu na WTC Lepper nagle zaczyna bredzić o Talibach?

Ale i to nie wszystko. Gdzie była tajna operacja CIA, a gdzie są Klewki? To 50 km różnicy. Nawet lotnisko nie jest blisko, to taka sama odległość.

No ale skąd wziął Lepper historię o Talibach? Czemu o tym mówił? Przecież to nie może być przypadek, bo to tylko rok różnicy i 50 km Źródło rewelacji Leppera to Bogdan Gasiński - półoszust-półdebil. W kontekście Samoobrony to chyba nawet kilka razy było o nim słychać i jego niesłychanych rewelacjach. To on poinformował o wągliku Leppera (Lepper wprost to przyznał) i tłumaczył w ten sposób pomór bydła w Klewkach, gdzie był zootechnikiem, a prokuratura wykazała mu zaniedbania.

Widzisz Krzychu jak łatwo jest stworzyć fajną teorię spiskową? Wystarczyło, że Lepper użył kiedyś słowa Talib.
Ostatnio edytowany: 2021-06-01 10:55:29

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
:nevya jeden rabin mówi tak, drugi powie nie. Gdyby Lepper rozpowiadał, że w Klewkach miał miejsce desant południowo koreańskich sił szybkiego reagowania, można by go było posądzać o stuprocentową konfabulację. Traf chciał, że wspomniani "Talibowie" jednak pojawili się w okolicy. Według doradcy Gasińskiego pojawili się w roli afgańskich handlarzy bronią i narkotykami, według rozpowszechnionych oficjalnie informacji, jako więźniowie amerykańskich turystycznych placówek penitencjarnych.

Z samobójcami jest zazwyczaj tak, że przed skutecznym aktem pozbawieniem się życia, nie chodzą po ludziach z informacjami o tym że czują się zagrożeni w związku z informacjami o byciu celem zleconego zabójstwa, a Lepper chodził i się na to skarżył. Są nagrania.

Ostatnimi, jak to nazwałeś, rewelacjami Leppera, były sprawy dotyczące interesów z Ukrainą, w które bardzo mocno był zaangażowany między innym Radosław Sikorski. A Gasiński, no cóż, z jednej strony mamy do czynienia z niezbyt lotnym oszustem i mącicielem, ale z drugiej strony, gościa potraktowano wykluczającym i niestandardowym wyrokiem 38(!) lat więzienia. Trochę tych przypadków dużo, nie uważasz?
Ostatnio edytowany: 2021-06-01 13:59:33

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 6 miesięcy temu
:poradnia :nevya
is fecit cui prodest

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

nevya
"Są nagrania"

A gdzie są? To nie jest przypadkiem dowód na słowo honoru Rutkowskiego (nie mylić z Ostrowskim)?

Co do Gasińskiego to faktycznie wyrok jest dziwny, ale nie niespotykany. Tak się dzieje, gdy ktoś popełnia przestępstwa w całej Polsce, a później sąd ma problem żeby poskładać to do kupy. Na forum dyskutowaliśmy kiedyś o gościu, który (nie)wysyłał ajfonów sprzedawanych w necie. Każda sprawa trafiała do lokalnej policji i każda sprawa była rozpatrywana oddzielnie.

https://tvn24.pl/polska/opole-oszukal-150-osob-przy-sprzedazy-telefonu-skazany-na-20-lat-wiezienia-ra992290-2567658

Natomiast dużo zbiegów okoliczności robi się dopiero, kiedy wierzy się w każdy. Sprawa z Talibami moim zdaniem jest wyjaśniona. Nie zgadza się czas, miejsce i rodzaj zdarzenia, więc nie rozumiem na jakiej podstawie można sądzić, że jest coś na rzeczy. Motyw kłamstwa też jest dość oczywisty. A Talibowie byli, bo było to akurat nośny temat - dwa miesiące wcześniej był zamach na WTC.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
:nevya jak to gdzie są?! Oczywiście, że w tajnych archiwach CIA

A tak serio, krążyło nagranie, na którym Andrzej mówi o swoich obawach. Nie, nie było własnością Rutkowskiego (nie mylić z Ostrowskim).

nevya
:poradnia , jedyne nagranie o jakim wiem, to te przekazane przez Rutkowskiego do Superexpresu (poważna gazeta), gdzie opublikowano zapis tej rozmowy, który... Nawet jak na Leppera był dosyć dziwny. Trochę przypominał rozmowy Stonogi z sekretarką prezydenta i inne sławne produkcje. No nie trzymało się to za bardzo kupy, było przerysowane.

Rutkowski oczywiście otrzymał taśmę od tajemniczego człowieka, żebyście przypadkiem nie pomyśleli, że to jakaś ściema dla atencji

Nagrania w których Lepper coś mówi nie znam, nie słyszałem. Nadal uważam, że nie ma żadnych twardych podstaw. Zabójstwu przeczy też kilka innych rzeczy. Dziwnym zbiegiem okoliczność wszystkie rewelacje okazują się być zmanipulowane. Zwykła teoria spiskowa.
Ostatnio edytowany: 2021-06-01 15:12:17

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 6 miesięcy temu
:nevya więzienia też były teorią spiskową aż się sprawa rypła u hamburgerów i wystawili szmaciarzy na odstrzał

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

nevya
:krzychpl , fajnie, ale jak to się ma do tematu? Brak dowodu najlepszym dowodem? Założę się, że historię o Klewkach apriori kupiłeś taką, jaką Ci sprzedali w Internecie, a prawdziwej wersji dowiedziałeś się teraz, co nie? I nadal trudno zrezygnować z wizji zbudowanej na fałszywych podstawach, bo mózg się przyzwyczaił?

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 6 miesięcy temu
:nevya a zastanawiałeś się nad brakiem dowodu potwierdzającego przypuszczenia, o nienaturalnym opuszczeniu łez padołu przez Leppera Andrzeja?

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 6 miesięcy temu
:nevya tak się ma, że nie wszystkie informacje które jesteśmy w stanie zdobyć są prawdziwe, a dyskredytowanie niewygodnych dla establishmentu, ale z kolei prawdziwych lub bliskich prawdzie, jako teorii spiskowych wcale nie takie rzadkie

nie jestem i nie będę piewcą teorii o wspomaganym samobójstwie ani bezwzględnym prawdomówstwie Leppera, ale pozostanę sceptyczny względem prostego skwitowania "narobił gnoju i się w końcu powiesił z rozpaczy/bezsilności", nawet jeśli nikt mu nie pomógł fizycznie, to "rękę wykręconą" mógł mieć metaforycznie
kolo ewidentnie jakieś źródła miał i informacje niewygodne dla ważnych ludzi, niebezpiecznie bliskie prawdy, a bywał nieobliczalny

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda
Forum > Hyde Park V > "Jadę do Polski na pewną śmierć"
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj