Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Servin
NIE ZESRAJ SIĘ POLITYCZNA MAGDO GESSLER !!

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mayac - Superbojownik · 7 miesięcy temu
wyjechałeś już kilka lat temu, może pora zacząć głosować i interesować się tym co masz na miejscu?

--
Duduś będziesz dyndał!

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 7 miesięcy temu
BialyNiedzwiedz: "...Tak przypatruje sie na to co sie dzieje w Polsce i patrze na zachowanie ludzi anty-rzadowych i troche musze przyznac jest one, slabe, dzieciece i ogolnie niedojzale..."


https://www.youtube.com/watch?v=3JzkvoVzzqE&ab_channel=FOX4Now

Servin
:bialyniedzwiedz wraca wkurwiony z wyborów do domu z rodakami którzy byli oddać swój głos. Nagle - czerwone światło na przejściu dla pieszych. Przejechały przed nimi samochody.

- Ja wiedziałem że tak bedzie! - powiedział niedźwiedź.
Rodacy:
Co jeszcze przewidział forumkowy prorok?
Ostatnio edytowany: 2021-04-25 17:58:33

--

Zywel
:bialyniedzwiedz skrót na ludzi, którym nie chce się czytać.

Możecie mi wierzyć, albo nie, ale ONI tu są! To nie paranoja! Otwórzcie oczy!

--
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż. Nie uciągnie pusty łeb, ciężkiej dupy wzwyż

czary_mary

"Ja nie wierze w demokracje bo demokracja najczesciej rymuje sie z manipulacja."

A mi "pisowiec" najczęściej rymuje się z "kretyn"; też tak macie ?

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.

duch69
Specjaliści od sprowadzenia do „Mniej niż zero” już wskazali słabe strony wypowiedzi inicjującej wątek.

To ja troszkę cieplej. Zaczynający wątek stwierdził, że interesuje się nami „z dalekiej krainy”. Mimo dzielącej odległości ma przemyślenia na nasz temat i wskazówki jak mamy postępować. Taka postawa bardzo mnie wzrusza u każdego antysystemowca. A skoro zaczynający wątek pcha się ze swoją troską w określone miejsce, to ja go tam serdecznie pozostawię. Niech mu będzie ciepło.

n.b.
Sporo ostatnio tych antysystemowców. I jakoś, tak niechcący każdemu antysystemowcu wychodzi, że demokracja jest be i on wie jak zrobić porządek. Wliczając w to naczelnego antysystemowca bolandy co to kiedyś miał bandy, a potem poszedł do polityki i liczy patyki.

syzygzy
Mieszkałem bardzo wiele lat za granicą, nie na zasadzie "zarobić i wrócić", ale po prostu tam żyjąc. Już przed wyjazdem uważałem, że głosowanie w sprawach kraju w którym mnie nie ma jest obrzydliwe moralnie. A z biegiem lat w tym przekonaniu się tylko utwierdziłem. Z przyjemnością za to uczestniczyłem w wyborach lokalnych, wiedziałem jak się nazywają moi radni i co dokładnie robią na swoich stanowiskach. Dlaczego z przyjemnością? Bo to było dotyczące mojego życia, a nie ludzi gdzieś daleko.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 7 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz trochę tych testów dużo trzaskasz. Można odnieść wrażenie, że nazywasz testem wszystko na co ludzie nie dają się nabrać

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gibss - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:poradnia masz sikać od teraz na siedząco. Zrozumiano?

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 7 miesięcy temu
Ludzie dzielą się na tych, którzy rozumieją dlaczego demokracja jest najgorszym ustrojem od którego nie wymyślono lepszego - i na takich, którzy wierzą w jakieś oświecone monarchie i dyktatury. Zupełnie ignorując 10 tysięcy lat historii cywilizacji i tysiące przykładów dlaczego takie systemy nie działają. A jeżeli działają - to bardzo krótko.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Servin
Czy anglicy stoja na bacznosc i pilnie notuja rady w notesikach?

--

Djbanan
Czy to był kolejny eksperyment socjologiczny, który olałem?

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
roman566 - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:thurgon Monarchia we Francji np działała sobie w najlepsze przez 948 lat. W Polsce mieliśmy monarchię przez niemal sześć wieków, później dwa wieki elekcyjnej.

Dla porównania pierwsza współczesna demokracja to USA, istniejąca od 1776 roku. Raczej krótki okres czasu w porównaniu z monarchią francuską czy polską, już o chińskiej nawet nie wspominając. To właśnie demokracja jest tym nie przetestowanym systemem działającym bardzo krótko. Jesteśmy w wersji alpha i rządzący przejdą prędzej na totalitaryzm niż zgodzą się na wyeliminowanie bugów i przejście do bety albo stable release.

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:roman566 No popatrz. I w tej demokracji zwiększyliśmy w tak krótkim czasie poziom życia i techniki bardziej, niż przez wcześniejsze 9800 lat. Musi być przypadek

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Servin
:roman566 przypomnij mi jak sie monarchia w Polsce skonczyla

--

miss_cappuccino
Czyj to fejk? Który forumkowy troll do tego stopnia się nudzi? Bo nie chce mi się wierzyć, że można gadać takie farmazony na serio.

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!

kashpir
kashpir - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:miss_cappuccino nie, to misio, który nauczył się dodawać 2+2 i czuje się profesorem. Wszyscy naokoło to matoły które tego nie ogarniają, a on jest nowym mesjaszem, który jako jedyny został oświecony i niesie kaganek jedynie słusznej prawdy.
Te misie mnie bawią od lat, zawsze zapatrzone w siebie. Jak łatwo prosty umysł potrafi wprawić się w samozachwyt

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.

Jareq
Jareq - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:roman566 Monarchię elekcyjną mieliśmy w Polsce od czasów Ludwika Węgierskiego, tylko elekcja była początkowo ograniczona do dynastii panującej. Ceną za zgodę na zatwierdzenie władcy na tronie były kolejne przywileje dla szlachty. Tak powstawała - krok po kroku - demokracja szlachecka.

Dużo wcześniej - od czasów plemiennych - mieliśmy demokrację wiecową. Książę był początkowo tylko wybieranym na czas wojen wodzem.

tldr Demokrację testujemy na terenie Polski od Piasta Kołodzieja, jak nie dłużej.


--
Quidquid latine dictum sit altum videtur.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
bredzio85 - Superbojownik · 7 miesięcy temu
Objawienie na mnie spłyneło...

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 7 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz też uważam cię za osobę lubiącą czytać.... i wierzyć w pierdoły. I od tych właśnie pierdół ludziom się czasami trochę luzuje obudowa, powstają nieszczelności, pojawiają się przecieki, i sporo wskazuje na to, bez urazy, że dosyć podobnie jest właśnie w twoim przypadku.

Potrzeba przeprowadzenia "eksperymentu socjologicznego", to jedna z najczęstszych przyczyn nieporozumień na forumku. Po prostu nikt dawno tego nie robił i stąd ta zła atmosfera. Dodam, że innymi deklarowanymi powodami do popularnych tutaj eklezjastycznych zachowań są:

- research do pisanej książki
- kończenie pracy magisterskiej/ doktorskiej
- praca dla kontrwywiadu
- autorskie metody wychodzenia z uzależnienia
- ...

Nie dawaj się tam chłopaku w tym US&A. Trzymaj palec na języku spustowym jakiejś dobrej szybkostrzelnej weapon i nucąc podczas bezsennych nocy "Sweet Home Alabama" nie ustawaj w nadziei, może jak już ogarniecie cały ten burdel, Ameryka będzie jeszcze kiedyś"great again", choć na razie niewiele na to wskazuje.

Kanels
Kanels - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:thurgon Nie zgodzę się z tym że to demokracja wpłynęła znacząco na rozwój nauki. Początki rozwoju nauki upatruje się bardziej w XVI wieku, kiedy po odkryciu Ameryki rozpoczął się prawdziwy boom na kolejne wielkie odkrycia, zmiana mentalności, zmiana z "starożytni wiedzieli wszystko więcej i lepiej, tutaj w tej książce jest cała potrzebna wiedza" na "trzeba się dowiedzieć czego jeszcze nie wiemy". Zaczęto śmielej dawać kredyty, banki się rozrastały, przepływ gotówki dzięki rabowaniu nowych terenów i nagle boom, znaleźli się ludzie którzy mieli fundusze, chęci i wizję by wprowadzić ludzkość w erę przemysłową, czyli gdy na dobre technika i nauka połączyły siły by robić rzeczy i pomnażać bogactwo. Tutaj upadek monarchii był możliwy dzięki zmieniającej się odwiecznej mentalności, ponieważ światem przez te tysiące lat rządziło "kiedyś to było, dzisiaj to już tylko apokalipsa", możliwe że ta zmiana mentalna kazała szukać lepszych rozwiązań w porządku społecznym i z tego narodziła się demokracja. Ogólnie uważam że rozwój techniki swoją drogą, rozwój społeczeństwa swoją, ale rozwój jednego i drugiego ma swoje źródło w zmianie myślenia. Z drugiej strony nie można też powiedzieć że demokracja nie miała żadnego wpływu na rozwój nauki i techniki, jednak mimo wszystko, Chiny dzisiaj pokazują że wcale demokracja nie jest do tego potrzebna, potrzebne są pieniążki.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 7 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz tak, to oczywiście słuszna wskazówka. Polacy pochodzenia żydowskiego na emigracji często fantazjując o stanowisku rabina starają się zadowolić swoją kahał próbując w trolling. To w zasadzie taka tradycja, choć złośliwi mówią, że i niezły interes.
Ostatnio edytowany: 2021-04-26 10:54:13

Servin


Zaczeto dawac kredyty, bo bankierzy obeszli zakaz pozyczania na procent narzucony przez kosciol, de facto tez ustroj hierarchiczny, monarchiczny w pewnym sensie - demokracja nie ma tu nic do tego.

Bankierzy wymyslili ze odsetki beda naliczane wylacznie jako kara za spozniona splate dlugu. Jezeli jednak ktos przychodzil z pieniedzmi przed czasem, bylo mu dawane do wiadomosci ze gdy sie czlowiek spieszy to sie diabel cieszy. Na tych, do ktorych to nie dotarlo za rogiem czekaly zbiry z palami i wpierdol

W koncu kosciol sie polapal, ale ze sam byl zadluzony po uszy u bankierow puscil im to plazem.

A nie ze nagle pojawily sie pieniadze, wszyscy zaczeli sobie pozyczac i obudzili sie z pomyslem - wprowadzmy ludzkosc w ere przemyslowa

Chiny nie rozwijaja nauki i techniki. Oni je kradna i buduja na ich bazie za swoje pieniazki i tania/darmowa sile robocza, ale w wiekszosci pomyslunek plynie spoza Chin.
Ostatnio edytowany: 2021-04-26 10:54:52

--

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 7 miesięcy temu
Servin say: "...Chiny nie rozwijaja nauki i techniki. Oni je kradna..."

Nie należy zapominać, że w kradzieżach i szpiegostwie technologicznym równie sprawni są Rosjanie
Ostatnio edytowany: 2021-04-26 11:03:52

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · 7 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz z tej macy gównoburzy nie ukręcisz, ale zawsze warto próbować...

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:servin :poradnia
kradli i kradną, ale już nie tylko, w niektórych dziedzinach nieśmiało (a w niektórych z przytupem) zaczynają hegemona wyprzedzać

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:kanels Stopniowa Demokratyzacja życia społecznego to większa ilość osób wyedukowanych i świadomych społecznie. Nauka przestała być elitarna, a stała powszechna. Przez co obserwujemy efekt kuli śnieżnej od 300 lat. To liberalizacja życia do tego doprowadziła. Zwykła statystyka - mając milion wyedukowanych szybciej zrobisz w kolejnych pokoleniach setki zespołów badawczych, niż przy wąskiej, wykształconej elicie. I to właśnie obserwujemy.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Krzychpl
Krzychpl - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:thurgon bardziej "skurczenia sie" swiata
szybsza wymiana mysli to mniejsza marnacja zasobów na odkrywanie tego samego po raz setny
lepszy dobrobyt to tez lepsza dieta i mozliwosci umyslowe
poza tym metoda naukowa wynaleziona mimo wszystko przez elity i to te koscielne (kiedys nauka to byla domena głownie kosciola i sporadycznych szlachcicow/bogatszych mieszczan entuzjastow, czest tez ksztalconych przez duchownych) w ogromnej mierze przyczynila sie do obalenia scholastyki i czesto durnych "autorytetow"

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:krzychpl Jeżeli metoda naukowa leżałaby dalej w rękach wąskiej grupy szlachty i księży, a mas nie edukowano - to nawet rewolucji przemysłowej by jeszcze nie było. Człowiek bez żadnych praw i możliwości rozwoju też nie napędza gospodarki, a co za tym idzie rozwoju techniki.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj