Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Dziś Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego
Servin
Tak więc czytajmy nasze ulubione fragmenty.

Z mojego fragmentu wynika że bycie sutenerem własnej żony jest ok

Rdz 12:11-16

A gdy się już zbliżał do Egiptu, rzekł do swojej żony, Saraj: «Wiem, że jesteś urodziwą kobietą; skoro cię ujrzą Egipcjanie, powiedzą: to jego żona; i zabiją mnie, a ciebie zostawią przy życiu. Mów więc, że jesteś moją siostrą, aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie i abym dzięki tobie utrzymał się przy życiu». Gdy Abram przybył do Egiptu, zauważyli Egipcjanie, że Saraj jest bardzo piękną kobietą. Ujrzawszy ją dostojnicy faraona, chwalili ją także przed faraonem. Toteż zabrano Saraj na dwór faraona, Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie. Otrzymał bowiem owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy.

Ostatnio edytowany: 2021-04-18 11:56:43

--

czary_mary

A czytamy, czytamy...--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.

Servin
Gang bang na własnych córkach to spoko cena dla świętego spokoju

Rdz 19:1-8

Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi rzekł: «Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg; obmyjcie sobie nogi. a rano pójdziecie w dalszą drogę». Ale oni mu rzekli: «Nie! Spędzimy noc na dworze». Gdy on usilnie ich prosił, zgodzili się i weszli do jego domu. On zaś przygotował wieczerzę, poleciwszy upiec chleba przaśnego. I posilili się. Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom, wywołali Lota i rzekli do niego: «Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!» Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi, rzekł im: «Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku! Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!»
Ostatnio edytowany: 2021-04-18 12:06:38

--

ami56
ami56 - Bojowniczka · 6 miesięcy temu
"Marność mądrości

12 Ja, Kohelet, byłem królem nad Izraelem w Jeruzalem5.
13 I skierowałem umysł swój ku temu,
by zastanawiać się i badać,
ile mądrości jest we wszystkim,
co dzieje się pod niebem.
To przykre zajęcie dał Bóg
synom ludzkim, by się nim trudzili."

--
Nie ma takich głupców, co by nie umieli jednym uśmiechem schować się w nieba pościeli

Servin
Eutanazja jednak jest ok

sdz 19:22-30

Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: «Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować». Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: «Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa. Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa». Mężowie ci nie chcieli go usłuchać. Człowiek ten zatem zabrawszy swoją żonę wyprowadził ją na zewnątrz. A oni z nią obcowali i dopuszczali się na niej gwałtu przez całą noc aż do świtu. Puścili ją wolno dopiero wtedy, gdy wschodziła zorza. Kobieta owa, wracając o świcie, upadła u drzwi owego męża, gdzie był jej pan, i pozostała tam aż do chwili, gdy poczęło dnieć. Pan jej, wstawszy rano, otworzył drzwi domu i wyszedł chcąc wyruszyć w dalszą drogę, i ujrzał kobietę, swoją żonę, leżącą u drzwi domu z rękami na progu. «Wstań, a pojedziemy!» - rzekł do niej, lecz ona nic nie odpowiadała. Usadowiwszy ją przeto na ośle, zabrał się ów człowiek i wracał do swego domu. Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich. Wysłańcom swoim dał następujące polecenie: «Czy kiedykolwiek widziano podobną rzecz, począwszy od dnia, kiedy Izraelici wyszli z Egiptu, aż do dnia dzisiejszego? Zastanówcie się, naradźcie się i wypowiedzcie!» A wszyscy, którzy to widzieli, mówili: «Nigdy podobnej rzeczy nie było i nie widziano, od kiedy Izraelici opuścili Egipt, aż do dnia dzisiejszego».

--

kocia_mama
kocia_mama - Superbojowniczka · 6 miesięcy temu
:servin w Twoim cytacie brakuje jeszcze ostatnich fraz, gdzie aniołowie nie zgadzają się z propozycją Lota. I wcale nie chodzi o potępienie seksu homoseksualnego tylko o podkreślenie równości płci

--
Mówiłam już, że każdy umrze?

Servin
:bialyniedzwiedz

Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne

Przybywszy do domu, wziął nóż, i zdjąwszy żonę swoją, rozciął ją wraz z kośćmi na dwanaście sztuk i rozesłał po wszystkich granicach izraelskich.

Ok, to przywróć nam kontekst żeby to było akceptowalne A może to ty nie chcesz sie pogodzić z zawartością księgi
Ostatnio edytowany: 2021-04-18 12:39:59

--

tilliatillia
Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu. – Księga Liczb 31: 17-18

--
tylko spokojnie.

peposlaw
peposlaw - Superbojownik · 6 miesięcy temu
W zasadzie to dla większości naszych rodaków to może być jedyny kontakt z jakimkolwiek czytaniem :/

--
***** ***

brtk
brtk - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i - chcąc wyrwać męża z rąk bijącego - wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości.


Bóg bowiem nie jest Bogiem zamieszania, lecz pokoju. Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu.


Lecz jeśli oskarżenie to okaże się prawdziwym, bo nie znalazły się dowody dziewictwa młodej kobiety, wyprowadzą młodą kobietę do drzwi domu ojca i kamienować ją będą mężowie tego miasta, aż umrze, bo dopuściła się bezeceństwa w Izraelu, uprawiając rozpustę w domu ojca. Usuniesz zło spośród siebie.


--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

Servin
:peposlaw niektórzy nasi rodacy mogą być skutkiem zastosowania tego fragmentu

Rdz, 19, 30-38

Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście.

A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, rzekła starsza do młodszej: «Ojciec nasz wprawdzie jest już stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, który by przyszedł do nas na sposób właściwy na całej ziemi. Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego». Upoiły więc ojca winem tej samej nocy: wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała.

Nazajutrz rzekła starsza do młodszej: «Oto wczoraj ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego». Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca.

Starsza, urodziwszy potem syna, dała mu imię Moab. Ten był praojcem dzisiejszych Moabitów. Młodsza również urodziła syna i nazwała go Ben-Ammi. Ten zaś stał się praojcem dzisiejszych Ammonitów.

--

Servin
:bialyniedzwiedz no wciąż czekamy na ten kontekst, który byłby usprawiedliwieniem dla poćwiartowania swojej żony, którą wcześniej wydało się na ryms-ryms z całym miastem
Ostatnio edytowany: 2021-04-18 12:54:19

--

Servin
:bialyniedzwiedz a tu jaki był kontekst?

Pwt 23,2

Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana.

--

jabba_the_hutt
:servin No to akurat logiczne, jak ma się bez członka do zabawy w ciuchcię podpiąć?

--
https://dn.ht/picklecat/

Servin
:jabba_the_hutt

Ale te tez musza spełniać pewne wymagania...

ez 20:23

I zapałała żądzą do swoich kochanków, którzy w sile swych członków i żądzy byli podobni do osłów i ogierów.


--

Kwiateck
Kwiateck - Superbojowniczka · 6 miesięcy temu
Hmm, ale jeśli Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana, to Ci wszyscy święci/męczennicy kościoła, którym mogła się taka przykrość przydarzyć, mogą mieć poważy problem. Słabo trochę.

--
Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno. - Co to jest słoń? - Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia. Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cie­szyła się sławą znawczyni natury.

Xanthus
:kwiateck Dorzuć jeszcze sporą rzeszę kolegów po fachu Farinellego i te "anielskie chóry" ;)

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gibss - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Biblię czytałem po łebkach, gdy nastolatkiem byłem i utkwił mi w pamięci fragment o żydach ubijających interes i chwytających się potem wzajemnie za jaja. Ktoś coś?

I chyba stąd wzięło się określenie męskiego atrybutu, jako interes
Ostatnio edytowany: 2021-04-18 14:49:19

gen_Italia
gen_Italia - Amator trójkątów · 6 miesięcy temu
W przyszłym tygodniu:
Jan Parandowski - "Mitologia: Wierzenia i podania Greków i Rzymian"

--

Servin
:bialyniedzwiedz ale w żadnym z powyższych fragmentów żony nie puszczały się na lewo czy prawo, tylko zostały do tego przymuszone przez ich mężów, jednocześnie wielkich ludzi waszych opowieści-drogowskazów, cyt.:

Mów więc, że jesteś moją siostrą, aby mi się dobrze wiodło ze względu na ciebie i abym dzięki tobie utrzymał się przy życiu»(...) Abramowi zaś wynagrodzono za nią sowicie. Otrzymał bowiem owce i woły, niewolników i niewolnice oraz oślice i wielbłądy.

To takie właśnie traktowanie serio małżeństwa Bądź posłuszna mężowi gdy ten wyda polecenie - idź się przeorać przez tłum a gdy wrócisz daj się rozćwiartować bo byłaś mu niewierna wykonując jego polecenie.

Chcesz fragment gdzie któraś się puściła? Prosze bardzo:

Rdz 38:12-30

Po wielu latach umarła żona Judy, córka Szuy. Juda, zapomniawszy nieco o swej stracie, udał się wraz ze swym przyjacielem Adullamitą imieniem Chira do Timny, gdzie strzyżono jego owce. A gdy powiedziano Tamar: «Teść twój idzie do Timny, aby strzyc swe owce», zdjęła z siebie szaty wdowie i otuliwszy się szczelnie zasłoną usiadła przy bramie miasta Enaim, które leżało przy drodze do Timny. Wiedziała bowiem, że choć Szela już dorósł, nie ona będzie mu dana za żonę. Kiedy Juda ją ujrzał, pomyślał, że jest ona nierządnicą, gdyż miała twarz zasłoniętą. Skręciwszy ku niej przy drodze, rzekł: «Pozwól mi zbliżyć się do ciebie» - nie wiedział bowiem, że to jego synowa. A ona zapytała: «Co mi dasz za to, że się zbliżysz do mnie?» Powiedział: «Przyślę ci koźlątko ze stada». Na to ona: «Ale dasz jakiś zastaw, dopóki nie przyślesz». Zapytał: «Jakiż zastaw mam ci dać?» Rzekła: «Twój sygnet z pieczęcią, sznur i laskę, którą masz w ręku». Dał jej więc, aby się zbliżyć do niej; ona zaś stała się przez niego brzemienną. A potem wstała i odszedłszy zdjęła z siebie zasłonę i przywdziała swe szaty wdowie. Gdy Juda posłał koźlątko przez swego przyjaciela Adullamitę, aby odebrać zastaw od owej kobiety, ten jej nie znalazł. Pytał zatem tamtejszych mieszkańców: «Gdzie w Enaim jest ta nierządnica sakralna, która siedziała przy drodze?» Odpowiedzieli: «Nie było tu nierządnicy sakralnej». Wróciwszy do Judy, rzekł: «Nie znalazłem jej. Także tamtejsi mieszkańcy powiedzieli: "Nie było tu nierządnicy sakralnej"». Wtedy Juda rzekł: «Niech sobie zatrzyma. Obyśmy się tylko nie narazili na kpiny. Przecież posłałem jej koźlątko, ty zaś nie mogłeś jej znaleźć».
Po około trzech miesiącach doniesiono Judzie: «Twoja synowa Tamar stała się nierządnicą i nawet stała się brzemienną z powodu czynów nierządnych». Juda rzekł: «Wyprowadźcie ją i spalcie!» A gdy ją wyprowadzano, posłała do swego teścia i kazała powiedzieć: «Jestem brzemienną przez tego mężczyznę, do którego te przedmioty należą». I dodała: «Niechaj rozpozna, czyje są: ten sygnet z pieczęcią, sznur i laska!» Kiedy zaś Juda poznał je, rzekł: «Ona jest sprawiedliwsza ode mnie, bo przecież nie chciałem jej dać Szeli, memu synowi!» I Juda już więcej z nią nie żył.
A gdy nadszedł czas jej porodu, okazało się, że będzie miała bliźnięta. Kiedy zaczęła rodzić, [jedno z dzieci] wyciągnęło rączkę; położna, zawiązawszy na tej rączce czerwoną tasiemkę, rzekła: «Ten urodzi się pierwszy». Ale cofnęło ono rączkę i wyszedł z łona jego brat. Wtedy [położna] powiedziała: «Dlaczego przedarłeś się przez to przejście?» Dano mu więc imię Peres. Gdy po nim urodził się jego brat, na którego rączce była czerwona tasiemka, nazwano go Zerach.


Więc gdy już rzeczywiście jakaś się puściła w dodatku z własnym teściem, okazało się że była niewinna i wzór do naśladowania. Powtarzam...

Ona jest sprawiedliwsza ode mnie

Ostatnio edytowany: 2021-04-18 18:13:36

--

vishi
:bialyniedzwiedz czekaj, czekaj, czyli ...jeśli dla ochrony własnej dupy wyrzucę żonę z domu, żeby ja wyruchało pół miasta (bo tak sie im zachciało). To moge ją później poćwiartować za to ze sie puszcza bo małżeństwo jest święte?? Dobra przekonałeś mnie. A tak z ciekawości... Za jakie przewinienie przypalanie żony szlugiem jest dopuszczalne?? Wystarczy ze sie usmiecha, czy odezwie do pana na kasie w żabce?? Wiesz chce byc dobrym mężem, wiec wybacz ciekawość

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Jak zwykle jak ktoś poda niewygodny fragment to jest on wyrwany z kontekstu albo to tylko jakaś przypowieść i trzeba ją zrozumieć.

Swoją drogą protestanci nie różnią się od katolików, ta sama książka tylko trochę inaczej interpretowana. Oczywiście każda ze stron twierdzi, że ich interpretacja jest prawidłowa. Kolejną cechą wspólną jest krew na rękach, wszystko w imię wiary.

brtk
brtk - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Coś słabo z tym kontekstem chyba, ale jeszcze trochę poczekam

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

czambeee
czambeee - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Dawno tyle biblii nie przeczytałem. Fantastyka rodem z Tolkiena lub J.K. Rowling

--
przejebane przejebane pora łączyć się z Szatanem

Servin
:czambeee TVP ogłosiło, ja się tylko dostosowuję

Tu mamy opis życia Onana - patrona forumkowiczów.:

Rdz 38:1-10

W owym czasie Juda opuścił swych braci wędrując ku dolinie zaszedł do pewnego mieszkańca miasta Adullam, imieniem Chira. Ujrzawszy tam córkę pewnego Kananejczyka, noszącego imię Szua, wziął ją za żonę i zbliżył się do niej. Ona zaś poczęła i urodziła syna, któremu dano imię Er. Potem jeszcze raz poczęła, urodziła syna i nazwała go Onan. A gdy znów urodziła syna, dała mu imię Szela. Ten zaś jej poród nastąpił w Kezib.
Juda wziął dla swego pierworodnego syna, Era, żonę imieniem Tamar. Ponieważ Er, pierworodny syn Judy, był w oczach Pana zły, Pan zesłał na niego śmierć. Wtedy Juda rzekł do Onana: «Idź do żony twego brata i dopełnij z nią obowiązku szwagra, a tak sprawisz, że twój brat będzie miał potomstwo». Onan wiedząc, że potomstwo nie będzie jego, ilekroć zbliżał się do żony swego brata, unikał zapłodnienia, aby nie dać potomstwa swemu bratu. Złe było w oczach Pana to, co on czynił, i dlatego także zesłał na niego śmierć.


Kończą mi się fragmenty o seksie i wartościach rodzinnych. Chyba zaraz przejdę do praw człowieka
Ostatnio edytowany: 2021-04-18 18:24:10

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
:bialyniedzwiedz miałem nic nie pisać ale teraz kurwa pojechałeś. Gość wystawia kobietę tłumowi mówiąc "Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne" potem ja mąż patroszy czy tam kroi na kawalki a ten kurwa tłumaczy "Logika byla taka ze jak "zona" sie oddawala jak k*rwa jednemu i drugiemu to niech ja maja ja na zawsze, kazdy kawalek." Albo jestes trolem albo jesteś pojebany jezeli uważasz że zgwałcona kobieta to kurwa i można ją za to zabić. I jeszcze argumentacja że to odpowiednia kara bo kiedyś "małżeństwo było na serio."
Pierdolę taki kontekst.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Nathalie - Superbojowniczka · 6 miesięcy temu
:bialyniedzwiedz Tekst wyraźnie mówi że kobieta była gwałcona, z inspiracji/przyzwolenia męża.
Dla ciebie gwałciciel = kochanek? No to nie mam więcej pytań...można tylko mieć nadzieję że żadna kobieta jeszcze przez to nie ucierpiała. A może jedno - czy według ciebie Polki zgwałcone przez czerwonoarmistów też należało kamieniować bo "pohanbiły mężów i społeczeństwo"?

Biblia to wspaniała księga, ale są fragmenty niestrawne i koniec.

brtk
brtk - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Te fragmenty co do tezy nie pasują wyrzucamy z kontekstu i jest git! Czego nie rozumiecie, lewaki?--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek - Superbojowniczka · 6 miesięcy temu
Spodobał mi się pewien fragmencik z tego bełkotu: małżeństwo kiedyś było na serio a nie każdy zdradzał każdego. No rzeczywiście, małżeństwa w zasadzie nieznajomych ludzi, często narzucane, było na serio... I wtedy to dopiero były zdrady, że ho ho... Tyle, że jak kobieta zdradzała to ją na taczkach wywozili a faceta po plecach klepali.


Co do kar za zdradę, to tylko Niektórym opowieści podręcznej się chyba marzą.

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."

Servin
:bialyniedzwiedz przestroga przed czym? Że jak wykonasz polecenie męża i dasz się wyruchać połowie miasta, żeby mężowi nic się nie stało, to musisz uważać na noże w ręku ocalonego

--
Forum > Hyde Park V > Dziś Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj