Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Czemu oni się tak boją tych górników?
skijlen
skijlen - Gastrofazor · rok temu
,Jak informuje PGG, pieniądze z pożyczki od PFR mają zostać przeznaczone na regulowanie: zobowiązań handlowych (w tym zakupy towarów i materiałów), wynagrodzeń i kosztów świadczeń pracowniczych, zobowiązań publiczno-prawnych (opłaty i podatki) oraz innych wydatków związanych z finansowaniem bieżącej działalności firmy. Ich spłata ma nastąpić do 28 lutego 2025 r.

Joanna Flisowska, koordynatorka zespołu ds. klimatu i energii w Greenpeace Polska, alarmuje jednak, że sama spółka - w obecnych realiach ekonomicznych - nie ma szans na spłatę pożyczki.

- Zamiast sensownych rozmów na temat tego jak wygaszać kopalnie PGG i przygotować nowe miejsca pracy na Śląsku, rząd decyduje się na podanie kroplówki biznesowi, który dawno przestał się opłacać. To pieniądze wyrzucone w błoto, tym bardziej że wiele branż, które ucierpiały z powodu kryzysu wywołanego przez COVID-19, nie ma szans na takie wsparcie rządu - argumentuje Flisowska.

Bogusław Ziętek, przewodniczący „Sierpnia 80”, w rozmowie z "Wyborczą" przyznał już kilka tygodni temu, że środki z PFR "obiektywnie należą się" PGG. - Pamiętajmy o tym, że z powodu pandemii kopalnie miały w minionym roku przestoje, które wpłynęły na sytuację spółki. Nie łudźmy się jednak: zastrzyk pieniędzy z PFR nie uratuje PGG, a pozwoli jedynie przetrwać jej najbliższy czas - oceniał szef Sierpnia '80.'

https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26960771,pgg-otrzyma-miliard-zlotych-pozyczki.html

Jebane święte krowy. Jak te drugie czarnuchy

--
46&2

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
chermi - Superbojownik · rok temu
Czemu się boją już wyjaśniam.
Kopalnie to węgiel, węgiel to prąd, prąd to elektrycy, a elektrycy skaczą przez bramy i ostatnio jeden taki im trochę namieszał i musieli zaczynać od nowa...

--

Maciek_Cherokee
Maciek_Cherokee - Aspirant Najmłodszy Maciek_Sklerotee · rok temu
Bo górnicy to silne i bojowe chłopaki, jak przyjadą do Warszawy to byle kordon Milicji ich nie powstrzyma, to nie będzie jak na proteście kobiet że pałami spacyfikują tłum

--

McFlash
McFlash - Bojownik · rok temu
Górnicy to specjaliści od kopania, więc mogą dokopać rządowi.

szatkus
szatkus - Superbojownik · rok temu
Te R to nie miało czasem oznaczać rozwoju?

--

kashpir
kashpir - Superbojownik · rok temu
Za te pieniądze niech im kupią koparki bitcoinów

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · rok temu
Koparki bitcoinów są na prąd, prąd jest na węgiel...

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · rok temu
:szatkus a nie rehabilitacji

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Virtus - Bojownik · rok temu
Ciągle tylko "dej mam horom kopalnie".
- w JSW, które też ma stratę dla przykładu dało im ostatnio 10 lat gwarancji zatrudnienia, ale to im za mało. Zarząd chce dać podwyżkę o inflacje, ale związki chcą więcej.
- tajemnicą poliszynela jest że PGG nie płaci ZUSu, ciekawe jaki numer odwalili być PFR mogło im dać ta kasę. Warunkiem jej otrzymania jest brak zaległości względem m.in. ZUSu.
- wielce spracowani górnicy co to ponoć mają mieć masę chorób zawodowych po 25 latach pracy pod ziemią, zaraz po przejściu na emeryturę idą w dużej ilości (same związki zawodowe to przyznają) pracować kolejne 5-6 lat do spółek świadczących usługi pod ziemią. Doskonale pamiętam tą wykreowaną psychozę ok 20 lat temu jak związku same sobie napisały ustawę emerytalną, że rzekomo górnik to wrak człowieka po 25 latach pracy pod ziemią, ma same choroby zawodowe i niższą spodziewaną długość życia.
- jak ich słucham to mam wrażenie, że celem istnienia górnictwa nie jest wydobywanie węgla ale są nimi Barbórka, czternastka i emerytura górnicza.

Nigdy, ale to nigdy nie słyszałem aby w górnictwie plan naprawczy polegać miał na cięciu kosztów i zatrudnienia. Ciekawe co jest w tych utajniony audytach PGG.
I ciekawe kiedy PGG będzie chciało kolejne pieniądze bo to jest tylko kwestia czasu.

KurzaStopa
KurzaStopa - Czyścioszek · rok temu
Bo jak się górnik wkurwi to może zrobić "balety" .

--
Coście skurwysyny uczynili z tą krainą?

Xanthus
Xanthus - Bojownik · rok temu
Primo - górnik, jak się wqrwi, to może Warszawę roznieść w pył. "Patriotyczna młodzież" zjeżdżająca doWarszawy na 11 listopada, to przy wqrwionych górnikach nieporadne przedszkolaki ...

Secundo - reforma górnictwa??? Wolne żarty w obecnych realiach. Kopalnie zostały "oblezione" przez związki zawodowe i spółeczki pozakładane przez "działaczy związkowych:". I to jest największy rak toczący polskie górnictwo. A nie "barbórki", 13-tki czy 14-tki.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · rok temu
Skacowane i nafukane amfetaminą alojzy, to rzeczywiście średnia atrakcja, ale z drugiej strony, robienie z regularnego płacenia okupu i ulegania szantażom tradycji, za sensowne też nie jest.
Ostatnio edytowany: 2021-04-09 12:40:58

skijlen
skijlen - Gastrofazor · rok temu
No ale ja właśnie głównie o tym, że się będą stawiać i opony palić. Przecież moment by bandytów spacyfikowali. I nie jako górników, tylko jako zwykłych bandziorów. Dostali by parę razy po dupie, trochę by się ich zamknęło i szybciutko by zmiękli. Margaret Thatcher ładnie to załatwiła. Przy samej dupie. Tylko nasze rządzące niedoroby (zresztą tak jak i wszystkie poprzednie) jaj nie mają i tyle. A tak jeszcze latami będą nas doić z kasy i mnie osobiście wkurwiać na potęgę.

--
46&2

pracownik
pracownik - Bojownik · rok temu
:skijlen Małgośka w odwodzie miała parę elektrowni atomowych, co mają nasi rządzący???. Górników w Polsce jest parędziesiąt tysięcy, 4x tyle ludzi pracuje na rzecz górnictwa. Zasobów rolnych jak u Ciebie to na Śląsku za bardzo nie ma. Co? szczaw i mirabelki?

--
Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia.

skijlen
skijlen - Gastrofazor · rok temu
:pracownik jest Bogdanka, jedna z bardzo niewielu kopalni, która przynosi zyski (rozkradane przez resztę tego molocha).

edit: źle doczytałem. Sorki. Ale są usługi, budowlanka i mnóstwo innych rzeczy, a Śląsk jest dużo bogatszym regionem niż Lubelszczyzna. Dali by sobie radę.
Ostatnio edytowany: 2021-04-09 13:00:33

--
46&2

Yoop
Yoop - Superbojownik · rok temu
:skijlen Jeśli spacyfikują prawdziwych polaków, patriotów - górników, to dlaczego nie mieli by spałować i internować bandytów domagających się przestrzegania wrażych polskiej racji stanu praw kobiet, albo wrogów ojczyzny domagających się przestrzegania konstytucji - jeśli oni będą protestować?

pracownik
pracownik - Bojownik · rok temu
:skijlen Bogdanka nie należy do żadnego koncernu. Jest samodzielnym zakładem skarbu państwa.

--
Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · rok temu
:yoop "Jeśli spacyfikują prawdziwych polaków, patriotów - górników"


"Gut, wirklich gut, Ich bin damit einverstanden!"

~ RAŚ

skijlen
skijlen - Gastrofazor · rok temu
:pracownik edytowałem, spójrz do góry. Źle zrozumiałem to, co napisałeś.

--
46&2

pracownik
pracownik - Bojownik · rok temu
:skijlen Przeczytałem Piszesz, że są inne zawody-- owszem są i pewnie ludzie sobie poradzą, tylko, że likwidacja kopalni, to nie jest zamknięcie sklepu. Zbyt duży majątek jest na dole i jeżeli się go zostawi, to ktoś może za to beknąć. Tak samo jest ze szkodami górniczymi. Właściwe zabezpieczenie wyrobisk to konieczność jeżeli się chce uniknąć degradacji terenu.I jednak elektrownie są na węgiel. Jeśli ktoś myśli, że importowany to załatwi, to się grubo myli, eksporterzy tylko czekają żeby podnieść ceny i podniosą, jak my już kopalń nie będziemy mieli. To są naprawdę złożone sprawy, ale w tym rządzie brak fachowców którzy by to opanowali i dlatego jest tak jak jest.

--
Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia.

m_niebieski
m_niebieski - Woził Niemca dla statusu · rok temu
Najlepiej to się daje nie swoje pieniądze. PiS przepierdzieli wybory i będzie walił jak w bęben w kolejny rząd, że nie potrafi udźwignąć wszystkich finansowych obietnic, bo przecież oni by potrafili tylko durny naród ich nie wybrał po raz kolejny

--
Mój nick bardziej naukowo brzmi tak m_heksacyjanożelazian(II) potasu żelaza(III) TU ŹRÓDŁO

skijlen
skijlen - Gastrofazor · rok temu
:pracownik tu nawet nie chodzi o zamykanie tych kopalń tylko o jakąś reorganizację. Już kij w to, że nie zarabia, ale przynajmniej niech strat nie przynosi.

--
46&2

pracownik
pracownik - Bojownik · rok temu
:skijlen Uwierz mi, że dołowy górnik ma tyle do gadania co przysłowiowy ż** w czasie okupacji. Kopalnie obsiadły kliki i koterie rodzinno-finansowe. Każda bzdura musi mieć atest który w firemce kosztuje i to sporo, jakiekolwiek przeglądy stanowisk, maszyn i innych rzeczy także kosztują i kopalnia MUSI płacić. To generuje koszta, a opłaty? czy to na rzecz gminy, miasta, akcyza, cesja, podatki gruntowe, wodne i parę innych których już nie pamiętam, ale kopalnia płaci.Węgiel wydobywamy z coraz głębszych kopalń i pewne reguły bezpieczeństwa muszą być zachowane-- kopalnia płaci! I stąd cena naszego węgla. (zapomniałem o ZZ, a sporo tych darmozjadów jest na kopalniach)

--
Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia.

Realista100
Realista100 - Superbojownik · rok temu
:virtus Wiesz kiedy będą chcieli kolejne pieniądze?
Jak najszybciej...

--
Kto sieję wiatr ten burze będzie zbierał

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · rok temu
:maciek_cherokee Zdarzało się, że rząd protestujących górników powstrzymywał bronią z ostrą amunicją. Aczkolwiek niezbyt to pozytywnie wpływa na wizerunek rządu (lecz tak naprawdę nikt za to nie beknął).

Inna sprawa to patologia w postaci pierdyliarda związkowców (którzy kroją konkretną kasę, nie kalając rąk pracą pod ziemią, która do lekkich nie należy).

--
Live For The Moment

Realista100
Realista100 - Superbojownik · rok temu
:xanthus te czasy kiedy tak było, że górnik przyjdzie i wawe rozniesie się już skończyły. Teraz by sobie z nimi poradzili.

--
Kto sieję wiatr ten burze będzie zbierał

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · rok temu
:pracownik rzecz w tym, że za wszystko to co wymieniłeś nie płaci kopalnia, tylko płacimy my. Kopalnie nie przynoszą dochodów, a Berciki biznesu już dawno wpadły na pomysł założenia spółek, grup czy związków zajmujących się pozyskiwaniem (dojeniem) państwowej kasy.
Ostatnio edytowany: 2021-04-09 15:29:34

Xanthus
Xanthus - Bojownik · rok temu
:pracownik Weź pod uwagę, że w większości przypadków właścicielami tych firm i firemek robiących przeglądy i atesty są właśnie "działacze" z wszelkiej maści ZZ. I, jak już pisałem, to jest największy rak na polskim górnictwie.

:Realista100 Znaczy jak sobie by poradzili? Jak przyjedzie do Wa-wy 15-20-30 tysięcy górników? A żodyn nie będzie trzeźwy po podróży autokarem ze Śląska - to ci ręczę. To co zrobią? Gaz? Armatki wodne? Gumowe kule??? Czy może z ostrej będą walić???

Moim zdaniem - jedyna grópa społeczno-zawodowa której boi się pis, to właśnie górnicy. Zresztą każdy jeden rząd od 89'. I każdy im płaci, bo nie mają pomysłu jak ten węzeł gordyjski mafii ZZ rozwiązać. Oraz jak sensownie posprzątać tą stajnie Augiasza na kopalniach.
Ostatnio edytowany: 2021-04-09 15:46:55

pracownik
pracownik - Bojownik · rok temu
:xanthus Masz rację co do ZZ, tylko ja nadal będę twierdził, że dopóki nie będzie alternatywnych siłowni mocowych to trzeba kopalnie utrzymać. Tak jak Margaret miała elektrownie atomowe i ropę, wietrzne wybrzeże to my nic z tych spraw nie mamy.

--
Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad twoim grobem zesrały się z wrażenia.

poradnia
poradnia - Dziunia gównoburzanka · rok temu
:pracownik owszem, ale nie za wszelką, ani za taką jak obecnie cenę.
Forum > Hyde Park V > Czemu oni się tak boją tych górników?
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj