Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Skiba pisze fejsbókiem do Kukiza
brtk
brtk - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Drogi Pawle!

Pozwalam sobie na ten familiarny ton, bo przecież dawno temu byliśmy kumplami. To ja, jako jeden z pierwszych, słuchałem Twojej piosenki "ZChN zbliża się" w studiu Izabelin, bo mnie poprosiłeś o opinię. To ja gościłem Cię w programie Lalamido, który w latach 90. był jednym z najbardziej popularnych programów z muzyką rockową. To w końcu Piersi i Big Cyc wielokrotnie grały na tych samych imprezach, od Gdańska po Niemodlin.

A potem muzyka już chyba coraz mniej była Twoim żywiołem. To Ty zaprosiłeś mnie do komitetu artystów, który wspierał Donalda Tuska w wyborach w 2005 roku. Skład był bardzo piękny od Natalii Przybysz, po Tomka Lipińskiego. A potem politycy Platformy, po latach swoich rządów zawiedli Twoje nadzieje i tak jak ich gorąco popierałeś, tak postanowiłeś ich gorąco zwalczać.

A stało się to, po pewnym programie w TVN 24, w którym grono znanych muzyków narzekało na rządy Platfusów, ale Donald Tusk elokwentnie wam wytłumaczył, że polityka na tym polega, iż trudno spełniać wszystkie życzenia. Po tym wydarzeniu prawicowe papugi internetu rozjechały Cię potwornie, robiąc sobie żarty, że oto celebryci i kuglarze uwierzyli, że mogą coś zmienić, a stary wyga Tusk wykorzystał ich jak dzieci, by pokazać jaki jest otwarty na satynową krytykę i gwiazdorskie fochy.

Postanowiłeś zademonstrować, że z Tobą nie pójdzie tak łatwo. Jak to często bywa w życiu, miłość zamieniła się w nienawiść. Zostałeś żołnierzem wyklętym politycznego cyrku. Zwalczałeś Platformę i wyzywałeś ich od złodziei i oszustów. Swoich dawnych kumpli wprawiałeś w coraz większe zdziwienie.

Już nie chciałeś być liderem Piersi. Nie chciałeś być zabawnym facetem ze sceny, który czasem śpiewa wesołe, a czasem gorzkie piosenki. Nie chciałeś być jednym z nas, członkiem fantastycznej bandy rocka. Chciałeś być kimś, kto nie tylko śpiewa o polityce i krytykuje polityków w swych piosenkach. Chciałeś mieć realny wpływ na politykę. I choć wcześniej deklarowałeś, że nigdy POLITYKIEM nie zostaniesz, skoczyłeś do basenu z napisem "kariera polityczna", nie po to by jedynie o tym śpiewać, ale po to by realnie się z nimi boksować. To było przekroczenie wyraźnej granicy.

I nagle się okazało, że ktoś taki jak TY wyzwala w ludziach pozytywną energie i budzi nadzieję na zmianę. Być może niektórzy głosowali na Ciebie "dla jaj", lub przeciwko starym elitom. Ale coś w tym tyglu zwanym Kukizem musiało być, skoro nawet Kazik Staszewski powiedział, że wreszcie ma na kogo głosować.

Startując w wyborach prezydenckich w 2015, to nie Andrzej Duda, ale TY załatwiłeś Bronisława Komorowskiego. Zrobiłeś Platfusom psikusa jakiego się nie spodziewali. Gdyby nie Twoje pojawienie się w wyborach i te ponad 20 procent głosów oddanych na Ciebie, Komorowski wygrałby z Dudą.

Twoja kandydatura wyrwała z łóżek wszystkich zaspanych i znudzonych Platformą. Zirytowanych myśliwym i safandułą Komorowskim. Pewnie z przyzwyczajenia, albo z nudów część z nich głosowała by za kandydatem liberałów.

Przewróciłeś scenę polityczną do góry nogami. Tak się wielu wydawało, ale tak naprawdę UTOROWAŁEŚ drogę do władzy dla PiS. Na fali entuzjazmu utworzyłeś Kukiz 15 i wprowadziłeś 42 posłów do parlamentu. Twoi wyborcy wierzyli, że oto pojawiła się TRZECIA siła w parlamencie. Ktoś, kto wprowadzi zasady uczciwości w polityce, da odpór korupcji, zmieni zgniłe i przeżarte układami rządy, pozszywa dziurawe żagle na okręcie Polska.

Malkontenci już wówczas mówili, że losy twojego ugrupowania są policzone, bo Prezes i PiS zjedzą Ciebie na drugie śniadanie. Niewiele się mylili.

Po Twoich plecach i przy pomocy Twojej popularności do sejmu dostały się postaci absolutnie ponure (nacjonalista Robert Winnicki), cwane (biznesmen Marek Jakubiak) , a bywało, że lekko ekscentryczne i zdziwaczałe (Janusz Sanocki). To dzięki Tobie do parlamentu pierwszy raz w życiu dostał się zapomniany opozycjonista Kornel Morawiecki. Człowiek, który systematycznie przegrywał nawet lokalne, samorządowe wybory. Za Winnickiego przeprosiłeś. Powiedziałeś "każdy się może pomylić".

Przez lata Twoje ugrupowanie głosowało tak jak PiS. Zdarzało ci się krytykować Kaczyńskiego, czy ostro wypowiadać o rządach "dobrej zmiany", ale ostatecznie zawsze wspierałeś PiS, w demontażu "systemu III RP", a tak naprawdę w demontażu demokracji. Być może kilka lat temu, to był jeszcze bumerang twojej "zemsty" na Platformie, może wierzyłeś, że PiS zbuduje państwo bardziej uczciwe, przyjazne obywatelom, sprawniejsze. Wielu Twoich wyborców też miało na to nadzieję.

Dziś trzeba sobie jasno powiedzieć, że kartonowe państwo Platformy zamieniliście w państwo z papieru toaletowego PiS. Trzeba spojrzeć Polsce w oczy i przyznać, że wspierałeś i wspierasz POTWORA. Takiej korupcji politycznej, takiego poziomu kolesiostwa, i nepotyzmu, takiego rabowania państwa jak za rządów PiS, nie było nad Wisłą dawno. Chciałeś pomóc Polsce, a pomogłeś OŚMIORNICY.

Także TY jesteś temu winien, że teraz toniemy w obajtkowej krainie! Twoja nad ambicja bycia kimś więcej niż tylko panem od przebojów, to spowodowała. Ta fatalna sytuacja, gdy zaraz nie będzie wolnych mediów, bo pochłonie je benzyna z Orlenu, sądy będą pod butem partyjnym i zakwitnie nam tu policyjna dyktatura na wzór Putina czy Łukaszenki, będzie wynikiem także Twojej aktywności politycznej i sobie będziesz mógł to wpisać jako "zasługę".

Ja Cię znam i wiem, że nie dla kasy poszedłeś do polityki, wiem, że więcej mógłbyś zarobić nadal śpiewając i wydając płyty. Dziś, gdy masz pięciu posłów w parlamencie toczysz targi z PiSem i chcesz się przehandlować, aby wspierać Jarosława, bo mu Ziobro stoi bokiem.

Apeluję, abyś dał już sobie spokój z polityką, a numer Prezesa wyrzucił do kibla. Wróć do muzyki. Fani także wrócą i wszyscy będziemy słuchać Twoich nowych piosenek. Jest szansa, aby wyjść z twarzą z tego potrzasku, w który wpakowałeś Polskę bawiąc się w polityka. Przepis jest prosty: do końca kadencji głosuj przeciwko projektom PiS, a potem wracaj na scenę muzyczną. Wirus się skończy i na pewno zaświeci jeszcze słońce. Paweł dasz radę!

Twój stary kumpel
Krzysiek Skiba

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
oldbojek - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Lepiej powiedzieć się nie da

zmechu
zmechu - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Takie słabowate. Skiba mógłby pojechać po swojemu a wyszły żale polityczne.

Co Kukiz ma teraz zrobić? Odpowiadać na każde pytanie "bo w 2015 cośtam-cośtam" albo "pomyliłeś się z ponurym Winnickim"?

Skiba napisał bardzo ogóle żale na PiS i wychodzi że Kukuz jest winien wszystkiego, łącznie z Orlenem. Chyba niekoniecznie. Co prawda nie przypominam sobie abym widział Kukiza w TV, ale rzeczywiście z 5 posłami to szanse przebicia takie sobie.

Skiba, wszycy wiedzą że ***** ***, ale szpile do Kukiza tu nic nie dadzą. Napisz jakiś prześmiewczy protest-song, wydaj jakąś płytę "Ardian nie bądź debil", zrób jakiś przebój maciarewiczo-misiewiczowy i jakiś utworek "nie ma co się bać" żeby w refrenie pojawiło się "wirus jest w odwrocie, można iść na wybory, zamykamy lasy, otwieramy kościoły" - i to przyniesie jakiś wymierny efekt a nie fesjbukowe docinki.

Djbanan
tl:dr
Jeden drobny pijaczek pisze drugiemu aby tamten zostawił ciepłą posadkę i wrócił do chlania w bramie.

Kukiz nie ma do czego wracać i sprzeda dupę każdemu, kto zapłaci.
Ostatnio edytowany: 2021-04-08 21:00:04

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
oldbojek - Superbojownik · 6 miesięcy temu
:zmechu

Żeby nie było - nie jestem fanem Skiby. Bo pokazywanie gołej dupy na koncercie narusza moje elementarne poczucie estetyki i kultury. Co nie znaczy, że nie potrafię docenić jego diagnozy rzeczywistości w jakiej nam przyszło żyć.

A zupełnie inną sprawą jest to, o czym piszesz - czy nie mógłby tego wyrazić w innej formie.
Pewnie mógłby - tak jak Kazik w swojej cmentarnej piosence.

A co do Kukiza - uważam, że już jest zarażony władzą - za wszelką cenę chce się utrzymać w tej - Boże się pożal - politycznej elicie. Łączy się z PSL o którym kilka miesięcy temu mówił, że jest organizacją przestępczą. Teraz smali cholewki do PIS-u o którym kiedyś mówił, że jest gorszy niż Targowica. Dzisiaj słyszę, że rozmawia z Gowinem, o którym mówił, że wszystko ma oprócz kręgosłupa.

A tak ogólnie to ***** ***

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
podobno władza zmienia człowieka

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 6 miesięcy temu
:kosmolot co najwyżej pokazuje kto kim jest naprawdę

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Ja mam tam tylko jedno pytanie - czy już oficjalnie można mu napluć w ryj i mówić szmato? Czy jeszcze się czeka na oficjalne przyznanie się w/w do zupełnego zeszmacenia się?

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
I tylko :purkusia szkoda...

happy
happy - Wredziocha · 6 miesięcy temu
Skiba pisze ale czy Kukiz umie czytać?
Nie sądzę.

--
Skoro Martwi się nie żywią to po co Żywi się martwią?

gen_Italia
gen_Italia - Amator trójkątów · 6 miesięcy temu
:corwin w tej chwili, to już chyba za późno nawet na plucie.

Pozostaje tylko nasrać

--

Manecki
Manecki - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Kukiz zmienił wiarę. Wierzy w niepokalanego Jarosława, który sam w to nie wierzy.

--
Robię dobrze.

Bluefrog
Bluefrog - Superbojownik · 6 miesięcy temu
Kukiz to jak nie będzie w przyłbicy chodził, to mu za dużo ludzi w mordę napluje.
Zgodnie z Jego własnym życzeniem.
Ostatnio edytowany: 2021-04-11 20:49:05

brood_k
brood_k - Boski Superbojownik · 6 miesięcy temu
:zmechu
Dokładnie - co prawda Skiba ma trochę racji w tej obserwacji, niemniej tekst jest z cyklu "mądry Polak po szkodzie". Nikt tak naprawdę nie przewidywał skali z jaką będzie rosnąć i szybkości z jaką będzie się toczyć ta kula śniegowa korupcji i nepotyzmu w PiS i przybudówkach. Inna sprawa że finalnie los każdej kuli śniegowej jest taki sam, czego sobie, Państwu i państwu życzę.

Natomiast prywatnie Kukizowi współczuję - już za chwilę będzie postacią tragiczną. W zasadzie już jest.

--
Kwartet ProForma
Sensoria
BKD

Yoop
Yoop - Superbojownik · 6 miesięcy temu
:brood_k co do kuli śniegowej, to jak rozumiem chodzi Ci o to, że rośnie z każdą chwilą i przyspiesza, zmienia się w lawinę, zmiata bezbronne ofiary, niszczy wszystko na swojej drodze i pozostawia za sobą zgliszcza i śmierć
Forum > Hyde Park V > Skiba pisze fejsbókiem do Kukiza
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj