Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Komu szczepionkę na covid komu?
pies_kaflowy
W Rzeszowie dają każdemu. A dlaczego? Bo będą wybory na prezydenta miasta.


Wirtualna Polska informację o szczepieniach w Rzeszowie dostała od czytelnika, który napisał: "Rodzinie mojej siostry udało się zaszczepić w Rzeszowie. W kolejce stanęła moja szwagierka w wieku 34 lat, jej 38-letni mąż oraz jego brat, który skończył dopiero 40 lat. Weszli w piątek wieczorem do punktu szczepień z ulicy, dostali formularze i tyle".
Z jego informacji wynika, że do szczepień dopuszczano nawet osoby poniżej 30. roku życia. Zaszczepili się 27-letni kuzyn i jego 26-letnia żona, którzy przyjechali aż z Przemyśla.
Nie trzeba było mieć skierowania.

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,26950160,w-rzeszowie-przed-wyborami-szczepia-wszystkich-poza-kolejnoscia.html
https://twitter.com/Dariusz_Jonski/status/1378605850286247937

Szczepienia najlepiej idą w Rzeszowie
Wykonano tam już 119 tys. szczepień na 190 tys mieszkańców

I dawkę otrzymało 86 tys. osób (45,4%),
średnia dla kraju to 11,9%

II dawkę otrzymało 33 tys. osób (17,4%),
średnia dla kraju to 5,4%


--

k0curek
k0curek - Superbojownik · 8 miesięcy temu
Moim zdaniem wiązanie szczepień z wyborami nie ma podstaw.
Trzeba by wykazać, że któryś z kandydatów (lub wspierające go ugrupowanie) ma powiązania z władzami spółki Medyk, a o tym nie słyszałem. A tylko ta jedna firma taka masówkę odstawiała.

Myślę, że sprawa jest prosta. Za szczepienie spółka dostaje 60 zł. W zeszłym tygodniu pojawiła się dodatkowa partia szczepionek Pfizera (teoretycznie dla pacjentów z grupy 60-69), punkty szczepień mogły zamawiać bez ograniczeń (to znaczy do wyczerpania zapasów). Jeśli dostawa dotarła do punktu szczepień w zeszłym tygodniu, a w perspektywie były trzy dni świąt, to firma musiała się pozbyć szczepionek do piątku. Więc szczepili kogo się dało. Mniejsza afera z zaszczepienia nieuprawnionych osób niż ze zniszczenia szczepionek. A NFZ płaci za szczepienie i nie sprawdza czy osoby były uprawnione.
Ostatnio edytowany: 2021-04-06 07:56:10

peposlaw
peposlaw - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:pies_kaflowy Zgadnijmy gdzie będą wybory na debila miasta?

--
***** ***

waldek52
waldek52 - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:k0curek Kandydatką PiSu jest obecna wojewoda podkarpacka i z daleka śmierdzi, że wykorzystuje urząd żeby pokazać Rzeszowianom jak to dobrze im będzie kiedy ją wybiorą.
Nikt mi nie powie, ze tu kiełbasy nie zastąpiono szczepionką wyborczą.
Ostatnio edytowany: 2021-04-06 09:09:46

--
Nie lubię siebie sam. Za dobrze siebie znam (J.Sztaudynger)

jar_cinski
Brawo Rzeszów. Chooj z wyborami, ważne że się strzepią.
#janda_style

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Daban - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:k0curek Gdyby nie fakt, że ... szczepionki są wydzielane na sztuki i punkty szczepień musza zapotrzebować, wraz z wykazem osób które chcą zaszczepić. Moja Mama - 70+ miała 3 razy termin szczepienia przekładany, bo szczepionki nie dojechały. Ja pomimo skierowania (grupa 0) z początku stycznia zostałem zaszczepiony pod koniec marca - nawet 2 razy miałem info, ze już dzisiaj, a potem okazywało się, że przyjechało mniej szczepionek niż zamówiono i najmłodsi wypadali z kolejki.
Punkty szpitalne które znam mogą szczepić 5-10 razy więcej ludzi, jeśli dostaną szczepionki, co więcej szczepić z listy z ludźmi ze skierowaniem, bo mają dostęp do systemu.

Wybacz, ale nie kupuję, że jakaś firma MEDYK dostaje szczepionki w nieograniczonych ilościach i to jeszcze na same Święta, nie przewidziała że trzeba ludzi "zamówić"?
Przypadkiem, w Rzeszowie, przed wyborami? Buhahahahaha))))))))))))))))))))))))))))

--
Ludzi nie należy dzielić, ze względu na narodowość, przynależność partyjną, czy też wyznawaną religię. Ludzi należy dzielić na mądrych i debili. A debile dzielą się według narodowości, przynależności partyjnej i wyznawanej religii.

k0curek
k0curek - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:daban

SMS-y skierowane do wszystkich punktów szczepień

29.03, godz. 11:32
Szanowni Państwo, istnieje możliwośc zamówienia dodatkowych dawek szczepionki Pfizer. Dostępne do zamówienia są wielokrotności 30 dawek. Ze względu na ograniczoną ilość szczepionek oferta będzie ważna do wyczerpania zapasu.
Zespół RARS (Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych)

30.03 godz. 10.57
Możliwość zamówienia dodatkowych szczepionek Pfizer. Szczepionka może być wykorzystanana potrzeby szczepienia pacjentów w wieku 60-69 lat. Oferta do wyczerpania zapasu.

1.04 godz. 16:08
Jest możliwość składania ekstra zamówień na Pfizer, Moderna, tydzień 14. Prosimy o wygenerowania zamówienia samodzielnie w SDS. Oferta do wyczerpania zapasu.

2.04 godz. 8:23
Szanowni Państwo, dziękujemy za złożone ekstra zamówienia na tydzień 14. Limit został wyczerpany. Przypominamy o konieczności wystawienia kalendarzy.

2.04 godz. 10:34
Szanowni państwo, uprzejmie prosimy o pilne przenoszenie terminów szczepień pacjentów 60+ z maja na kwiecień.

6.04 godz. 8:41
Szanowni Państwo, przypominam o konieczności wystawiania kalendarzy dla zaakceptowanych ofert oraz o przyspieszeniu przenoszenia rocznika 60+ z maja na kwiecień


W tej chwili już nie trzeba wykazu osób, żeby zamówić szczepionkę. Punkt składa zapotrzebowanie, jak ono zostanie zaakceptowane, to generuje kalendarz obejmujący tyle terminów ile szczepionek ma dostać. Osoby mogą być rejestrowane dopiero po wystawieniu kalendarza.

miss_cappuccino
W każdym mieście powinni tak szczepić. Najstarsi są już poszczepieni, lekarze też, to teraz reszta. Bardziej oburza mnie, że inne miasta tak nie robią.

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!

k0curek
k0curek - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:miss_cappuccino

Jeżeli popyt przewyższa podaż to zawsze będą problemy, zwłaszcza jeżeli jest to darmowe.

W przypadku odpłatnych usług można to regulować ceną. Jeśli jest to darmowe i teoretycznie każdy powinien mieć równy dostęp, to musi być jakieś zarządzanie tym bajzlem.Gdyby to puścić na żywioł, to przed każdym punktem szczepień byłyby kolejki i awantury.

brtk
brtk - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:k0curek trolujesz czy poważnie?
Skąd niby prywatna firma wzięła tak dużo nadmiarowych szczepionek?
Skąd informacje, że J&J trafi akurat do Rzeszowa?
No na pewno nie ma to związku z majowymi wyborami, na pewno. Wszystko jest git, władza dba o ludzi.

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Daban - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:k0curek Możliwe, jedyne co pewne to to że są ciągłe zmiany. Nie widzę jednak informacji szczepcie kogo chcecie. Za t owidzę:
30.03 godz. 10.57
Możliwość zamówienia dodatkowych szczepionek Pfizer. Szczepionka może być wykorzystanana potrzeby szczepienia pacjentów w wieku 60-69 lat. Oferta do wyczerpania zapasu

Gdzie jest napisane szczepcie kogo chcecie? Za przekręty dyrektorki i rektora WUM (znane kilkanaście dawek, ale chodzą słuchy ze nawet 40!!!!) odebrano prawo do szczepień dla całego zespołu szpitali (bo obsługiwali 4 szpitale) przez co ja i inni nieszczęśnicy, którzy nie załapali się na szczepienia w grudniu odbyli tułaczkę po prośbie do marca po innych szpitalach.

Czy już wyprowadzono w kajdankach dyrektorkę ośrodka za złamanie zasad NARODOWEGO PROGRAMU SZCZEPIEŃ? To pokaże, czy to prywatny przekręt, czy jednak akcja zlecona z góry?

--
Ludzi nie należy dzielić, ze względu na narodowość, przynależność partyjną, czy też wyznawaną religię. Ludzi należy dzielić na mądrych i debili. A debile dzielą się według narodowości, przynależności partyjnej i wyznawanej religii.

gatinha
gatinha - Kobieta z jajem · 8 miesięcy temu
Obejrzałam konferencje Dworczyka. Tłumaczył, że Podkarpackie nie odbiega procentowo od reszty kraju. Podkarpackie a nie Rzeszów

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...

Xanthus
:daban
"30.03 godz. 10.57
Możliwość zamówienia dodatkowych szczepionek Pfizer. Szczepionka może być wykorzystanana potrzeby szczepienia pacjentów w wieku 60-69 lat. Oferta do wyczerpania zapasu"

"MOŻE" a nie 'MUSI" - to jest, według mnie, słowo-klucz ...

k0curek
k0curek - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:daban

Ja nie twierdzę, że wszystko było lege artis.


Można by zapytać na jakiej podstawie Dworczyk zezwolił na szczepienie czterdziestolatków. Jeśli bez żadnej podstawy prawnej, to nie dziw się, że firma też sobie szczepiła kogo chciała.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 8 miesięcy temu
JANDA!!!!

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

k0curek
k0curek - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:gatinha

Z tego co mówił, to wynika, że Rzeszów tak ładnie wygląda, bo liczą nie według miejsca zamieszkania pacjentów, a według siedziby firmy, która szczepi.
Centrum Medyczne Medyk, które jest przyczyną tej afery ma kilkanaście czy kilkadziesiąt punktów szczepień na całym Podkarpaciu, ale sprawozdawczość idzie z centrali w Rzeszowie.

Xanthus
:tomcat_tc
HOŁOWNIA!!!

brtk
brtk - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:peposlaw Trzaskowski tak nie dba o mieszkańców

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

peposlaw
peposlaw - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:brtk pewnie i jeszcze stworzył spierdzieloną ustawę o gospodarowaniu śmieciami. Teraz Warszawiaka będzie można poznać to zapachu

--
***** ***

k0curek
k0curek - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:peposlaw

No to tak po nazwiskach - który z kandydatów ma takie wtyki w CM Medyk? Czy na dystrybucję szczepionek z RARS bardziej wpływa popierany przez eksprezydenta wiceminister czy konkurująca z nim wojewoda, która wyznaczyła komisarza miasta? A może na organizację szczepień w mieście największy wpływ ma również startujący w wyborach wiceprzewodniczący RM?

PS.
CM Medyk robi za hurtownię szczepionek dla swoich 105 punktów szczepień na Podkarpaciu. Czy te 45 tys szczepionek to jakaś duża liczba w porównaniu z innymi województwami?
Ostatnio edytowany: 2021-04-07 09:03:37

brtk
brtk - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:k0curek kto spoza obozu władzy ma wpływ ma dystrybucję szczepionek? Kto konkretnie, nazwiska.
Kto jest koordynatorem programu szczepień wiemy, to nazwisko znamy.

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

peposlaw
peposlaw - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:k0curek to nie jest na całe podkarpacie, tylko na nowy punkt szczepień w Rzeszowie
https://www.youtube.com/watch?v=M7VlRUQlvXo

--
***** ***

pies_kaflowy
:k0curek Weź przestań udawać głupka. Pan Mazur na szczepionkach bezczelnie promuje wojewodę, która kandyduje na prezydenta miasta. Mają ze sobą układy i nie ma co mydlić oczu.

--

k0curek
k0curek - Superbojownik · 8 miesięcy temu
:pies_kaflowy

Niech ci będzie.
Na razie nie zauważyłem jakiejś nachalnej reklamy pani wojewody przy okazji szczepień, a może się okazać, że przekręty przy szczepieniach będą niedźwiedzią przysługą wyrządzoną wojewodzie.
Forum > Hyde Park V > Komu szczepionkę na covid komu?
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj