Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > A kiedyś to było, nie to co teraz
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 7 miesięcy temu
Ponieważ sporo wskazuje na to, że dożyję z powrotem komuny, to przypomnę, że nie wszystko było za komuny gorsze. A konkretnie tzw "załatwianie"
To mi tata opowiadał.
Pod koniec lat 70-tych było budowane osiedle. W sumie na takiej niewielkiej górce, a za ostatnim blokiem górka się obniżała do rzeczki. I młodzi tatusiowie, którzy się zaczęli wprowadzać do bloku, stwierdzili, że na tej górce można dla dzieciaków tor saneczkowy zrobić (przypominam, że to były czasy, kiedy jak śnieg spadł na początku grudnia, to topniał pod koniec marca).
Dorwali operatora spychacza, wręczyli procentowego suwenira i facet ładnie w jedno popołudnie spychaczem w poprzek górki pierdol.ął kilkumetrowej szerokości równiutki tor.
Był używany przez dobre 20 lat, dopóki miasto nie sprzedało tej górki (oczywiście...) developerowi, który na kilkanaście lat ogrodził całą górkę. Wszystko w cholerę zarosło, teraz są tylko drzewa i chaszcze. A wybudować nic nie może, bo się okazuje, że rzeczka i okolice stała się w Krakowie chronionym terenem
A teraz taka ciekawostka - jakby tak spróbowac odtworzyć w aktualnych warunkach taki tor saneczkowy (zakładając, że działka z powrotem juz by była gminna) :
-Złożenie wniosku (np do budżetu obywatelskiego) z wyceną (kasa idzie...), projektem zagospodarowania terenu (oprócz tego jednego toru saneczkowego)etc
-Miasto wydaje milion papierów przez milion urzędników
-w końcu wyłoniony jest wykonawca, po 2 latach zaczyna realizację - tez przynajmniej rok (i przynajmniej dwukrotne przekroczenie budżetu)
-przez rok poprawia na gwarancji, potem juz zlewa
-okazuje się, że ktoś np musiał sie pozbyć dużej ilości koszy na smieci po kilka tysi za sztukę
(jak np tutaj - Park Reduta) https://gazetakrakowska.pl/krakow-ma-park-pelen-koszy-na-smieci-park-reduta-zdominowany-przez-smietniki/ar/c1-14668801
Etc...
Vs jedno popołudnie i flaszka (czy dwie)

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg

fankafranka
fankafranka - Elytarna Pigwówka · 7 miesięcy temu
Gdyby kiedyś, w przyszłości, na tej górce śmietników nastawiali, to można by robić slalom

nevya
Aha, screeny już zrobione, poczekamy aż będziesz narzekał na pis i komunistów

tomasz35
Wygląda trochę jak cmentarz :/

--
Brązowe noski są na świecie :)

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Daban - Superbojownik · 7 miesięcy temu
:corwin Tak wtedy jak i dzisiaj załatwia się podobnie - opisujesz dwie rzeczy - załatwienie nieoficjalne za flaszkę oraz oficjalna budowa czegoś tam. Teraz też tatusiowie mogą się skrzyknąć, zrobić zrzutkę na flaszkę i pogadać z operatorem, który teren bez żadnych pozwoleń wyrówna.

--
Ludzi nie należy dzielić, ze względu na narodowość, przynależność partyjną, czy też wyznawaną religię. Ludzi należy dzielić na mądrych i debili. A debile dzielą się według narodowości, przynależności partyjnej i wyznawanej religii.

Jez_z_lasu
ja pierdolę jakie cioty i niewolnicy, wynajmujecie na jedną noc spychacz, na bezczela robicie robotę (np. w sylwestra gdy nikomu przez myśl nie przejdzie pruć się o cokolwiek) i temat zamknięty.

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". You are what you dare.

k0curek
k0curek - Superbojownik · 7 miesięcy temu
Teraz dochodzą inne problemy.
Jak za komuny dzieciaki szalały na torze i jeden rozjechał sankami drugiego, to poszkodowany miał szanse na to, że dostanie w domu w tyłek, bo nie uważał i na dodatek podarł spodnie.
Dzisiaj organizator tej rozrywki by był sądzony za niedostateczne zabezpieczenie terenu.

Xanthus
:corwin
A sprawdź jedną sprawę, w wolnej chwili - czy Park Reduta jest zajebany śmieciami przez spacerowiczów czy większość jednak do tych koszy na śmieci poszła ...???
Nie wiem co ćpał projektant tego parku ale też trochę chcę ;)
Forum > Hyde Park V > A kiedyś to było, nie to co teraz
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj