Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, co jest wart papierowy pieniądz...
Peppone
https://stooq.pl/n/?f=1406648

W skrócie: zdaniem członka naszej, tfu, RPP banki centralne powinny umorzyć posiadane obligacje państwowe, co da państwom przestrzeń do zaciągania nowych długów.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

Kokeeno
Kokeeno - Superbojownik · 8 miesięcy temu
"Wiązało się to zawsze z utratą zaufania inwestorów, wycofaniem obcego kapitału czy utrudnieniami w handlu zagranicznym."

Zapomniał o upadku lokalnej gospodarki i zapaści na rynku pracy. Oraz o okazjonalnej hiperinflacji. Ale to drobiazgi...

--
Live For The Moment

brtk
brtk - Superbojownik · 8 miesięcy temu
Jakieś typy, kto będzie wydrukowany na awersie banknotu 1000000000?
I czy wystarczy taki banknot na puszkę zimnego piwa?

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

szatkus
szatkus - Superbojownik · 8 miesięcy temu
"Dodał, że umorzenie nie powinno obejmować obligacji w posiadaniu podmiotów prywatnych."

Sztuczka księgowa. Nie musicie kupować bitcoinów
Ostatnio edytowany: 2021-02-25 11:47:09

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · 8 miesięcy temu
"Dodał, że umorzenie nie powinno obejmować obligacji w posiadaniu podmiotów prywatnych."
Powiem więcej, od tych prywatnych też się odkupi (i to pewnie w promocji po zaniżonej cenie, bo i tak do nich dopłacają...), a bank centralny może wtedy więcej umorzyć i nikt nie traci, bo na ten wykup też się wyda przecież państwową kasę, czyli niczyją

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg

Jez_z_lasu
He he he...
he he...
he...
erh...erh... herbaty bym się napil

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". You are what you dare.

zmechu
zmechu - Superbojownik · 8 miesięcy temu
Pewnie jak każdy, myślę o lokowaniu kapitału, oszczędzaniu, bezpieczeństwie finansów itp.

Metod jest sporo, i naprawdę są niezłe. Różne kombinacje z IKE, IKZE, PPK, obligacje - są niezłe, bo i bez belkowego, i powyżej inflacji, tylko brać. Człowiek zawczasu czyta, analizuje, kalkuluje - i jakby nie było wychodzi na plus. I jest tylko jeden, jedyny, malutki minus.

Wśród tych oaz bezpiecznego oszczędzania jest tylko jedna kwestia: na ile w takich sprawach ufa się rządowi. I - niestety - za każdym razem odpowiedź jest negatywna.

Sorki, ale wolę włożyć w skarpetę albo wręcz władować w bitcoiny. Rząd nas zapewnia że pieniądze zainwestowane w rządowe pomysły są bezpieczne, nietykalne, gwarantowane i praw tych przestrzega Konstytucja. A historia jednak pokazuje, że jak rządowi robi się niebezpiecznie gorąco, to lekką ręką sięga po takie wirtualne portfele i nie stanowi problemy wydanie ustawy/decyzji/zarządzenia że pieniążki były ale już nie ma, z powodu że nie ma. I mało kto da głowę, że za rok-dwa-trzy ktoś nie połakomi się na kasę i IKE zostaną zlikwidowane, wypłaty z IKZE obarczone prowizją 80% a PPK zamrożone i przeliczone na ruble po średnim kursie Banku w Kambodży. Mati dziwi się ze ludzie z PPK się wypisują - skoro pomysły rządu codziennie zaskakują swoim oderwaniem od rzeczywistości, to jaką mam gwarancję że przez najbliższe 20 lat rząd nie zmieni reguł gry i nie wprowadzi dodatkowych opłat/prowizji/podatków/haraczy czy jakichś kosztów zarządzania?

Żeby na obligacje się rzucać? Przecież wystarczy że ktoś dopisze do ustawy "... oraz obligacji prywatnych", przegłosują to o godzinie 23.50 i ludzie znów się obudzą z ręką w nocniku.

heniekk
Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy nie zrobił Quit/New Game.

--
jak się ściemni to się wyjaśni

Jez_z_lasu
:zmechu
W finansach z mojej perspektywy wszystko opiera się na wierze i religii. Wierzymy, że świstek papieru jest warty 100zl i wierzymy w w rząd który zapewnia jego wartość, wierzymy że posiadamy kawałek firmy jeśli kupimy akcje, wierzymy że udzielając kredytu państwu w postaci obligacji państwo nam go spłaci, wierzymy że kawałek żółtego kamyka, którego oprócz na Ziemi jest kwadryliony ton w samym Układzie Slonecznym jest coś warty, wierzymy że kawałek sprasowanego węgla, który został rozreklamowany na potęgę pół wieku temu jest cokolwiek warty, wierzymy że kawałek gleby zawsze będzie nasz, wierzymy że ciąg kodu jest coś warty. Że kawałek tkaniny...

Śmiech na sali. Wszystko jest tyle warte ile legenda, która ktoś utworzył wokół jakiegoś assetu. Do tego podstawowa zasada - czego nie zdobyłeś i nie potrafisz obronić nigdy nie było, nie jest i nie będzie Twoje.

Dlatego z całego szeregu powyższych glupot i legend wybieram te, które najłatwiej obronić, najłatwiej upłynnić, nie trzeba się namęczyć przy ich utrzymaniu, mają dobrą historię i specyfikacje.
Ostatnio edytowany: 2021-02-25 16:54:39

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". You are what you dare.

Jez_z_lasu
Cały świat jak św Mikołaj czy Rudolf trzyma się na wierze w legendy. Imponujące.

A większość inwestuje próbując podejmować "racjonalne" decyzje gdy sam rynek fundamentalnie nie ma sensu lub jest oparty przede wszystkim na emocjach...


Tylko stali można ufać

https://youtu.be/MKMG-FdCGtM
Ostatnio edytowany: 2021-02-25 17:16:33

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life". You are what you dare.

somsiad
somsiad - Superbojownik Klasyczny · 8 miesięcy temu
Tumaczę na nasze - Kowalski, dalej bedziemy cię ruchać w dupę, ale od jutra już cie nie stać na wazelinke

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango

Forum > Hyde Park V > Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, co jest wart papierowy pieniądz...
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj