Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Praca zdalna na tronie
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · 10 miesięcy temu

Koronawirus zmienił życiu wielu z nas. W tym sędziwej królowej Elżbiety II.
Z powodu sytuacji epidemicznej przed 94 urodzinami władczyni podjęła decyzję o zamieszkaniu z 5 lat starszym mężem Filipem na Zamku Windsor. Nie byłoby w tym nic aż tak dziwnego, gdyby nie fakt, że para od lat mieszkała osobno. Filip od dawna przebywał w Wood Farm, wiejskim domku na terenie posiadłości Sandringham, Elżbieta zaś tradycyjnie pozostawała w Pałacu Buckingham i tylko w wolnym czasie odwiedzała męża. Czasem nie widzieli się tygodniami – choć podobno codziennie rozmawiali przez telefon.
Małżonkom tym łatwiej było znosić rozłąkę, że mają różne zainteresowania. Elżbieta jest raczej domatorką – układa pasjansa, pisze pamiętnik, rozwiązuje łamigłówki. Filip woli aktywny wypoczynek, jazdę konną, ale też maluje akwarele. Mimo tych różnic królowa postanowiła – dla ochrony przed chorobą szczególnie niebezpieczną w ich wieku – zamieszkać z mężem na wsi.
Pobyt w Windsorze trwa już prawie 9 miesięcy, a para zapowiedziała, że spędzą tam też Boże Narodzenie. Królowa swoje obowiązki sprawuje głównie zdalnie. Wiele jej zadań przejął wnuk (syn z 72 lat na karku też jest w grupie podwyższonego ryzyka). Na początku przyszłego roku ona i jej mąż mają znaleźć się w pierwszej grupie zaszczepionych przeciwko wirusowi.

Ciekawostki z dziejów rodzin panujących

orko
orko - Superbojownik · 9 miesięcy temu
:bulcyk22 jak tak dalej pójdzie, to jeszcze machną jakiegoś królewicza

--
Nic mnie tak nie wk#@%ia jak wszystko.
Forum > Hyde Park V > Praca zdalna na tronie
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj