Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > A byłem se w banku PKO BP
leeeroy
leeeroy - Superbojownik · rok temu
Byłem dzisiaj w banku PKO B.P, w zasadzie w centrali we Wrocławiu. Mój czas do obsługi wyniósł 45 minut, tyle siedziałem i czekałem.
Po skosie, jakieś 2 metry ode mnie już siedział Koreańczyk, który dostał pieniądze przez Western Union. Ile wcześniej siedział i był obsługiwany- nie wiem, ale wyglądało to na jakieś jaja. Baba w okienku w ogóle nie znała żadnego języka.
- W jakim mieście mieszkasz!? No pytam, w jakim mieście pan mieszka. MIASTO! Proszę mi napisać miasto!
To było żenujące, co chwila coś od biedaka chciała, on dukał po angielsku- urzędniczka nic. Drukowała jakieś papiery, potem je darła, w końcu coś się jej zawiesiło. Zawołała najpierw jedną babę, potem drugą i we dwie coś tam kminiły.
- Przelać panu na konto, czy do ręki pan chcesz? Jak mam dać pieniądze się pytam? No pyta człowiek i nie słyszy odpowiedzi.
Był też taki moment, że coś tam poszeptały i padło pytanie?
- A z jakiej Korei pan jest? Tej lepszej czy gorszej?
Noższsz kurczaczek, co to jest za obsługa, umiejętności i skąd takie baby biorą? Jak ma do emerytury doczekać, to niech takich klientów dają jakimś kumatym. Moja obsługa trwała 7-8 minut i wyszedłem z banku, chłopaczek dalej siedział, a trzy kwoki radziły. I żadna ni w ząb w jakimś innym języku.

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
discordia - Naturalne Dobro Mazowsza · rok temu
nie mogłeś pomóc przetłumaczyć?

--
***** ***

Cieciu
Cieciu - Bułgarski Łącznik · rok temu
Dziękujemy za wyrażenie opinii na temat poziomu obsługi naszego banku. Jest ona niezwykle dla nas cenna, tym bardziej, że zaadresował ją Pan właściwie i umieścił w przewidzianym do tego miejscu. Dzięki temu będziemy mogli odpowiednio zareagować i skierować wyżej wymienione osoby na kurs doszkalający z języka angielskiego oraz na kurs zaawansowanej obsługi klienta. Mamy nadzieję, że pozostanie Pan z nami i nadal będzie się cieszył z najwyższych standardów obejmujących zarówno nasze produkty jak i codzienną obsługę klienta prywatnego oraz biznesowego. Czuwaj!

Serio, jak Cię tak to boli (w sumie całkiem słusznie), to napisz gdzie trzeba, że walą w człona, bo tu raczej nikt nie zauważy

--
"A poza tym sądzę, że należy ***** ***" Kato Starszy Folklor, legendy i historia Bułgarii. Po mojemu.

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
:leeeroy
ty to kuffa jesteś Polakiem

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

Djbanan
Djbanan - Złamas · rok temu
Nauczyły by się i co?
I zostałyby z tym językiem jak ten Himilsbach

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mayac - Superbojownik · rok temu
PKO BP Akcjonariusz Skarb Państwa Głosy na WZA 29,43 % - tu masz odpowiedź

--
Duduś będziesz dyndał!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · rok temu
Ten bank to porażka. Osobiście byłem świadkiem, jak jakiś facet chciał wpłacić walutę w gotówce, euro i dolary. Bank w środku Krakowa. Nie działała zliczarka. Liczyli ręcznie.
Parędziesiąt tysięcy. Z godzinę. Rynce opadają.

--
Niektórzy miłośnicy najlepszego narodu na świecie zupełnie przypadkiem są pzprowskimi synalkami, którzy się na Polsce w latach 90 uwłaszczyli - co sami przyznali.

miss_cappuccino
miss_cappuccino - Superbojowniczka · rok temu
Dla takiego Koreańczyk to pewnie było jak wizyta w skansenie Albo średniowieczu
Mój brat cioteczny był służbowo parę miesięcy w Korei [tej lepszej ] i mówił, że tam nawet do spuszczania wody w kiblu jest potrzebna aplikacja.


--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!

kocurbury
kocurbury - Bojownik · rok temu
No pacz pan, a ja jestem ich klientem od 22 lat, i jakoś nigdy nic się nie popsuło. A trochę produktów bankowych przez te lata było. W żadnym super hiper zagramanicznym banku nie miałem tak dobrej obsługi jak w PKO BP.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mayac - Superbojownik · rok temu
:kocurbury z Pana to zawsze taki kawalarz Panie Jarosławie

--
Duduś będziesz dyndał!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · rok temu
:kocurbury To jedyny znany mi bank, który na kliencie internetowym po kilku dniach dopiero jest zaindeksowana wypłata z ich bankomatu.

--
Niektórzy miłośnicy najlepszego narodu na świecie zupełnie przypadkiem są pzprowskimi synalkami, którzy się na Polsce w latach 90 uwłaszczyli - co sami przyznali.

pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · rok temu
:djbanan Albo jak ten du*a z fortem trump.

--

duch69
duch69 - Bojownik · rok temu
:corwin „To jedyny znany mi bank, który na kliencie internetowym po kilku dniach dopiero jest zaindeksowana wypłata z ich bankomatu.”

Zakładam, że chciałeś użyć zwrotu zaksięgowana na rachunku.

Znam drugi bank polski w którym pomiędzy operacją w „ich” ATM, a jej zaksięgowaniem na rachunku potrafi upłynąć trzy dni robocze. W tym drugim natychmiast po operacji w ATM pojawia się blokada na rachunku i stosownie do łącznej kwoty blokad wyliczane są środki dostępne.

Nie wnikam w różnice pomiędzy kartami kredytowymi, debetowymi i przedpłaconymi bo nie jestem specjalistą od kart.

Jareq
Jareq - Superbojownik · rok temu
Centrala PKO BP jest przy ul. Puławskiej 15 w Warszawie, a nie w jakimś tam Breslau .
A co do liczenia waluty przy wpłacie - kasjer odpowiada nie tylko za ilość, ale za jakość (przy walucie - nie tylko za autentyczność, ale za to, czy pieniądz jest obiegowy, czy nie jest popisany/zabrudzony), więc choćby skały srały, nikt normalny nie będzie tego liczył liczarką (bo odpowiedzialność materialną masz jednoosobową).
Przy Western Union starczyło sięgnąć po formularz anglojęzyczny - najwidoczniej pancie nie ogarniały procedury .

--
Quidquid latine dictum sit altum videtur.

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
:jareq
Bez sensu.
Jeśli pieniądz jest autentyczny to klient nie musi już czekać na obsługę banku, która może sobie sprawdzić jego obiegowość samodzielnie i w dowolnym momencie.

No ale kończy się era klasycznych banków. Może nie w Polsce, ale CBDC w PBoC Chinach, w SNB w Szwajcarii, BoE w Angli, w BoC w Kanadzie już jest lub wchodzi w życie. Kryptowaluty zwyciężyły. Nawet banki centralne zaczynają je emitować.

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

zmechu
zmechu - Superbojownik · rok temu
Tak się złożyło, że ostatnio w wielu bankach załatwiałem pewną sprawę. Sprawa generalnie średnio-skomplikowana. Czyli generalnie prosta, ale nie każdy bank potrafi ogarnąć swoją kuwetę.

No1: Pekao
Sądziłem że będzie porażka. Bank w stylu późnego PRL, drukarki igłowe w oddziałach, wydruki na szarych papierach, na wszystko asygnata. Ale szok - totalny brak komplikacji! Jedna sprawa załatwiona od ręki, druga po tygodniu, plus informacja "już gotowa, pan sprawdzi konto". Jestem pod wrażeniem. Jedyny minus - płatność w kasie tylko gotówką. No, ale to PRL, wybaczam

(długo nic)

No2. PKO BP.
Uuuu, solidny bank a okazało się że nie wiadomo co i jak. "System nie pozwala", "trzeba czekać", "ze 3h zejdzie", "konieczne drugie spotkanie". Trochę nerwów i awanturowania się, ale dali radę.

(długo nic)

(sięgamy dna)

(przebijamy się przez muł)

(skamieliny)

No3 Witamy w BNP Paribas
Wszystko opada wraz z inteligencją. Bank nie ogarnia swoich kont. Nie da się ustalić finansów. System komputerowy nie widzi kont. Albo tylko częściowo. Reklamacja. Reklamacja reklamacji. "Nie wiemy, i co nam pan zrobisz". Reklamacja reklamacji reklamacji do Rzecznika. "nie mamy pańskiego płaszcza, i co, hehehe". Jak ktoś chce prać pieniądze to polecam BNP, nikt nie dojdzie ładu i składu. Po 7 wizytach w jednym oddziale kolejnych 4 w innym, "bo tam coś się pomyliłam i trzeba jeszcze raz".

(przedsionek piekieł)

(mijamy piekło)

(nie, tu się nie da żyć...)

Witamy w CitiBank!
Oddział VIP, strefa Premium. Wifi nie działa. Dokumenty pisane odręcznie na kolanie. Co tylko rzucę okiem widzę błędy. Uwagi i kluczowe informacje dopisywane ręcznie na marginesach. Nikt nie wie jak to zrobić, nagle ląduje 5 osób w małej kanciapce i głowią się jak zrobić. W pewnym momencie Opiekunka Konta VIP "no to ja przepraszam, muszę wyjść dziecko odebrać z przedszkola", sprawę przejmuje nowa osoba jeszcze mniej obeznana. Gubią dokumenty, nie potrafią obsłużyć ksero. Na pytanie kiedy sprawa będzie załatwiona "no, za miesiąc, jak nie będzie błędów na dokumentach które właśnie przygotowałam". "A błędy mogą się pojawić?". "Hehe, no nigdy jeszcze nie było bezbłędnie, hehe". Tak że ten... Kolejny dokument: "pan podpisze tu i tu". "A dlaczego, chyba tego nie mogę podpisać!". "Aaaa, a no rzeczywiście! To tylko tu". "Ale to jest miejsce na podpis prezesa!". "A no rzeczywicie, to ja podpiszę, hehe".

I to w XXI wieku, nie w okienku banku w roku 1965.

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
aha i jeszcze jedno, sam funtem się nie bawię bo obecnie jestem po jaja głęboko ze wszystkim w krypto, ale BoE rozważa wprowadzenie ujemnych stóp procentowych. Hasta la vista, funt pewnie pójdzie w dół jeśli już nie poszedł.

https://www.youtube.com/watch?v=LRxaXmXvjnU

https://www.youtube.com/watch?v=6dcyBN_uZsw
Ostatnio edytowany: 2020-11-09 23:58:48

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

Jareq
Jareq - Superbojownik · rok temu
:jez_z_lasu Stary - błagam - przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem powyżej.
Jeśli przyjmiesz walutę obcą, która jest nawet autentyczna, ale nieobiegowa, bądź znaki pieniężne są uszkodzone, bulisz z własnej kieszeni, a w zamian dostajesz na pamiątkę błędnie przyjęte znaki pieniężne i możesz - wedle uznania - władować je do klasera, bądź dymać do wojewódzkiego oddziału NBP, złożyć je do wymiany (i czekać średnio ok. pół roku na wypłatę - odsyłają raz na jakiś czas do kraju emitenta). Waluta obca rządzi się zupełnie innym reżimem prawnym wymiany, niż PLN.

--
Quidquid latine dictum sit altum videtur.

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
:jareq
a co klienta to obchodzi? haw?

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

tomasz35
Taaa, a ile to śmiechu zawsze jakie to usa zacofane w bankowości, że jeszcze czeki funkcjonują itd...

Więc tak przykładowo - mamy z żoną kilka kont, w trzech różnych bankach, a właściwie to w czterech, tylko ten czwarty nie do końca się liczy w tej rozkmince - jest czysto internetowy. Tzn nie ma fizycznej siedziby więc trudno żeby w nim "bywać" Konta różne - czekowe, oszczędnościowe, emerytalne, biznesowe...
W ciągu ostatnich kilku latach - tak gdzieś sześciu - byliśmy w banku, tak fizycznie, 1 raz (słownie: jeden raz).
Pomijam juz fakt, że wszystkie nasze konta są darmowe. Nie płaci się za ich istnienie, lub za transakcje. Chyba że z zagranicą - wtedy są opłaty. Często są opłaty za używanie kart za granicą, czy to debetowych czy kredytowych, ale nie zawsze - bierze się takie, które nie mają opłat
Ostatnio edytowany: 2020-11-10 01:57:13

--
Brązowe noski są na świecie :)

Jareq
Jareq - Superbojownik · rok temu
:tomasz35 USA ma zacofaną bankowość z innego powodu - przelew zagraniczny idzie zazwyczaj dłużej, niż powinien. Do tego jest to jeden z niewielu cywilizowanych krajów, gdzie brak podania adresu siedziby banku odbiorcy może skutkować problemami z dotarciem przelewu zagranicznego.

--
Quidquid latine dictum sit altum videtur.

tomasz35
:jareq , a to ciekawe... kilka miesięcy temu przesyłałem kilkadziesiąt tys $ do Irlandii. Trwało to 1 dzien za bodajże 36 $. Bez adresów, tylko te numerki bankowe.

Chyba, że masz na myśli problemy w kontaktach z tak nowoczesnymi systemami bankowymi jak w Polsce; widać tę nowoczesność na powyższych przykładach Chociaż nie powiem, są również poważne problemy z wysyłką pieniędzy do Afryki. Chcieliśmy tam przesłać niedawno małą kwotę - za nic w świecie, bank mówi nie i koniec. Poszły przez znajomą... w Polsce

--
Brązowe noski są na świecie :)

leeeroy
leeeroy - Superbojownik · rok temu
:tomasz35 Pozazdrościć. Od roku mam konto za 0 zł, ale muszę ileś transakcji kartą wykonać za jakąś kwotę. No i jak chcę zrobić przelew, to korzystam z tego


Tylko proszę się nie śmiać

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex1 - Superbojownik · rok temu
:jareq siostra pracowała w kantorze w Londku i była w szoku jak raz na 5 minut przed zamknięciem wpiertolił się dziadziu z jakimiś dziwnymi funtami i je chciał sprzedać. Ostatecznie siedziała prawie pól godziny dłużej ale doszła że to funty szkockie i mają inny ( wyższy ) kurs. Dostała potem od szefa pochwałę i podwyżkę .

Jareq
Jareq - Superbojownik · rok temu
:tomasz35 Problemy są w drugą stronę - do USA. Do Irlandii podałeś kod SWIFT i po problemie, w drugą stronę - FEDWIRE nie zawsze wystarcza .

--
Quidquid latine dictum sit altum videtur.

Jareq
Jareq - Superbojownik · rok temu
:leeeroy Stary - możesz autoryzować przelewy SMS-em, bądź apką (IKO), a wybrałeś najbardziej archaiczną i jedyną odpłatną formę autoryzacji

--
Quidquid latine dictum sit altum videtur.

zmechu
zmechu - Superbojownik · rok temu
:tomasz35 Mam podobnie. Obecnie likwiduję nieużywane konta, ale na bieżąco mam chyba w 9 bankach. W szczycie to chyba miałem w 15 Hasło-klucz: "wyjadacz wisienek"

W żadnym nie płacę za konto, karty, przelewy, obsługę. Praktycznie w każdym bank płaci mi. Albo % od transakcji kartą, albo punktami lojalnościowymi, albo profitami, albo wyższym oprocentowaniem. Nie są to jakieś kokosy, bardziej coś w stylu hobby czy ciekawostka turystyczno-krajoznawcza. Zawsze to 50-100zł miesięcznie wpadnie i akurat na waciki wystarczy.

nevya
nevya - Bojownik · rok temu
Chyba nie jest tak źle, według raportu dojrzałości bankowości cyfrowej Deloittle Polska zalicza się do globalnych cyfrowych liderów. Zresztą wystarczy wspomnieć, że w Polsce 89% transakcji kartą ma charakter zbliżeniowy, w Kanadzie 60%, w USA 3%. U nas 80-letnie babcie mogą płacić kartą w swojej wsi, a w USA transakcje zbliżeniowe to widział może nowojorczyk w metrze Zawsze można jednak się pocieszyć, że ktoś w Polsce poszedł do banku
Ostatnio edytowany: 2020-11-10 10:52:01

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
:nevya
Są różne strony medalu i nie ma ich tylko dwóch. Np. w niektórych regionach Afryki digitalizacja i fintech stoją na bardzo wysokim poziomie. A np. w takich Niemczech zapłacenie kartą w sklepie nierzadko jest niemożliwe.
Być może Afryka nie stworzyła wcześniej takich systemów jak świat zachodni i nie miała obciążenia w postaci tradycji i inercji innowacji na rynku. Coś jak dzieciak, który szybciej ogarnia smartfona i smapchata niż jego rodzic.

--
Dying has never frightened me. But there are few things I fear.

nevya
nevya - Bojownik · rok temu
:jez_z_lasu , no i ja tego nie kwestionuję, wiem z czego wynikają sukcesy Polski na tym polu. Bawi mnie tylko, że niektórzy odrzucają rzeczywistość ze względu na jakieś swoje śmieszne urojenia
Ostatnio edytowany: 2020-11-10 11:56:12
Forum > Hyde Park V > A byłem se w banku PKO BP
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj