Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Szturchanie patykiem grzechotnika
Liiina
Liiina - Samica · rok temu
Nie wiem, jak określić stopień pogardy, jaką władza okazuje obywatelom. "To już nawet nie jest dolewanie oliwy do ognia...."

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26438821,gw-kandydatem-pis-na-rpo-ma-byc-bartlomiej-wroblewski-autor.html

Gdy w GW pojawił się ten artykuł, ludzie już byli na ulicach... Oni chyba naprawdę chcą, by ludzie użyli siły. Może pod naporem woli ludu "oddadzą" władzę, by opozycja (całkiem bezsilna bez większości sejmowej) sprzątała to, co narobili...

--
Tylko w bajkach i w marzeniach dziewczynek książę podjeżdża majestatycznie na białym koniu - w prawdziwym życiu koń albo się potknie, albo zes*ra

pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · rok temu
A niech se zgłaszają. Aż taka kurwa przez senat nie przejdzie.

--

satan_clause
satan_clause - Superbojownik · rok temu
Coraz dłuższy ten patyk se robią:
https://monitorpolski.gov.pl/MP/2020/1003

--
Melisa uspokaja mnie najbardziej wtedy, kiedy wyleję ją komuś gorącą na ryj.

skijlen
skijlen - Gastrofazor · rok temu
Do nich nie dociera jedna rzecz. Teraz protestują małolaty i drą ryje na mieście. Jak wkurwią mnie i moich kolegów do tego stopnia, że ruszymy, to my nie będziemy podnosić głosu. O nie. Krew się będzie lała

A jest nas wielu.
Ostatnio edytowany: 2020-10-26 18:29:32

--
46&2

I_drink_and_I_know_things
Jedyną sensowną rzeczą, którą te pisiorskie ścierwa mogłyby teraz zrobić to przywrócić status quo. Kompromis jaki był, taki był ale funkcjonował i działał. Aborcja płodu z wadami terminalnymi powinna być dozwolona, tak samo jak w sytuacji zagrożenia życia matki. W przypadku zgwałcenia też, nie można wymagać od kobiety, żeby urodziła dziecko gwałciciela - chociaż to dziecko nie byłoby niczemu winne. Co do aborcji na życzenie do 12 tygodnia to jestem przeciwny. Edukacja, powszechny dostęp do antykoncepcji, pomoc rodzinie, łatwa możliwość zrzeczenia się dziecka, przyspieszone adopcje - jest dużo innych rozwiązań.
A tak na marginesie to zakaz aborcji nie spowoduje, że tych aborcji będzie mniej.
Ostatnio edytowany: 2020-10-26 18:58:14

--
A Lannister always pays his debts

tomasz35
:skijlen , ile masz lat ? ... tak z ciekawości się pytam

--
Brązowe noski są na świecie :)

Yoop
Yoop - Superbojownik · rok temu
:satan_clause zacytuję, bo nie wszyscy klikają w link, a warto:

ZARZĄDZENIE NR 180 PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 23 października 2020 r.
w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy Policji (...)
W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Użycie zasobów wojskowych do pomocy przy walce z pandemią wydaje się całkiem słuszne, ale okazuje się, że jest to tylko gówniana zasłona dymna, bo prawdziwym motywem rządu jest wprowadzenie wojska przeciwko obywatelom: "pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego"

Aż się łezka w oku kręci. Tyle lat ludzie czekali na powrót najlepszych lat głębokiej komuny.

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · rok temu
:yoop i znowu dziewczyny przyjmą pod swój dach uciekinierów ... ech... łezka

czambeee
czambeee - Superbojownik · rok temu
ja już się zgłosiłem;)
https://vader.joemonster.org/upload/rix/l_18281028dcbd4c9IMG_20200421_1808014.jpg

--
przejebane przejebane pora łączyć się z Szatanem

mmarcin_f
mmarcin_f - Bojownik · rok temu
Kartofel małymi kroczkami dochodzi do wprowadzenia stanu wojennego, którego teraz nie prześpi pod kołdrą. Jak przywrócą Teleranek w TVPiS1, to będzie wiadomo, że nowe porządki tuż tuż (bo brak Teleranka w TVPABC to nie to samo).

--
    ☂️ ***** *** ☂️

duch69
duch69 - Bojownik · rok temu
:liiina „Nie wiem, jak określić …”
Można:
— Putinizm
— Orbanizm
— …
ale chyba najadekwatniejszy będzie zakaczoryzm.

Peppone
Peppone - Nowy Ruski · rok temu
:duch69 - już jest określenie - kaczyzm.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.

skijlen
skijlen - Gastrofazor · rok temu
:tomasz35 o cztery więcej, niż Ty w nicku. I zrozum jedną rzecz. Nie piszę tego żeby się lepiej poczuć. Wręcz przeciwnie. Chodzi mi o to, żeby ktoś nie poczuł się gorzej. Chcę żeby nie ładowali mi się z buciorami w życie. Ja nie pluję na chodnik, ja nie awanturuję się na marszach niepodległości. Ja chcę żeby się ode mnie odczepili. Żyjesz w innym państwie i nie masz bladego pojęcia, co się tutaj aktualnie wyprawia. Pieprzony koszmar. Uwierz mi.

--
46&2

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
akozakie - Superbojownik · rok temu
:i_drink_and_i_know_things A ja się nie zgodzę, sądzę, że totalny zakaz aborcji skutecznie zmniejszy ich liczbę, choć niezbyt znacznie. Bo procentowo niewiele się zmieni ("kompromis" był sam w sobie mocno ograniczający), ale ciąż ogółem będzie znacząco mniej.

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · rok temu
:czambeee razem z kotem czy na kocie?

--
Þetta reddast

I_drink_and_I_know_things
:akozakie zmniejszy liczbę legalnych.

--
A Lannister always pays his debts

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin - Superbojownik · rok temu
:tomasz35 wyjechałeś, zbierasz sobie kamyczki, to przy tym pozostań. Nie wiesz, nie masz pojęcia, więc się odpimpaj. Możesz sobie co najwyżej poklękać przed jakimś uciśnionym murzynem u siebie.

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg

duch69
duch69 - Bojownik · rok temu

Wiem, że istnieje słowo, które podałeś. Uważam, że jest zbyt łagodne.

MarkizDeRetarde
MarkizDeRetarde - Superbojownik · rok temu
:i_drink_and_i_know_things

Niezaleznie od pogladow nt. aborcji, takowa na zyczenie bedzie za 5-10 lat, jak w kazdym normalnym kraju. Jest to podstawowe prawo kobiet i gwarancja/kamien milowy rozwoju spoleczenstwa.

Polska nie jest jakims specjalnym przypadkiem na lonie Europy, jest po prostu z paru powodow opozniona w rozwoju. Przede wszystkim jest to nieporownywalna pozycja kosciola katolickiego.
Najprawdopodobniej cale obecne zamieszanie z TK wszystko to przyspieszy, a nie daj boze jakis biskup powie cos niefortunnego (jak to maja tradycyjnie w zwyczaju) i wsciekle kobiety sfajcza jakis kosciol - i bedzie 1968 w Polsce.

A owocem postepujacej sekularyzacji, ktora tylko teraz przyspieszy, bedzie w pewnym momencie to, ze takie poglady anty-aborcyjne, beda traktowane tak samo jak postulaty muzulmanow, by wprowadzic prawo szariatu.

To wszystko juz bylo w innych krajach.

Persoona
Persoona - Bojowniczka · rok temu
:markizderetarde
no dokładnie, historia się powtarza, dodatkowo można wziąć pod uwagę wypłaszczenie wyżów demograficznych...
Sytuacje są wiadomo różne, jednak pozostając przy prawie wyboru to... Czy demokracja obowiązuje dalej, czy wyborów tak jakby powoli jesteśmy pozbywani. Można nawet by rzec, że mamy rodzinę monarchiczną na wzór królewskiej, która sprawuje funkcję już głównie reprezentacyjną, a reszta w koło to trybiki rządowego galimatiasu.

Odnoszę wrażenie, na pewno nie tylko ja, że plan od górny na to był, z małymi obsunięciami i trudnościami, przez co teraz trzeba jakby "zacierać ślady pomyłek" po przez kolejne kryzysy rządzenia.
Hmm, typowe. Dopiero po zmianie rządu okaże się, co było dobre, a co złe. O ile nie mianują monarchię, czy dyktaturę. Ech.
Ostatnio edytowany: 2020-10-26 23:27:02

--
Zapominajka to taki kwiatek, przypominajka to, jak na niego spojrzysz i przypomnisz sobie kolor błękitu... tego czajnika, co go zostawiłeś na gazie, na razie!

I_drink_and_I_know_things
:markizderetarde być może, że będzie. Ja nie wyjdę na ulicę protestować, żeby jej nie było. Po prostu MOIM ZDANIEM nie jest ona konieczna, bo jest wiele alternatywnych rozwiązań, które państwo powinno zapewnić kobiecie. MOIM ZDANIEM likwidowanie zdrowego płodu/dziecka - jak będziesz chciał to nazwać, nie jest w porządku. I nie mówię tego z katolickiego punktu widzenia bo nie jestem praktykujący a do tego antyklerykalny.
Nie wiem, czy 12-tygodniowy płód czuje ból, nie znam się na tym. Naukowcy też do końca nie wiedzą. Po prostu wewnętrznie czuję, że aborcja bez powodu (czyli na życzenie) nie jest OK. Państwo powinno zrobić wszystko, żeby zapewnić dostęp do antykoncepcji, edukacji, zdepenalizować zabiegi sterylizacji. Jest dużo kroków pośrednich, które można podjąć zanim podejmie się decyzję o aborcji. Pewnie, że mogą być różne sytuacje, np. tzw. "gwałt małżeński" ale mnie aborcja na życzenie kojarzy się głównie z sytuacją, kiedy panienka dała dupy bez zabezpieczenia i rodzina się burzy, żeby wstydu nie było we wsi.
Z drugiej strony jest mnóstwo osób, które starają się o dziecko, wykładają gigantyczne pieniądze na in vitro, leczenie bezpłodności i często nie mają możliwości tego dziecka w sposób naturalny mieć. Wiele z nich chętnie adoptowałoby dziecko - zdrowe, nie obciążone patologiczną rodziną. To też jest jakieś rozwiązanie, moim zdaniem lepsze niż aborcja.
Zdecydowanie popieram wolność wyboru w sytuacji wad płodu, które spowodują jego śmierć niedługo po urodzeniu albo co gorsze - wegetację, bo nie można tego nazwać życiem - przez lata. Coś, co obciąża całą rodzinę, rujnuje jej życie. Nie tylko rodzicom, ale często również rodzeństwu, na które po śmierci rodziców może spaść "obowiązek" zajmowania się rodzeństwem w stanie wegetatywnym. Z drugiej strony są rodziny, które mimo wszystko decydują się na urodzenie takiego dziecka, mając świadomość konsekwencji. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić dylematu, przed którym stoją. Poczytałem trochę historii na stronie hospicjum perinatalnego Fundacji Gajusz i w dużej mierze wpłynęły one na moje poglądy dotyczące aborcji.
Dlatego uważam, że to co zrobił Kaczyński - właśnie on, nie ta jego kuchta Przyłębska - w takim momencie i w taki sposób to zbrodnia i mam nadzieję, że tym razem ten smrodliwy gnom poniesie w końcu konsekwencje.

--
A Lannister always pays his debts

czambeee
czambeee - Superbojownik · rok temu
zialena82 Razem z kotem. Zawsze z kotem.

--
przejebane przejebane pora łączyć się z Szatanem

MarkizDeRetarde
MarkizDeRetarde - Superbojownik · rok temu
:i_drink_and_i_know_things
Nie znam osoby ktora by uwazala to za cos w porzadku, mieszkajac w kraju z aborcja na zyczenie. Wliczajac w to kolegow w pracy, ktorzy je wykonuja.
Po prostu swiadomosc spoleczna dociera do momentu, gdzie mowienie kobietom co maja robic w swojej sytuacji zyciowej jest bardziej nie w porzadku.

Persoona
Persoona - Bojowniczka · rok temu
:skijlen jesteś żeton, czy żołnierz to w sumie nie ważne, ale krew to się lała, leje i lać będzie, jeśli krzywdę zrobi rodak rodakowi, proste. Wstrzymaj wodze fantazji i rusz w inną stronę wyobraźnię.
Polecenie wykonuje maszyna, człowiek wykonuje polecenie, ocenia sytuację, wybiera wariant, jego wybór powinien być dobry. Jeśli popełnisz błąd, możesz być tym, na którym będą drzeć koty.

Nie bądź taki hop do przodu, bo z tyłu koledzy cię popchną, a z przodu będzie stały ostrza... Nawet żona tobie nie wybaczy, a szczere łzy kobiet są tragiczne w wyglądzie. Dlatego ostatnio staram się płakać mniej, bo szarością zaszła mi twarz i oczy...

--
Zapominajka to taki kwiatek, przypominajka to, jak na niego spojrzysz i przypomnisz sobie kolor błękitu... tego czajnika, co go zostawiłeś na gazie, na razie!

Persoona
Persoona - Bojowniczka · rok temu
:i_drink_and_i_know_things
Hmm, mylisz pojęcia.
To że co się wydaje, to nie znaczy, że wiesz.
Podałeś przykłady dziewczyny że wsi, która dała dupy i osób które chcą mieć dzieci, ale ich nie mogą mieć, bo bezpłodność.
Jednak świat nie jest czarno-biały, bo wydaje ci się, że dzieci usuwają tylko dziwki, a wszyscy bezpłodni chcą tych dzieci.
Oj, znam kilka zupełni innych historii z życia, które są tymi odcieniami szarości.
A antykoncepcja kobieca nie jest taka dobra, bo hormonalna czy też ingerencja w naturalny tryb pracy organów rozrodczych, które przynoszą też szkody i powodują też bezpłodność, też infekcję, też zaburzenia o różnych zakresach.

Już kończę, tylko zastanówmy się i pochylamy nad przykładem, takim życiowym dylematem:
Jest para ludzi, zakładają rodzinę, kobieta rodzi dziecko. Facet po roku robi kolejne, potem z roku na rok i jest łącznie 5 nich. Wszyscy się kochają, wsparcie tam mają, ale kobieta choć urodzić, by mogła i z 10 to nie chce. Antykoncepcja szkodzi jej organom, bo miała po ostatnim porodzie komplikacje i lekarze uszkodzili jej szyjkę, a dziecko miało punktów ok. 1. Dodatkowo, antykoncepcja kosztuje, a mają kredyt, bo planowali rozbudowę dla dzieci, mają plany aby wspomóc ich ksztalcenie, mają opłaty i zbliżają się wakacje, a dziadki są chore, to też trzeba pomóc.
Kobieta jednak zachodzi w tą 6 ciążę, a pieluchy drogie, a ona szukała zatrudnienia, aby wspomóc finansowo swoją rodzinę i mieć swoje pieniądze na jakieś kosmetyczne pielęgnacje, dentystę (kobietom szybciej zęby się psują-mają większą podatność), bo już nie może patrzeć na siebie w lustro (wszystko oddaje dzieciom, a sama nie ma w co się ubrać i nie wygląda, jest pośmiewiskiem wśród rodziny i przyjaciół przez wygląd)... Szkoda mi zarówno tego 6., ale tej kobiety, którą kochają jej dzieci, już wychowywane i zaangażowane też.

A inna sytuacja:
Dziewczyna ma chłopaka od 3 lat, boi się ginekologii, bo jest wstydliwa, a rodzice mają ją w d., bo ma się uczyć, ma przynosić najlepsze wyniki ze szkoły, a tak w ogóle to tylko przyjaciel... Jednak zachodzi w tą ciążę, ale nie jest gotowa na macierzyństwo, poczuła, że rodzina ją wyzwie, a tak poza tym ona chciała jeszcze skończyć studia. Chłopak myślał, że to taka zabawa, bo widział porno, było przyjemnie, ale teraz konsekwencje. A tak w ogóle to unikał szkoły, wolał wagarować i nie był na żadnych żenujących zajęciach z edukacji do życia w rodzinie, bo po co?
U niego w rodzinie brakowało odpowiednich środków do życia, był zaniedbywany i chwytał się jakiś fuch, aby tylko mieć kasę na ciuchy i więcej jedzenia. Uciekł, choć nie wiedział co robi. Ona też nie wie, ale ma plany, a skończyła 17 lat...

Inna sytuacja:
Kobiety z elitarnej szkoły dla tylko dziewcząt wychodzą na dwór. Są młode, niedoświadczone przez życie i nieświadome realnych zagrożeń i wielu spraw. W szkole mówiono im, jak to faceci się zachowują, plotki i opowieści o ich zachowaniach, romansidła i takie tam. Jedynie znają swoich ojców lub innych z mężczyzn z rodziny. Są mili. Sympatyczni. Okazują im zainteresowanie lub nie. Ogólnie niech się uczą, byle dobrze.
Są poza terenem szkoły, rozchodzą się. Każda w inną stronę. Podchodzi do jednej facet, kilka lat starszy, nawet podobny do ojca. Dziewczyna nauczona bycia miłą i pomocną oferuje mu swoje towarzystwo... Znalezienie jej było dużym problemem dla policji... Ojciec załamany, matka aż przykuta do ściany w modlitwie, w obłąkaniu... jej ciało znajdowało się kilkaset kilometrów od domu, w miejscu określonym jako dupodajnia.

Świat nie jest czarno biały. Jest odcieniami szarości. Bądźmy mądrzy i myślmy samodzielnie. Dbajmy i słuchamy tych małych i tych dużych, tych bliskich sercu. To wszystko.
Ostatnio edytowany: 2020-10-28 01:46:14

--
Zapominajka to taki kwiatek, przypominajka to, jak na niego spojrzysz i przypomnisz sobie kolor błękitu... tego czajnika, co go zostawiłeś na gazie, na razie!

Yoop
Yoop - Superbojownik · rok temu
"Kobiety z elitarnej szkoły dla tylko dziewcząt wychodzą na dwór" - z jakiego równoległego wszechświata do nas piszesz drogie dziecko?

"Facet po roku robi kolejne, potem z roku na rok i jest łącznie 5 nich" - jaki by to wszechświat nie był, domyślam się, że minister Czarnek jest tam odpowiedzialny za edukację od dłuższego czasu niż w naszym...

jabba_the_hutt
jabba_the_hutt - Superbojownik · rok temu
:yoop Serio czytasz te bełkoty?

--
https://dn.ht/picklecat/
Forum > Hyde Park V > Szturchanie patykiem grzechotnika
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj