Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Teoria trochę spiskowa
artalex
artalex - Superbojownik · rok temu
Pandemia Covid w końcu się udała. Brzmi i śmiesznie i przerażająco. Ale jak się tak przez chwilę zastanowić, można to podbudować niezbitymi faktami.

Pierwsza była Hiszpanka. Zwykła grypa, której pomogły syf i brud czasów I WŚ + ogólne osłabienie organizmów + sprzyjające warunki klimatyczne, głód i bieda. II WŚ razem z pierwszą nie dała tyle ofiar, co mały wirusik który zaatakował w idealnie sprzyjających warunkach. Mówi się o 50 do 100 mln ofiar.

Współcześnie próbowały nas zgnębić najpierw wszystkie szachowe wirusy, H coś tam N coś tam. Ale nie zadziałały na szeroką skalę choć panikę wzbudziły już prawie powszechną. Na Afryce wypróbowano Ebolę, ale ona jak się okazało, była skuteczna tylko na terenie występowania.

Aż przyszedł Covid.

Działa globalnie i wykańcza głownie starsze pokolenie +65. To beneficjenci systemów emerytalnych oraz ze względu na wiek, również wymagający często kosztownej opieki medycznej. Co za tym idzie leków, szpitali, domów opieki, hospicjów itp. Jak by nie liczyć kosztuje to kupę kasy. Młodzi są w większości na to odporni. No i młodzi są już utenchnologowieni – komórki, Internet, i nie są fanami papierowej kasy. Za wszystko można zapłacić przecież kartą, telefonem albo przelewem wykonanym przez Internet.

I w tym tkwi sedno sprawy.

Gotówka, to ostatni element naszego życia który daje nam wolność. Masz kasę w kieszeni, nie interesuje cię gdzie jest bankomat, czy twój bank przypadkiem nie ma nocy serwisowej i nie masz do swojej kasy dostępu. I jeszcze jedno. Nie grozi Ci to co przećwiczono już na Cyprze, czyli sfinansowanie z twojej kasy, zapisanej w postaci cyferek na elektronicznym koncie, upadających banków. Bezprecedensowy (na razie) przypadek, w którym państwo położyło łapę na pieniądzach obywateli aby ratować baki które są za duże aby upaść. Bodaj w Norwegii lud się tak zbuntował, że zażądał wycofania w ogóle gotówki z obiegu.

Pomysły biegania z woreczkiem kamieni lub sztabkami złota z góry odrzucam jak nieracjonalne. A biorąc pod uwagę ile Chińczycy sztabek złota podrobili, oblewając odrobiną złota woframowe rdzenie…

Tak więc nareszcie pandemia się udała. Można ludziom nawrzucać zakazów i nakazów a oni na wszystko się zgodzą w imię często urojonego bezpieczeństwa, a istotne często wiadomości błyskawicznie przykryją covidowe rekordy zakażeń i nieboszczyków.

Żeby nie było: nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych. Ale jak się to wszystko poskłada w całość, poszpera i zweryfikuje informacje w sieci a nawet na papierze, to można wysnuć chociażby takie wnioski…

I satyrycznie (czyżby?) żeby nie było grobowo, wypowiedź sprzed chwili….
Senator PiS Stanisław Karczewski w rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM uspokajał, że sytuacja dotycząca liczby łóżek w szpitalach jest pod kontrolą i zachęcał do... jedzenia jabłek. - Bardzo zachęcam wszystkich, żeby podnosić naszą odporność. Ja proponuję na przykład jabłka, nie tylko grójeckie, ale w ogóle. Proponuję jabłka. Polskie przysłowie jest takie: "Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora" - mówił Karczewski. - Pan naprawdę teraz mówi, że metodą na koronawirusa będą grójeckie jabłka? - dopytywał dziennikarz. - Polecam dwa jabłka, to będzie naprawdę wystarczające - wskazywał polityk PiS.

--
https://bearsofpoland.pl

Servin
Servin - Klopsik · rok temu
"Żeby nie było: nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych. Ale (...)"

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mayac - Superbojownik · rok temu
chuj, nie teoria spiskowa o Żydach nic nie napisałeś

--
Duduś będziesz dyndał!

gatinha
gatinha - Kobieta z jajem · rok temu
Nie wiem czy spisek ale na pewno pierdolony burdel.
Teściowa koleżanki, ta z potwierdzonym covidem, od poniedziałku czeka na telefon z sanepidu ściskając w rączce listę osób z którymi się kontaktowała. I co? I guano. A koleżankę na kwarantannę wysłał... UMCS.
I bonusik:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26400029,dyrektor-szpitala-mowi-o-drugiej-lombardii-lekarze-musza.html#s=BoxMMtImg3

A ten szmaciar Morawiecki nie tak dawno powiedział, że nie będziemy drugą Lombardią.

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · rok temu
"Żeby nie było: nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych. Ale jak się to wszystko poskłada w całość, poszpera i zweryfikuje informacje w sieci a nawet na papierze, to można wysnuć chociażby takie wnioski…"

Informacje poparte jakimiś dowodami, czy będące tylko przypuszczeniami bądź urojeniami jakichś foliarzy?

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

artalex
artalex - Superbojownik · rok temu
:mayac ale po co pisać, skoro oni zawsze pojawiają się w takich sytuacjach domyślnie?

btw. NFZ wydał zalecenie ograniczenia udzielania planowych świadczeń medycznych Polakom do "niezbędnego minimum"

"Aby minimalizować ryzyko transmisji infekcji COViD-19 oraz zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo"

--
https://bearsofpoland.pl

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · rok temu
:gatinha powodzenia, ja już zdążyłem prywatną kwarantannę i badania zrobić, a z Sanepidu dalej żadnego kontaktu ;D

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mayac - Superbojownik · rok temu
:gathina bo się przejęzyczył nie Lombardia a Lollobrigida miało być

--
Duduś będziesz dyndał!

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
discordia - Naturalne Dobro Mazowsza · rok temu
Właśnie pękło 8 tysi. Spoko wierzę w drugą Lombardie

--
***** ***

artalex
artalex - Superbojownik · rok temu
:tomcat_tc

Nie wklejałem linków ale zrobię jeszcze raz, przeszukam sieć i podrzucę w którymś poście.

i kolejny rekord

Są nowe dane z Ministerstwa Zdrowia. Odnotowano 8099 nowych przypadków koronawirusa, zmarło kolejnych 91 osób.
Ostatnio edytowany: 2020-10-15 10:37:56

--
https://bearsofpoland.pl

Yoop
Yoop - Superbojownik · rok temu
:gatinha no i wyjątkowo prawdę mówił. Dzięki rządom PiS z pewnością nie będziemy drugą Lombardią. Nie wspomniał tylko, że ma na myśli gospodarkę.

fankafranka
fankafranka - Elytarna Pigwówka · rok temu
Chooy tam, jedzmy jabłka

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
To już jest chore tyle razy to powtarzać i zakrawa to o śmieszność, ale powiedzmy, że mnie to trochę bawi. Jak myślicie dlaczego państwa gdyby były n wystarczająco silne to zlikwidowały by kryptowaluty zamiast z braku sił i środków dostosowywać się, że istnieją i szanse, że znikną maleją?
...
Bo nie można na nich położyć łapy w momencie kryzysu i ograniczają władzę banków centralnych w zakresie kształtowania polityki fiskalnej, stóp procentowych, dodruku pieniądza i kontroli jego przepływu. Żeby zlikwidować sieć blokchain nie wystarczy zmienić prawa w jeden dzień i przejąć kontroli nad jedną instytucją finansową w kilka miesięcy. Trzeba zaatakować i przejąć min. 51 % węzłów sieci rozsianych na całym świecie, w różnych jurysdykcjach prawnych. Już skoordynowanie takiej akcji politycznie, dyplomatycznie, logistycznie i technicznie to obecnie już chyba kilka lat pracy i olbrzymie koszty. Bez gwarancji, że się to uda.
I dlatego obawiając się o sytuację banków w marcu bieżącego roku przetransferowałem większość środków w krypto. A dodatkowo zarobiłem na tym 50%

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life"

nevya
nevya - Bojownik · rok temu
:artalex , odpowiem Ci tak, najskuteczniejsze obecnie jest noszenie maseczki, w chuj niedogodność, niewola, urojone bezpieczeństwo i spisek szwalni. Jak ktoś chce to może sobie sam maseczkę zrobić. Jeszcze niedogodność mycia rąk mydłem. O tempora, o mores, o kurwa. Przez takich uciskanych trzeba później wprowadzać kolejne restrykcje, żeby idioci w końcu faktycznie doświadczyli ograniczeń w wolności.

A jak się to wszystko posprawdza to się dochodzi do wniosku że pierdolisz - "zwykła grypa", spisek, ludzie sami się do grobów kładli pod wpływem sugestii.

artalex
artalex - Superbojownik · rok temu
:nevya Ale ja nigdzie nie pisałem o maseczkach i myciu rąk. W Azji, maseczki są powszechnie używane na co dzień, nie tylko w przypadku pandemii.

Miałem raczej takie kwiatki na myśli.

https://www.money.pl/gospodarka/tarcza-40-wprowadza-zmiany-do-kodeksu-karnego-lekarze-apeluja-do-prezydenta-o-wstrzymanie-prac-6524281991329409a.html

https://www.termedia.pl/mz/Przepisy-dotyczace-odpowiedzialnosci-za-bledy-medyczne,39898.html


--
https://bearsofpoland.pl

pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · rok temu
Nie zesraj się.

--

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · rok temu
Czyli wychodzi na to, że cały świat zgodził się upierdolić po 25% swoich gospodarek, żeby całościowo wykończyć po 5-10% emerytów. Uj, że straty są 100 razy większe, niż jakby te 10% utrzymywać do końca życia na kajmanach z prywatnym szoferem i facetem od machania liściem?
Takie teorie spiskowe są spoko do momentu w którym weźmiemy kalkulator.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · rok temu
:thurgon ale wymiany baterii w gołębiach wyszły taniej, bo mogli to zrobić w tydzień gdy ludzi na ulicach nie było. To wkalkulowałeś?

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

Mahmet
Mahmet - Superbojownik · rok temu
raport Stanforda się ostatnio ukazał na WHO. O badaniach Stanforda już kiedyś pisałem, ale propaganda medialna przynosi lepszy skutek https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf

Servin
Servin - Klopsik · rok temu
:mahmet wylacz telewizje, wlacz myslenie

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
r4e - Superbojownik · rok temu
Trzeba się przyszykować na jazdę bez trzymanki na najbliższe 2-4 miesiące. Do tego będzie trzeba wytrzymać pyszczenie coraz większej ilości foliarzy.

Tak sobie myślę... Rząd szykuje się do zabrania 500+ na pierwsze dziecko. Do niedawna byłem nawet zwolennikiem tego całego programu - pomimo tego, że w najmniejszym stopniu z niego nie korzystam. W zasadzie jestem całkowicie płatnikiem wszystkich programów PiS . Rzecz w tym, że pomimo złodziejstwa polityków, pomimo rozwoju wszelkiego rodzaju patologii związanych z rozdawnictwem, jednak część z tych pieniędzy trafiała do potrzebujących. Choć trochę osób mogło nieco odetchnąć.

Niestety obecna pandemia otworzyła mi oczy ile w naszym kraju jest chędożonych egoistów/bezmyślnych kretynów. Szczerze? Straciłem chęć oddania nawet złotówki sk...nom maści wszelakiej. Nawet maseczkę im za ciężko założyć, co dopiero ograniczyć zabawy grupowe... ale łapy po darmochę to wyciągają.

Mahmet
Mahmet - Superbojownik · rok temu
:servin tego raportu w tv nie zobaczysz. Sam wyłącz tv

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · rok temu
:r4e A co ja mam z 2gim dzieckiem teraz niby zrobić?

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

Servin
Servin - Klopsik · rok temu
:mahmet wylaczylem na chwile i zniknelo cale forum Masz racje - cale pierdolenie nagle znika

Tak - mam telewizor jako jeden z monitorow do kompa - zazdrosc?

Ostatnio edytowany: 2020-10-15 12:22:45

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
r4e - Superbojownik · rok temu
:thurgon Kasować 500+ póki nie zabiorą

Jez_z_lasu
Jez_z_lasu - Bojownik · rok temu
:artalex
zważ na to, że Chińczycy wykorzystywali to "złoto" jako zabezpieczenie olbrzymich transakcji/instrumentów finansowych. Coś w stylu "mini" subprime crisis z 2008

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść. Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej" "If nothing saves us from death, may love at least save us from life"

artalex
artalex - Superbojownik · rok temu
:jez_z_lasu Dlatego giełdy znowu są napompowane ponad miarę na spółkach nowych technologii, bo inwestorzy żądają zysków za wszelką cenę. Rynek nieruchomości w US zaczyna się znowu zachowywać jak przed 2008 rokiem. Brak inflacji, niskie stopy które FED gwarantuje przez następne 3 lata, także nie dają o sobie zapomnieć. Chore zyski dają w tej chwili firmy technologiczne. Zupełną parodią jest to, ze firma która pięć lat temu pokazał prototypy elektrycznych truck,ów wyceniania jest na 12 mld dolarów, mimo że nie wyprodukowała nawet pół koła do tych ciężarówek. Dyskontowany jest potencjał który w stanach oceniany jest na ponad 100 tyś takich ciężarówek. U nas Allegro biło rekordy na naszej giełdzie raptem parę dni temu. Firma która tylko pośredniczy w sprzedaży, a niczego sama nie produkuje, bo na produkcji czegokolwiek przestaje się zarabiać.
Zarabiać czyli gromadzić kapitał, który nie ma paszportu.

--
https://bearsofpoland.pl

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
mayac - Superbojownik · rok temu
to oni nam ten samolot oddadzą w końcu, czy nie?

--
Duduś będziesz dyndał!

Szamano
Szamano - Superbojownik · rok temu
:r4e, tym powinni doje*ać 500-!

--
Forum > Hyde Park V > Teoria trochę spiskowa
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj