Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > [1920] Zagrożenie bolszewickie
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2020-07-13 04:00:04 Zgłoś

SPAA OMAWIANO POŁOŻENIE MILITARNE POLSKI.

Paryż, 11. lipca. Dzienniki paryskie oświadczają, że wczoraj zajmowano się w Spaa położeniem w Polsce. Lloyd George oświadczył Cziczerinowi, iż zawarcie rozejmu z Polskę umożliwi dalsze rokowania pomiędzy Anglią i Rosyą. Lloyd George przemawiał w porozumieniu z Francyą, Włochami i Japonią i zaznaczył, iż nie myśli bynajmniej zawodzić Polski ani też zawrzeć osobnego pokoju z Moskwą. Nawałnica bolszewicka zagraża nietylko Węgrom, lecz także całej środkowej Europie.

MARSZAŁEK FOCH O POLSCE.

Spaa, 10. lipca. Marszałek Foch uda się prawdopodobnie do Paryża celem wypracowania wskazówek dla Polski. Według „Manna" oświadczył marszałek Foch, że położenie Polski nie jest już groźne. Marszałek dał Polsce radę trzymania się w defenzywie i zajęcia naturalnej pozycyi. Polska ma granicę 3500 kilometrów długości i jest młodem państwem. Wewnętrzna organizacya Polski nie jest jeszcze tak doskonałą, aby mogła wystawić silną armię.

KANADA HANDLUJE Z ROSYĄ.

„Daily Express” donosi, że bolszewicy zamówili wielkie ilości wagonów i lokomotyw w Kanadzie. Rząd kanadyjski nie stawia żadnych przeszkód wywozowi towarów z Kanady do Rosyi, lecz nie bierze żadnej odpowiedzialności na siebie.

Górnoślązak, 13-07-1920

ŚWIĘTO NARODOWE FRANCUSKIE

przypada jutro. Ponieważ sytuacja nasza nie pozwala nam na żadne obchody, przeto ograniczyć się musimy do udekorowania domów flagami.

Obywatele, pamiętajcie o tym, aby ten bratni naród, któremu tyle mamy do zawdzięczenia widział, iż święto Francji jest naszym świętem.

Iskra, 13-07-1920

100lattemu.pl

--
czary_mary
czary_mary Superbojownik od 4 lutego 2003 | Lwów
2020-07-13 07:45:44 Zgłoś

100 lat minęło i teraz mamy bolszewików wewnętrznych zajadle niszczących kraj.

--
Pobiliśmy stalinowców, pobijemy i pisowców.
Forum > Hyde Park V > [1920] Zagrożenie bolszewickie
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj