Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > [1920] BLM dawniej, porozumienie z lekarzami, a w Irlandii walki
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2020-06-29 03:34:32 Zgłoś

ZABURZENIA MURZYNÓW W AMERYCE.

Pochód demonstracyjny, urządzony przez murzynów w Chicago, spalił amerykański sztandar gwiaździsty. Następnie tubylcy rozpędzili demonstrantów, przyczem przyszło do zaciętej walki. Dwóch tubylców i jednego murzyna zabito, kilkanaście osób natomiast raniono,

SPÓR POMIĘDZY LEKARZAMI A KASAMI CHORYCH ZAŁATWIONY.

W poniedziałek 21. czerwca odbyty się w ministerstwie Pracy rokowania pomiędzy związkiem lekarzy a organizacyami kas chorych, które doprowadziły do porozumienia. Obie organizacye wydają w najbliższych dniach wskazówki od kiedy normalne, prawidłowe stosunki nastaną.

Z IRLANDYI.

Walki wzrastają!

Wypadki ostatnich dni w Londonderry i Dublinie były tylko hasłem bo rozszerzenia i podjęcia walk o niepodległość narodową w całej lrlandyi. Według doniesień dziennika „Daily Telegraph" objęło powstanie prawie całą Irlandyę. Powstańcy chwycili się ostatecznych środków: utworzyli rząd republikański i sądy republikańskie. Uzasadnione cele Irlandczyków popierają klejarze; w czwartek z Limerick nie odszedł żaden pociąg, gdyż władze chciały transportować wojsko i policyę.

To urno powtórzyło się na innych stacyach kolejowych. Krok ten spowodowało rozporządzenie rządu, które nakazuje traktować powstańców tak samo jak nieprzyjaciela na wojnie. Wogóle jest położenie nadzwyczaj krytyczne, a widoków zmiany na lepsze nie ma. Onegdaj oświadczył przewodniczący sinfeistów, iż rząd irlandzki może się układać jedynie z upoważnionemi do tego zastępcami Anglii. Prywatne umowy z Lloyd Georgem są daremne.

Górnoślązak, 29-06-1920

100lattemu.pl

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan Superbojownik od 8 kwietnia 2005 | Trójmiasto | GG: Pytaj Czesia
2020-06-29 15:08:03 Zgłoś
Sto lat minęło i nadal nie ma prawidłowych i normalnych stosunków. Taka nasza tradycja

--
Forum > Hyde Park V > [1920] BLM dawniej, porozumienie z lekarzami, a w Irlandii walki
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj