Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Matrioszki Stalina
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · rok temu

Bolesław Bierut, Józef Światło, a może także i ci, którzy rządzili PRL w latach 80? Komunistyczni kacykowie, którzy zarządzali Polską Ludową byli jedynie sobowtórami, wyszkolonymi przez Moskwę! Tak brzmi sensacyjna hipoteza oparta na relacjach wysokiego rangą oficera NKWD. Wg niego zarządcy PRL byli ludźmi o sfałszowanych biografiach, którzy jedynie wcielali się w odgrywane postacie. Co z „oryginałami”? Te były usuwane przez sowiecką agenturę…

O tzw. matrioszkach polska opinia publiczna po raz pierwszy usłyszała w latach 90′ ubiegłego wieku, kiedy to opublikowany został wywiad dziennikarza Bohdana Rolińskiego z premierem rządu PRL – Piotrem Jaroszewiczem. On to zasugerował, że Sowieci „podmieniali” polskich komunistów na wyszkolone i w pełni zależne od Moskwy sobowtóry.

Wg Jaroszewicza, właśnie z powodu wiedzy o „matrioszkach” miał zginąć gen. Karol Świerczewski ps. Walter. Generał, który się „kulom nie kłaniał” hołubiony przez PRL-owską propagandę jako wielki bohater II Wojny Światowej, w rzeczywistości był nieodpowiedzialnym alkoholikiem, skłonnym do brawury i sadyzmu. Zginął tuż po wojnie w Bieszczadach, w nie do końca jasnych okolicznościach, rzekomo podczas potyczki z oddziałem UPA.

Jaroszewicz zasugerował, że Świerczewski znany z rozwiązłego języka, zwłaszcza po pijanemu, co zdarzało mu się często, został usunięty przez NKWD, w obawie, że „wygada’ sprawę matrioszek.

O sobowtórach miał się natomiast dowiedzieć od generała NKWD Grigorija Żukowa. Podczas pijackiej nasiadówki sowiecki oficer podobno chełpił wiedzą z pracy na „odcinku polskim”. Twierdził, że jest jedyną osobą odpowiedzialną za kontakty z polskimi „matrioszkami”.

Dziś, choć wątek matrioszek brzmi niczym z hollywoodzkiego filmu, są historycy, którzy dają mu wiarę. Są też kolejne relacje wskazujące, że „matrioszki” istotnie działały na „odcinku polskim” infiltrując polską armię, organizacje komunistyczne, wreszcie piastując najwyższe stanowiska w PRL… (...)

Dokończenie:
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2020/06/08/matrioszki-stalina-czy-polska-ludowa-rzadzily-sobowtory/

pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · rok temu
Po co matrioszki jak mamy Kaczyńskiego, Macierewicza i ich kumpli?

--

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · rok temu
" są historycy, którzy dają mu wiarę. Są też kolejne relacje wskazujące, że „matrioszki” istotnie działały na „odcinku polskim” infiltrując polską armię, organizacje komunistyczne, wreszcie piastując najwyższe stanowiska w PRL… (...)"No i to mnie dziwi najbardziej. Tę bzdurną tezę można obalić tak łatwo, że nie potrzeba historyka, wystarczy przytomny uczeń szkoły średniej.
No, ale za to można o tym fajnie pisać

Co zaś do Waltera to był on przedstawiany przez propagandę jako bohater wojny domowej w Hiszpanii, a nie II wojny św. Jego przydomek wziął się właśnie stamtąd.
Ostatnio edytowany: 2020-06-09 07:24:47

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
proflecter - Bojownik · rok temu
Zdaje się, że zarzucanie "mastrioszkowatości" ojcowi Kwaśniewskiego i dziadkowi Komorowskiego to stały punkt naszej "prawicy".
https://niezaleznemediapodlasia.pl/agenci-sb/prezydent-komorowski-syn-szczynukowicza/
http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=stolzman-izaak-zdzislaw-kwasniewski

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
proflecter - Bojownik · rok temu
A co do artykułu: Rokossowski nie był "marszałkiem Polski do 1956 roku" - nigdy go nie pozbawiono tego tytułu. Do 1956 r. był ministrem Obrony narodowej. Zresztą Rokossowski sam mawiał: "Ot, ironia losu, w Rosji ja był Polakiem, a w Polsce Ruskim."

k0curek
k0curek - Superbojownik · rok temu
:proflecter

Marszałek to stopień wojskowy a nie tytuł.

bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · rok temu
obalaj, o Putinie też mówi się, że jest kolejnym ''wtórnikiem'.

Walter jako dowódca II armii WP "popisał" się pod Budziszynem.

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · rok temu
:bulcyk22 no i właśnie dlatego nie forsowano tego w propagandzie PRL skupiając się na wojnie w Hiszpanii. Autor chyba mocno młody i nie pamięta.
Forum > Hyde Park V > Matrioszki Stalina
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj