Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Nareszcie prawda wyszła na jaw!
lujeran
lujeran - exSuperbojownik · rok temu
No może nie na cały jaw, ale przynajmniej na kawałek jawu

https://wiadomosci.wp.pl/bosak-podwaza-teorie-kopernika-nie-ma-fizycznych-dowodow-6234480999347841a?fbclid=IwAR1_9AnNXjbSwt4lDBXb-TDqK4-rPDawWsaU7hmmbUZhfI8M1GwqFouy8sg

Niezmiennie cieszą mnie komentarze Zrobiłbym konkurs dla nauczycieli n/t "Co to jest teoria?" Naprawdę ciekaw jestem ile byłoby odpowiedzi prawidłowych. Wyjaśniałoby to przy okazji skąd się biorą m.in. takie bosaki.

Tu najciekawszy komentarz to

"Jakby słońce było środkiem naszego układu to wokół czego ziemia krążyłaby w nocy?"


Buuuu ... zdjęli artykuł ;(

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · rok temu
Za dużo czasu z Korwinem, coś już zbudował w sondażach i postanowił to szybko i dobitnie pogrążyć

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

Zywel
Zywel - Bojownik · rok temu
Kurde... Musiałem edytować. Patrzyłem na popis intelektualny Bosaka, a potem trafiłem na płaskoziemców i mi się pokręciło
Ostatnio edytowany: 2020-05-25 10:54:17

--
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż. Nie uciągnie pusty łeb, ciężkiej dupy wzwyż

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · rok temu
Spoko, rosną nowe kadry

Yoop
Yoop - Superbojownik · rok temu
Nie chciałbym was rozczarowywać, ale tak właściwie to on ma rację.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Daban - Superbojownik · rok temu
Ech, już pokiwałem głową, ale przeczytałem - Bosak ma rację, on nie zaprzecza teorii heliocentrycznej, a stwierdzeniu, że Ziemie kręci się wokół Słońca, które to wynika z przyjęcia układu odniesienia z początkiem na Słońcu. Tylko pingwiny machają główkami, bo ktoś coś powiedział.
Ziemia krąży wokół Słońca - jeżeli uznamy że środkiem układu pomiarowego jest Słońce. Jeśli zaś przyjmiemy za punkt odniesienia Ziemię, to Słońce i planety krążą woków Ziemi po tzw. epicyklach, które w średniowieczu pieczołowicie mierzono, jeśli zaś środek przeniesiemy na Marsa to będzie to jeszcze bardziej zagmatwane.
Bosak nie neguje teorii Kopernika, a jedynie - fałszywe jeśli weźmiemy inny niż standardowy punkt odniesienia - stwierdzenie, że Ziemia krąży wokół Słońca.
Świetne ćwiczenie dla studentów 1 roku - rozszerza punkt widzenia. To, że Słońce jest punktem odniesienia ma swoje olbrzymie plusy przy wyliczeniach i opisie ruchu, dlatego tak się utarło.

Dodam, dla dociekliwych, ze to bardzo uproszczony model - i zmagał się z nim już Kopernik, bo środek ciężkości Układu Słonecznego, czyli w myśl najprostszego opisu "punkt dookoła którego kręci się Układ Słoneczny" nie leży w środku Słońca, a bywa że leży poza powierzchnią Słońca.

W uproszczeniu dla dzieci z podstawówki, Ziemia się kręci wokół Słońca, ale jak się rozmawia z dorosłymi to można wejść na wyższy poziom, zwłaszcza że powołał się na dr hab. fizyki, który to objaśniał. Wystarczy czytać ze zrozumieniem...

--
Ludzi nie należy dzielić, ze względu na narodowość, przynależność partyjną, czy też wyznawaną religię. Ludzi należy dzielić na mądrych i debili. A debile dzielą się według narodowości, przynależności partyjnej i wyznawanej religii.

Colinek_szczecin
Colinek_szczecin - Superbojownik · rok temu
fejk, napisane bez błędu

--
All that's left are me & the other pissed-off cockroach motherfuckers.

lujeran
lujeran - exSuperbojownik · rok temu
:daban przekonałeś mnie.

Fiol78
Fiol78 - Cesarz Narzekalni · rok temu
:daban No patrz pan,a w szkołach uczy się dzieci mechaniki Newtona, która jest przecież kompletnie niepoprawna, bo wystarczy że rozpędzisz jakiś obiekt do prędkości zbliżonej do prędkości światła i możesz o kant doopy rozbić jej prawa.

Uczą te biedne dzieci kłamstw i nikt z tym nic nie robi!
Ostatnio edytowany: 2020-05-25 11:34:28

--
Od narzekania boli głowa i rozwolnienie gwarantowane!

McFlash
McFlash - Bojownik · rok temu
:fiol78 Sugerujesz, że Plecaczkowa i Cyborg nic nie zrobili?

Yoop
Yoop - Superbojownik · rok temu
:Fiol78 ale mechanika Newtona wcale nie jest "kompletnie niepoprawna". Jest modelem, który jest mniej doskonały niż np. OTW, ale w większości zastosowań daje zadowalające nas wyniki.

Natomiast to co napisał :daban to jest właśnie na gruncie mechaniki Newtonowskiej. Po prostu w szkole podstawowej (mam nadzieje, że w średniej już nie) uczy się dzieci daleko idących uproszczeń. No nic nie poradzisz -Układ Słoneczny nie krąży wokół słońca. Jeśli już koniecznie jakiś punkt chcemy wyróżnić to jest to barycentrum (środek masy) tego układu, który czasami znajduje się w obrębie objętości słońca, a czasami nie.

Djbanan
Djbanan - Złamas · rok temu
Używasz IE?

--

gen_Italia
gen_Italia - Amator trójkątów · rok temu
Tak formalnie, to wszystko w układzie słonecznym (w tym Słońce) okrąża wspólny środek masy, który przeważnie (ale nie zawsze!) jest wewnątrz Słońca. Różnice są na tyle nieduże, że dla wygody można przyjąć środek Słońca jako początek układu współrzędnych.
Żeby sprawę jeszcze bardziej skomplikować - często ruch planet rozpatruje się wg praw Keplera, które pomijają wzajemne oddziaływania grawitacyjne, efekty relatywistyczne itp. - a jak ktoś chce być dokładny, to szczególnie to pierwsze jest bardzo istotne. Tylko wtedy robi się z tego bardzo skomplikowany system, którego nie da się opisać w miarę prostymi równaniami, które można rozwiązać analitycznie (tzw. problem n ciał).

Np. na tej stronie:
http://tabletopwhale.com/2019/06/10/the-solar-system.html
gość przedstawia grafiki z orbitami ciał w układzie słonecznym, w tym orbity planet z perspektywy Ziemi:

(od lewej Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn i Uran).

Jest w necie takie narzędzie NASA Horizons (z którego zresztą korzystał gość od powyższych grafik), które pozwala wygenerować trajektorie ciał układu słonecznego w stosunku do dowolnego punktu odniesienia. Dane potrzebne do stworzenia obrazka powyżej są przydatne np. do wyznaczania transferów międzyplanetarnych (żeby lecieć na inną planetę wtedy, kiedy ta jest blisko Ziemi).

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex1 - Superbojownik · rok temu
:tomcat_tc żona z Ordo Iuris czyli to samo co Zięba - należy ich wszystkich wyłapać i do Tworek. To jednak świadczy że on też jest tępy.
Ostatnio edytowany: 2020-05-25 14:03:32

Thurgon
Thurgon - Superbojownik · rok temu
:yoop Ma rację, tylko nawet on sam o tym nie wie, bo rozumie to inaczej

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa

ben1edicto
ben1edicto - Superbojownik · rok temu
Ten artykuł jak i wypowiedź jest z 2018 roku, kampania prezydencka trwa?
Ostatnio edytowany: 2020-05-25 14:17:12

--

pies_kaflowy
pies_kaflowy - Bęcwał Dnia · rok temu
Najlepsze jak usłyszałem od kogoś, że on rozsądnie gada.

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
wisz-nu - Superbojownik · rok temu
:fiol78 jest jeszcze gorzej - w pierwszych klasach podstawówki uczą, że nie można podzielić 1 na pół!

Aha :gen_italia :daban ja bym sprawę jeszcze bardziej skomplikował i dodał do tego ruch całego układu względem środka ciężkości drogi mlecznej ;)
Ostatnio edytowany: 2020-05-25 22:33:48

--
Wszelkie prawa zastrzeżone. Czytanie niniejszego tekstu bez pisemnej zgody surowo wzbronione.

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
bearpaws - Aspirant Młodszy · 28 dni temu
@Daban miałBY rację, gdyby poprzestał na zacytowaniu Sułkowskiego, ale bosak brnął dalej i wyszły jego prawdziwe intencje, bo ostatecznie już bez żenady zaczął pisać, że te 'heliocentryczne dowody oparte na układzie odniesienia' są kontrowersyjne, a Sułkowski obala heliocentryzm i kościół od zawsze miał rację :--)

Sam biedny Sułkowski popełnił potem tekst w którym tłumaczył, że bosak zupełnie nie rozumie różnicy między mierzalnym, obserwowalnym ruchem planet w naszym układzie słonecznym a przyjmowaniem różnych punktów odniesienia, sądząc że geocentryzm jest tak samo właściwy jak heliocentryzm.
Dlatego jeżeli bosak pisze coś sensownego, to istnieje uzasadniona pewność, że nic z tego nie rozumie i we łbie zakłada coś zupełnie innego.
Forum > Hyde Park V > Nareszcie prawda wyszła na jaw!
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj