Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Koronawirusowo z (podobno) cywilizowanego kraju
mmarcin_f
mmarcin_f - Bojownik · rok temu
W mojej okolicy ludzie przestrzegają zasad, mało kto wychodzi na dwór, ludzie starają się omijać szerokim łukiem, nawet jak spotykają znajomych, to rozmawiają zachowując sporą odległość.

Zaopatrzenie w sklepach praktycznie wróciło do stanu sprzed paniki, jedynie wciąż nie ma żelu do dezynfekcji rąk. Wczoraj kupiłem butelkę płynu do dezynfekcji 0,75 l za jedne 67 pensów.

Jeden sąsiad zabrał się za sprzątanie składziku w ogrodzie. Ile on stamtąd wywalił różnych przydasiów! Niektóre pamiętały czasy może nie koronacji królowej Elżbiety II i premierostwa Winstona Churchilla, ale najwyraźniej swoje lata miały. A ja starałem się wyobrazić, jak sąsiad został do tego zmotywowany, może było tak, że żona mu powtarzała, żeby wreszcie zrobił porządek, a on jej odpowiadał, że już mu o tym mówiła, on się zbiera i że nie musi mu o tym przypominać co pół roku. A teraz cały podjarany przyszedł do domu i powiedział z dumą, że zrobił porządki i że się napracował i że w ogóle jaki z niego pracuś i porządniś, a żona na to „Przecież przez ostatnie 20 lat powtarzałam tobie, że najwyższy czas zrobić tam porządek, ty dziadu leniwy!”.

Do innych sąsiadów sprowadził się ich syn. Sąsiedzi mają psa i ów syn zapałał wielkim entuzjazmem do wyprowadzania owego psa. Tyle że za każdym razem wraca po 10 minutach i z 4-pakiem. Raz tak pędził z powrotem, że pies za nim nie nadążał. Ostatnio zaczął przynosić po kilka 4-paków, widocznie pies się zbuntował i stwierdził, że nie będzie co chwilę wychodził na siku tylko po to, by świńskim truchtem pobiec do sklepu i z powrotem.

Ale nie ze wszystkim jest tak fajnie. Sytuacja w służbie zdrowia jest krytyczna, personel medyczny musi używać przeterminowanych masek albo wręcz radzić sobie z użyciem worków na odpady medyczne: artykuł BBC (po angielsku). Miłośnicy teorii spiskowych zwalają winę za pandemię na technologię 5G, policja nie wyklucza, że kilka pożarów na stacjach bazowych, które ostatnio wybuchły, może mieć z tym związek: artykuł BBC (po angielsku). Głupota ludzka nie zna granic.

--
    ☂️ ***** *** ☂️

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Daban - Superbojownik · rok temu
:mmarcin_f Znaczy się mają maski itp? U nas minister zdrowia powiedział, że dostarczając sprzęt i znika. Nie ogarnął że to JEDNORAZOWY, a personelu pracującego w szpitalu jest np. 1000 osób, czyli dziennie potrzeba kilkadziesiąt tysięcy czyli jakieś 2 ciężarówki.

--
Ludzi nie należy dzielić, ze względu na narodowość, przynależność partyjną, czy też wyznawaną religię. Ludzi należy dzielić na mądrych i debili. A debile dzielą się według narodowości, przynależności partyjnej i wyznawanej religii.

miss_cappuccino
miss_cappuccino - Superbojowniczka · rok temu
W Polsce 17% zarażonych to służba zdrowia. Kilkaset to pacjenci szpitali, którzy już w szpitalach leżeli. Kolejne kilkaset to DPS [dzisiaj dojdzie nowy, z okolicy Opoczna, województwo łódzkie, 64 przypadki]. Gdyby ich wszystkich odliczyć zostanie ok. 2000 przypadków albo i mniej [z czego pewnie połowa to z powrotów z zagranicy, z kwarantanny]. To jest jakaś paranoja. Coś potwornie nie tak się dzieje w szpitalach. Czy to jest wyłącznie efekt indolencji władz kraju czy również to dzięki temu, że ordynatorzy szpitali to w większości nieporadne jednostki z nadania partyjnego bez wiedzy medycznej?

--
.../Edytowanie postów jest dla mięczaków!

salival
salival - Little Princess · rok temu
:mmarcin_f w całym UK większość wydaje się przestrzegać reguł, tylko Londyn swoje. Opalają się w parkach.

Niektórzy w NHS decydują się złożyć rezygnację z powodu braku PPE (a czasami jak w podlinkowanym artykule, zabronione jest używanie z powodu Trust Policy ).

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/04/nhs-worker-quit-when-she-was-stopped-from-wearing-face-mask

Moja żona miała podobną sytuację, gdy kazano jej nie używać maski, bo "it makes patients anxious" w jej szpitalu dopiero dwa dni później zmieniono wytyczne. A rząd obietnicami personel szpitali chce widocznie chronić. Jeden ze znajomych żony z tego samego szpitala, o którym napisane jest w artykule powyżej, wziął dwutygodniowy sick-off z powodu stresu. Brak PPE, a oddział na którym pracuje jest wypełniony pacjentami z covid. NHS chce pomagać, ale nie kosztem własnego zdrowia lub nawet życia. Żona jutro ponownie będzie walczyć na linii frontu, znów mając na sobie odzież ochronną dobrą jedynie do robienia kanapek w takeaway.

--

k0curek
k0curek - Superbojownik · rok temu
:daban

Jak to sprzęt jednorazowy?
Gumowe rękawiczki łatwo umyć i są jak nowe. Maseczki wytrzymują delikatne pranie. Przyłbica to w ogóle powinna być na dwa lata, można ją do zmywarki wrzucać co jakiś czas. Fartuch też wytrzyma sporo.

Colinek_szczecin
Colinek_szczecin - Superbojownik · rok temu
Jeszcze jakby ogarneli te kolejki do sklepow to jak dla mnie byloby idealnie, te puste ulice jak jade do pracy sa wspaniale

--
All that's left are me & the other pissed-off cockroach motherfuckers.

tomasz35
A w NYC znacząco wzrosła liczba włamań. Ale za to zmalała ilość gwałtów, morderstw a zwłaszcza kradzieży kieszonkowych.
Czy upadająca branża kieszonkowców dostanie jakieś wsparcie od rządu ?
W sumie największych kieszonkowców - IRS, taki tutejszy skarbowy - koronawirus też załatwił na cacy. Termin płacenia podatków - zawsze 15.04 - został przeniesiony na lipiec

--
Brązowe noski są na świecie :)

salival
salival - Little Princess · rok temu
:tomasz35 mój kolega skomentował obecną sytuację tak: po pandemii będzie globalna anarchia i Rosja

--

Zywel
Zywel - Bojownik · rok temu
:k0curek taaa... Właśnie z tego założenia wyszła dyrekcja szpitala w którym pracuje moja mama. Dostali po jednej maseczce. Po kurdwa jednej maseczce i tyle. Z przykazaniem, że po 12 godzinach trzeba je zmienić. Na skarpetki chyba. Na pytanie o to, kiedy będą nowe maseczki dostali odpowiedź, żeby sobie wzięli do domu i uprali. Mama w tym momencie zdecydowała, że już przyszedł czas na emeryturę

--
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż. Nie uciągnie pusty łeb, ciężkiej dupy wzwyż

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
discordia - Naturalne Dobro Mazowsza · rok temu
Salival, bo czytam tego arta i nie wierzę: pielęgniarka nie mogła nosić profesjonalnej maseczki?? Myślałam, że problemem jest ich brak. Jakie kurwa trust issues? Myślałam, że może chodziło o jakieś inne maski, coś bdsm czy karnawałowe kurwa, ale nie medyczne

--
***** ***

Yoop
Yoop - Superbojownik · rok temu
:discordia dokładnie tak samo jak u nas, np w szpitalu w Toruniu

"Doktor z tej lecznicy twierdzi, że dyrektor ds. lecznictwa pouczał wcześniej personel, aby nie używał maseczek"

https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/koronawirus-list-zaniepokojonego-lekarza-ze-szpitala-w-toruniu/mmz0e82.amp

mmarcin_f
mmarcin_f - Bojownik · rok temu
:daban sprzętu ochrony osobistej w szpitalach brakuje, to jest niezaprzeczalny fakt. Rząd zapewnia, że masek itp. jest dość i że to chwilowe problemy z logistyką, ale lekarze i pielęgniarki coraz głośniej mówią, że to nie wygląda na prawdę (no bo ta chwila coraz dłuuuuuższa i końca jej wydłużania nie widać). Zresztą co za różnica, czy rząd nie potrafi zakupić niezbędnego sprzętu, nie potrafi zorganizować jego produkcji, nie potrafi zorganizować jego dostaw czy nie potrafi zorganizować ochrony magazynów przed kosmitami, którzy ten sprzęt wywożą na swoją planetę. A faktem jest, że personel medyczny to ostatnia linia obrony przed wirusem, każdy zarażony medyk to jeden pracownik służby zdrowia mniej, a do tego niektórzy wymagają hospitalizacji, więc to naprawdę niewiele trzeba, by się z tego zrobiła apokalipsa.
:salival brak słów. Pozdrów proszę małżonkę. Niewiele mogę zrobić, by pomóc NHS, ale przynajmniej stosuję się do ograniczeń i robię wszystko, by się nie rozchorować ani nie podarować wirusa innym (gdybym był nosicielem asymptomatycznym).
:colinek_szczecin nie wiem, jak jest w największym mieście Szkocji (które w dodatku ma metro), ale w stolicy wystarcza pójście po zakupy wieczorem, na dwie godziny przed zamknięciem sklepu. Przy okazji też jest jeszcze mniej ludzi na ulicach.
:tomasz35 czytałem też, że generalnie w Stanach wzrasta popyt na broń palną. Mają w planach strzelać do koronawirusów czy do (potencjalnych) nosicieli?
:discordia dobrze przeczytałaś. Nie tylko w .pl niektórym się wydaje, że wystarczy zakazać mówienia o jakimś problemie czy negatywnym zjawisku, by problem zniknął – a raczej by było tak, jakby ów problem nigdy nie zaistniał. I tak pan dyrektor sprawił, że już się zrobiło pięknie i słodko-pierdząco, a tu nagle jakaś piguła wparowuje do pacjentów w maseczce ochronnej i straszy ich swoim wyglądem i podrywa zaufanie do dyrektora i pacjenci mogą pomyśleć, że może jednak tak pięknie nie jest.

Trzymajmy się zdrowo, kiedyś znów będzie jak dawniej.

--
    ☂️ ***** *** ☂️

paula_jasu
paula_jasu - Superbojowniczka · rok temu
:miss_cappuccino, niestety W świętokrzyskiem znaczna część przypadków to chorzy, którzy zarazili się w szpitalu w Skarżysku, zarówno pacjenci jak i personel. Ze szpitala rozniosło się to po dps-ach.
A pierwsze przypadki w województwie to byli powracający z zagranicy.


--
Nie przewrócę się, nawet się kurwa nie potknę.

salival
salival - Little Princess · rok temu
:discordia "trust" to generalnie nazwa jednostki organizacyjnej, nie chodzi tu o zaufanie. Każdy szpital reprezentuje jakiś trust. Tu więcej:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/NHS_trust

A sam zakaz noszenia masek wywodzi się z przedpandemicznych dyrektyw, którymi teraz można sobie kuku zrobić, jeśli się do nich stosować.

--

Maciej1988
Maciej1988 - Superbojownik · rok temu
:yoop
Daleko szukać nie trzeba, na Polnej oddziałowa też powiedziała położnym, że mają masek nie używać, bo nic nie dają.

--
Bób
Koper
Włoszczyzna

ben1edicto
ben1edicto - Superbojownik · rok temu
Właśnie podali, że Boris Johnson został przywieziony do szpitala, bo jego stan się pogorszył

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
discordia - Naturalne Dobro Mazowsza · rok temu
Prime Minister Boris Johnson is expected to remain in hospital overnight for what has been described by Downing Street as "routine tests".

--
***** ***

ben1edicto
ben1edicto - Superbojownik · rok temu
:discordia na moim newsfeedzie napisali, że wysoka gorączka nie ustępuje, dlatego będzie hospitalizowany

--

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
discordia - Naturalne Dobro Mazowsza · rok temu
Podaję za bbc. Nie panikuja
https://www.bbc.com/news/uk-52177125
Ostatnio edytowany: 2020-04-05 22:54:51

--
***** ***

ser_visant
ser_visant - Superbojownik · rok temu
Czytałem wczoraj na BBC że jak ludzie wyszli się poopalać w ten weekend do parków, to minister jakiś się wkurzył i powiedział że jak tak dalej pójdzie to zabronią rekreacji.
No cóż, jak zablokują to mi awaryjnie pozostaje rowerem do pracy jeździć.
A tak wczoraj 32km rowerkiem, w piątek 39km. Tłumów nie ma. Ale ja to na wsi, a w okolicy jest sporo zamkniętych linii kolejowych (w tym po kopalnianych) przerobionych na ścieżki rowerowe. Da się żyć (póki co) tylko to wstawanie o 4:30 rano, bo 2gą zmianę skasowali w robocie (tylko essential work teraz idzie)
Ostatnio edytowany: 2020-04-06 06:10:09

--
Wioskowy głupek

salival
salival - Little Princess · rok temu
:ser_visant miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie. Dziś rano w GMB pokazali jak to w weekend wyglądało i rzeczywiście dzbany poszły się opalać i social distancing chuj strzelił

--

ser_visant
ser_visant - Superbojownik · rok temu
:salival ja i tak mam "dobrze" bo w pracy tylko garstka pracuje, a zawsze to jakaś odskocznia od domu. Dodatkowo w zasięgu roweru mam las Sherwood (ale teraz odpuszczam bo ludzie z Mansfield pewnie tam tłumnie natarli).
Zostaje peak district (też rowerkiem od domu jadę, ale to samo. Matlock po drodze to sytuacja j.w.)
Więc trzecia opcja: okoliczne traile i boczne drogi. I tu luz.

--
Wioskowy głupek

salival
salival - Little Princess · rok temu
:ser_visant a wiesz, że kluby rowerowe mogą załatwić wszystkim rowerzystom ban na rowery na czas lockdownu? Mam nadzieję, że do tego też nie dojdzie. Pasuje tu nasze polskie powiedzenie, że dać palec, to chce całą rękę czy jakoś tak

--

salival
salival - Little Princess · rok temu
Bodzio na intensywną terapię trafił:

https://www.bbc.co.uk/news/uk-52192604

--
Forum > Hyde Park V > Koronawirusowo z (podobno) cywilizowanego kraju
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj