Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Zapasy i sprzęt już ogarniają
tomcat_tc
tomcat_tc Student prawa od 3 grudnia 2007 | Białystok
2020-03-31 12:08:58 Zgłoś


"Obyś żył w ciekawych czasach” - starożytna klątwa.

Panie Terry, żeś wykrakał

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?
m_niebieski
m_niebieski Woził Niemca dla statusu od 9 sierpnia 2005 | WarszaFFka | GG: 139714
2020-03-31 12:11:46 Zgłoś
No i dupa

--
Mój nick bardziej naukowo brzmi tak m_heksacyjanożelazian(II) potasu żelaza(III) TU ŹRÓDŁO
Keep_Calm
Keep_Calm Bojownik od 24 lipca 2016
2020-03-31 12:16:07 Zgłoś
Spuść paliwo chociaż

--
Miej odwagę niczego nie osiągnąć
gatinha
gatinha Kobieta z jajem od 20 stycznia 2007 | Sadowa 302A
2020-03-31 12:17:11 Zgłoś
Ale ciągle sytuacja jest normalna i wybory mają się odbyć. Ja jebie

--
Bo ja cała jestem Tośka, A mój Tosiek to ho ho ho!
Mimo niepozornej szaty, Tosiek to... Tosiek to... Tosiek to...
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin Superbojownik od 3 kwietnia 2003 | Kraków | GG: 787583563485
2020-03-31 12:18:18 Zgłoś
Białystok? Przecież tam oficjalnie prawie nie ma zarażonych, to po co ciężarówka z paką? Bo ciśnienie mi się, że zabezpieczają do transportu ciał

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2020-03-31 12:22:58 Zgłoś
:corwin Jedyna ciężarówka w województwie, pewno dla marszałka

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
somsiad
somsiad Superbojownik Klasyczny od 10 kwietnia 2002 | Pacanova
2020-03-31 12:27:07 Zgłoś
Kochany rzad, dba o nas!

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango
pies_kaflowy
pies_kaflowy Bęcwał Dnia od 2 czerwca 2008 | ni to miasto,ni to wieś,ni co kupić,ni co zjeść
2020-03-31 12:52:34 Zgłoś
Ale skurwysyny stanu wyjątkowego nie ogłaszają.
To już na pewno nie chodzi o ardiana, ale o ewentualne odszkodowania. Tak myślę.

--
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2020-03-31 13:01:54 Zgłoś
:pies_kaflowy Sąd najwyższy Trzeba by kadencję przedłużyć. Tam ich boli.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
tvsram
tvsram Superbojownik od 8 maja 2014 | Opoczno
2020-03-31 13:03:24 Zgłoś
:tomcat_tc :pies_kaflowy w nocy Pinokiowi wymsknęło się że Rząd ma tylko 50 mld na działania antykryzysowe i zwalczanie epidemii. Co starczy na 5 - 6 tygodni. Czyli do Wyborów. A potem wszystko jebnie, ze względu na zapaść gospodarczą.
Jeżeli przełożą wybory to tylko w sytuacji, że wprowadzą stan wyjątkowy i zrobią nam powtórkę z 13 grudnia.

--
Nie rusza mnie byle przytyk,. W dupie miejsce mam dla krytyk.
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2020-03-31 13:12:17 Zgłoś
10 Ton, to chyba z dziesięć koni będzie potrzebne

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Krzychpl Superbojownik od 11 maja 2004 |
2020-03-31 13:26:14 Zgłoś
:pies_kaflowy a niektórzy tak myśleli od samego początku
tylko totalsi cały czas spuszczają się nad demokracją, wyborami, konstytucją,
chuj mnie kto będzie rządził, bo jedni i drudzy złodzieje do kwadratu, za wszystko i tak płacą etatowcy i MiSie JOGi, bo korporacje wykazują zerowe dochody, albo jeszcze krzyczą o dotacje za stworzone miejsca pracy; może gdyby nie różne raje i optymalizacje podatkowe populiści nie dochodziliby tak łatwo do władzy
jeśli ktokolwiek na tym forum wierzy, że z totalsami u steru lepiej przeszlibyśmy obecne preludium do przyszłego kryzysu i sam kryzys to proszę mnie łaskawie uświadomić, jak?
pierdolnik z Chinami kroi się od ponad dekady (już za pierwszej kadencji Obamy, od pierwszego kryzysu wywołanego przez chciwość zachodniej szkoły globalnej ekonomii), USrańce kurczowo trzymają się fotela "lidera" (na bazie sentymentów z rodzaju "MAGA" i "America first" do władzy dorwał się Trump) i napierdalają tylko sankcjami na oślep, przy okazji destabilizując kolejne regiony, Niemcy zaczynają się dławić swoim wzrostem (którego zaraz też nie będą mieli) bo reszta biedna i nie ma komu sprzedawać, a z inżynierami nie poszło jak chcieli, Francja to jeden wielki pierdolnik a Makaron wije się jak piskorz komu co obiecać albo kogo zganić, Katalonia jest coraz większym wrzodem Hiszpanii, Anglicy wypięli się na Unię to ta im odwetowo chce dojebać zamiast się dogadać, climate change rozwiązywane jest przez zbiorowe europejskie samobójstwo ekonomiczne, Turcja ma już wyjebane na UE i zaczyna się rozpychać łokciami samodzielnie
a na Polskę nikt tak naprawdę nie zwraca uwagi, mniej więcej jak na mrowisko i mrówki, rozgniatane kciukiem jak zaczynają przeszkadzać w pikniku

--
Kłamstwo obiegnie cały świat, zanim prawda zdąży włożyć buty. Terry Pratchett - Prawda
Jez_z_lasu
Jez_z_lasu Bojownik od 14 stycznia 2013 | Jez_z_lasu
2020-03-31 13:58:24 Zgłoś
Możecie się śmiać lub nie, ale Biblia jest naprawdę księga ksiąg i jednym z lepszych podręczników z zestawem gotowych manuali do wdrożenia. To dziwne, ale działa. A jak czasami się do niej zastosujesz to okazuje się, że jesteś kontrarianinem, a życie jest prostsze ;)

17 Faraon zaczął więc opowiadać Józefowi: «Śniło mi się, że stałem nad brzegiem Nilu. 18 I nagle z Nilu wyszło siedem krów tłustych i pięknych, które zaczęły się paść wśród sitowia. 19 A oto siedem krów innych wyszło za nimi, chudych i tak brzydkich, że podobnie brzydkich nie widziałem w całym Egipcie. 20 Krowy chude i brzydkie pożarły owych siedem krów pierwszych, tłustych. 21 Gdy te znalazły się w ich brzuchach, nie było wcale znać, że tam weszły; te, które je pożarły, były nadal tak samo chude jak poprzednio. I ocknąłem się. 22 A potem zobaczyłem we śnie siedem kłosów wyrastających z jednej łodygi, zdrowych i pięknych. 23 Lecz oto siedem kłosów zeschniętych, pustych, zniszczonych wiatrem wschodnim wyrosło po nich. 24 I te puste kłosy pochłonęły owych siedem kłosów pięknych. A gdy to opowiedziałem wróżbitom, żaden nie potrafił mi wytłumaczyć».
25 Józef rzekł do faraona: «Sen twój, o faraonie, jest jeden. To, co Bóg zamierza uczynić, zapowiedział tobie, faraonie. 26 Siedem krów pięknych - to siedem lat, i siedem kłosów pięknych - to też siedem lat; jest to bowiem sen jeden. 27 Siedem zaś krów chudych i brzydkich, które wyszły za tamtymi, i siedem kłosów pustych i zniszczonych wiatrem wschodnim - to też siedem lat - głodu. 28 To, o czym mówię faraonowi, Bóg uczyni tak, jak pokazał faraonowi. 29 Bo nadejdzie siedem lat obfitości wielkiej w całym Egipcie. 30 A po nich nastanie siedem lat głodu; i pójdzie w niepamięć cała ta obfitość w Egipcie, gdy głód będzie niszczył kraj. 31 Nie będą już wiedzieli o obfitości w tym kraju wskutek głodu, który potem nadejdzie, bo będzie to głód bardzo ciężki. 32 Ponieważ ten sen powtórzył się dwukrotnie, faraonie, Bóg to już postanowił i Bóg niebawem to uczyni. 33 Teraz więc niech faraon upatrzy sobie kogoś roztropnego i mądrego i ustanowi go zarządcą Egiptu. 34 Niech faraon tak ustanowi nadzorców, by zebrać piątą część urodzajów w Egipcie podczas siedmiu lat obfitości. 35 Niechaj oni nagromadzą wszelką żywność podczas tych lat pomyślnych, które nadejdą. Niechaj gromadzą zboże do rozporządzenia faraona jako zaopatrzenie dla miast i niechaj go strzegą. 36 A będzie ta żywność zachowana dla kraju na siedem lat głodu, które nastaną w Egipcie. Tak więc nie wyginie [ludność] tego kraju z głodu».
37 Słowa te podobały się faraonowi i wszystkim jego dworzanom. 38 Rzekł więc faraon do swych dworzan: «Czyż będziemy mogli znaleźć podobnego mu człowieka, który miałby tak jak on ducha Bożego?» 39 A potem faraon rzekł do Józefa: «Skoro Bóg dał ci poznać to wszystko, nie ma nikogo, kto by ci dorównał rozsądkiem i mądrością! 40 Ty zatem będziesz nad moim dworem i twoim rozkazom będzie posłuszny cały mój naród.

--
"...Nie wiem nawet czy chcę na ziemię zejść Tu gdzie ciężko złapać tlen oddychamy już codziennie, ej"
Liiina
Liiina Samica od 13 grudnia 2004 | miasto z morza i marzeń
2020-03-31 14:49:59 Zgłoś
:tomcat_tc - jeśli to jest autentyk, to takie działanie jest nieprawne: nie można żądać oddania w używanie "w ramach świadczeń rzeczowych wykonywanych w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny przez okres do czasu ustania potrzeby użytkowania przywołując art. 208 i 210 ustawy o poo RP.

Przepisy te znajdują się w Dziale VII "Świadczenia na rzecz obrony" - rozdział 1 - świadczenia osobiste w czasie pokoju, a pomiędzy nimi znajduje się przepis art. 209:
1. Czas wykonywania świadczeń rzeczowych nie może przekraczać jednorazowo w przypadku pobrania przedmiotu świadczenia:
1) w celu sprawdzenia gotowości mobilizacyjnej Sił Zbrojnych –czterdziestu ośmiu godzin;
2) w związku z ćwiczeniami wojskowymi lub ćwiczeniami w jednostkach przewidzianych do militaryzacji –siedmiu dni;
3) w związku z ćwiczeniami w obronie cywilnej lub ćwiczeniami praktycznymi w zakresie powszechnej samoobrony –dwudziestu czterech godzin.

2.Nałożenie obowiązku świadczenia rzeczowego może nastąpić najwyżej trzy razy w roku, z tym że w wymiarze określonym w ust.1pkt2–tylko jeden raz.

3.Do czasu wykonywania świadczeń rzeczowych, o którym mowa w ust.1, wlicza się czas niezbędny do dostarczenia przedmiotu świadczenia do wskazanego miejsca oraz jego powrotu do miejsca postoju (przechowywania), nie więcej jednak niż dwie godziny.
4.Ograniczenie, o którym mowa w ust.1, nie dotyczy używania nieruchomości udostępnianych na czas przeprowadzenia rejestracji oraz kwalifikacji wojskowej."

Co prawda jest ust. 5:
"Ograniczeń, o których mowa w ust.1 i 2 oraz wart.210 i 211, nie stosuje się do używania nieruchomości i rzeczy ruchomych udostępnionych w celu zwalczania klęsk żywiołowych i likwidacji ich skutków", ale przecież nie ma stanu klęski żywiołowej

--
Tylko w bajkach i w marzeniach dziewczynek książę podjeżdża majestatycznie na białym koniu - w prawdziwym życiu koń albo się potknie, albo zes*ra
tomcat_tc
tomcat_tc Student prawa od 3 grudnia 2007 | Białystok
2020-03-31 15:08:28 Zgłoś
:liiina wiesz, myślę że już dawno wszyscy się nauczyliśmy, że prawo swoje, a rządzący swoje i nikogo to już nie zaskakuje

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?
brood_k
brood_k Boski Superbojownik od 11 marca 2010 | Poznań
2020-03-31 20:02:50 Zgłoś
Hm. Kadencja SN kończy się 30.04. Więc po długim weekendzie, bo przecież wypoczynek od ciężkiej pracy dla dobra narodu się należy, którejś nocy mianuje się nowego prezesa i dopiero potem zrobi się stan wyjątkowy I już pod pełną kontrolą, Sejm,TK i SN. I po co wtedy jakieś wybory... pociągniemy jak długo się da, ile się da. W pewnym momencie ludzie wyjdą na ulice. W wersji ekstremalnej wietrzę scenariusz rumuński. Tyle że tam wtedy zginęło bez sensu ponad 1000 ludzi, przecie pamiętam. Jedyne co nas powstrzymuje w tej chwili to jakiś tam mniejszy lub większy dobrobyt. Ale zaraz go nie będzie.

--
Kwartet ProForma
Sensoria
BKD
Liiina
Liiina Samica od 13 grudnia 2004 | miasto z morza i marzeń
2020-04-01 04:29:53 Zgłoś
Naprawdę uwielbiam tupet pachołków władzy
"Jest to standardowa procedura, a podana w piśmie podstawa prawna w postaci rozporządzenia rady ministrów, oczywiście po jej lekturze powinna wyjaśnić wszystko" - to słowa nadkomisarza Tomasza Krupy, rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

https://bialystok.onet.pl/koronawirus-w-polsce-policja-chce-przejac-prywatna-ciezarowke-mundurowi-komentuja/ml89x6j

- Panie nadkomisarzu, nie widzę żadnego rozporządzenia...
- Ale ja wam mówię, że jest podane i wyjaśnia wszystko

Skoro urzędnicy zdradzili, że znają i praktykują przepisy kpa, to pewnikiem decyzja zostanie wydana "bez zbędnej zwłoki", ale wedle nadkomisarza "Twierdzenie że to będzie się działo teraz, jest niestety działaniem mającym na celu chyba wzbudzenie negatywnych emocji".

--
Tylko w bajkach i w marzeniach dziewczynek książę podjeżdża majestatycznie na białym koniu - w prawdziwym życiu koń albo się potknie, albo zes*ra
Mahmet
Mahmet Superbojownik od 24 marca 2003
2020-04-01 08:44:36 Zgłoś
Sprzęt wojskowy wyprzedany to skądś trzeba brać.
Zostałeś wciągnięty na listę.
Ale jak przyjdzie wojna to i tak wszyscy idą w kamasze i nie ma to, tamto.
A tak trochę z innej beczki.
Dla władzy, nie tylko u nas, nadarzyła się świetna okazja, żeby społeczeństwo wziąć trochę "pod but". Każda władza to lubi.
Jeszcze trochę straszonka i tylko czekać aż wprowadzą godzinę policyjną i jakiś Obywatelski Komitet Ocalenia Narodowego. I witamy w PRL bis. Będzie pięknie
Ostatnio edytowany: 2020-04-01 08:50:05

--
Forum > Hyde Park V > Zapasy i sprzęt już ogarniają
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj