Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Droga do piękna
bulcyk22
bulcyk22 - Wiekowy Bojownik · rok temu

Wizjonerzy, rewolucjoniści, kreatorzy zasad, które odmieniły nasz codzienny wygląd. Ich nazwiska po dziś dzień są symbolem innowacyjności i wielkich sukcesów, a ich produkty zmieniły sposób, w jaki postrzegamy kobiecy wygląd. O to czterech Polaków, którzy zrewolucjonizowali piękno.

Historia szeroko rozumianego piękna pełna jest wspaniałych nazwisk – ikon. Nie zawsze pamiętamy jednak, iż wśród gwiazd, które rewolucjonizowały tę branżę znaleźli się również Polacy. Będziecie zaskoczeni, które słynne osobowości wywodzą się z naszego kraju!

Max Factor

Maksymilian Faktorowicz urodził się w Zduńskiej Woli i od najmłodszych lat musiał wspierać domowy budżet własną pracą. Zaczynał od sprzedaży przekąsek w teatrze, potem był pomocnikiem aptekarza, a stamtąd w wieku 9 lat trafił do łódzkiego perukarza. On otworzył przed małym Maksem drzwi do świata makijażu i kosmetyków, które odmieniły los chłopca.

Dalsze ścieżki zaprowadziły Faktorowicza do carskiej Moskwy i garderoby słynnego Teatru Bolszoj. Pracował dla niego do swoich osiemnastych urodzin, po których odbył obowiązkową służbę wojskową w rosyjskiej armii. I tutaj szczęście mu sprzyjało, gdyż został przydzielony do korpusu szpitalnego. W trakcie służby miał zatem okazję poszerzyć wiedzę na temat schorzeń skórnych, z której korzystał w dalszej karierze. (...)

Dokończenie:
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2020/03/02/polacy-ktorzy-zrewolucjonizowali-piekno/

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · rok temu
Taaaaa.... Polacy..... albo urodzeni w czasie gdy Polski nie było, albo Żydzi, których nazywamy Polakami tylko wtedy kiedy nam wygodnie.... wszyscy jednak odnieśli sukces po .... wyjeździe z tego kraju.

--
Þetta reddast

k0curek
k0curek - Superbojownik · rok temu
zialena82

Przy takim podejściu to i Skłodowską-Curie trudno uważać za Polkę. A taki Kopernik to już nie wiadomo kim był - są hipotezy, że po polsku nie za bardzo umiał mówić.

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · rok temu
:k0curek no widzisz. Nic nie poradzisz. Nie zmienia to faktu, że Żyd to Polak tylko wtedy gdy odniósł sukces a i największe sukcesy odnosili ci, którzy stąd zwiali.

--
Þetta reddast

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
jamis1 - Bojownik · rok temu
zialena82 " a i największe sukcesy odnosili ci, którzy stąd zwiali" - jakby teraz było inaczej.

madzialena82
madzialena82 - Superbojowniczka · rok temu
:jamis1 nie mówię, że teraz jest inaczej

--
Þetta reddast
Forum > Hyde Park V > Droga do piękna
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj