KRWAWY DRAMAT NA TLE ZAZDROŚCI.

„La Presse do Paris" donosi o krwawym dramacie, który rozegrał sie pod Paryżem w Ivry i którego ofiarą padł uwodziciel zamężnej kobiety nazwiskiem Fleucheux. Podczas gdy niejaki Christin wzięty do niewoli, przebywał w Niemczech żona jego, 30-letnia żywa, wesoła i ładna kobieta nawiązała romans z urzędnikiem Andre Fleuchaux, którego jednak opuściła z chwilą powrotu z niewoli męża.

Fleucheux, który pragnął rozwieść i poślubić płochą madame Christin, lecz ostatecznie pogodził się z losem, spotkał ją w jednej z restauracyj jedzącą kolacyę w towarzystwie męża. Christin wzburzony falą wspomnień, widząc uwodziciela, strzelił do niego i kula jego rewolweru utkwiła w mózgu Fleucheux'go. Po procesie sądowym, sąd przysięgłych jednogłośnie uwolnił Christina, który zemścił się za uwiedzenie mu żony.

TRAGICZCE ZAJŚCIE.

W nocy z soboty na niedzielę w wesołym przybytku przy ul. Wawrzyńca, w czasie sprzeczki z jedną z dziewcząt, niejaki Leon Grzegorzewski, 33-letni cukiernik z Warszawy, otrzymał z tyłu cios nożem, przeszywający mu klatkę piersiową, a zadany przez jakiegoś przyjaciela wesołej córy Koryntu. Rannego, po opatrzenia przez pogotowie, przewieziono do szpitala.

Kiedyż doczekamy się zapowiadanego zamknięcia podejrzanych domów, w myśl wydanych już zarządzeń przez władze warszawskie?

MORDERCA Ś. P. HR. LUTOSŁAWSKICH ARESZTOWANY W WARSZAWIE.

Pisma warszawskie donoszą:
W tych dniach organy wywiadowcze aresztowały w Warszawie niebezpiecznego komunistą Próchniaka.

Był on swego czasu członkiem bojówki Soc. Dem. Król. Pol. i Litwy, a podczas wojny wyjechał do Rosyi gdzie po rewolucyi bolszewickiej został twórcą i komisarzem czerwonej armii polskiej poczem dzięki swym zdolnościom potrzebnym dla członka „czerezwyczajki” został pomocnikiem głośnego kata Dzierżyńskiego. Tu Próchniak znalazł dla siebie odpowiadające jego łotrowskim instynktom pole do działania.

Na podstawie jego twierdzeń i zeznań kłamliwych zostali uwięzieni i rozstrzelani bracia Lutosławscy.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 02-12-1919

100lattemu.pl


--