Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Dobra wiadomość na dzisiaj

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
discordia - Naturalne Dobro Mazowsza · 2 lata temu
powiedzenie "po nas choćby potop" nasze pokolenie traktuje jak najbardziej doslownie

--
***** ***

Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
tomcat_tc - Student prawa · 2 lata temu
Waterworld

--
Jestem bohaterem :lasowego
Czarna lista- :gen_italia
Czy wspominałem już że jestem studentem prawa?

tilliatillia
tilliatillia - Superbojownik · 2 lata temu
Problem ze zmianami klimatu jest taki, że do ludzi nie dociera nieuchronność tego zjawiska. Klimat się ociepla i dramatycznie ochładza od milionów lat i raczej niewiele możemy z tym zrobić. Sęk w tym, że dzięki naszej działalności obecnie dzieje się to, z czym moglibyśmy się mierzyć za kilkaset albo i kilka tysięcy lat. Kryzys dobrze brzmi, dobrze się sprzedaje. Na kryzysie się zarabia.

--
tylko spokojnie.

brtk
brtk - Superbojownik · 2 lata temu
A żeś znalazł żródło...

Więc po kolei, choć nie wszystko. Polskie Radio, tak jak telewizja polska to twory o wiarygodne do bólu, a nawet do bulu.
Naukowcy - cóż, Jan "Stodoła" Siekierowy, dawniej minister to także naukowiec, on też twierdził, że CO2 jest potrzebny, więc dzięki spalaniu lepiej rosną drzewa.

https://www.energetyka24.com/list-500-naukowcow-negujacych-niebezpieczenstwo-zmian-klimatu-to-bzdura-komentarz

(-) już po wstępnej analizie okazuje się, że deklaracja stoi w sprzeczności z faktami naukowymi, nie jest poparta żadnymi badaniami czy analizami, a grupa, która ją podpisała nie może zostać nazwana „grupą naukowców” czy nawet „specjalistów ds. klimatu”.


(-) autorzy deklaracji zrównują rolę czynników naturalnych oraz antropogenicznych nie popierając swojej tezy choćby cieniem dowodu czy publikacji naukowej.


https://konkret24.tvn24.pl/nauka,111/na-liscie-500-naukowcow-negujacych-kryzys-klimatyczny-podpisy-m-in-dzialaczy-gorniczych-z-polski,974505.html

(-) Wśród podpisów można odnaleźć między innymi nazwiska trzech Polaków - związanych z górnictwem działaczy NSZZ "Solidarność".

(-) Już pobieżne zapoznanie się z wykazem pozwala odkryć, że list podpisały w dużej liczbie osob , które nie tylko nie są uznanymi autorytetami w dziedzinie zmian klimatu, ale w ogóle tą tematyką zawodowo się nie zajmują. Wśród nazwisk można odnaleźć menedżerów firm, lekarzy, dziennikarzy, publicystów, ekonomistów, a nawet architekta i psychoanalityka

(-) "List powtarza zużyte i dawno obalone argumenty dotyczące zmian klimatu, którym przeciwstawiają się instytucje naukowe całego świata, podobnie Międzynarodowy Zespół ds. Zmian Klimatu" – pisze dziennikarz klimatyczny "The Guardian" (o tu)

(-) Hugh Morgan - były prezes firmy górniczej Western Mining Corporation, czy Ian Plimer – geolog, jeden z dyrektorów w kopalni rudy żelaza Roy Hill w Australii.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/500-naukowcow-zaprzecza-kryzysowi-klimatycznemu-niewielu-z-nich-ma-doswiadczenie-w/7kepyvb

(-) Branżowe portale zwracają uwagę, że niewielu sygnatariuszy listu ma związek z badaniami na rzecz klimatu

(-) Hugh Morgan - były prezes firmy górniczej Western Mining Corporation
Ostatnio edytowany: 2019-10-07 10:55:22

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

szatkus
szatkus - Superbojownik · 2 lata temu
:brtk TVN i Onet są opłacane przez Sorosa.

--

Servin
Jak ktoś lubi smród to niech sobie nasra w domu na dywan albo buty zdejmie. Ja/Dla mnie lubię świeże powietrze na dworzu/polu/zewnątrz.

--

kashpir
kashpir - Superbojownik · 2 lata temu
Mam to gdzieś, i tak planuję domek w górach
Najwyżej będę mógł łowić ryby w morzu pod Tatrami
Ostatnio edytowany: 2019-10-07 11:26:06

--
Co tydzień te same cele: przeżyć do piątku, nie umrzeć do poniedziałku.

jakubfk
jakubfk - Nieśmiały admin · 2 lata temu
To ja tylko zalinkuję wpis stworzony przez faktycznego naukowca

https://www.facebook.com/ziemianarozdrozu/posts/2490862124292825

gen_Italia
gen_Italia - Amator trójkątów · 2 lata temu
Z tego co czytam, to wśród tych "500 naukowców" to faktycznie naukowców jest może z połowa, z czego 10 (słownie: dziesięciu) w ogóle przyznaje się do tego, że ma cokolwiek wspólnego z badaniem klimatu. Nawet jakiś filozof się tam trafił

--

jakubfk
jakubfk - Nieśmiały admin · 2 lata temu
:gen_italia z naszego kraju są:
- Marek Boiński, przewodniczący Krajowej Sekcji Energetyki NSZZ „Solidarność”, pracownik spółki Enea
- Jarosław Grzesik, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność”
- Dominik Kolorz, przewodniczący zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.
Naukowcy jak ta lala. I do tego zupełnie bezstronni :P

Djbanan
:tilliatillia Jest to uzależnione od cykli Milankovicia i położenia naszego układu w galaktyce. Co nie zmienia faktu, że za 80% emisji odpowiada kilkanaście elektrowni na świecie w tym USA, Azja (jedna z Tajwanu i trzy z Korei Południowej), Niemcy i Polska (Bełchatów). To czy będziemy palić w domach drewnem czy gazem, pojedziemy starym dieslem czy elektrykiem nie ma globalnie żadnego znaczenia.

--

brtk
brtk - Superbojownik · 2 lata temu
:djbanan ma znaczenie, choć mniej w sensie ocieplenia klimatu, piec kopciuch i stary diesel wytwarzają w pyte cząsteczek stałych (zasadniczo popioły), co powoduje smog i zwiększenie szansy raka.

btw: zabawne, że przy tym syfie w powietrzu palenie fajek niewiele znaczy już dla zdrowia...

--
b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

gen_Italia
gen_Italia - Amator trójkątów · 2 lata temu
Akurat nasze położenie w galaktyce to w kwestii klimatu na naszej planecie jest kompletnie bez znaczenia.
Z kolei zarówno ekscentryczność orbity Ziemi, nachylanie osi ziemskiej do płaszczyzny ekliptyki i precesja tej osi oczywiście zmieniają się okresowo i mają wpływ na klimat na naszej planecie - ale najkrótszy z cykli tych zmian trwa prawie 26 tysięcy lat, więc ich wpływ na zmiany klimatu w ciągu ostatnich kilkudziesięciu czy stu lat jest znikomy; zmienia to średnią globalną temperaturę o mniej niż 0,01 stopnia na wiek.
Żeby było zabawniej, to obecnie zarówno ekscentryczność orbity jak i kąt nachylania osi ziemskiej maleje, co generalnie powoduje mniejsze różnice w czasie trwania pór roku (bo pory roku nie trwają wszystkie tyle samo) i zmniejsza też roczną amplitudę temperatur, co z kolei pośrednio prowadzi do ochłodzenia klimatu.
Ostatnio edytowany: 2019-10-07 16:27:05

--

Djbanan
:brtk Fajki mają filtr więc to chyba zdrowe*

*np. w Krakowie

--

kojczownik
kojczownik - Superbojownik · 2 lata temu
:tilliatillia owszem, klimat zmienia się cyklicznie (np. na takiej Antarktydzie żyły dinozaury i rosły lasy). Cykliczne zamiany biegunów magnetycznych ziemi miejscami również wydają się prawdopodobne.

Tylko że przyjmując takie podejście, akceptujemy również prawdopodobieństwo cyklicznego wielkiego wymierania gatunków. Więc jeżeli nasza cywilizacja i gatunek ma przetrwać dalej niż do kolejnych wyborów, to należałoby się zastanowić w jaki sposób sobie z tymi cyklicznymi zmianami poradzić.

Wygląda na to, że jako gatunek mocno wpływamy obecnie na tempo zmian. Więc jeśli nie poradzimy sobie z obecnymi (wypracowując strategię która da jakiekolwiek efekty za lat co najmniej 50) to ciężko mi sobie wyobrazić implementację strategii wymagającej setek i tysięcy lat. To że ktoś akurat na tym zarobi nie jest dla mnie problemem, na nic nierobieniu zarabiają po prostu inne sqr... osoby.
Forum > Hyde Park V > Dobra wiadomość na dzisiaj
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj