Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > Tym jak zwykle pięknie to wszystko opisał.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gutex1 Superbojownik od 29 sierpnia 2013
2019-10-04 17:15:31 Zgłoś
Stanisław Tym:
"Likwidacja jednego szpitala dziennie jest ambitnym planem rządu. Podobno ma ich zniknąć 150.
Polską rządzą ludzie źli.
Rozmyślnie użyłem tego ostatniego słowa, jednego z podstawowych pojęć etycznych. Mogłem napisać, że rządzi na przykład mafia albo gang. Oszuści albo złodzieje publicznych pieniędzy. Bezkarni niszczyciele prawa, edukacji, mediów, armii, ochrony zdrowia i środowiska… Właściwie wystarczyłyby tu dwa słowa – wolności i demokracji. Zdecydowałem się jednak na ludzi złych, bo mieszczą w sobie to, co powyżej i jeszcze tysiąc innych kwestii od B do Z, czyli od brudu do zarazy. A propos Kościoła. Pomaga złotej władzy, jak może, i w brawurowych ślinotokach udowadnia, że Chrystus jednak nie miał racji. Ma ją natomiast abp Jędraszewski, jeden z wodzów instytucji moralnie czystej niczym łza. W dodatku brutalnie prześladowanej przez, jak się wyraził, agresywną tęczową zarazę, która chce opanować polskie serca, dusze i umysły. Nikczemne słowa krakowskiego metropolity padły w kazaniu podczas uroczystej mszy w Bazylice Mariackiej w 75. rocznicę powstania warszawskiego – przed ołtarzem Wita Stwosza (Niemca zresztą, zmarł w Norymberdze). Zgromadzeni bili gromkie brawa. Nikt nie krzyknął „hańba!”, nikt nie wyszedł. Nikt nie poczuł zagrożenia faszystowską retoryką.

Polską rządzą ludzie źli. Ministerstwo Zdrowia postanowiło pokazać pacjentom, jak bardzo o nich dba. Z tradycyjnie pustej kasy wysupłało milion złotych na kampanię edukacyjną promującą zdrowie i profilaktykę nowotworów dla… TV Trwam z archipelagu inwestycji o. Rydzyka. Telewizja ta powinna zmienić nazwę na Ledwo Trwam – ma 0,36 proc. oglądalności. Wyjątkowo udana inwestycja u bardzo złego faceta. Tego samego dnia w szpitalu w Chorzowie zamknięto oddział dla dzieci chorych na raka. Mimo świetnej aparatury był nie do utrzymania. Zabrakło lekarzy. Likwidacja jednego szpitala dziennie jest zresztą ambitnym planem rządu. Podobno ma ich zniknąć 150. A średnia długość życia w Polsce spadła po raz pierwszy od wielu lat – o półtora miesiąca.

Liderem listy złych ludzi w Polsce jest oczywiście Jego Nowogrodzkość. To on, wraz ze Zbigniewem Ziobrą, powoli, ale z sukcesami kontynuuje demontaż wymiaru sprawiedliwości. Pomaga im, jak umie, kancelista z piórem w randze prezydenta. Utworzyli już „właściwą izbę” Sądu Najwyższego, by mogli w niej zasiąść politycy PiS. Parę dni temu ustalono, że właśnie oni będą decydować o ważności lub nieważności najbliższych wyborów. To jest taka izba asekuracyjna, gdyby PiS powinęła się noga, co jednak nawet teoretycznie jest niemożliwe.

Listy poparcia dla członków neoKRS wciąż pozostają tajne, choć Naczelny Sąd Administracyjny ostatecznym wyrokiem nakazał Sejmowi ich publikację. Ciekawe, czy te listy w ogóle istnieją. Sprawę skomentował pewien znany prawnik z Krakowa, który powiedział, że sędziowie nie są nieomylni. Mam wrażenie, że w tym momencie prawa człowieka przestały u nas obowiązywać. Polska ogłosiła swoją upadłość. Krystaliczne zło stało się ciałem.

Oczywiście jeżdżą tramwaje, sklepy są otwarte, ludzie chodzą do pracy i wszystkie pociągi PKP opóźniają się z tym samym wdziękiem. Codziennie latał też do Rzeszowa i z powrotem Marek Kuchciński. Cztery miliony rocznie kosztuje nas to jego hobby. Były minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński zwrócił się z groteskowym apelem, by marszałek za to przeprosił. Przeprosił? Za brak wspomnianej na początku moralnej etyki? Przecież i tak, jeśli przeprosi, to skłamie. Jak wy wszyscy w tym Prawie i Sprawiedliwości.

A na pytanie przyszłych pokoleń, czy w Polsce nie było w 2019 r. żadnej opozycji, odpowiadam już dziś. Była."

https://www.facebook.com/WolneRadioEuropa/posts/1001292240211312?__tn__=K-R

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
corwin Superbojownik od 3 kwietnia 2003 | Kraków | GG: 787583563485
2019-10-04 20:13:36 Zgłoś
Niestety, Tym nadal ma rację. A dla hurra optymistów, że to dobrze, że pis wygra teraz, bo jak będzie nieuchronny kryzys i pis będzie przy władzy, to się ta władza posypie, to mam przykrą wiadomość. Nie, nie posypie się. Po prostu zmniejszą marchewkę, a wydłużą kija. I tak było już tyle razy w historii, że ludzie naprawdę mogliby zacząć takie podstawy pamiętać. W 80 też wydłużono kija. Z marchewki to nawet nać nie została.

--
Pamiętacie akcję "Zabierz babci dowód" przed wyborami? Tak tylko przypominam, że była taka impreza :) Średnio Polacy zarabiają 5000 zł. Średnio ja i stonoga mamy 51 nóg
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
akozakie Superbojownik od 24 sierpnia 2004 | Default City
2019-10-05 01:52:58 Zgłoś
:corwin I skończyło się, jak skończyło. Wniosek - jeśli PiS znowu wygra, co jest niemal pewne, to odwrót nastąpi po co najmniej dekadzie, nie szybciej. Ale a to mocno, i jeszcze przez pół wieku będzie się ludziom wypominać pisowskie korzenie. Co niektórym oczywiście nie przeszkodzi kontynuować kariery wśród najzagorzalszych antypisowców.

Demokracja jest dołująca.

--
Forum > Hyde Park V > Tym jak zwykle pięknie to wszystko opisał.
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj