PIERWSZY AEROPLAN POLSKI.

(Telef.) (Z) Wczoraj w Warszawie na polach Mokotowskich odbyły się próby pierwszego aeroplanu, wykonanego przez polskie warsztaty. Próby wkrótce przeprowadzone będą oficyalnie i publicznie.

MAHARADŻA DHAVNAGARU,

jeden z najbogatszych książąt hinduskich, zmarł niedawno w wieku lat 44. Anglia traci w nim jednego z bardzo nielicznych swych przyjaciół z pośród dawnych władców Indostanu, powszechnie niezbyt jej przychylnych.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 12-08-1919

CHROPACZÓW POD BYTOMIEM.

Przed kilku dniami otrzymała wdowa Hlubok list od szajki złodziei z zapowiedzią, że o ile nie zabije swego tucznika, natenczas znajdą się amatorzy pieczeni wieprzowej. Hlubokowa nie przestraszyła się, lecz umieściła zwierzę w piwnicy w przekonaniu, że tam będzie bezpiecznem. Atoli złodzieje włamali się do piwnicy i zabrali nietylko tucznika ale i kozę.

FRYDENSHUTA POD BYTOMIEM.

Tutejszej straży hutniczej skradziono w nocy na piątek trzy konie ogólnej wartości 20 tysięcy marek. Strażak czuwający przy koniach znikł równocześnie bez śladu. Wobec tego przypuszczać należy, że kradzieży dokonano za jego zgodą i z jego współudziałem.

Dziennik Śląski, 12-08-1919

100lattemu.pl

--