Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > WPIS 5 | MĘŻCZYŹNI, KTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE KOBIETĘ TRUDNO ZROZUMIEĆ, SĄ GŁUPI
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2019-02-01 19:00:05 Zgłoś
Ciąg dalszy bloga. Dla przypomnienia: Są to wpisy bloga http://blogdlamezczyzn.pl/ zamieszczone przez dwóch szczecińskich adwokatów. Usunięte, bo poprawność polityczna, feministki, madki...

Nie, ten tytuł to nie clickbajt!
Tak niestety jest.
Ale zaraz to naprawimy.

----------------------------------------------------------------------------------------

Nie głupi w tym znaczeniu, że ich iloraz inteligencji ma depresję. Głupi w tym znaczeniu, że są ubodzy w dane, pozwalające im unosić się na fali zrozumienia i czerpać z tego korzyść.

Na przestrzeni stuleci mężczyźni o osiągnięciach większych niż wyhodowanie dużego brzucha uważali, że umysłowość kobiety jest czymś w rodzaju tajemnicy. Pojawiały się złote, a w rzeczywistości fałszywe poglądy, że kobiety nie można zrozumieć albo, że to trudne jak krojenie lodu skórką od pomarańczy. Przekraczające poziom i możliwości mężczyzny. W rzeczywistości każda molekuła świata, w którym żyjemy, płacze i szepcze cicho, że takie poglądy są głupie.

Wszystkie książki w rodzaju „Mężczyźni są z Marsa a kobiety z Wenus” wprowadzają niepotrzebne zamieszanie i składają się z bzdur.

O ile ma się wystarczające współrzędne, które można połączyć w prosty sposób, widoczne stopnie, po których można stąpać, zrozumienie kobiety jest bardzo łatwe.

Poniżej podaję współrzędne, którymi należy się kierować. Są to współrzędne niezawodne. Mężczyzna, który podróżuje po morzu własnej głupoty otrzymuje mapę. Mężczyzna, który ugrzązł w dziurze własnej ignorancji otrzymuje linę, po której może się wspiąć na równinę świadomości i zobaczyć słońce.

Konstatacja pierwsza

Kobiety są jak dzieci. Jak to należy rozumieć? Zacznijmy od tego, co odróżnia osobę dorosłą od dziecka.

Osoba dorosła jest odpowiedzialna za to co robi i za to co mówi. Dzieci nie są. Dzieci chcą podejmować decyzje w rożnych sprawach, ale nie chcą za żadne z tych decyzji brać odpowiedzialności. Odpowiedzialny zawsze będzie ktoś inny. Ktoś inny będzie winny, jeżeli podjęta decyzja będzie zła.

Kobiety nie chcą brać za nic odpowiedzialności ale chcą podejmować decyzje, chcą władzy. Brak odpowiedzialności za podejmowane decyzje i władza to nie jest dobre połączenie. Jeżeli kobieta nie chce brać odpowiedzialności za to, co robi, nie powinna mieć władzy. Nie powinna mieć możliwości podejmowania decyzji w tych sprawach, za które nie chce brać odpowiedzialności (na marginesie, ta zasada odnosi się to do każdego).

Osoba dorosła nie kieruje się emocjami tylko rozumem. O tym co robi dorosła osoba nie decyduje to, jak się ona „czuje” tylko to, co jest słuszne, co należy w danej sprawie zrobić poprzez pryzmat konsekwencji własnego postępowania. Dzieci przy podejmowaniu decyzji kierują się emocjami.

Osoba dorosła jest samodzielna finansowo. Dzieci nie zarabiają na siebie. Nie mogą utrzymać się samodzielnie. Dzieci potrzebują wsparcia osób dorosłych, które pomagają im w różnych sprawach życiowych.

Kobiety potrzebują mężczyzn żeby ci zaspokajali ich potrzeby, a jeżeli nie mogą uzyskać od mężczyzn tego, czego chcą, zwracają się o pomoc do rządu, do władzy, która zastępuje mężczyzn. Dla przykładu: jeżeli kobieta nie ma takich samych wysokich kwalifikacji do wykonywania tej samej pracy co mężczyzna, rząd zadba o zmuszenie przedsiębiorcy, aby zatrudnił ją ponieważ trzeba „tworzyć równe szanse zatrudnienia dla obu płci”. W rzeczywistości nie chodzi o tworzenie równych szans, bo szanse te powinien sobie stworzyć sam bezpośrednio zainteresowany, ucząc się robić to co trzeba. Chodzi o zdobycie głosów kobiet w wyborach.

Konstatacja druga

Najważniejszą sprawą w życiu kobiety (zdarzają się wyjątki potwierdzające zasadę), najistotniejszym determinantem jej zachowania jest instynkt macierzyński. Należy tu przystanąć, odetchnąć i pomyśleć, bo nieporozumień może pojawić się więcej niż wyprysków na twarzy nastolatka. Jak instynkt macierzyński wpływa na zachowanie kobiety?

Uwaga na początku istotna – instynkt macierzyński oddziałuje na kobietę przede wszystkim na poziomie podświadomym. Niekoniecznie musi sobie ona zdawać sprawę z zależności pomiędzy jej zachowaniem a instynktem macierzyńskim.

Instynkt macierzyński wpływa więc na zachowanie kobiety na różne sposoby.

Po pierwsze, kobieta będzie zawsze szukać mężczyzny, który pozwoli jej na to, żeby mieć możliwie najbardziej udane pod względem genetycznym dzieci, a później, żeby zapewnić jej i tym dzieciom możliwie najlepszą opiekę. Nie zawsze daje się to pogodzić. Dlatego kobiety z jednej strony szukają seksu z możliwie najatrakcyjniejszym mężczyzną, a z drugiej strony starają się związać na stałe z takim mężczyzną, który w najlepszy sposób – stosownie do możliwości tej kobiety, wynikających przede wszystkim z jej urody i młodości –będzie zaspokajał jej potrzeby materialne.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla kobiety jest znaleźć mężczyznę, który jest atrakcyjny fizycznie, dominujący, bogaty (albo są duże szanse, że będzie bogaty), zaradny i inteligentny, zabawny, miły, opiekuńczy. Nawet jeżeli takiego znajdzie to jego pozycja nie jest trwała, wystarczy spojrzeć na przypadek np. Brada Pitta i Ageliny Jolie. Brad nie dał rady.

Jeżeli kobieta nie może znaleźć takiego mężczyzny, to do związku (nie mylić z robieniem dzieci) będzie szukać przede wszystkim mężczyzny, który będzie miał pieniądze i będzie chciał się nimi z nią dzielić. Jeżeli nie może znaleźć takiego mężczyzny – atrakcyjnego lub z pieniędzmi – poszuka kandydata, z którym przynajmniej przez pewien czas – czas potrzebny do zajścia w ciążę, urodzenia dziecka i początkowej opieki na nim – będzie w stanie wytrzymać (kogoś „miłego”).

Po drugie, kobiety łakną uwagi tak jak pożywienia. Kobieta to pies na uwagę. Jest to jeden z przejawów wpływu instynktu macierzyńskiego na kobietę, a piszemy o nim osobno, bo jest to na tyle istotne, że zasługuje na własne miejsce parkingowe. Mężczyzna, który obdarzy kobietę swoją uwagą, daje szansę na to, że będzie dobrym usługodawcą i dostarczycielem dóbr materialnych w związku. Skoro obdarza kobietę uwagą to widocznie jest ona dla niego wartościowa a skoro tak jest, to będzie on gotowy do poświęceń. Przejawem tego są różnego rodzaju „techniki”, które służą podrywaniu kobiet, w których mężczyzna w ten czy w inny sposób obdarza kobietę swoją uwagą. Najzabawniejsze jest jednak to, że tzw. artyści od podrywu, „pick-up artists” czy inaczej PUA stosują te techniki nie rozumiejąc, z czego one wynikają.

Po trzecie – kobieta szuka mężczyzny, który jest lepszy od niej – jest inteligentniejszy, zarabia więcej, ma wyższą pozycję społeczną lub zawodową. Jeżeli jest akurat w związku z mężczyzną, to zawsze będzie się interesować kimś, kto będzie pod takim czy innym względem „lepszy” niż jej aktualny partner. Wtedy taki partner ma kłopot.

Dlatego związki, w których kobieta zarabia więcej, jest inteligentniejsza niż jej partner albo ma wyższą pozycję społeczną lub zawodową najczęściej rozpadają się. Jest to rezultat ukrytego oddziaływania instynktu macierzyńskiego. Jest to skutek tego, jak kobieta jest skonstruowana. Nie można od niej oczekiwać, że będzie zachowywać się inaczej. To oczekiwanie nierealistyczne.

Przy okazji pojawia się tu potrzeba dygresji, podobnej do dawno nie widzianego kuzyna, którego spotykamy po latach na rodzinnym spotkaniu.

Dlaczego kobieta ciągnie do mężczyzny, który traktuje ją źle (przynajmniej przez pewien czas)?

Kobieta jest zainteresowana takim mężczyzną dlatego, że na poziomie podświadomym odbiera złe traktowanie przez mężczyznę jako przejaw tego, że taki mężczyzna jest od niej lepszy.

Zrozumienie podanych wyżej dwóch punktów, które należy ze sobą połączyć –psychiki kobiety, która bardziej przypomina tę u dziecka, a nie u osoby dorosłej i instynktu macierzyńskiego– jest wystarczające aby rozumieć kobietę.

Wyłożyłem to prosto i tak, żeby nie męczyć się przy czytaniu, żeby było mało ale kalorycznie. Niech rośnie świadomość męska.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Gdyby ktoś zaczynał od tego wpisu polecam zapoznać się z poprzednim wpisem.


CDN

--
cosmicwoman
cosmicwoman Superbojowniczka od 20 września 2008
2019-02-01 19:05:56 Zgłoś
No, nie zawiodłam się

--
kim jestem... jestem sobie prawdą (...) i zagadką też :)
Radioactive
Radioactive Superbojownik od 16 lutego 2006 | wieś
2019-02-01 19:09:43 Zgłoś
dobrze, doskonale

--
Ech... Kiedyś to i nostalgia była o wiele lepsza.
Ethordin
Ethordin Superbojownik od 30 września 2013 | Durban
2019-02-01 19:09:45 Zgłoś
O! To już piatek?!


--
UWAGA: w komentarzu powyżej tej sygnatury może być ukryty sarkazm!!!
Rezyduję w RPA: blog; tyrury
Yoop
Yoop Superbojownik od 9 maja 2006 | Poznań
2019-02-01 19:20:09 Zgłoś
Proponuję zmienić status temu bojowniku na "smucikoń-mizogin"

--
Djbanan
Djbanan Złamas od 30 czerwca 2004 | Szczecin
2019-02-01 19:37:38 Zgłoś
:yoop Oddał się prędko w nieznanym mi kierunku.

Złamasie

--
poradnia
poradnia Dziunia gównoburzanka od 4 stycznia 2005
2019-02-01 19:40:23 Zgłoś
Kancelaria Janusz&Janusz - Zrobimy to za Ciebie!
Trzeci rozwód, zniżka 50%
Ostatnio edytowany: 2019-02-01 19:41:30

--
tytezterefere
tytezterefere Dyżurna Domina od 21 września 2006 | Gdz
2019-02-01 19:59:06 Zgłoś
Chciałam przeczytać całość. Serio, bardzo się starałam, ale końcówka pierwszej konstatacji utwierdziła mnie w przekonaniu, że nie warto, bo tylko sobie można raka zafundować.
Coraz mocniej podejrzewam, że tego bloga napisała zgraja pryszczatych inceli, którzy nigdy baby nie mieli (o, jaki ładny rym mi wyszedł), a o prawie wiedzą tyle, ile wyczytają z wikipedii.

--
Veni, Vidi, Vilson. Uprzejmie informuję, że odpowiedzialność ponosić mogę jedynie za to, co sama napisałam. Nie za czyjeś domysły, dopowiedzenia, nadinterpretacje, halucynacje, takie sytuacje.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
discordia Naturalne Dobro Mazowsza od 28 października 2005 | discordia
2019-02-01 20:01:10 Zgłoś
jednak pouczający wątek. nie znałam określenia "incel". dzięki, tere
poczytałabym o tym wiecej, ale troche sie brzydze

--
***** ***
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2019-02-01 20:02:20 Zgłoś
"Poniżej podaję współrzędne, którymi należy się kierować. Są to współrzędne niezawodne. Mężczyzna, który podróżuje po morzu własnej głupoty otrzymuje mapę. Mężczyzna, który ugrzązł w dziurze własnej ignorancji otrzymuje linę, po której może się wspiąć na równinę świadomości i zobaczyć słońce."


--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
Oisterra
Oisterra Bojowniczka od 21 stycznia 2010 | Vratislav
2019-02-01 20:12:19 Zgłoś
Trudno wybrać najlepszy fragment, piwniczaki nie zawodzą.

--
Peppone
Peppone Nowy Ruski od 19 marca 2003 | Warszawa
2019-02-01 20:23:18 Zgłoś
Mamy z ojcem możliwość kibicowania jednemu rozwodowi z wygodnej pozycji, tj. popcorn, kanapa, komentarze.

Ostatnio adwokatki jeszcze-żony złożyły do izby adwokackiej skargę na adwokatkę jeszcze-męża doprowadzając do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego i do tego, że adwokatka jeszcze-męża wypowiedziała pełnomocnictwo. Ojciec to skomentował następująco:

- Fajny ten rozwód. Nawet noże walczą na noże.


--
Pracuj u podstaw. Zaminuj fundamenty systemu. Wszelkie prawa do treści wrzutów zastrzeżone
Nie namawiam do łamania prawa. Namawiam do zmiany konstytucji tak, aby pewne czyny stały się legalne.
tulipan2
tulipan2 Bojownik od 6 lutego 2006 | Andrychów
2019-02-01 20:26:34 Zgłoś
Znam gościa który po werdykcie sądu mówi"co mi wysoki sąd,chce dzieci zagłodzić ?100 % więcej "są też i tacy .

--
somsiad
somsiad Superbojownik Klasyczny od 10 kwietnia 2002 | Pacanova
2019-02-01 20:34:20 Zgłoś
Skonczylem na "Osoba dorosła nie kieruje się emocjami tylko rozumem"
Dalej nie udzwigne!

--
Tango Alpha Xray Alpha Tango India Oscar November India Sierra Tango Hotel Echo Foxtrot Tango
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
oHjoeiJa Superbojowniczka od 22 sierpnia 2012 | Słupsk
2019-02-01 20:38:58 Zgłoś
Racja! Faceci, którzy nie mogą zrozumieć kobiet to kretyni. Niby potrafią zbudować komputer, ale instrukcji obsługi już nie potrafią napisać, a jak napiszą, to zapomnij o prawidłowym działaniu tegoż urządzenia! Cały problem polega na tym, że jak świat światem, winna porażki jest druga strona (broń Boże nie ja).

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek Superbojowniczka od 27 sierpnia 2011
2019-02-01 20:42:02 Zgłoś
Było żałośnie, ale zabawnie. Teraz już została nuda i żenada

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."
Kwiateck
Kwiateck Superbojowniczka od 20 marca 2006 | Łódź
2019-02-01 20:59:57 Zgłoś
Uwaga! Łaknę czegoś słodkiego! Żadnej czekoladki w domu, ani kawałeczka

--
Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno. - Co to jest słoń? - Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia. Nie dzięki przyznawaniu się do ignorancji od czterdziestu lat cie­szyła się sławą znawczyni natury.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
Gogosiek Superbojowniczka od 27 sierpnia 2011
2019-02-01 21:00:47 Zgłoś
:tulipan2 u mojego faceta w biurze jeden typ przy wszystkich próbował namówić szefa na zmniejszenie "oficjalnej" pensji że względu na alimenty. Traktowany teraz jest jak trędowaty a biuro jest samych facetów. Tak więc trochę życiowych mężczyzn jest.

Ogólnie żyję w jakiejś dziwnej bańce w której kobiety dzieci nie ukrywają, mężczyźni się przed alimentami i co ważniejsze wychowaniem nie uchylają, urodziny i podobne okazje mijają w zgodzie itp. Jedyne zgrzyty to jak ktoś kogoś obsmaruje, ale ani to nie jest akceptowane ani żadna z płci w tym nie przewodzi. Zapraszam do Małopolski, może tu ludzie niedotlenieni i przez to łagodniejsi

--
"Raz się żyje! Na szczęście..."
tulipan2
tulipan2 Bojownik od 6 lutego 2006 | Andrychów
2019-02-01 21:23:01 Zgłoś
:gogosiek napisałem tylko tyle,że tę bańkę dmucha się razem..Bez względu na wszystko .Zauważyłem, że wrzutki DJ banana są odbierane mocno osobiście.

--
madzialena82
madzialena82 Superbojowniczka od 10 lutego 2006 | Bwdźwiągowo koło Adamowa, powiat bolsztyński
2019-02-01 21:32:29 Zgłoś

--
Þetta reddast
Orleanska
Orleanska Superbojowniczka od 30 listopada 2017 | SD/DW
2019-02-01 22:09:15 Zgłoś
"Dlatego związki, w których kobieta zarabia więcej (...) najczęściej rozpadają się." Ale bzdury...
Ci prawnicy to tak na serio czy uprawiają jakiś genderowy trolling?

--
empatyczna
empatyczna Gołota Poezji od 29 września 2012 | Żory
2019-02-01 22:29:49 Zgłoś
Gdy tak obserwuję ludzi i świat
Już sporo przecież, sporo lat
To, najbardziej na kobiety narzekają
Tacy, co do życia w rodzinie nie dojrzewają
Ale i owszem kobiet im się zachciewa
Byle by wszystko za nich robiła ich Ewa
Ma sprzątać, gotować, rodzić i pracować
Na piwo, na dziwki chodzić im pozwalać
A w dzieci tacy, a owszem się angażują
Tu i tam, i z chęcią nawet, gdy kopulują
A, gdy ich Ewa przejrzy na oczy
I rozwód takiemu w sądzie wytoczy
To w oczach takiego durnego gagatka
Ta Ewa, to wiedźma i pazerna matka.
Że głupia, że jędza, że z dziećmi ucieka,
A on pokrzywdzony, że musi narzekać
I Ewkę swą lubą, co "kochał" nad życie
On nie chce lecz musi zadeptać w błocie
Bo śmiała podważyć mu wielkie ego
Tak więc się broni przed każdym kolegą
Przy tym nie widzi, że mądry mężczyzna
Nigdy mu racji w tej sprawie nie przyzna.

--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/
poradnia
poradnia Dziunia gównoburzanka od 4 stycznia 2005
2019-02-01 23:38:45 Zgłoś
:empatyczna (Gołota Poezji) rzeczywiście masz ciężką rękę do poezji...
Ostatnio edytowany: 2019-02-01 23:38:38

--
empatyczna
empatyczna Gołota Poezji od 29 września 2012 | Żory
2019-02-02 00:15:30 Zgłoś
:poradnia

Tobie też mogę przywalić
Więc Ci radzę, Ty uważaj
Zanim zaczniesz tu swawolić
Lepiej idź się wyspowiadaj
Grzech na Tobie aż się trzęsie
Trzeba szybko to rozgrzeszyć
Lecz mnie dzisiaj bolą mięśnie
Ale bies chce Cię podsmalić.


--
Czy można spełnić wszystkie swoje marzenia? Tak, jeżeli będziesz miał/ła jedno marzenie, które brzmi: chcę osiągnąć w życiu tyle, ile tylko zdołam./moje/
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2019-02-02 00:59:34 Zgłoś
Banan, Poradnia
Empatyczna, Banan
Banan, Banan
o co kaman?


--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
poradnia
poradnia Dziunia gównoburzanka od 4 stycznia 2005
2019-02-02 01:09:53 Zgłoś
:empatyczna

To nie grzech się na mnie trzęsie
tylko lekko twoje dłonie
co z emocji i od wieku
mogą drżeć... Gołoty klonie

--
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
LordKaftan Superbojownik od 8 kwietnia 2005 | Trójmiasto | GG: Pytaj Czesia
2019-02-02 10:16:42 Zgłoś
Śmiech prawnika żony :djbanana pewnie słychać na drugim końcu miasta.

--
kocia_mama
kocia_mama Superbojowniczka od 10 kwietnia 2014 | WrocKaboomLove
2019-02-02 10:55:01 Zgłoś
Jeśli związki gdzie kobieta jest na lepszej pozycji społecznej niż mężczyzna i takie małżeństwo rozpada się (może tak jest, nie znam statystyk) to to świadczy że mężczyzna jest niedojrzały emocjonalnie, a nie chodzący inkubator jest je*nięty bo chce karierę robić.
I jeśli oni tak myślą naprawdę (a nie szukają klientów wśród rozwodzących się mężczyzn) to zgodnie ze swoimi twierdzeniami muszą być mało inteligentni że nie mają partnerki.

--
Mówiłam już, że każdy umrze?
poradnia
poradnia Dziunia gównoburzanka od 4 stycznia 2005
2019-02-02 12:26:31 Zgłoś
:kocia_mama prawnicy geje to nie jest wcale taka rzadkość.

--
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2019-02-02 13:05:57 Zgłoś
:kocia_mama Trochę uproszczone. Czy to facet, czy to baba - bywa tak, że komuś odjebuje. A to kryzys wieku średniego, a to nagły awans. I zmienia się percepcja. Wołowina kobe zamiast schabowego, zmiana znajomych, rajdy po Egipcie. Cóż ludziom odpierdala z różnych powodów i możesz znać kogoś 20 lat i nagle dostać jak obuchem w twarz. Władza, pieniążki i niespełnione ambicje potrafią zrobić swoje. Zatem nie generalizowałbym. Różnie w życiu bywa. Chociaż płci bym do tego nie mieszał, to raczej dość uniwersalne.

--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
Forum > Hyde Park V > WPIS 5 | MĘŻCZYŹNI, KTÓRZY UWAŻAJĄ, ŻE KOBIETĘ TRUDNO ZROZUMIEĆ, SĄ GŁUPI
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj