Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI

Forum > Hyde Park V > Kraczę
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2018-08-08 19:11:22 Zgłoś

Nie mogło być innej drogi od przegranych w 2015 r. wyborów, kiedy polegli spadkobiercy Solidarności. Już pierwszego dnia jakiś wiaterek od wschodu zapowiadał, że rządy PiS to będzie więcej niż „Tango” Mrożka. Grany jest teraz folkstrocik Kuchcińskiego na 235 fajerek, a figury z przytupami wykręca 225-osobowa reszta. Trzy lata temu zwycięski Kaczyński oświadczył, że nie będzie żadnej zemsty, żadnego rewanżyzmu, że opozycja polityczna jest czymś najnormalniejszym w demokracjach na świecie. Aż trudno było uwierzyć, słuchając prezesa, który niczym wytrawny prestidigitator żonglował słowami: szacunek, dialog, odpowiedzialność i w ogóle pieczywo-masełko do rachuneczku, jak kiedyś mawiali kelnerzy. Mamy lipiec 2018 r. Po ciężkiej pracy na ul. Nowogrodzkiej prawie udało się w Polsce zamordować demokrację. Czegoś tam jeszcze podobno formalnie nie dopatrzono, ale w zasadzie możemy już o niej mówić w czasie przeszłym. Wspominać w rozmowach, anegdotach i pochodach pamięci. Ja tu kraczę, ktoś powie. Rzeczywiście, kraczę. Wolę już to niż milczenie.

Wolność słowa jeszcze istnieje i łatwo nie da się jej zakuć w kajdanki, ale nie po to mamy ministrów od policji, by tę wolność pielęgnowali. W zeszłym roku na przykład (opisuje OKO.press) Mariusz Błaszczak na demonstracje pod Sejmem wysłał tajnych agentów i speców od wykrywania bandytów. Niebezpieczni kryminaliści spokojnie czekali, bo były do załatwienia sprawy gardłowe dla bezpieczeństwa państwa. Z Wiejskiej płynęły więc meldunki, że demonstranci są wyposażeni w zapałki i świeczki, a także białe róże, które przyniósł w dwóch wiadrach Paweł Kasprzak z Obywateli RP. Waga tych informacji była porażająca, na szczęście dotarły w porę, bo, jak widzimy, rząd nie upadł.

W tym roku największy protest odbył się pod Pałacem Prezydenckim 27 lipca, po podpisaniu przez p.o. głowę państwa nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Kto i co przyniósł na tę demonstrację i ilu tajniaków tam było, dowiemy się zapewne w przyszłym roku. Teraz wiemy tylko, że policja rozpyliła tam gaz łzawiący na twarze uczestników legalnego protestu. Głos w tej sprawie zabrał Marek Suski, kontroler premiera. Wypomniał opozycji, że leży na plaży i znad morza dyryguje demonstracjami. Wysyła na nie agresywnych prowokatorów – zapewne przedtem dokładnie sprawdzonych – żeby wywoływali awantury i swoim zachowaniem wręcz zmuszali policję do użycia siły. Potem będą mogli opowiadać zagranicznym dziennikarzom, jak brutalni są polscy funkcjonariusze. Ci wynajęci protestujący, zdaniem Suskiego, nie robią tego za darmo. Płaci im się dniówki, i to całkiem grube. A policja w tym czasie „tylko spokojnie stoi i ochrania obiekty”.
Reklama

Właściwie trudno mieć pretensje do ludzi, że w słoneczne wakacje leżą na plaży – nawet jeśli jest to opozycja. We wrześniu przecież wrócą do Warszawy, a przewodniczący Schetyna zapewni, że Platforma znów zrobi wszystko, by wygrać czteroetapowy maraton wyborczy. Resztę znamy.

Wracając do głównej sprawy. Likwidacja niezależności jednej z trzech władz państwa w roku stulecia niepodległości jest po prostu nadzwyczajnym uhonorowaniem tego święta. Dyżurny likwidator Andrzej Duda może być dumny ze swojego wkładu w to, co się w Polsce dzieje. Zrobił on naprawdę dużo, by bezprawie stało się kolumną podpierającą coraz bardziej nieważną dla świata Rzeczpospolitą. I nic mu nie pomoże zapowiadana na jesień wizyta w Białym Domu. Swoją drogą, ten Trump to jest niezły cwaniak – spotkał się już z Putinem i Kim Dzong Unem, a naszego zostawił sobie na deser.

Stanisław Tym - polityka.pl

--
lujeran
lujeran exSuperbojownik od 29 lipca 2004 | Kotenhafen
2018-08-08 19:14:14 Zgłoś

--
https://www.gck.gdynia.pl/teatr/dom-zarazy/
mikmiki
mikmiki Superbojownik od 15 września 2004 | Torronto | GG: 8534509chyba
2018-08-08 19:55:18 Zgłoś
Najsmutniejsze jest, że większość społeczeństwa ma to głęboko.
Jakoś to będzie. Nie chodzi mi o ciemnotę, która ich popiera ale o środek, który teoretycznie jest w stanie pojąć takie terminy jak demokracja, trójpodział władzy, ustawa zasadnicza itp.
Ale fajniejszy jest grill na działce, wypad nad jezioro, serial w tv. Tak długo jak ich komfort życia jest nienaruszony, palcem nie ruszą. Bo im się po prostu nie chce.

--
Podobno przepłaciłem za sygnaturkę! Powiedzcie proszę, że to nieprawda :(
hubbabubba
hubbabubba Robi dobrze nawet przez telefon od 25 kwietnia 2003 | Oława
2018-08-08 22:01:09 Zgłoś
miki i tak i nie. Gro ludzi rozumuje też w ten sposób - pokonaliśmy jedną komunę, to pokonam i tą. Czy raczej - jedna komuna upadła, to druga też padnie, czy w tym wezmę udział, czy nie. No i kto namawia do protestów? Same stare, oklepane, często skompromitowane twarze. A programem tych twarzy jest - rozpirzyć pis! Tylko i wyłącznie zniszczenie. Opozycja totalna. Brak jakiegokolwiek przekazu pozytywnego. Brak konstruktywnej propozycji, jak sytuację uzdrowić. Ludzie są zmęczeni...

--
To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.
Hej, a może by tak wstawić swoje zdjęcie? To łatwe proste i szybkie. Poczujesz się bardziej jak u siebie.
akozakie Superbojownik od 24 sierpnia 2004 | Default City
2018-08-08 22:25:49 Zgłoś
miki Myślę, że nie do końca dlatego. To raczej dlatego, że środek nie jest ideologiczny - ma dzieci, kredyty, itd., nie podejmie zbyt dużego ryzyka. A pisokracji udało się zasiać defetyzm i niepewność. Defetyzm, bo wyraźnie widać, jak głęboko w końcowym odcinku układu pokarmowego władza ma wszelkie protesty. Niepewność, bo widać, co robi policja, prokuratura, co zrobiono z sądami - i są podstawy, żeby sądzić, że aktywność w protestach może mocno zaszkodzić w karierze, a w gorszym wypadku niedługo naprawdę źle się skończyć - zwłaszcza właśnie w przypadku osób z tego środka, nie publicznych, nierozpoznawalnych, których upupienie nie spowoduje żadnego szumu. A więc środek swoje niezadowolenie wyraża tylko w rozmowach z podobnie myślącymi i - jak liczą niektórzy - może trzyma na wybory.

Właśnie. Z tym, że to ostatnie może nie wypalić, bo sytuację pogarsza totalnie nieudolna opozycja. Pyskówka zamiast programu, kompromitacje, w przypadku PO - przejętego przez "regionalną" frakcję Schetyny - kopiowanie możnowładztwa PiS na poziomie utrzymywanych jeszcze samorządów. Niekompetencja lub radykalizm, zero sensownej oferty. Środek staje, patrzy, i ręce mu opadają. Walka o ucywilizowanie obecnej władzy jest w jego oczach bez szans. Rosną szanse na manipulacje wynikiem wyborów. A nawet przy założeniu, że te manipulacje byłyby za małe, żeby ustalić wynik z góry, biedny środek, który nawet chciałby zagłosować PRZECIW, nie ma przecież takiej prostej możliwości - głosuje się tylko ZA czymś. Coś trzeba poprzeć. A środek widzi, że nie ma kogo. Środek nie zagłosuje z czystym sumieniem, bo będzie wiedział, że wybiera mniejsze zło. Co jednocześnie oznacza, że te głosy mają spore prawdopodobieństwo rozłożyć się po paru niechcianych partiach i w efekcie dać porażkę.

Tragedia. Wkopaliśmy się po uszy.

--
Cieciu
Cieciu Bułgarski Łącznik od 1 września 2004 | Warszawa | GG: ...
2018-08-08 22:38:56 Zgłoś
:hubbabubba, Ty chyba nieczęsto chadzasz na protesty? W Warszawie przynajmniej jest sporo wystąpień mądrych ludzi, którzy mówią dużo i z sensem. Część tych przemówień to edukacja w najczystszej formie, tłumaczenie zrozumiałym językiem ogółu sytuacji, jej skomplikowania, a także sposobów wyjścia z impasów. Naturalnie, przez TV i przez portale internetowe idzie obraz krzyków (oczywiście ma to miejsce) i wszystkiego co tylko się dobrze sprzedaje w mediach. A protesty to dużo więcej. Serio

--
Kosovo je Srce Srbije !! "Ovo je ovde Balkan mirisni cvet totalno nerazumljiv za ceo svet" Folklor, legendy i historia Bułgarii. Po mojemu.
dSort
dSort tańczący z butelkami od 31 maja 2005 | Grochów | GG: 5120121
2018-08-08 23:28:34 Zgłoś
Co do rewelacji Oko.Press, to ciekaw jestem, czy ktoś naprawdę uważa,że przed rządami PiSu, na demonstracje nie wysyłano " tajnych agentów i speców od wykrywania bandytów."

--
Mam umysł siedmiolatka i ten siedmiolatek musi być cholernie zadowolony,że się go pozbył
Forum > Hyde Park V > Kraczę
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj