OWACJE NA CZEŚĆ WOJSK AMERYKAŃSKICH W LONDYNIE.

Król angielski dokonał przeglądu wojsk amerykańskich, odbywających ćwiczenia w Anglii. Wszystkie gmachy publiczne i domy prywatne były przybrane w sztandary amerykańskie. Król angielski, ściskając ręce dowódcom wojsk defilujących w pobliżu pałacu Bukkingham, przemówił do wojsk amerykańskich w słowa następujące:
„Żołnierze Stanów Zjednoczonych! Naród wysp brytańskich wita was podczas podróży waszej na front, gdzie zajmiecie miejsce obok wielu narodów starego świata, które poświęcają się w walkach o wolność ludzkości. Współudział wasz zachęci sprzymierzeńców i wzbudzi w nich nowy zapał i nową energję. Chciałbym uścisnąć każdemu z was z osobna dłoń i życzyć powodzenia w waszej misji".

ODPOCZYNEK NIEDZIELNY U FRYZJERÓW.

Poczynając od d. 1 czerwca r.b. wszystkie chrześciańskie zakłady fryzjerskie naszego miasta będą zamknięte w niedzielę w ciągu całego dnia. Odnosi się to do niedziel, nie zaś do świąt, przypadających w inne dni tygodnia.

ŚWIĘTO NARODOWE W AMERYCE.

Z N. Jorku donoszą, te Wilson zamierza obwołać dzień 4 lipca. tj. rocznicę ogłoszenia niepodległości amerykańskiej świętem wszystkich narodów. W uroczystości tej narodowej mają wziąć udział także Alzatczycy, Lotaryńczycy, Polacy, Czesi i Słowacy.

BYK DO ODEBRANIA.

U właściciela składu drzewa przy ul. Foksal koło mostu nad łąką jest do odebrania po udowodnienie własności przybłąkany byk.

MŁODA PARA.

W Częstochowie przed kilku dniami w jednym z kościołów miejscowych został zawarty związek małżeński pomiędzy 83 letnim panem młodym, a 55-letnią panną młodą.

Ziemia Lubelska, 28-05-1918

BYCZYNA POW. GLIWICKI. KŁUSOWNICY.

Leśniczy tutejszy naszedł w lesie pięciu kłusowników, z których Jednego postrzelił. Kłusownicy zbiegli porzuciwszy rower, kapelusze dwa i chustkę do nosa. Policya zabrska przysłała psa dla wytropienia śladu po kłusownikach.

Dziennik Śląski, 28-05-1918

100lattemu.pl

--