Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Forum > Hyde Park V > [1917] Uwaga, złodzieje!
bulcyk22
bulcyk22 Wiekowy Bojownik od 29 czerwca 2015 | Katowice
2017-12-09 04:30:20 Zgłoś

RYBNIK. BEZCZELNOŚĆ ZŁODZIEJSKA.

Handlarka obuwia Kornblumowa udała się jeszcze po godzinie 9-ej wieczorem do swego składu. Zdziwiła się wielce, gdy zastała drzwi do składu niezamknięte i
skoro drzwi otworzyła, uderzył ją jakiś mężczyzna w twarz, poczem uciekł z tobołem. Nie ochłonęła jeszcze od uderzenia, gdy drugi mężczyzna wymierzył jej policzek i także zbiegł z paczką. Zaraz potem odebrała jeszcze kułak od trzeciego włamywacza, który już bez paczki uchodził ze składu. Zanim kobieta przyszła do siebie, włamywacze byli już za górami.

BYTOM. SZAJKA WŁAMYWACZY.

Przed kilku dniami aresztowała policya w Rozbarku kilka złoczyńców, których badania wykazały, że chodzi tu o zorganizowaną szajkę złodziejską. Do tej pory aresztowano już 8 członków szajki, która przyznała się już do 20 włamań. Wśród aresztowanych są Kiera, Frontzek i Neumann oraz kobiety Tunk i Kindla. Kiera był przywódcą szajki i przy badaniu oświadczył, że nikogo ze swych wspólków nie zdradzi, a jeśli go sąd skaże na dom karny, to później znowu będzie kraść.

Dziennik Śląski, 08-12-1917

ARESZTOWANIE NIEBEZPIECZNEGO RZEZIMIESZKA.

Organa policyjne w Krakowie aresztowały wielce niebezpiecznego rzezimieszka, w osobie Krzystofa Schicho, w mieszkaniu którego znaleziono cały magazyn skradzionych przedmiotów. Między innymi znaleziono skórę, pochodzącą z magazynów Namiestnictwa, dalej mundury wojskowe, materye itp. Schichę osadzono w aresztach policyjnych. Śledztwo w toku.

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 08-12-1917

GNIEZNO. KRADZIEŻE.

Z wtorku na środę skradziono pewnej rzeźniczce, mieszkającej przy Bednarskim Rynku 5750 mk., które przechowane były w sienniku. Po złodziejach nie ma śladu. Na wykrycie ich wyznaczyła poszkodowana 500 mk. nagrody.
- W nocy z środy na czwartek przychwycono na tutejszym dworcu dwuch chłopaków, którzy przynieśli ze sobą wielką skrzynię. Przy rewizji stwierdzono z niej króliki, pochodzące z kradzieży w Kędzierzynie. Złodziei uwięziono.

Kurjer Poznański, 08-12-1917

100lattemu.pl

--
Thurgon
Thurgon Superbojownik od 11 stycznia 2010 | Gdz.
2017-12-09 13:14:46 Zgłoś
Trzeci to już ją chyba dla porządku skapiszonował


--
Próżnoś repliki się spodziewał. Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet:"Pies cię j...ł"- Bo to mezalians byłby dla psa
Forum > Hyde Park V > [1917] Uwaga, złodzieje!
Aby pisać na forum zaloguj się lub zarejestruj